تورهای مینسک بلاروس

تنها مجری تورهای لوکس

تضمین بهترین کیفیتاجرای تورهای متنوع

لوکس ترین آژانسگردشگری در ایران

برند برتر گردشگریدر سه سال متوالی

تورهای مینسک بلاروس

سفر به مینسک

برای گشت و گذار در مینسک و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این منطقه تور یک هفته‌ای برنامه ریزی کرده‌ایم تا شما به راحتی مطابق برنامه‌‌ی تورِ مینسک از مناطق گردشگری این منطقه دیدن کنید، مناطقی که در مینسک پایتخت بلاروس از آنها بازدید می‌کنیم از جمله: مینسک-دودوتکی- قلعه‌های میر و نِسویچ (Mir and Nesvizh)- منطقه‌ی زیستی برژینسکی (Berezensky)- بِلاز، سازنده ماشین های غول پیکر- استالینز لاین (Stalin’s Line)- موزه‌ی ملی و جنگ بلاروس. برای ثبت نام تورِ مینسک و صدها تور گردشی خارجی دیگر به بخش تورهای مسافرتی سایت دلتابان مراجعه کنید.

روز اول:

در روز اول تورِ مینسک به بازدید از تپه های شکوه (Mound of Glory) می‌رویم.  این خاکریز در 21 کیلومتری مینسک واقع شده. برای ساخت آن مردم خاک 9 شهر قهرمان اتحاد جماهیر شوروی سابق و مناطقی که درگیر جنگ جهانی دوم بودند را مشت مشت به این منطقه آوردند. این خاکریز درواقع یادبودی برای کشته شدگان جنگ جهانی دوم است.

روز دوم: دودوتکی (Dudutki)

روز دوم تورِ مینسک را با یک گردش دیدنی با اتوبوس در سطح شهر آغاز می‌کنیم. در این گشت و گذار شما بناها و جاذبه‌های دیدنی پایتخت را خواهید دید، مکان‌هایی از جمله: میدان پیروزی که نماد ابلیسکی به ارتفاع 38 متر و آتشی همیشه روشن-به یاد قهرمانان جنگ جهانی دوم- در آن قرار دارد، محدوده‌ی ترینیتی (Trinity) و بنای یادبود جنگ افغانستان در جزیره‌ی اشکها (Tears)، شهر آپِر (Upper)، کلیساهای جامع کاتولیک و اُرتِداکس (Catholic and Orthodox)، میدان استقلال و محل استقرار دولت، دفتر تاریخی KGB، اقامتگاه رئیس جمهوری، تالار سرپوشیده‌ی هاکی روی یخ و استادیوم فوتبال.

به بازدید از موزه‌ی عتیقه‌های بلاروس، دودوتکی (Dudutki)، در 40 کیلومتری مینسک می‌رویم. در تورِ مینسک قرار است  غذاهای متنوعی را امتحان کنیم. می‌توانید نان تازه‌ی خانگی را با کره‌ی محلی و چای گیاهی در نانوایی و عسل مرغوب را در زنبورداری میل کنید. می‌توانید کار کردن استادان صنایع چوبی،  سفالگری و آهنگری را ببینید. در پایان این سفر هر کس بخواهد می‌تواند در جاده‌های اطراف روستا سوارکاری کند. وقت برگشتن به مینسک رسیده.

روز سوم: میر، نِسویچ (MIR, NESVIZH)

در روز سوم از تورِ مینسک گردشی یک روزه در قلعه‌ی بلاروسی در شهر مینسک خواهیم داشت که حدود 100 کیلومتر از مینسک فاصله دارد. این منطقه یکی از کوچکترین شهرهای بلاروس است. در زمان‌های قدیم ملیت‌های متفاوتی در میر زندگی می‌کردند و به همین تنوع ملیت و سبک خاص زندگی معروف بود اما امروزه جاذبه‌ی اصلی این شهر قلعه‌ی افسانه‌ای میر است که آن را در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده‌‌اند. برای صرف ناهار به سمت نسویچ در 32 کیلومتری میر می‌رویم. در این شهر به دیدن کاخی مربوط به قرن شانزدهم و پارک خانواده‌ی معروف و اشرافی رادزیویل (Radzivill) می‌رویم. به دیدن کلیسای فارنی که از قدیمی‌ترین ساختمان‌ها به سبک باروک در اروپای شرقی است و همچنین از تالار شهر نسویچ و برخی از بقایای استحکامات شهر دیدن می‌کنیم. بعد از گذراندن یک روز هیجان انگیز به مینسک برمی‌گردیم.

