ویزای دبی

شهر دبی

شهر دبی یکی از هفت امیر نشین امارات متحده عربی می باشد که محبوب ترین قطب گردشگری جهان محسوب می شود. برای سفر به این شهر مدرن و زیبا باید ویزای دبی را اخذ کرد تا بتوان از شگفتی های حیرت انگیز این شهر بازدید کرد. امروزه امکان اخذ ویزای دبی برای همه ی افراد وجود دارد تا از جذابیت های مدرن و تاریخی این شهر بازدید کنند. در طی سال های اخیر این شهر توانسته جایگاه ویژه ای در منطقه پیدا کرده و افراد زیادی را مجذوب خود کند.

دبی بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر در امارات متحده عربی می باشد. این شهر در سواحل جنوب شرقی خلیج فارس قرار دارد و یکی از هفت امیرنشینی است که کشور را ساخته است. شهر دبی یک شهر جهانی و قطب تجاری محسوب می شود و مقصد اصلی مسافرین زیادی است. درآمدهای نفتی توسعه و ساخت شهر را سرعت بخشیده است و آن را تبدیل به یک شهر مدرن در کل منطقه کرده است.

دبی توجه جهان را از طریق پروژه های بزرگ ساخت و رویدادهای ورزشی به خود جلب کرده و بزرگ ترین ساختمان جهان به نام بزرگ خلیفه را در قلب خود جای داده است. شهر دبی بهترین مکان ها و ساختمان ها را در بیابان ساخته و مراکز خرید بسیار زیادی را با بهترین امکانات تفریحی و گردشی احداث کرده است. این شهر یک مقصد گردشگری برای برگزاری جشن ها و مراسمات مختلف، حمام های آفتابی، رویدادهای ورزشی، فستیوال ها و خرید می باشد. در این شهر می توان بهترین غذاها و نوشیدنی ها را در بهترین رستوران ها نوش جان کرده و از آکواریوم جزیره مصنوعی آن بازدید کنید.

آب و هوای شهر دبی گرم و مرطوب می باشد و می توان در هر فصلی از بازدید از آن لذت برد. برای سفر به این شهر می بایست ویزای دبی را دریافت کرده و راهی سفر به شهر زیبایی ها شد.

ویزای دبی


ویزای دبی

هر فردی که تصمیم سفر به شهر دبی را می گیرد، در ابتدا باید به فکر اخذ ویزای آن باشد. امروزه شهر دبی یکی از مقاصد گردشگری جهان می باشد و افراد زیادی هر ساله به آن سفر می کنند و مستلزم دریافت و اخذ ویزای می باشند. برای اخذ ویزای دبی باید مراحل خاصی را طبق قوانین و مقررات دبی انجام داد. اما مرحل اخذ ویزای دبی مانند سایر ویزاها پیچیده و دشوار نیست. چرا که برای دریافت این ویزا نیازی نیست که وقت سفارت دبی را برای مصاحبه دریافت کنید. افرادی که تصمیم به اخذ ویزای دبی را دارند بهتر است بدانند که برای این ویزا نیازی به انگشت نگاری و مصاحبه نیست و این ویزا بعد از بررسی مدارک و درخواست به فرد داده می شود.

از آنجاییکه روند درخواست ویزا باید کامل و درست باشد، بهتر است فرد متقاضی ویزا از یک آژانس مسافربری معتبر و با مهارت در امر ویزا کمک بخواهد تا ویزای خود را در مدت زمان کوتاه و بدون هیچ مشکلی دریافت کند.


انواع ویزای دبی

امروزه افراد زیادی به دبی سفر می کنند و از جذابیت ها و مقاصد گردشگری آن بازدید می کنند. امروزه شهر دبی یکی از مقاصد گردشگری جهان است و ویزاهای زیادی را به این منظور به افراد متقاضی سفر به این شهر می دهد. این شهر در کنار ویزای توریستی ویزاهای دیگری مانند ویزای تزانزیت، ویزای کار و سرمایه گذاری، ویزای تجارت، ویزای شرکت در کنفرانس ها، ویزای ورزشی، ویزای هنری، ویزای نمایشگاهی و … را به افراد متقاضی ارائه می دهد. تمامی این ویزاها را می توان به دو گروه یک بار و چند بار ورود تقسیم کرد که بر اساس نیاز فرد متقاضی و نوع درخواست او داده می شود.

اخذ ویزای دبی

اداره امور مهاجرت و وزارت کار دبی

همانطور که می دانید هر گاه هر فردی تصمیم به سفر می گیرد می بایست برای انجام امور ویزای خود به سفارت خانه این کشور مراجعه کند و ویزای آن از طریق سفارت خانه صادر خواهد شد. اما جالب است بدانید که شهر امیر نشین دبی این گونه نیست و برای اخذ ویزا باید به اداره مهاجرت و وزارت کار مراجعه کرد و ویزا از طریق این مکان صادر می شود. فقط کافی است فرد از طریق سایت و یا کفیل درخواست ویزا را به همراه مدارک مورد نیاز ویزا ارسال کند. بعد از آن اداره مهاجرت به بررسی مدارک و نوع درخواست فرد متقاضی می پردازد و بر اساس آن دستور ویزا را صادر می کند.

