ویزای انگلیس

توجه: آژانس مسافرتی دلتابان، فقط ارائه دهنده خدمات  اخذ ویزای انگلیس (توریستی) است. توضیحات دیگر، صرفا جهت اطلاعات عمومی است.

دریافت ویزای انگلیس

افراد بسیار زیادی هستند که به دلایل مختلف قصد سفر به کشور انگلستان را دارند، این افراد برای اینکه بتوانند وارد کشور انگلیس شوند باید اقدام به دریافت ویزای انگلیس کنند. دریافت ویزای انگلستان در سال های اخیر برای ایرانیان کمی مشکل شده است و به همین دلیل ایرانیانی که قصد سفر به کشور انگلیس را دارند معمولاً با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می‌شوند. به همین علت در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره ویزای انگلیس صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی در این زمینه به شما ارائه دهیم. در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره انواع ویزای انگلیس و نحوه دریافت هر یک از این ویزاها صحبت کنیم و شرایط و مدارک مورد نیازی که برای دریافت این ویزاها باید داشته باشید را مورد بررسی قرار دهیم. احتمالاً می ‌دانید که با دریافت ویزای انگلیس می توانید به برخی از کشورهای اروپایی از جمله ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی سفر کنید که همین موضوع باعث می ‌شود تا افراد زیادی علاقه مند به دریافت ویزای کشور انگلیس باشند.


دریافت ویزای توریستی انگلیس

در بین انواع ویزاهای انگلستان ویزا توریستی از نوع محبوب آن می باشد  که معمولا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد سفر به کشور انگلیس و گردشگری در این کشور را دارند و یا اینکه قصد دارند با سفر به کشور انگلیس از اقوام و آشنایان خود که در این کشور اقامت دارند دیدن کنند. اگر قصد دریافت ویزای توریستی را دارید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا در روز مصاحبه حتما باید دلیل سفر خود به کشور انگلیس را به صورت کامل به سفارت این کشور توضیح دهید. به صورت کلی ویزای توریستی به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول ویزای سینگل یا یک بار ورود می باشد که بیشتر برای افرادی صادر می‌ شود که قصد ندارند بیش از یکبار وارد کشور انگلیس شوند، معمولاً افرادی که قصد گردشگری در کشور انگلیس را دارند از این نوع ویزایی استفاده می ‌کنند، مدت زمان اعتبار ویزای سینگل معمولاً کمتر از ۶ ماه می باشد. نوع دوم  ویزای چند بار ورود می باشد که این نوع از ویزا معمولا برای افرادی صادر می ‌شود که قصد دارند در طی یک بازه زمانی بیش از یکبار وارد کشور انگلیس شوند، این ویزا بیشتر برای افرادی مناسب است که به قصد درمان و یا تجارت به کشور انگلیس در سفر می کنند، آنها می توانند برای انجام کار خود از این نوع ویزا استفاده ‌کنند.

نمایی از لندن

برای دریافت ویزای انگلیس باید چه شرایطی را دارا باشیم؟

همانطور که گفتیم در سال ‌های اخیر مشکلات بسیار زیادی بین روابط ایران و انگلیس به وجود آمده است و همین عامل باعث شده است، ایرانیانی که قصد دریافت ویزای انگلیس وسفر به این کشور را دارند با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شوند. سفارت انگلیس از سال ۲۰۱۱ مشکلات زیادی را برای ایرانیان به وجود آورده است که این سخت‌ گیری‌ ها باعث شده است تا ایرانیانی که قصد سفر به کشور انگلیس را دارند معمولاً زمان زیادی را صرف دریافت ویزای این کشور کنند. یکی از شرایط بسیار مهمی که می تواند شانس شما را برای دریافت ویزای انگلیس دو برابر کند این است که دو ویزای معتبر داشته باشید که در صورتی که این دو ویزا یکی ویزای شینگن و دیگری ویزای ژاپن یا کانادا باشد شانس شما به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. یکی دیگر از شرایط مهمی که می تواند تاثیر بسیار زیادی در سرعت روند دریافت ویزای انگلیس برای شما داشته باشد این است که سند ملکی و مدارک شغلی قوی  و  دعوت نامه رسمی و تایید شده شهرداری دولت انگلیس داشته باشید و این مدارک را به سفارت کشور انگلیس تحویل دهید. اگر در حساب کوتاه مدت بانکی خود حداقل ۱۰۰ میلیون تومان پول دارید می ‌توانید امیدوار باشید که شانس شما برای دریافت ویزای کشور انگلیس افزایش پیدا کند.


