ویزای کانادا

توجه: آژانس مسافرتی دلتابان، فقط ارائه دهنده خدمات دریافت ویزای کانادا (توریستی) است. توضیحات دیگر، صرفا جهت اطلاعات عمومی است.

 • نوع ویزا: توریستی

کشور کانادا

کشور کانادا یکی از بزرگ ترین کشورها در آمریکای شمالی می باشد که در تمام دنیا به دلیل چشم اندازهای دست نخورده، فرهنگ های چندگانه و تاریخچه پیچیده اش شناخته شده است. کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که یکی از مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می شود.

کشور کانادا یک سرزمین مملو از زیباییهای طبیعی است که در زمین ها و اراضی بسیار پهناور پراکنده شده اند. این کشور از لحاظ اقتصادی، تکنولوژیکی و راه های بسیار زیاد دیگری، شبیه کشور همسایه خود در جنوب یعنی آمریکا می باشد. درست است که تفاوت های بسیار زیادی بین این دو کشور وجود دارد اما پیشرفت های این دو کشور کمی مشابه یکدیگر می باشد. بیشتر زمین های این کشور پهناور بوسیله جنگل ها و تندرا پوشیده شده است.

بیش از 80 درصد ساکنین این کشور در شهرهای بزرگ زندگی می کنند. شهرهای بزرگ کشور کانادا تورنتو، مونترال و ونکوور می باشند و پایتخت آن شهر اتاوا است. کشور کانادا از جمله کشورهای چند فرهنگی است که مهاجر زیادی در سرتاسر آن زندگی می کنند. کانادایی ها معمولا از یک سطح زندگی بسیار بالا لذت می برند. آب و هوای کشور کانادا در نواحی مختلف این کشور متفاوت می باشد. در قسمت شمالی این کشور آب و هوای قطبی و در مناطق جنوبی آب و هوای گرم را مشاهده خواهید کرد.  این کشور در فصول مختلف دارای آب و هوای بسیار متفاوتی می باشد. متقاضیان و افرادی که می خواهند به این کشور سفر کنند می بایست ویزا کانادا را دریافت کنند تا بتوانند یک سفر امن و راحت به این کشور داشته باشند.

 

ویزای کانادا

ایرانیانی که تصمیم سفر به کشور کانادا را دارند و می خواهند به این کشور سفر کنند به یک ویزای کوتاه مدت نیاز دارند. ویزا کانادا را باید قبل از سفر به این کشور دریافت کرد. این ویزا که برای اهداف مختلفی داده می شود از طریق سفارت این کشور در کشور ترکیه و در شهر آنکارا می توان دریافت کرد. فرایند درخواست ویزا کانادا سریع و ساده می باشد. هر فردی می تواند درخواست ویزا کانادا را بدهد و در کوتاه ترین زمان ممکن این ویزا را دریافت کند.  البته باید بدانید که هر فرد متقاضی چه همسر و چه فرزند باید پاسپورت شخصی خود را داشته باشد و یک نفر می تواند برای کل اعضای خانواده درخواست بدهد.

 

انواع ویزای کشور کانادا

بهتر است بدانید که کشور کانادا ویزا های متفاوتی را در اختیار افراد متقاضی قرار می دهد. این ویزا فقط شامل ویزای توریستی نمی شود، بلکه ویزای کانادا شامل ویزای نمایشگاهی، ویزای کار، ویزای تجارت، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و … می شود. افراد متقاضی ویزا می توانند تمامی این ویزاها را از سفارت کشور کانادا دریافت کنند. نزدیک ترین سفارت کانادا در کشور ترکیه و در شهر آنکارا است که پاسخگوی تمامی متقاضیان ویزا می باشد

برای سرمایه گذاران

کشور کانادا چندین سال است که به این نتیجه رسیده است که سرمایه گذاران خارجی می توانند یک کمک بسیار خوب و عالی به اقتصاد این کشور کنند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در زمینه خاصی در کشور کانادا داشته باشند می توانند به راحتی ویزای کانادا را دریافت کنند. این افراد می توانند یک سرمایه گذاری خوب در کانادا داشته باشند که منجر به ایجاد شغل و توسعه اقتصادی می شود. این ویزاها به درخواست کننده ها کمک می کند تا از فرصت مهاجرت استفاده کنند و در هر جایی از این کشور، بجز کبک کانادا با خانواده های خود زندگی کنند. این ویزا یک فرصت عالی برای زندگی و مهاجرت به کشور کانادا می باشد.

برای کار کوتاه مدت

یک ویزای کوتاه مدت یک انتخاب خوب و مناسب برای درخواست کننده هایی است که دوست دارند برای کار و زندگی به کانادا سفر کنند. در نیمه اول سال 2013  با چیزی بیش از 125 هزار درخواست کارگر موافقت شد. این نوع ویزای کانادا به درخواست کننده ها اجازه می دهد تا در کانادا زندگی و کار کنند و البته تجربه کار کانادایی را نیز به دست بیاورند. کارگران واجد شرایط می توانند برای مدت زمان خاصی در کشور کانادا کار کنند و البته باید کارفرمای آنها تایید کند که این فرد قابلیت انجام کار را دارد و تاثیر بدی بر روی بازار کار کانادایی نداشته باشد.

