بررسی کوتاه قله سئول سانگ ایلچونبوگ

قله سئول سانگ ایلچونبوگ در جزیره جیجو کره جنوبی قرار دارد. این قله در حقیقت یک آتشفشان قدیمی است که حالا سالها است در خاموشی به سر می برد. همین عامل سبب شده تا سئول سانگ ایلچونبوگ به یکی از مناظر مهم گردشگری در جزیره جیجو تبدیل شود. به گونه ای که سالانه بازدیدکنندگان بسیاری برای دیدن این قله زیبا به جیجو می آیند. جزیره جیجو هم از لحاظ زیبایی های بصری و طبیعی و هم از نظر امکانات رفاهی در سطح خوبی به سر می برد. در ارتفاع صد و هشتاد و هفت متری این قله مکان های تفریحی بی شماری وجود دارد که می توانید پس از صعود به قله از آن ها استفاده کنید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

آشنایی با جزیره جیجو

جزیره جیجو بزرگترین جزیره آتشفشانی در دل اقیانوس آرام است. این جزیره متعلق به کشور کره جنوبی بوده و در این سال ها توانسته است گردشگران بسیاری را برای این کشور به ارمغان بیاورد. از جمله مهمترین جاذبه های گردشگری این جزیره می توان به غار مانجانگا، قله سئول سانگ ایلچونبوگ، صخره های پدربزرگ، سواحل زیبای اقیانوس و … اشاره کرد.

همچنین می توانید در بازدید از این جزیره از طبیعت سرسبز آن و دریاچه های طبیعی اش نیز لذت ببرید. یکی از این دریاچه های طبیعی در نوک قله کوه سئول سانگ ایلچونبوگ قرار دارد. این دریاچه به مرور زمان شکل گرفته و دلیلش وجود یک آتشفشان قدیمی در نوک قله این کوه است. همین عامل سبب شده تا گردشگران بسیاری به سئول سانگ بیایند تا از دیدن دریاچه قله لذت ببرند.

شکل گیری قله سئول سانگ ایلچونبوگ

جزیره جیجو جزء میراث جهانی یونسکو بوده و دارای زیست بوم جالب توجهی است. مهمترین دلیلی که جیجو را برای زمین شناسان به یک جزیره جذاب تبدیل کرده است، شکل گرفتن آن بر اثر گدازه های آتشفشانی بوده است. طبق اظهار نظر این زمین شناسان گفته می شود هزاران سال پیش وجود یک آتشفشان فعال در دل اقیانوس آرام سبب شکل گیری این جزیره شده است.

قله سئول نیز یک آتشفشان قدیمی است و بر اثر فوران گدازه های آتشفشانی شکل گرفته است. مراحل شکل گیری جزیره جیجو بر اثر فعالیت های آتشفشانی در شش مرحله صورت گرفته است. این مراحل شامل شکل گیری پایه های جزیره جیجو تا شکل گیری قله های جزیره به صورت مخروطی است. در حال حاضر سال هاست که آتشفشان کوه سئول سانگ ایلچونبوگ خاموش شده و فعالیت خود را از دست داده است.  

دیدار از قله سئول سانگ ایلچونبوگ

تماشای طلوع آفتاب در نوک کوه سئول سانگ ایلچونبوگ از جمله تجربه هایی است که در سال های عمرتان فقط یکبار ممکن است تجربه اش کنید. هر روز صبح گردشگران بسیاری برای دیدن طلوع خورشید مسیر قله سئول سانگ ایلچونبوگ را بالا می آیند تا در هنگام طلوع روی نوک قله باشند. پس از طلوع آفتاب نیز می توانید از امکانات رفاهی دیگر منطقه استفاده کنید.

برای دیدن این قله می توانید از مسیر های ایجاد شده تردد کنید. در حقیقت برای راحتی گردشگران مسیری ساده و محافظت شده در نظر گرفته شده است. برای راحت تر شدن مسیر صعود و برای اینکه صعود به سئول سانگ ایلچونبوگ نیاز به تجهیزات خاصی نداشته باشد، کل مسیر به صورت پلکانی در آورده شده است. اگرچه همچنان پیمودن مسیری به ارتفاع صد و هشتاد و دو متر برای برخی از افراد سخت است و گاهی نفس گیر به نظر می رسد. 

آشنایی با ویژگی های زیست محیطی سئول سانگ ایلچونبوگ

جزیره جیجو تماماً بر اثر فوران‌های آتشفشانی تشکیل شده است. قله سئول سانگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بر اثر فعالیت آتشفشانی که در قله این کوه واقع شده، شکل گرفته است. به خاطر جنس صخره‌ها و خاک آن، سئول سانگ ایلچونبوگ از اهمیت زیست محیطی بالایی برخوردار است و یکی از مراکز تحت حمایت سازمان یونسکو به شمار می رود. در قله این کوه یک دریاچه طبیعی شکل گرفته که بر زیبایی های منطقه افزوده است.

سنگ‌های اذری سرشار از منابع معدنی هستند و به همین خاطر خاکی که از آن ها شکل می گیرد، برای رشد گیاهان بسیار مناسب است. به همین خاطر کل سطح قله سئول سانگ پوشیده از گیاهان اقیانوسی و استوایی است. به شکلی که در تصاویر هوایی بیشتر سطح قله به رنگ سبز در آمده و فقط دریاچه سئول سانگ است که همچون گل نیلوفری در آن وسط خودنمایی می کند.  