برای دریافت ویزای انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟

یکی از عوامل بسیار مهمی که می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس شما برای دریافت ویزای انگلیس داشته باشد این است که در هنگام مراجعه به سفارت کشور انگلیس مدارک خود را کامل کرده باشید و همچنین گردش حساب شش ماه گذشته حساب خود را همراه با  مدارک کامل، به سفارت این کشور ارائه دهید. در ادامه به معرفی کامل مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس خواهیم پرداخت.

نمایی از موزه لندن

 • با مراجعه به وب سایت اینترنتی سفارت انگلیس می توانید فرم آنلاین درخواست ویزای این کشور را پر کنید و یک کپی از آن را در هنگام مراجعه به سفارت کشور انگلیس در دست داشته باشید.
 • تمامی پاسپورت های قبلی خود به همراه پاسپورت فعلی که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد را باید در هنگام مراجعه به سفارت انگلیس به همراه داشته باشید.
 • یک پرینت کامل از گردش مالی حساب بانکی خود در طی ۶ ماه اخیر
 • دو قطعه عکس 3.5 در ۴.۵ که تصویر صورت شما به صورت کامل در آن آمده باشد و دارای پس زمینه سفید باشد.

برای دریافت ویزای انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟

 • یک مدرک بانکی معتبر مبنی بر تمکن مالی شما از بانک
 • اصل شناسنامه، شناسنامه شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد و همینطور یک کپی از این مدرک.
 • در صورتی که متاهل هستید باید اصل سند ازدواج خود به همراه ترجمه آن را در هنگام مراجعه به سفارت انگلیس به همراه داشته باشید.
 • تمامی مدارک شغلی خود مانند جواز کسب و یا گواهی اشتغال به همراه ترجمه آنها را حتما باید در مراجعه به سفارت انگلستان در دست داشته باشید.
 • در صورتی که دارای یک سند ملکی هستید حتماً یک کپی از این سند را به همراه خود به سفارت انگلیس ببرید.
 • در صورتی که دعوت نامه از یکی از آشنایان خود در کشور انگلیس دارید این دعوتنامه را باید به همراه داشته باشید و در صورتی که دعوت نامه ای ندارید حتما باید واچر هتل محل اقامت خود در کشور انگلستان را در مراجعه به سفارت این کشور با خود به همراه داشته باشید.
 • قبل از مراجعه به سفارت کشور انگلستان حتما باید بلیط هواپیما رفت و برگشت به این کشور را رزرو کرده باشید.

نکته پایانی درباره دعوتنامه معتبری است که در صورت داشتن آن روند دریافت ویزای انگلیس برای شما بسیار سریع تر می شود، در صورتی که دعوتنامه کشور انگلیس را دارید در مراجعه به سفارت این کشور حتما اصل و کپی دعوت نامه، مدارک شناسایی شخصی که از شما دعوت به سفر به کشور انگلیس کرده است، مدارک مالیاتی مربوط به شخصی که شما را دعوت کرده و آخرین فیش حقوقی فرد دعوت کننده را نیز باید به همراه خود داشته باشید.


برای دریافت ویزای انگلیس چه مراحلی را باید پشت سر بگذاریم؟

اولین مرحله ای که باید برای دریافت ویزای انگلیس باشد سر بگذارید این است که فرم آنلاینی که در سایت سفارت این کشور وجود دارد را پر کرده  و یک کپی از آن را داشته باشید، برای این انجام این کار کافی است وارد وب سایت رسمی سفارت انگلیس شوید و با وارد کردن مشخصات خود در این وب سایت ثبت نام کنید و بعد از آن با نام کاربری خود وارد این وب سایت شوید و فرم درخواست ویزای انگلیس را به صورت کامل مطالعه کرده و پر کنید. بعد از ورود با نام کاربری خود به وب سایت رسمی سفارت کشور انگلیس ابتدا نوع ویزای انگلستان را که قصد دریافت آن را دارید مشخص کرده و سپس فرم آنلاین ویزای تکمیل کنید، بعد از آن در همین وب سایت اقدام به تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران و یا یکی از کشورهای امارات یا ترکیه کرده و در مرحله بعدی اقدام به پرداخت هزینه آنلاین تعیین وقت سفارت کنید. آخرین مرحله نیز حضور در سفارت انگلیس در روز تعیین شده برای ارائه مدارک به انگشت نگاری می باشد.