کارگران خارجی برای هر نوع کار و حرفه با داشتن قابلیت خاص می توانند درخواست بدهند و بعد از دریافت ویزا می توانند وارد این کشور شوند و کار کنند.

برای توریست ها

کشور کانادا چیزهای زیادی برای بازدید توریست ها و گردشگران دارد. این کشور بر سه اقیانوس احاطه دارد و دارای رشته های پهناور، دریاچه های بی شمار و یک فرهنگ بین المللی دوستانه می باشد. خوشبختانه امروزه این کشور ویزا را به توریستان و بازدیدکنندگان می دهد و فرصت بازدید از این کشور را برای همه افراد علاقمند فراهم می کند. این ویزا شامل ویزای کار و تحصیلی در کانادا نمی شود و فرد درخواست کننده فقط می تواند تمامی چشم اندازها و زیبایی های کشور کانادا را بازدید کند.

ویزای توریستی کانادا در تمامی فصول و ایام سال به افراد علاقمند ارائه داده می شود. با ویزای کانادا می توانید به 5 میلیون نفری بپیوندید که هر ساله کانادا را بازدید می کنند و از فرصت های توریستی بسیار زیادی که این کشور در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید.

برای تحصیل

امروزه افراد زیادی هستند که علاقمند به تحصیل در کشور کانادا می باشند. کشور کانادا دارای یک سیستم آموزشی بسیار مجهز و پیشرفته می باشد و برگرفته از سیستم آموزشی بین المللی است. این کشور هزینه بسیار زیادی را در بخش تحصیل و آموزش پرداخت می کند و به این بخش بهای بسیار زیادی می دهد.  شرایط تحصیل برای افراد مختلف از سن 5 سالگی تا 17 سالگی می باشد و بعد می توان برای تحصیلات تکمیلی درخواست داد.

افرادی که می خواهند در این کشور تحصیلات تکمیلی را انجام دهند در ابتدا باید در یکی از رشته های تحصیلی در یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش پیدا کنند.

مراحل درخواست و تعیین وقت ویزای کانادا

درخواست ویزای کانادا به روش های مختلفی انجام داده می شود. روش اول ثبت نام به صورت آنلاین و روش دوم مراجعه ی حضوری برای دریافت ویزا می باشد. با توجه به اینکه در کشور ایران سفارت کانادا بسته شده است ، هر کدام از این روش ها به طور کامل توضیح داده می شود.

روش اول ثبت نام آنلاین برای درخواست ویزای کانادا می باشد. در روش اول برای درخواست ویزای کانادا فرد باید یک حساب کاربری ایجاد کند. با ایجاد یک حساب کاربری می توان درخواست ویزا را به صورت آنلاین داد.

بعد از اینکه ثبت نام را انجام دادید باید منتظر ایمیلی از طرف سفارت کانادا باشید تا وقت انگشت نگاری به شما بدهند. بعد از دریافت ایمیل وقت انگشت نگاری، شما حدود 1 ماه از تاریخ دریافت ایمیل فرصت دارید که برای انگشت نگاری خود را به نزدیکترین دفتر VFS Global کانادا در یکی از کشور های همسایه مانند کشور ترکیه برسانید. البته شما می توانید از آژانس هایی که خدمات ویزای کانادا را انجام می دهند در این پروسه کمک بگیرید مثلا برای پر کردن فرم آنلاین و یا سفر رفتن برای انگشت نگاری و ….

در روش دوم مراجعه حضوری برای ویزای کانادا می باشد. در گذشته کشور کانادا در تهران سفارت داشت و متقاضیان می توانستند به این سفارت برای درخواست ویزا مراجعه کنند اما متاسفانه امروزه سفارت کانادا در تهران تعطیل است و باید به نزدیک ترین سفارت در کشورهای اطراف ایران مانند کشور ترکیه مراجعه کنید.که این امر هم توسط آژانس های مسافرتی که خدمات ویزا را انجام می دهند به راحتی انجام می شود. البته برای اخذ ویزای کانادا و پروسه انگشت نگاری چند سالی است که در دفاتر VFS Global کانادا انجام می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا (توریستی)

همانطور که گفته شد ویزاهای کانادا متفاوت است و بر اساس نیاز هر فرد داده می شود. مدارک مورد نیاز هر یک از این ویزاها نیز بر اساس نوع ویزای درخواستی متفاوت می باشد.