روز چهارم: منطقه‌ی زیستی بِرِژینسکی (Berezenski)

در روز چهارم تورِ مینسک به منطقه‌ی برژینسکی: بایسانز این برژینسکی (Bisons in Berezinski) و بِلاز: غول های دنیا (BELAZ: the world’s giants) می‌رویم. این منطقه در حدود 100 کیلومتری مینسک قرار دارد و سفری حیرت انگیز به طبیعت بکر بلاروس است.  منطقه‌ی زیستیِ برژینسکی مکانی منحصر به فرد و زیستگاه گونه‌های مختلفی از حیوانات از قبیل گوزن، گاومیش کوهان دار، بیسون، خرس و گرگ و سیاه گوش است. در این گشت و گذار از موزه‌ی طبیعت و حیات وحش دیدن می‌کنیم.

یکی از جاذبه‌های گردشگری در سفر به مینسک بازدید از بلاز، دنیای فناوری‌های غول پیکر، است، ماشین‌هایی که صدا و لرزش آنها در مناطق دور دست کره‌ی زمین هم حس می‌شود. پیشنهاد ما این است که در این تور یک روزه سری به کارخانه‌ی کامیون سازی ژُدینو (Zhodino) بزنید و عظمت کامیون‌های ساخت این کارخانه را ببینید. وقت برگشتن به مینسک رسیده.

برای شام کمی از غذاهای بلاروسی را امتحان می‌کنیم. آشپزی بلاروسی کاملاً مدرن اما بر اساس سنت‌های قدیمی و ملی است که در طول تاریخ تحولات زیادی را تجربه کرده. مردم این کشور روش‌های اصیل آشپزی و پخت غذاهای بلاروسی را به خوبی حفظ کرده‌اند.

روز پنجم: استالینز لاین (Stalin’s Line)، موزه‌ی ملی و جنگ بلاروس

به روز پنجم تورِ مینسک می‌رسیم و سری به مجتمع تاریخی و فرهنگیِ استالینز لاین می‌زنیم. این موزه و نمایشگاه طوری طراحی شده که با اولین قدم‌ها در آن خودتان را در گذشته حس می‌کنید. یکی از ویژگی‌های مهم این موزه همین غرق شدن در تاریخ است. اساس این موزه به نمایش گذاشتن سنگرهای بتنی است. جانبازان و سربازان قدیمی عقیده دارند اگر گوش خود را به دیواره‌ی بتنی یکی از این سنگرها بچسبانید می‌توانید صدای فریاد سربازان و ماشین‌های جنگی را بشنوید. تمام سنگرهای اصلی و سنگرهای ارتباطی دارای چاله‌های مخصوص مسلسل‌ و مکان‌هایی برای مهمات هستند که بر اساس نقشه‌های سال 1940 بازسازی شده‌اند.

موزه‌ی دولتیِ جنگ بلاروس بزرگترین مخزن اسناد و اثار تاریخی مربوط به سال‌های 1941 تا 1945 است. این نمایشگاه به تاریخ بلاروس و جنگ جهانی دوم و جنگ داخلی بلاروس می‌پردازد و سهم بزرگ ملت بلاروس را در این پیروزی بزرگ و مبارزه با نازیسم در بلاروس نشان می‌دهد.

روز ششم: مناطق طبیعی و جنگل‌های مینسک

در روز آخر تورِ مینسک به دیدن مناظر طبیعی و منطقه‌ی شکار سلطنتی در جنگل بلاروس می‌رویم. این منطقه مخصوص شکار است که به شکلی منظم از حیوانات متفاوت پر می‌شود. ورود جمعیت به این منطقه را کنترل می‌کنیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا محیط جنگل دست نخورده و متعادل باقی بماند.

با این برنامه ریزی مفصل و دقیق تورِ مینسک می‌تواند به یکی از خاطره انگیز‌ترین سفرهای شما تبدیل شود. پس برای گردش در این شهر دیدنی درنگ نکنید و برای رزرو تورِ مینسک به سایت سه کلیک مراجعه کنید. با مراجعه به قسمت تورهای مسافرتی در سایت سه کلیک می‌توانید انواع تورهای مسافرتی داخلی و خارجی را مشاهده کرده و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید. برای رزرو تورِ مینسک به بخش تورهای خارجی بروید تا با رزرو این تور هیجان انگیز خاطره‌ای منحصر به فرد از سفر به بلاروس داشته باشید.

نظرات کاربران