اقامت یونان

اقامت یونان

اقامت یونان با اینکه می تواند شرایط و امتیازهای بسیاری برایتان پدید آورد اما قبل از دریافت آن باید مواردی را در نظر بگیرید و با شرایط کامل آن آشنایی داشته باشید. شرایط آب و هوایی و میزان هزینه های زندگی در کشور مقصد از جمله مواردی هستند که بر روی انتخاب شما تاثیر خواهند داشت و کشور یونان از تمامی این جنبه ها می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. در این مطلب سعی داریم که به صورت خلاصه بهترین روش اقامت کشور یونان که در نهایت منجر به اخذ پاسپورت آن می گردد، مزایای دریافت اقامت، مقایسه شرایط افرادی که اقامت یونان را دریافت کرده اند با شهروندان یونانی ،جاذبه ها، آب و هوای  این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما باشید:

اقامت یونان

جاذبه های کشور یونان

اقامت یونان این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید در یکی از بهترین و زیباترین کشور های جهان زندگی خود را ادامه دهید. جاذبه هایی که در کشور یونان قرار گرفته اند به انواع مختلف دسته بندی خواهند شد و در حالت کلی می‌توان آنها را در دو نوع طبیعی و تفریحی دسته بندی نمود. جاذبه های تاریخی نیز در میان دیدنی های تفریحی یونان قرار می‌گیرند و با گشت و گذار در آنها خواهید توانست با تاریخ یونان به خوبی آشنا شوید. یکی از دلایل اصلی تمایل مردم برای دریافت اقامت یونان وجود همین جاذبه های گردشگری متعدد است که از جمله مهمترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  شهر آتن: این شهر زیبایی های طبیعی بسیاری را در دل خود جای داده و  می‌تواند بهترین خاطرات را برایتان به ارمغان آورد.
–  تئاتر دیونوسوس: این تئاتر انتخابی مناسب برای هنر دوستان خواهد بود.
– بیزانتین و موزه مسیحیت
– بازار رمی
–  سازه آتن
– تپه فیلو پاپوس

آب و هوای کشور یونان

اقامت یونان می‌تواند یکی از بهترین انتخاب برای شما باشد چرا که در آن شاهد آب و هوای بسیار زیبا و مدیترانه ای هستیم که گرمای تابستان و روزهای گرم آن با بادهای غربی متعادل تر می‌شوند. بخش های شمالی یونان آب و هوای گرمتری دارند به گونه ای که در ماه جولای گرمای هوا حتی به 40 درجه سانتی گراد نیز می رسد و به همین دلیل اغلب کسانی که اقامت یونان را دریافت نموده اند تمایل به زندگی در شهر های جنوبی این کشور را دارند. در زمستان های زیبای یونان، پیست های اسکی و تفریحات زمستانی متعددی انتظار شما را می‌کشند.

مزایای اخذ اقامت یونان

در صورتی که بتوانید اقامت یونان را دریافت کنید در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌توانید از مزیت های شهروندی آن استفاده نمایید. از جمله مهمترین مزیت های آن نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– می‌توانید به صورت آزادانه به سایر کشور های عضو شینگن سفر کنید.
– امکان افتتاح حساب بانکی
– دریافت اقامت برای همسر و همچنین فرزندان زیر 18 سال
–  تحصیل رایگان در مدارس دولتی
– خدمات درمانی
– تسهیل بخشیدن به اخذ ویزای کشورهای مختلف جهان
– استفاده از بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی

اخذ پاسپورت یونان

اعتبار پاسپورت یونان

پس از اخذ اقامت یونان می‌توانید پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید. پاسپورت یونان در مقایسه با سایر کشور های جهان در رتبه مناسبی قرار گرفته است. پاسپورت یونان در سال 2018 در رنک 5 جهان قرار گرفته بود اما در سال 2019 جایگاه پاسپورت آن یک رتبه صعود کرده و به رنک 4 جهان رسیده است. با در دست داشتن پاسپورت یونان می‌توانید به 87 کشور جهان بدون اخذ ویزا سفر کنید و از مزیت های آن نیز برخوردار شوید. پاسپورت یونان را می توانید با روش های مختلفی دریافت کنید اما در صورت داشتن اقامت یونان اخذ پاسپورت کار دشواری نخواهد بود.

روش های اخذ اقامت یونان

برخی افراد به منظور گشت و گذار و تفریح به یونان سفر می‌کنند که به این منظور خواهید توانست از روش های مختلفی اقدام کنید. اما در صورتی که تمایل به اخذ اقامت یونان برای بلندمدت داشته باشید حتما باید از شرایط و روش های آن اطلاع داشته و مراحل اخذ ویزا را به صورت کامل پشت سر بگذارید. یکی از بهترین روش های اخذ اقامت بلند مدت یونان، سرمایه گذاری و یا تمکن مالی(خود حمایتی) می باشد که در آن نیاز به سرمایه مناسبی دارید. در صورتی که با یکی از شهروندان یونانی ازدواج کنید نیز  اقامت یونان به شما تعلق خواهد گرفت. امکان اخذ اقامت یونان از طریق کار نیز وجود داشته و می‌توانید با پیدا کردن یک کارفرما و شغل مناسب، اقدامات اقامت این کشور را به انجام برسانید.

 هزینه های زندگی در کشور یونان

هزینه های زندگی در کشور مورد نظر شما از جمله مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. میزان هزینه های زندگی در اخذ اقامت یونان تاثیر خواهد گذاشت و باید بدانید که میزان هزینه های زندگی در یونان در مقایسه با سایر کشور های جهان رقم مناسبی خواهد بود و می توانید با هزینه های مناسب در یکی از کشور های رنک بالای جهان زندگی کنید. در حالت کلی میزان هزینه های اقامت یونان از قرار زیر خواهد بود:

– رستوران: هزینه خورد و خوراک در یک رستوران معمولی حدود 10 یورو
-خواروبار: برای خواروبار یک ماهه حدود 120 یورو
– حمل و نقل: بلیط های یک طرفه 1.2 یورو و  اشتراک ماهانه 30 یورو است
– مسکن: اجاره یک آپارتمان 1 خوابه حدود 250 یورو خواهد بود.
-پوشاک: برای پوشاک هزینه بالایی نیاز نبوده و میزان هزینه آن حدود 100 یورو برای هر ماه خواهد بود.
– تفریحات: برای تفریحات در یونان هزینه چندانی مورد نیاز نیست. برای مثال؛ اشتراک ماهانه باشگاه 30 یورو بوده و بلیط سینما حدود 7 یورو خواهد بود.

هزینه های زندگی در یونان