البته بهتر است بدانید که برخی از کشورهای اروپایی و کشورهای عربی مانند عربستان، بحرین، کویت، قطر، عمان و … از شرایط بسیار خاص و ویژه ای برخوردار هستند. منظور این است که افرادی که ساکن این کشورها هستند می توانند بعد از ورود خود به خاک دبی ویزای 90 روزه را دریافت کنند.

ویزای 14 روزه دبی

این نوع ویزا دبی به افرادی پیشنهاد داده می شود که تصمیم به اقامت کوتاه مدت در دبی یا امارات دارند. افرادی که برای سفرهای مختلف، ملاقات های تجاری و کنفرانس ها، یا دلایل دیگر تصمیم سفر به این شهر را دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا بر اساس ملیت فرد متقاضی فرق می کند. ویزای دبی 14 روزه یک ویزای یک بار ورود است که شما را موظف می کند به مدت 14 روز در دبی بمانید. اما باید بدانید که این نوع ویزا از زمان صدور به مدت 60 روز اعتبار دارد. مدت زمان اخذ این نوع ویزا ممکن است از 24 ساعت تا 72 ساعت روز کاری طول بکشد.

ویزای 30 روزه یک بار ورود و چند بار ورود دبی

ویزای 30 روزه یک بار ورود:

اگر تصمیم سفر به دبی دارید و می خواهید در این سفر خود از اقوام، دوستان و یا خانواده تان در این شهر بازدید کنید، این ویزای دبی می تواند گزینه ی خوبی برای سفر شما باشد. مدارک مورد نیاز این ویزای 30 روزه بر حسب نوع ملیت شما تعیین می شود.

می توان گفت که ویزای 30 روزه یک نوع ویزای یک بار ورود می باشد که به شما اجازه اقامت 30 روزه در دبی را می دهد. مدت اعتبار این ویزا به مدت 60 روز می باشد که اعتبار آن از تاریخی که صادر می شود آغاز می شود. مدت زمان اخذ این ویزا 24 ساعت تا 72 ساعت روز کاری می باشد.

ویزای 30 روزه چند بار ورود توریستی:

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که در طی یک دوره 30 روزه چندین بار وارد دبی می شوند و به این شهر سفر می کنند. در این نوع ویزا فرد اجازه دارد در مدت زمان 30 روز، چند بار به شهر دبی سفر کند و به این شهر برود. برای اخذ این نوع ویزا نیز باید مدت زمان 24 ساعت تا 72 ساعت منتظر ماند تا دستور ویزا صادر شود.

ویزای 60 روزه و 90 روزه یک بار ورود دبی

ویزای 60 روزه یک بار ورود:

این ویزای دبی را به افرادی می توان پیشنهاد داد که تصمیم دارند چیزی کمتر دو ماه را در دبی اقامت داشته باشند. با این نوع ویزای دبی می توان به دیدار اقوام و دوستان رفت و از جاذبه های شهر بازدید کرد. این نوع ویزا یک بار ورود می باشد و بعد خروج از شهر دبی، اعتبار ویزا باطل می شود. مدارک لازم این نوع ویزا نیز بر اساس ملیت فرد متقاضی ویزا تعیین می شود. اعتبار این ویزا 60 روز می باشد که از تاریخ صدور آن آغاز می شود.

ویزای 90 روزه یک بار ورود:

افرادی تصمیم دارند مدت زمان بیشتری در شهر دبی بمانند می توانند از این نوع ویزا برای بازدید از اقوام و خویشاوندان خود استفاده کنند. در این نوع ویزا فرد فقط اجازه ی یک بار ورود به شهر دبی را دارد و زمانی که این شهر را ترک کند، ویزای او باطل می شود. ویزای 90 روزه دبی را می توان در طی 24 تا 72 ساعت کاری دریافت کرد.

ویزای 90 روزه چند بار ورود دبی

یکی از بهترین نوع ویزاهای دبی، ویزای 90 روزه می باشد. افرادی که می خواهند در طی مدت زمان 90 روز چند بار به شهر دبی سفر کنند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. با این ویزای دبی فرد می تواند به کشورهای عربی دیگر سفر کند و از طریق زمینی، دریایی یا هوایی دوباره به شهر دبی باز گردد. با در داشتن این نوع ویزا دیگر نیازی نیست فرد چند بار برای دریافت ویزا هزینه پرداخت کرده و چند ویزای جداگانه دریافت کند. برای دریافت این نوع ویزا فرد باید مدارکی را ارائه دهد که این مدارک بر اساس ملیت فرد متقاضی ویزا فرق می کند. فرد متقاضی برای دریافت این نوع ویزا نیز باید 24 تا 72 ساعت منتظر بماند تا نتیجه ی درخواست ویزای او صادر شود.

