پیکاپ ویزا

توجه: آژانس مسافرتی دلتابان، فقط ارائه دهنده خدمات پیکاپ ویزا و پاسپورت توریستی است. توضیحات دیگر، صرفا جهت اطلاعات عمومی است.

پیکاپ ویزا چیست؟

پیکاپ ویزا را می توان از جمله مواردی دانست که سبب سهولت در امر دریافت ویزا شده و میزان هزینه ها را نیز تا حد بسیاری کاهش خواهد داد. در نظر داشته باشید که امکان پیکاپ پاسپورت و ویزا به کشور های مختلف امکان پذیر می باشد. در ادامه به بررسی کامل تر این موضوع پرداخته ایم:

حتما تا حالا این سوال برایتان پیش آمده که پیکاپ ویزا چیست؟ پیکاپ ویزا را به عنوان پیکاپ پاسپورت نیز می شناسند. پیکاپ ویزا به کلیه اعمالی تلقی می شود که در طی آن گذرنامه به سفارت فرستاده شده و از سفارت گذرنامه به همراه ویزا برای شخص ارسال خواهد شد. در ابتدا جهت اخذ ویزا باید در سفارت حضور داشته باشید تا اعمالی مانند انگشت نگاری و عکس برداری از شما انجام شود.

اما پس از اتمام این مرحله دیگر نیازی به حضور شما در سفارت نخواهد بود. ویزا از طریق پیکاپ به دست شما خواهد رسید و نیازی به گذراندن وقت و هزینه ی بیشتر برای سفر مجدد نخواهد بود. قبل از سفر معمولا وقت کافی جهت رسیدگی به تمام امور نخواهید داشت. چرا که برای سفر باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. به همین منظور قطعا نیاز به راه حلی خواهد بود که بتوانید در کمترین زمان ویزای خود را در دست داشته باشید. همچنین یکی از مواردی که سبب رونق یافتن پیکاپ ویزا شده را می توان میزان هزینه ها دانست چرا که با سپردن کارها به یک نماینده قانونی نیازی به رفت و آمد به سفارت نبوده و می توانید با هزینه ای ناچیز این کار را به یک نماینده بسپارید.


منظور از پیکاپ ویزا چیست؟

اخذ ویزای هر کشور خارجی نیازمند طی نمودن مراحل و ارائه دادن مدارکی خاص خواهد بود که حتما باید کلیه مدارک و مراحل به درستی طی شود تا بتوانید ویزای خود را دریافت نمایید. پس از اینکه مراحل اولیه اخذ ویزا طی شده باشد، ایمیلی از طریق سفارت به شما ارسال خواهد شد که باید از این ایمیل پرینت گرفته و به سفارت جهت دریافت ویزا مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که این کار حتما نیازمند مراجعه حضوری خواهد بود. ممکن است بسیاری از متقاضیان دریافت ویزا در شهرستان های مختلف باشند و یا درخواست ویزا از کشورهایی باشد که سفارت آنها در ایران نمی باشد، مراجعه به سفارت با مشکلاتی مواجه بوده و وقت گیر خواهد بود.

بسیاری از افراد به دلیل وقت گیر بودن این امر اقدام به سپردن این کار به یک نماینده می نمایند که به این کار پیکاپ ویزا گفته می شود. پیکاپ ویزا به مجموعه اعمالی گفته می شود که می توانید انجام کلیه آن ها را به یک وکیل قانونی بسپارید. شما باید پرینت ایمیل دریافتی و همچنین پاسپورت خود را در اختیار این نماینده قرار دهید تا وی بتواند به جای شما به بررسی و رسیدگی به امور دریافت ویزا بپردازد.


مراحل درخواست پیکاپ ویزا

اولین و مهمترین مرحله را می توان به تکمیل نمودن مدارک دانست. چرا که باید مدارک شخصی خود را به یک وکیل قانونی بسپارید. از جمله مهمترین مدارک لازم را می توان پرینت ایمیل و گذرنامه دانست که باید حتما آن ها را به نماینده قانونی خود تحویل دهید. جهت سپردن کار خود به یک نماینده باید ابتدا به یک شرکت معتبر مراجعه نمایید. در ابتدا تمامی مدارک توسط مسئولین شرکت مورد بازرسی قرار خواهند گرفت. پس از اینکه صحت اطلاعات ارائه شده اثبات شد، فرم وکالت نامه به شما ارائه خواهد شد.