نمایی از قلعه ای در انگلیس

نکاتی مهم درباره فرم آنلاین صدور ویزا

در فرم درخواست صدور ویزای این کشور اطلاعات زیادی از شما دریافت می شوند، نکته اولی که  درباره این فرم باید بدانید این است که تمامی اطلاعات به زبان انگلیسی نوشته شده ‌اند و به زبان انگلیسی نیز از شما دریافت می شوند. در بخش اول این فرم اطلاعاتی از قبیل نوع ویزای درخواستی، مدت زمان اعتبار ویزای درخواستی و یا همان مدت زمانی که شما قصد اقامت در کشور انگلیس را دارید و تعیین محل مورد نظر برای وقت مصاحبه و انگشت نگاری از شما دریافت می شود. در بخش دوم اطلاعات مربوط به شخص درخواست دهنده دریافت می‌ شود که این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی فرد متقاضی، اطلاعات مربوط به پاسپورت فرد متقاضی، وضعیت شغلی، تاریخ سفر، اطلاعات مربوط به همسر فرد متقاضی در صورتی که فرد متقاضی متاهل باشد، اطلاعات مربوط به والدین فرد متقاضی و … . آخرین قسمت از فرم درخواست صدور ویزای انگلیس اطلاعات مربوط به اقامت شما در کشور انگلستان می باشد که از جمله این اطلاعات می توان به اطلاعات اقامت در این کشور، خدمات پزشکی در کشور انگلستان، تاریخچه سفر شما به کشور انگلستان و غیره  اشاره کرد. نکته آخری که باید درباره این فرم بدانید این است که هر شخص متقاضی باید به صورت جداگانه اقدام به پر کردن این فرم کند.


نمایی از سنگ های تاریخی در انگیس

چه مدت طول میکشد تا ویزای انگلیس برای ما صادر شود؟

این سوال، سوالی است که ممکن است بسیاری از شما درباره ویزای انگلیس داشته باشید، به صورت کلی نمی ‌توان در ایران تعیین کرد تا چه مدت زمانی طول می کشد تا ویزای انگلیس برای شما صادر شود چرا که کشور انگلیس که از جمله کشورهای توریستی قاره اروپا می باشد که سالانه مسافران بسیار زیادی به آن سفر می کنند و به همین دلیل افراد بسیار زیادی متقاضی دریافت ویزای انگلیس هستند، بنابراین سفارت کشور انگلیس برای صدور ویزای انگلیس کار سختی را در پیش دارد. با این حال به صورت حدودی می توان گفت که تقریبا سه هفته طول می کشد تا ویزای انگلیس برای شما صادر شود اما با توجه به نکات گفته شده ممکن است این مدت زمان به یک ماه نیز برسد. نکته ای که باعث می شود تا مدت زمان صدور ویزا برای شما کمتر شود این است که در هنگام مراجعه به سفارت کشور انگلستان مدارک خود را به صورت تکمیل کرده به  این سفارت ببرید.


آشنایی با انواع دیگر ویزای انگلیس

به صورت کلی ویزای انگلیس فقط محدود به ویزای توریستی این کشور می باشد و انواع مختلفی از ویزاهای این کشور وجود دارند که اتباع ایرانی می ‌توانند با دریافت هر یک از این ویزاها اقدام به سفر به این کشور و یا حتی مهاجرت به این کشور کنند. بسته به هدفی که شما از سفر به کشور انگلیس دارید می توانید اقدام به دریافت انواع مختلفی از ویزا کنید، به صورت کلی می توان سایر ویزاهای این کشور را به سه دسته ویزای کار ، ویزای تحصیلی این کشور و ویزای خانوادگی این کشور تقسیم بندی کرد که انواع دیگری از ویزا ها مانند ویزای ازدواج و یا پزشکی نیز در واقع زیر مجموعه ای از این ویزا ها هستند. در ادامه با هر یک از انواع ویزا انگلیس که معرفی کردیم بیشتر آشنا خواهیم شد.