ویزای 90 روزه دبی برای متقاضیان کار

این ویزای دبی برای مدت زمان 90 روز می باشد و برای افرادی مناسب است که می خواهند در شهر دبی کار کنند. اما باید بدانید که این ویزا فقط برای یک با ورود به دبی می باشد و بعد از خروج از شهر دبی ویزا باطل می شود و فرد نمی تواند دوباره وارد شهر دبی شود. این به این معنی است که فرد متقاضی فقط اجازه دارد 90 روز در دبی بماند و یک شغل مناسب پیدا کند و کار خود را به اتمام برساند. البته فرد می تواند ابتدا یک کار مناسب پیدا کند و بعد دبی را ترک کند و سرانجام از طریق شرکتی که او را استخدام کرده اند دوباره درخواست ویزا بدهد.

این نوع ویزای دبی زمانی به فرد متقاضی داده می شود که مبلغی را به عنوان وثیقه در اداره مهاجرت بگذارد. البته این مبلغ زمانی که شهر دبی را ترک کند دوباره به او برگردانده می شود.

ویزای توریستی شهر زیبای دبی

همانطور که می دانید شهر دبی در یک بیابان ساخته شده و در قلب خود مملو از جاذبه های گردشگری و توریستی می باشد. امروزه افراد زیادی از سرتاسر دنیا راهی سفر به این شهر می شوند و ویزای دبی را دریافت می کنند. ویزای توریستی دبی به تمام افراد دارای شرایط داده می شود. برای ویزای توریستی دبی می توان از بین ویزاهای 30 روزه تا 90 روزه انتخاب کرد. در این نوع ویزا کودکان زیر 18 سال از 15 ماه ژولای تا 15 سپتامبر هر سال ویزای رایگان دریافت می کنند و می توانند به طور رایگان به همراه والدین خود سفر کنند. اما بهتر است توجه کنید که دختران زیر 18 سال اجازه ی ورود به دبی بدون والدین خود را ندارند.


چند نکته ی مهم و کلیدی برای اخذ ویزای دبی

برای اینکه بتوانید ویزای دبی را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید بهتر است به چند نکته توجه کنید:
• برای اخذ ویزای دبی هیچ نیازی به انگشت نگاری و انجام مصاحبه در سفارت دبی نمی باشد.
• سفارت دبی هیچ گونه دخالتی در امور ویزای دبی ندارد.
• اگر فرد بیشتر از مدت زمان اعتبار خود در شهر دبی بماند، مستلزم پرداخت ویزا می شود و باید برای هر روز ماندن خود جریمه نقدی پرداخت کند.
• دختران، زنان و کودکان زیر سن قانونی که ویزای آنها با همراهشان صادر شده است، در صورتی که به تنهایی وارد شهر دبی شوند با آنها برخورد می شود و می بایست مبالغ زیادی جریمه پرداخت کنند و حتی شاید زندانی شوند.
• در زمان سفر به شهر دبی نباید هیچ گونه مواد مخدر یا داروهای خواب و حتی مسکن را به همراه داشته باشید. در فرودگاه دبی اگر این موارد مشاهده شود با شما برخورد جدی خواهد شد.
• در زمان درخواست ویزا باید تمامی مدارک خواسته شده را به طور کامل ارائه دهید.
• ویزای دبی به دو صورت عادی و فوری داده می شوند. ویزاهای عادی در مدت زمان کمتر از 7 روز داده می شوند و ویزاهای فوری در مدت زمان 1 تا 3 روز کاری صادر می شوند.
• هزینه تمامی ویزاهای دبی بر اساس مدت زمان و همچنین فوری و یا عادی با هم فرق می کنند. هزینه این ویزاها را می بایست برای دریافت ویزا ارائه داد و غیر قابل برگشت می باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دبی


جمع بندی

از آنجاییکه اخذ ویزا برای هر فردی اهمیت دارد و می خواهد در مدت زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کند، بهتر است این کار را از طریق یک دفتر خدمات معتبر انجام دهد. ما خوشبختانه در طی سال های طولانی توانسته ایم خدمات ویزای مختلفی را به متقاضیان ارائه دهیم. افرادی که می خواهند ویزای دبی را دریافت کنند می توانند از دفتر خدمات و آژانس ما کمک بگیرند. با اعتماد به ما می توانید ویزای خود با کم ترین هزینه دریافت کنید و فقط منتظر ویزای دبی خود باشید. سفری امن و راحت را برای شما آرزو می کنیم.