چگونه باید به سئول سانگ ایلچونبوگ رفت

برای سفر به قله سئول سانگ ایلچونبوگ لازم است به جزیره جیجو سفر کنید. این جزیره بزرگترین جزیره اقیانوس آرام و کشور کره جنوبی است. برای سفر به این جزیره می توانید از سفرهای هوایی یا دریایی بهره ببرید. بسیاری از گردشگران سفرهای هوایی را ترجیح می دهند. اما سفرهای دریایی هم جذابیت های خاص خودش را دارد. پس از اخذ ویزای کره جنوبی و سفر به این کشور می توانید به جزیره جیجو بروید. در این جزیره می توانید از راهنماهای محلی کمک گرفته و به این شکل از همه جاذبه های گردشگری جزیره دیدن کنید.

همچنین می توانید از تورهای مسافرتی بهره ببرید. تقریباً در برنامه همه تورهای کره جنوبی دیدار از جزیره جیجو نیز وجود دارد؛ و حتماً یکی از برنامه های سفر به جیجو بازدید از این قله در وقت طلوع خورشید خواهد بود. ارتفاع قله سئول سانگ در حدود صد و هشتاد و دو متر از سطح دریاست که البته ارتفاع زیادی به حساب نمی آید. با این حال اما بسیاری از بازدیدکنندگان از سختی مسیر صعود به قله گله دارند. البته طی سالیان گذشته برای سهولت رسیدن به قله پلکان های پرتعدادی در نظر گرفته شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

امکانات رفاهی مناسب در قله سئول سانگ ایلچونبوگ

امکانات رفاهی مناسب در کنار جاذبه های بصری می تواند نقش مهمی در جذب گردشگر داشته باشد. در روی قله سئول سانگ نیز مکان های تفریحی پرشماری برای گردشگران در نظر گرفته شده است. شما پس از دیدن طلوع خورشید می توانید به کافه ها، پارک های تفریحی، بارها و گالری ها بروید و با توجه به علاقه مندی های خود از بودن در این مکان ها لذت ببرید. همچنین در روی قله سئول سانگ می توانید از دریاچه طبیعی روی قله نیز بازدید کنید. این دریاچه به مرور زمان و بر اثر فعالیت های پرشمار آتشفشانی شکل گرفته است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره قله سئول سانگ ایلچونبوگ

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های جیجو، پرطرفدارترین جزیره کره جنوبی


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • معرفی بهترین محله استانبول

  بهترین محله استانبول بهترین محله استانبول نقش بسزایی در آرامش زندگی شما خواهد داشت. شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه محسوب می شود و سالانه گردشگران زیادی با تور ارزان ترکیه به ترکیه سفر کرده و از جاذبه های آن دیدن میکنند. استانبول شامل دو بخش اروپایی و آسیایی است. از طرفی آثار تاریخی و گردشگری […]

 • چشمه های آبگرم ترکیه

  جاذبه های طبیعی ترکیه چشمه های آبگرم ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود. این چشمه ها خاصیت درمانی دارند. شاید بد نباشد بدانید که خاصیت درمانی آن به عوامل مختلفی از قبیل درجه حرارت، خواص فیزیکی، خواص شیمیایی و گازهای مختلف رادیواکتیویته آب بستگی دارد. چشمه آبگرم علاوه بر تفریح، گردش […]

 • سرمایه گذاری در ترکیه

  درباره ترکیه ترکیه کشوری زیبا و مکانی عالی برای سرمایه گذاری است. این روزها ایرانی های متعددی برای خرید ملک به این کشور می روند و نتایج خوبی دریافت کرده اند. سرمایه گذاری در ترکیه یکی از بهترین راه هایی است که می توانید در این کشور بمانید و اقامت داشته باشید. اگر جز آن […]

 • معرفی ارزان ترین هتل های استانبول

  ارزان ترین هتل های استانبول

  ارزان ترین هتل های استانبول ارزان ترین هتل های استانبول به گردشگران این امکان را می دهد تا در هزینه های سفر خود صرفه جویی کرده و موقعیت بیشتری برای گشت و گذار مکان های تفریحی و مراکز خرید داشته باشند. استانبول یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شهرهای ترکیه است. قسطنطنیه یا استانبول هر […]

 • بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا

  جاذبه های آنکارا هدف از مسافرت رفتن گشت و گذار و جستجو در مکان های تفریحی میباشد.  در مسافرت به شهر ها و کشور های مختلف باید به دنبال شناسایی مکان ها و بهترین جاذبه های تفریحی بود. انکارا یکی از شهرهایی میباشد که طرفداران زیادی دارد و همه ساله مسافران فراوانی برای تماشای مکان […]

 • معرفی شهرهای ساحلی ترکیه

  [hbfi ساحلی ترکیه جاذبه های بکر تور ترکیه، یکی از دلایل انتخاب گردشگرهای کشورهای مختلف، خصوصاً ایران است. شهرهای ساحلی ترکیه با چشم انداز زیبایی که دارد، توانسته است در سالیان دراز، تورهای بسیاری را به سمت خود جذب کند، طوری که نسبت به کشورهای اروپایی از استقبال بیشتری برخوردار بوده است     آنتالیا […]

 • موزه توهمات دبی

  موزه توهمات دبی

  موزه توهمات دبی موزه توهمات دبی واقعیت به همراه توهم را در شما ایجاد خواهد کرد. این موزه به دلیل جدید بودن باعث جذب گردشگران به دبی شده است. به جرات می توان گفت این موزه یک جاذبه گردشگری چالش برانگیز و متفاوت نسبت به سایر جاذبه های گردشگری می باشد. بد نیست بدانید که […]