18 آبان 1398

صخره های پدربزرگ از جاذبه های گردشگری جزیره جیجو

کشور کره جنوبی، جزیره های زیبای بسیار زیادی را در دل خود جای داده است که جزیره جیجو یکی از بزرگترین جزیره های این کشور می باشد. در این جزیره جاذبه های دیدنی فراوانی وجود دارد که از بین آنها می توان به صخره های پدربزرگ اشاره کرد. این صخره ها نشان دهنده فرهنگ کهن و باستانی مردم جیجو می باشد که افسانه ها و داستان های زیادی با آن عجین شده است.

این صخره ها در واقع با هدف ترساندن مهاجمان و برای جلوگیری از ورود آنها به جزیره جیجو ساخته شده اند که بسیاری از آنها در طول سال ها و بر اثر عوامل گوناگونی از بین رفته اند و تنها تعداد محدودی از آنها بر جای مانده است. علی رغم از بین رفتن تعداد زیادی از مجسمه های پدربزرگ جزیره جیجو، این منطقه به عنوان یکی از جذاب ترین و زیباترین مناطق گردشگری کشور کره جنوبی می باشد که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. در همین راستا در این مقاله به معرفی بیشتر جزیره جیجو، صخره های پدر بزرگ و ویژگی های آن پرداخته ایم و شما عزیزان را با این مکان دیدنی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

آشنایی با جزیره جیجو و صخره های پدربزرگ

جزیره جیجو، عنوان یک جزیره در کشور کره جنوبی می باشد که در بخش غربی این کشور واقع شده است. این جزیره به عنوان بزرگترین جزیره کره جنوبی شناخته شده است که بلندترین و مرتفع ترین کوه های کشور کره جنوبی در این جزیره قرار گرفته است. کوه هایی که در این منطقه قرار دارند، باعث به وجود آمدن مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبایی شده است که محل مناسبی برای پیاده روی و کوهنوردی مردم می باشد. به دلیل قرارگیری این منطقه در دورترین نقطه کشور کره جنوبی، دسترسی به آن تا حدی سخت و مشکل می باشد که به همین دلیل در گذشته های دور، این مکان به عنوان محلی برای تبعید مجرمان و خلافکاران مورد استفاده قرار می گرفت.

دسترسی به این جزیره تا حدی سخت است که افراد تنها به وسیله قایق می توانند خود را به آنجا برسانند. این جزیره به ظاهر دور افتاده، امروزه به سبب زیبایی های طبیعی و خیره کننده ای که دارد به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری برای گردشگران سراسر دنیا تبدیل شده است و هر ساله افراد زیادی را از اقصی نقاط دنیا به سوی خود جذب می کند. علاوه بر این، جزیره جیجو به دلیل پوشش گیاهی خاص، گیاهان بومی و محلی، جاذبه های گردشگری متنوع و همچنین گونه های خاص جانوری خود در سال 2007 به عنوان یکی از میراث طبیعی و دیدنی این کشور در یونسکو به ثبت رسیده است.

صخره های پدربزرگ جزیره جیجو

همانطور که گفته شد، جزیره جیجو یکی از زیباترین و خاص ترین جزیره های موجود در کشور کره جنوبی می باشد که از جاذبه های گردشگری بسیار زیادی برخوردار است که یکی از محبوب ترین این جاذبه ها، صخره‌های پدربزرگ می باشد.

در این جزیره یک حکایت طنز قدیمی در رابطه با این صخره ها وجود دارد که بیان می کند در این جزیره سنگ و باد به مقدار بسیار زیادی یافت می شود که در این بین، سنگ ها به دلیل فوران کردن گدازه ها شکل گرفته اند که 90 درصد از سطح این سنگ ها حاوی بازالت می باشد. این سنگ ها در واقع به عنوان محافظ زمین در برابر طوفان های شدید و سهمگین می باشند.

دلیل پیدایش سنگ ها و صخره های این منطقه که امروزه به عنوان صخره‌ های پدربزرگ شهرت دارد این است که در گذشته مردم بومی با سنگ  تراشی قصد ترساندن مهاجمان را داشته اند که در واقع با این هدف به کار سنگ تراشی روی آورده بودند. در گذشته صخره ها و مجسمه های بسیار زیادی توسط این افراد ساخته شده بود که امروزه تنها 45 عدد از مجسمه های پدربزرگ در این منطقه بر جای مانده است. به جرات می توان گفت که مجسمه ها و صخره‌ های پدربزرگ نشان دهنده فرهنگ های قدیمی و افسانه های بسیار زیاد جزیره جیجو می باشد.

ویژگی صخره‌های پدربزرگ در جزیره جیجو

همانطور که گفته شد، نقش اصلی صخره‌های پدربزرگ در جزیره جیجو، محافظت کردن از زمین در برابر بادها و طوفان های شدید و خطرناک می باشد. این مجسمه ها و صخره ها به گونه ای طراحی شده اند که برخی از آنها تا 3 متر ارتفاع دارند. طراحی و ساخت این مجسمه ها به شکلی می باشد که همگی آنها دارای چهره ای خندان، چشمان بدون مردمک، بینی های دراز و پهن و لبخند های کوچک می باشند که دست هایشان بر روی شکم قرار گرفته است به طوری که یک دست بالاتر از دست دیگر می باشد.

علاوه بر این در ساخت این مجسمه ها کلاه هایی نیز طراحی شده است که شکلی شبیه به قارچ دارند.
به دلیل شکل های خاص و جذاب این مجسمه ها و طراحی های منحصر به فردی که دارند، هر ساله گردشگران بسیار زیادی به این منطقه سفر می کنند تا بتوانند صخره‌ های پدربزرگ را از نزدیک ببینند و لمس کنند. بنابراین می توان گفت که این صخره های قدیمی و باستانی نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در جذب توریست این منطقه دارد و باعث توسعه گردشگری در جزیره بسیار زیبا و دیدنی جیجو شده است.

تاریخچه صخره های پدربزرگ

تاریخچه این صخره ها نشان می دهد که اولین صخره پدربزرگ در سال 1754 ساخته شده است و فرآیند ساخت آنها تا سال 1763 به طول انجامیده است و در آن زمان ها در غارهای شرقی، غربی و جنوبی به عنوان خدایان نگهبان می ایستادند.

امروزه از صخره های پدربزرگ چه استفاده ای می شود؟

صخره های پدربزرگ امروزه به عنوان نماد فرهنگ و سنت مردم جزیره جیجو محسوب می شوند و مجسمه های کوچک و کپی شده از صخره های پدربزرگ به عنوان اصلی ترین و مهمترین سوغاتی این منطقه به گردشگران فروخته می شود. بر اساس باورهای سنتی این منطقه، مجسمه های پدربزرگ به عنوان یک منبع بارداری می باشند که به همین دلیل خیلی از زنان نابارور بر اساس این باور قدیمی، اقدام به خرید این مجسمه های کوچک می نمایند. امروزه به دلیل مسافرت افراد زیادی به جزیره جیجو و بازدید از این صخره ها ، روز به روز به شهرت و محبوبیت آن افزوده شده است و افراد زیادی علاقه مند به بازدید از این منطقه شده اند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

رزرو تور کره جنوبی

نظرات کاربران