پس از اینکه صحت اطلاعات و همچنین درست بودن تمامی موارد مورد بررسی قرار گرفت، پس از آن انجام تمامی مراحل بر عهده شرکت خواهد بود. شرکت مسئول فرستادن پاسپورت به سفارت و اخذ ویزا و پاسپورت از این مرکز می باشد. امروزه پیکاپ ویزا رونق بیشتری پیدا کرده است، چرا که پیکاپ سبب خواهد شد که بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن ویزای خود را در دست داشته باشید. شرکت موظف می باشد که این کار را به یکی از معتبر ترین نمایندگان خود بسپارد تا این مرحله بدون هیچگونه کم و کسر انجام شود.


انواع پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا را می توان به بخش های مختلفی تقسیم بندی نمود که هر یک از آن ها دارای شرایط و ویژگی های خاصی خواهند بود. پیکاپ ویزا از نظر کشور مقصد با یکدیگر متفاوت هستند که برای هر یک از سفر های خود باید متناسب با نوع کشور اقدام به اخذ نماینده نمایید. تمامی نماینده های قانونی شما در یک راستا قدم خواهند برداشت و این امر را می توان اخذ ویزای معتبر دانست. معمولا برای کشور های پر تقاضا راحت تر خواهید توانست اقدام به کمک گرفتن از نماینده بنمایید.

از انواع پیکاپ ویزا می توان به انگلیس، آمریکا، کانادا، ترکیه و … اشاره کرد که هر یک مراحل بخصوصی جهت طی کردن دارند. در نظر گرفتن انواع مختلف برای پیکاپ ویزا مزایای بسیاری خواهد داشت که از جمله این مزایا می توان به تبهر نماینده در زمینه دریافت ویزای کشور مورد نظر اشاره نمود. چرا که در صورت اشراف کامل نماینده، طبیعتا راحت تر خواهید توانست ویزا دریافت نمایید. همچنین سرعت انجام کلیه امور نیز افزایش خواهد یافت. همچنین راحت تر خواهید توانست فرد مورد نظر را یافته و کارهای خود را به وی بسپارید.


پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا به منظور ارائه نماینده قانونی برای اخذ ویزای کانادا می باشد. کشور کانادا یکی از پر تردد ترین کشور های جهان می باشد که به همین جهت شرکت ما سعی بر این داشته تا بتواند مجرب ترین کادر خود را برای رسیدگی به امور کشور کانادا بگمارند. در نظر داشته باشید که شما در صورتی می توانید اقدام به پیکاپ ویزا در خارج از مرز ایران بنمایید که شرکت مورد نظر در کشوری که سکونت دارید نمایندگی داشته باشد. شرکت ما در دو کشور ترکیه و امارات جهت پیکاپ ویزای کانادا نمایندگی در نظر گرفته که می توانید به راحتی از این طریق نسبت به اخذ ویزای قانونی اقدام نمایید.

لازم به ذکر می باشد که هر روزه پاسپورت ها از کشورهای ترکیه و امارات ارسال می شود و پاسپورت شما حداکثر پس از 3 الی 4 روز به سفارتخانه کانادا در خواهد رسید. مدت زمانی که جهت بررسی پرونده مورد نیاز خواهد بود بستگی به کشوری دارد که پیک آپ از آنجا صورت گرفته است مثلا سفارت کانادا در کشور امارات تقریبا دو هفته طول می کشد تا پرونده شما را بررسی نمایند  که پس از آن پاسپورت شما مهر خورده و به اداره پست تحویل داده خواهد شد تا به شما تحویل داده شود. کشور ترکیه مراحل مختلفی دارد که در بخش بعدی به توضیحات کامل آن پرداخته ایم:

پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

نحوه پیکاپ ویزا از ترکیه به گونه ای خواهد بود که مسئولین شرکت ما پاسپورت فرد متقاضی را به شهر آنکارا ارسال می نمایند. در این شهر نمایندگان شرکت ما پاسپورت را به سفارت کانادا تحویل می دهند و سفارت کلیه امور مربوط به شخص صاحب پاسپورت را مورد بررسی قرار گیرد. پس از بررسی های لازم پاسپورت فرد متقاضی مهر خورده و توسط اولین پرواز به تهران برگشت داده خواهد شد. این فرآیند حدود یک هفته کاری زمان بر خواهد بود.

