تور بیروت

تنها مجری تورهای لوکس

تضمین بهترین کیفیتاجرای تورهای متنوع

لوکس ترین آژانسگردشگری در ایران

برند برتر گردشگریدر سه سال متوالی

تور بیروت

در این مقاله می‌خواهیم شما را با پایتخت لبنان مدرن که به عنوان مرکز فرهنگی و تجاری این کشور محسوب می‌شود شگفت زده کنیم. شما می‌توانید در حین مشاهده نحوه ساخت شهر بیروت روی یک تپه سنگی و مشاهده سقوط و برخاستن این شهر در طول تاریخ، از جاذبه‌هایی که در مسیر رسیدن به بام بیروت قرار دارند لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید از مجسمه شهدا واقع در میدان نجمه در مرکز شهر بیروت دیدن کنید. اولین توقف شما در بیروت برای بازدید از pigeon Rocks آغاز خواهد شد. این سازه، معروف‌ترین سازه سنگی در امتداد ساحل بیروت است. سپس می‌توانید تنها با ۴۵ دقیقه رانندگی به سوی جنوب بیروت به کوه‌های چوف برسید. در این مسیر، شما ابتدا از دهکده «قمرالدین» بازدید خواهید کرد و سپس به خیابان‌های باریک، پله‌های سنگی، بناهای تاریخی و کاخ‌ها خواهید رسید. «دیر القمر» یک دهکده زیبا شبیه به موزه فضای باز است که از قرن شانزدهم تا قرن هجدهم محلی برای اقامت فرمانداران منصوب عثمانی بوده است و از زمان «فخرالدین» دوم تاریخچه خود را با این عنوان آغاز کرد.

سفر خود را در این مسیر تا «بیت‌الدین» ادامه خواهید داد. این مکان توسط ۳ امیر به نام‌های «قاسم»، «خلیل» و «آمین» ساخته شده است. امروزه کاخ «امیر خلیل» به عنوان حرمسرای بیت‌الدین و مقر اداره محلی استفاده می‌شود و اما کاخ «امیر آمین» که به تمام مجموعه بیت‌الدین تسلط دارد، توسط وزارت گردشگری مرمت شده و به عنوان یک هتل لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آن شما به خلیج zaitunai بیروت باز خواهید گشت که در دسامبر ۲۰۱۱ به عنوان یکی از مقاصد تفریحی جدید بیروت ساخته شده است. این خلیج که در اطراف «مارینای» بیروت و در منطقه «مینت‌الحسن» واقع شده و یک مقصد گردشگری بی‌نظیر از نظر موقعیت مکانی، امکانات تفریحی و سرگرمی، مناظر و… به شمار می‌رود.

به عنوان مقصد بعدی، شما به منطقه‌ای مرسوم به مرکز شهر خواهید رفت که در آن جا می‌توانید علاوه‌بر ویرانه‌های «حمام رومی»، از «مسجدالامین» و کلیساهای تاریخی مختلفی بازدید کنید. سپس شما به منطقه بازسازی شده خواهید رفت. در آن جا امکاناتی برای شما فراهم شده است که از برندهای تجاری مختلفی خرید کنید یا باقی روز را در یک کافه دلنشین بگذرانید و یک قهوه بنوشید.

تور تمام روز بالبک

این تور از شهر «بالبک» آغاز خواهد شد. شهری که به شهر خورشید مشهور است. این شهر که در دره بقاع و در فاصله ۳۰۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده و بعضی از بزرگترین اماکن تاریخی و بهترین مکان‌های رومی جهان را در خود جای داده است. این مجموعه شامل بقایای مجموعه‌ای عظیم از معابد رومی و ستون‌هایی بسیار بلند است. در قسمت «آکروپلیس» این مجموعه که بین قرن‌های اول و سوم میلادی ساخته شد، خدایان رومی مورد پرستش قرار می‌گرفتند. در معبد «ژوپیتر»، تنها شش ستون از ۵۴ ستونی که در ابتدا محراب این معبد را احاطه کرده بودند باقی مانده است. این معبد در حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده است. در شهر بالبک بقایای مهمی از دوره اسلامی به جای مانده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به مسجد جامعی که توسط خلفای اموی ساخته شده است، اشاره کرد. پس از مشاهده بالبک به سمت «آنجر» که در دره بکاع و در فاصله ۵۸ کیلومتری از شهر بیروت قرار دارد حرکت کنید. این بنا توسط خلیفه اموی «الولید عبدالملک الملک» و در اوایل قرن هشتم میلادی ساخته شده است. در میان استحکامات این شهر، بقایای خیابان‌ها، سه کاخ، سوق‌ها، دو حمام و یک مسجد وجود دارد. «آنجر» در یک مسیر قدیمی که بقاع را به دمشق متصل می‌کند و در نزدیکی سنگر باستانی «گراه» واقع شده است. در پایان می‌توانید گشت‌وگذاری در کارخانه تولید نوشیدنی Ksara داشته باشید و در حین بازدید از غارها، مزه نوشدنی‌ها را امتحان کنید.