بخش اول معرفی ویزای کار

به صورت کلی دریافت ویزای کار انگلستان یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد که سالانه بسیاری از افراد با هدف مهاجرت به این کشور اقدام به دریافت این نوع از ویزا می کنند، بهترین نوع درخواست برای مهاجرت به این کشور از طریق دریافت ویزای کار این کشور می باشد که دشواری‌ های بسیار زیادی برای دریافت آن وجود دارد. دسته اول از ویزای کار به نخبگان خارجی ارائه می ‌شود که با نام ویزای Tier 1 شناخته می شود، این نوع ویزا در واقع یک نوع ویزای کار بلند مدت محسوب می شود که به چهار دسته کارآفرین، فارغ التحصیلان کارآفرین، سرمایه‌ گذاران و استعداد های نخبه تقسیم بندی می شود که هر یک از این افراد می توانند اقدام به دریافت این نوع از ویزای کار انگلستان کنند.

بخش دوم آشنایی با ویزای کار

نوع دوم از ویزای کار این کشور که به نوعی می ‌توان آن را محبوب ترین نوع از انواع ویزای کار انگلستان دانست ویزای نیروی متخصص خارجی و یا همان ویزای Tier 2 می‌ باشد که یک نوع ویزای کار دائمی و بلندمدت است که برای افرادی ارائه می ‌شود که تخصص خاصی دارا می باشند. این ویزا نیز مانند ویزای نخبگان خارجی دارای چهار دسته می باشد که این چهار دسته به ترتیب عبارتند از ویزای کار عمومی، ویزای انتقال داخل شرکتی، ویزای ورزشکاری و ویزای مبلغ دینی.

نوع سوم از ویزای کار کشور انگلیس ویزای Tier 5 یا همان ویزای نیروی جوان و خلاق می باشد که به نوعی می‌ توان آن را ویزای موقت کاری در کشور انگلیس مخصوص جوانان خلاقی دانست که علاقه به دست آوردن تجربه در زمینه های مختلف در کشور انگلیس هستند.


نکات پایانی درباره ویزای کار انگلیس

اولین موردی که برای دریافت ویزای کار کشور انگلیس باید به آن توجه داشته باشید این است که یک پیشنهاد شغلی از این کشور را در اختیار داشته باشید، داشتن پیشنهاد شغلی بالاترین امتیاز را در سیستم ویزای کار کشور انگلیس دارا می ‌باشد و به تنهایی ۳۰ امتیاز را برای شما به ارمغان می آورد، داشتن مدرک زبان یکی دیگر از نکات بسیار مهم صدور ویزای کار برای شما می باشد که می تواند تاثیر بسیار بالایی داشته باشد افرادی که نمره بالایی در آزمون زبان IELTS دریافت کنند می ‌توانند تا ۱۰ امتیاز را کسب کند. در صورتی که میزان حقوق دریافتی افراد بالا باشد امتیاز بیشتری را برای دریافت ویزای کار کشور انگلیس دریافت خواهند کرد که حداکثر این امتیاز ۲۰ امتیاز می باشد. آخرین موردی که می تواند تاثیر زیادی در دریافت ویزای انگلیس برای کار برای شما داشته باشد تمکن مالی شماست، هرچه تمکن مالی شما بیشتر باشد و موجودی بانک شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری را دریافت خواهید کرد.


ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلیس یکی دیگر از انواع ویزا انگلیس می باشد که برای تحصیل در این کشور به دانشجویان مستعد ارائه می‌ شود، کشور انگلیس دارای دانشگاه های بسیار معتبری در سطح قاره اروپا و حتی سطح جهان می باشد که دانشجویان بسیار زیادی از سر تا سر دنیا آرزوی تحصیل در این دانشگاه ها را دارند. به صورت کلی ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور به دو دسته ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می شود. ویزای دانش آموزی برای دانش آموزان ۴ تا ۱۷ ساله ارائه می شود که این امکان برای آنها وجود دارد که از پیش دبستانی تا مقطع دبیرستان در مدارس کشور انگلستان به تحصیل بپردازند و از امکانات فوق العاده این کشور استفاده کنند. ویزای دانشجویی مخصوص افراد بالای ۱۷ سال می باشد که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور انگلیس را دارند، البته توجه داشته باشید که رقابت بسیار زیادی برای دریافت ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور وجود دارد که کار شما را برای دریافت ویزا انگلیس برای تحصیل در کشور انگلیس بسیار سخت می ‌کند.