پیکاپ ویزا از آنکارا بهترین مسیر و روش پیکاپ ویزای کانادا است زیرا هم از لحاظ هزینه و هم وقت نزدیکترین و به صرفه ترین راه ممکن می باشد.


مدارک مورد نیاز جهت اخذ پیکاپ ویزا کانادا

جهت پیکاپ پاسپورت و ویزای کانادا باید مدارک کامل خود را در دست داشته باشید که بدون ارائه مدارک امکان پیکاپ وجود نخواهد داشت. از جمله مدارک مورد نیاز جهت اخذ پیکاپ کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

.ویزای مهاجرتی

– باید از ایمیلی که سفارت برایتان ارسال نموده پرینت خوانا در دست داشته باشید.
– پاسپورتتان به صورت امضا شده باید تحویل سفارت گردد.
– در صفحه آخر ایمیل سفارت بخشی برای تکمیل وجود دارد که باید با دقت کامل بخش آخر ایمیل سفارت را پر کرده باشید.

. ویزای غیر مهاجرتی

– پاسپورت به همراه امضا
– ایمیل سفارت نیز باید به صورت پرینت گرفته شده ارائه شود.
– در این روش باید فرم وکالتنامه ای معتبر نیز به سفارت ارائه شود که در صورت نداشتن این فرم نماینده هیچگونه حق کاری نخواهد داشت.


پیکاپ ویزای انگلیس

یکی دیگر از کشور هایی که معمولا متقاضیان زیادی دارد کشور انگلیس می باشد که پیکاپ پاسپورت و ویزای انگلیس را می توان از جمله اصلی ترین نوع پیکاپ دانست. سفارت انگلیس در ایران به صورت نیمه تعطیل می باشد و اخذ ویزا از این سفارت بسیار زمان بر خواهد بود. به همین سبب بسیاری از هموطنان به فکر اخذ ویزای انگلیس از یکی از کشور های همسایه ایران هستند. از جمله کشور هایی که در همسایگی ایران می توانند بهترین خدمات را به مسافرین ایرانی ارائه نمایند می توان به ترکیه، ارمنستان و امارات اشاره نمود.

سفارت انگلیس در این کشور ها می تواند سریعا ویزای این کشور را در اختیارتان قرار دهد. اخذ ویزای انگلیس از کشور ترکیه سرعت بیشتری خواهد داشت. به گونه ای که در طی یک هفته می توانید ویزای مهر خورده خود را در دست داشته باشید. پاسپورت های افراد متقاضی به کشور ترکیه شهر  ارسال خواهد شد که معمولا شهر آنکارا مقصد خواهد بود. پس از اتمام این مرحله پاسپورت ممهور به اولین پرواز داده خواهد شد که این امر روند دریافت ویزا از کشور ترکیه  سریع نموده است.


مدارک و مدت زمان مورد نیاز جهت پیکاپ ویزای انگلیس

جهت اخذ ویزای انگلیس نیز مدارک خاصی مورد نیاز خواهد بود که باید به صورت کامل تحویل سفارت گردد. از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– باید پاسپورت فرد متقاضی ارائه داده شود
– پرینت ایمیل سفارت نیز از جمله مدارک مورد نیاز خواهد بود
– داشتن وکالت نامه محضری نیز از جمله ضروریات می باشد
– باید رسید بارکددار سفارت انگلیس را نیز در دست داشته باشید
همانطور که اشاره کردیم، زمان دقیقی برای اخذ ویزای انگلیس نمی توان تعیین نمود. اما در حالت کلی این پروسه حدود 1 الی 2 هفته زمان بر خواهد بود.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص اخذ ویزا و وقت سفارت به صفحات زیر مراجعه نمایید.

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت انگلیس

ویزای کانادا

ویزای انگلیس