تور تمام روز جیتا، هاریسا، تلفریک، بیبلوس

در این بخش بازدید شما از رودخانه «الکلب» آغاز خواهد شد. در این قسمت شما می‌توانید کتیبه‌های ارتشی به جا مانده از دوره‌های تاریخی مختلف را مشاهده کنید. این کتیبه‌ها شامل کتیبه‌های خط میخی «نبوکدنصر دوم»، کتیبه لاتین امپراطور روم «مارکوس اورلیوس آنتونیوس» است. همچنین شما می‌توانید از غار باشکوه آهک لبنان در این قسمت بازدید کنید. این غار بزرگترین غار لبنان است که در ۱۸۳۶ کشف شد. نهر «الکلب» از همین غار منشا می‌گیرد. سپس شما سفر خود را به شهر جونیه ادامه خواهید داد. این شهر یک شهر شلوغ با ساختمان‌های مدرن بلند و زندگی شبانه فعال است. از این شهر می‌توانید سوار بر تله کابین به «هاریسا» بروید. «هاریسا» مقر پاپ «نونسیو» در لبنان بوده که یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی در لبنان برای زائران است. عمده شهرت هاریسا به علت ساخته شدن مجسمه‌ای بسیار بزرگ از مریم مقدس در سال ۱۹۰۸ است. در این محل حدود ۲۰ کلیسا و صومعه برای فرقه‌های مختلف وجود دارد.

هاریسا و تلفریک

پناهگاه بانوی لبنان، یکی از مهم‌ترین مراکز بزرگداشت مریم مقدس است که سالیانه هزاران مومن از سراسر جهان برای بازدید از آن به این کشور سفر می‌کنند. یکی از قدیمی‌ترین و پر بازدیدترین مناطق تفریحی لبنان، تله کابین هوایی «تلفریک» است که تصاویر خیره کننده‌ای از خلیج «جونیه» و مناطق اطراف را به نمایش می‌گذارد.

بیبلوس

«بیبلوس»( جبیل در زبان عربی)، بزرگترین شهر در استان «مونت» لبنان است. تصورات بر این است که این شهر یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان را دارد و در ۷۰۰۰ تا ۸۸۰۰ سال پیش از میلاد مسکونی شده است. این شهر به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته می‌شود.

تور تمام روز جنوب لبنان

گشتن در سواحل جنوبی لبنان می‌تواند سفر شگفت‌انگیزی در دل تاریخ و از زمان باستانی فینیقی‌ها تا دوره صلیبی را رقم بزند. با این سفر یک روزه از بیروت، شما می‌توانید به بررسی شهر «تایر» در فهرست یونسکو، معماری قرون وسطایی «سیدون» و زیارتگاه تپه «مگدوشه» بپردازید. پس از یک ساعت رانندگی، شما می‌توانید سفر خود را از روستای «مگدوشه» آغاز کنید. این روستا به «حرم مقدس» معروف است. در ورودی شهر «سیدون»، شما می‌توانید از روی یک تپه مرتفع به شهر سیدون و مجسمه «لیدی مانتارا» نگاه کنید. سپس شما به ساحل بروید و از سیدون که یک مرکز تجاری و تاریخی است بازدید کنید. با بازدید از کوچه‌های باریک و بازارهای سنتی این شهر، شما می‌توانید به حال و هوای قرون وسطی و زمانی که قلعه صلیبی مشرف بر بندر ساخته شده است برگردید. در این منطقه شما می‌توانید مسجد جامع جذاب این شهر را که در قرن شانزدهم بر پایه‌های یک ساختمان صلیبی بنا شده است را کاوش کنید.

توقف نهایی شما در شهر باشکوه «تایر» است که توسط رومی‌ها بنا شد. در این شهر شما می‌توانید از ویرانه‌های به جا مانده و ثبت شده در یونسکو بازدید کنید.