نمایی از برج دریایی در انگلستان

مزایای دریافت ویزا برای تحصیل در کشور انگلستان

تحصیل در کشور انگلیس مزایای بسیار زیادی را برای دانشجویان یکی از مهمترین مزایای این است که دانشجویانی که موفق به تحصیل در دانشگاه های کشور می‌ شوند معمولاً می‌توانند بعد از پایان تحصیلات خود در دانشگاه‌های این کشور در مراکز علمی و یا مراکز صنعتی کشور انگلستان شروع به کار و فعالیت کنند، همچنین دانشجویان می توانند در طول تحصیل از امکانات فوق العاده ای که دانشگاه‌ها برای آنها فراهم می ‌شود نیز استفاده کنند.


نکات پایانی درباره دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

نکته مهمی که برای دریافت ویزا انگلستان برای تحصیل در این کشور این است که قبل از هر اقدامی شما در ابتدا باید پذیرش یکی از دانشگاه های کشور انگلیس را دریافت کنید که این کار خود سختی های بسیار زیادی را دارد. نوع دیگری از ویزا انگلیس برای تحصیل در این کشور وجود دارد که به ویزای تحصیلی کوتاه‌ مدت معروف می باشد و شما می توانید با دریافت این ویزا مدت کوتاهی در این کشور به تحصیل بپردازید که این مدت حداکثر می تواند ۱۱ ماه باشد.

غروب ماه بر روی دریاچه ای در انگلستان

ویزای خانوادگی انگلستان

آخرین مورد از انواع ویزا انگلیس که باقی مانده است ویزای خانوادگی انگلیسی می باشد که خود دارای انواع مختلفی است، افرادی که قصد دریافت ویزای خانوادگی انگلستان را دارند و می خواهند به خانواده خود در این کشور ملحق شوند می ‌توانند حداقل ۶ ماه را در کشور انگلیس اقامت داشته باشند. به صورت کلی ویزای خانوادگی این کشور را می توان به چهار دسته تقسیم بندی کرد که در ادامه به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.


انواع ویزای خانوادگی

به صورت کلی افرادی که قصد دریافت ویزای خانوادگی انگلیس را دارند به چهار دسته زیر تقسیم می شوند:

دسته اول کسانی هستند که همسر و یا نامزد آنها در کشور انگلیس اقامت دارد و قصد دارند که با ملحق شدن به همسرشان در این کشور ازدواج کنند.

دسته دوم افرادی هستند که والدین آنها در کشور انگلیس زندگی می ‌کنند و قصد دارند به خانواده خود ملحق شوند.

دسته سوم افرادی هستند که فرزندان هایشان مقیم کشور انگلیس هستند و آنها قصد دارند به فرزندان خود در این کشور ملحق شوند.

و دسته آخر نیز افرادی هستند که یکی از اعضای خانواده آنها در کشور انگلیس زندگی میکند و قصد حمایت و پشتیبانی از آنها را در این کشور دارند.


شرایط صدور ویزای خانوادگی انگلستان

برای دریافت ویزای خانوادگی انگلستان باید شرایطی را دارا باشید، اولین شرط صدور ویزا برای شما این است که سن شما بیشتر از ۱۸ سال باشد، اثبات رابطه خانوادگی شما با فردی که به دلیل اقامت او در کشور انگلیس قصد دریافت ویزا انگلیس را دارید شرط دوم این است که برای دریافت ویزا این کشور باید به آن توجه داشته باشید. شرط سوم این است که خانواده شما در یک محیط مناسب در کشور انگلستان اقامت داشته باشند و آخرین شرط مورد نیاز نیز این است که اعضای خانواده شما که در کشور انگلستان اقامت دارند دارای سابقه کیفری در این کشور و یا خارج از آن نباشند. برای صدور ویزای خانوادگی توجه داشته باشید که حتما باید مدارک اعضای خانواده خود که در کشور انگلستان زندگی می کنند را به سفارت این کشور تحویل دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا به وب سایت دلتابان مراجعه کنید.