مدارک شناسایی برای افراد متقاضی اخذ ویزای کانادا (توریستی)

 • ارائه پاسپورت برای هر فرد متقاضی ویزا که دارای اعتباری 6 ماهه می باشد. البته در صورت داشتن پاسپورت قدیمی باید آنها را نیز به همراه داشت.
 • ارائه شناسنامه
 • ارائه فرم اطلاعات فردی و اطلاعات خانوادگی تکمیل شده برای هر فرد متقاضی (تمامی اطلاعات تکمیل شده در این فرم باید صحت داشته باشد و هر گونه مغایرتی باعث رد درخواست ویزا  می شود)
 • داشتن دو قطعه عکس مربوط به همان سال با زمینه سفید و روشن
 • در صورت داشتن همسر باید سند ازدواج نیز به همراه مدارک به صورت ترجمه ارائه داده شود
 • در صورت حضور فرزندان باید گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان نیز ارائه شود
 • اگر کودکی که زیر سن قانونی است می خواهد به تنهایی به این کشور سفر کند باید رضایت نامه والدین خود را به همراه مدارک ارائه دهد
 • ارائه برگه دعوتنامه (در صورت نداشتن برگه دعوتنامه می توان برگه رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در کشور کانادا را ارائه داد)
 • ارائه برگه رزرو بلیط هواپیما برای رفت و برگشت

مدارک شغلی برای افراد متقاضی اخذ ویزای کانادا (توریستی)

 • مدارک شغلی
 • فرد کارمند باید گواهی اشتغال به کار خود را ترجمه کند و ارائه دهد.
 • در کنار گواهی اشتغال به کار باید نوع شغل، درآمد سالیانه، نام مدیر و نام شرکت، زمان شروع به کار و … را نیز داشته باشد
 • فرد کارمند باید فیش حقوقی 6 ماه آخر را داشته باشد
 • افراد کارفرما باید جواز کسب، پروانه بهره برداری، مدارک ثبت شرکت، کارت بازرگانی و .. را ارائه دهند
 • کارت نظام پزشکی و پروانه کسب، کارت عضویت پزشکی، دانشنامه و سایر مدارک معتبر پزشکی
 • داشتن پروانه وکالت برای وکلا
 • داشتن نامه اتحادیه
 • حکم کارگزینی

مابقی مدارک

 • ارائه نامه بازنشستگی برای افراد بازنشسته
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک پذیرش در مدرسه و یا دانشگاه مد نظر برای تحصیل
 • 2 قطعه عکس با زمینه روشن مربوط به همان سال فرد متقاضی
 • نامه وام دانشجویی از موسسه مالی معتبر
 • ای مبنی بر تمکین مالی فرد متقاضی یا برگه ای مبنی بر ساپورت مالی
 • فیش واریزی تحصیلی در دانشگاه مد نظر

هزینه اخذ ویزای کانادا (توریستی)

فرد متقاضی ویزای کانادا باید بداند که هزینه ای را باید برای درخواست ویزا پرداخت کند. این هزینه برای تمامی افراد یک سال می باشد.

هزینه انگشت نگاری نیز همه افراد را شامل می شود. این هزینه برای تمامی افراد متقاضی فرق می کند. یعنی هزینه انگشت نگاری کودکان نسبت به افراد بزرگسال کمتر می باشد. افراد زیر 6 سال و بالای 80 سال نیازی به پرداخت هزینه انگشت نگاری ندارند. پرداخت هزینه ویزا و همچنین هزینه انگشت نگاری برای تمامی متقاضیان ویزا ضروری می باشد.

نتیجه ویزای کانادا (توریستی)

بعد از اینکه فرد متقاضی به سفارت کانادا مراجعه کرد و انگشت نگاری را انجام داد می بایست منتظر بماند تا نتیجه ویزای کانادا بیاید. این نتیجه در مدت زمان دو تا چهار هفته به صورت ایمیل به فرد متقاضی فرستاده می شود. گاهی اوقات این مدت زمان طولانی تر است و ممکن است تا 3 ماه نیز طول بکشد. فرد متقاضی در صورت پذیرفته شدن درخواست خود می تواند به صورت شخصی به سفارت مراجعه کند و یا اینکه از خدمات پیکاپ ما در ترکیه استفاده کند.

اما در صورتی که نتیجه ویزا شما منفی باشد و در خواست شما رد شده باشد می توانید دوباره درخواست ویزای کانادا را بدهید. خوشبختانه کشور کانادا فرصتی ایجاد کرده است که فرد متقاضی ویزا می تواند بلافاصله یعنی بعد از رد شدن درخواست ویزای خود، درخواست مجدد بدهد.  این فرصت به فرد متقاضی کمک می کند تا در مدت زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کند.

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که می خواهید ویزا را دریافت کنید می توانید از خدمات پیکاپ ما در شهر آنکارای ترکیه استفاده کنید. دفتر ما بهترین خدمات را برای متقاضیان ویزا انجام می دهد و همه روزه پاسخگوی سوالات شما می باشد. برای دریافت ویزای کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا همین حالا می توانید اقدام کنید و در مدت کوتاهی ویزای این کشور را دریافت کنید.

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود رو از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

نظرات کاربران