تور تمام روز طرابلس و بارتون تور

«طرابلس» دومین شهر بزرگ لبنان است. قدمت «طراپلس» حداقل به قرن چهاردهم پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد. این شهر به خاطر داشتن بزرگترین قلعه صلیبی در لبنان( ارگ ریموند دی سن ژیل) معروف است و دومین میراث معماری مملوک روی زمین به شمار می‌رود. در «طرابلس»، میراث فرهنگی زیادی از جمله کارخانه‌های سنتی صابون سازی، مس و سفالگری وجود دارد که اقتصاد این شهر را در طول تاریخ پایدار نگه داشته‌اند. یکی از نکات مهم، وجود سوک‌های قدیمی است که انواع مختلفی از کسب و کارهای آشپزی، تجاری، کارخانه‌های صابون سازی روغن زیتون و یک شیرینی فروشی سنتی عربی است که در ۱۸۸۱ تاسیس شده و متعلق به خانواده شناخته شده Hallab است. شهر تجاری «باترون» در زمان فینیقی‌ها یک شهر و بندر شکوفا بود. باترون احتمالا همان «باترونا» است که در لوح «تال الامرنا» مصر در قرن ۱۴ پیش از میلاد به آن اشاره شده است و دیوارهای باستانی آن هنوز هم شهر را از سمت دریای مدیترانه محافظت می‌کنند.

در سوک قرن نوزدهم که طاق نماهای مختلفی در آن به نمایش گذاشته شده است قدم بزنید تا پس از گذر از دیوار ۲۲۵ متری فینیقی‌ها که در بیش از ۲۰۰۰ سال پیش بنا شده به کلیسای ۱۰۰ ساله «سینت استفان» برسید. این کلیسا یک شاهکار معماری متعلق به دوره رومی_ بیزانس است. مقصد بعدی کلیسای بانوی دریا و قلعه قدیمی فینیقی‌ها که در ژوئیه ۵۵۱ بر اثر زلزله آسیب دیده است برسید.

بیایید باهم جواهرات از یاد رفته شهر «طرابلس» را که زمانی مرکز صلیبیون طرابلس و تنها شهر مملوک در لبنان بود کشف کنیم. مسلجد، کلیساها، خانه‌ها، مدارس، حمام و سوغاتی‌های مربوط به قرن سیزدهم از موارد ارزشمند موجود در این شهر هستند.

فارایا و تنورین

روز، زمانی که سافاری خود را از کنار جاده و به سوی قله آغاز می‌کنید شروع می‌شود و شما می‌توانید مناظر زیبایی را از شهرها، دره‌ها و دریای مدیترانه در این قسمت مشاهده کنید. همچنین مناطق دیدنی مختلفی از جمله ویرانه‌های تاریخی و پل طبیعی دلهره‌آور و سد «چابروه» را می‌توان بازدید کرد. در ادامه مسیر به «تانورین کارداس» خواهید رسید که از جمله بزرگترین و متراکم‌ترین جنگل‌های سرو محافظت شده در لبنان است. ۸۰ درصد درختان این جنگل را درختان سرو تشکیل می‌دهند و این منطقه به لحاظ توپوگرافی بسیار بی‌نظیر بوده؛ به همین علت فعالیت‌های توریستی در آن محدود شده‌اند. سفر به تنورین یک سفر با چشم اندازهای زیبای کوهستانی و جنگلی ارزشمند است. همچنین شما می‌توانید از غارهای سنگی تراشیده شده طبیعی و گل‌های کم‌یاب و زیبای قرار گرفته در ارتفاعات این منطقه لذت ببرید.

شهر «تنورین» در «باترون»، آبشار Baloue Balaa که از ارتفاع ۲۵۰ متری به داخل یک غار می‌ریزد، یک مقصد جذاب برای گردشگرانی است که به ماجراجویی علاقه دارند. این آبشار به حفره‌ای مشرف است که ۹۰ متر عمق و ۱۰۰ متر عرض دارد. در وسط این حفره سه پل طبیعی وجود دارد. قدمت این آبشار ۱۶۰ سال تخمین زده شده است که آن را به قدیمی‌ترین آبشار جهان تبدیل می‌کند.

مییتا و جزینه

برای بازدید از موزه مقاومت حزب الله یا بنای گردشگری مقاومت باید به جنوب بروید. این موزه یک موزه جنگ فضای باز است که توسط سازمان مبارز حزب الله اسلامی برای بزرگداشت نبردهایی علیه اسرائیل ایجاد شده است. این موزه در شهر «ملیتا» در جنوب لبنان و در ۵۰ کیلومتری شمال مرز فلسطین و لبنان قرار دارد. «ملیتا» از جمله مهم‌ترین مکان‌های مقاومت لبنان بود که در سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ به شدت میان نیروهای اسرائیلی و لبنانی مورد مناقشه قرار گرفت که در نهایت به عقب نشینی نیروهای دوم لبنان منجر شد. این موزه تا 60 هزار متر مربع فضای باز را پوشش می‌دهد. این قسمت‌ها شامل مسیرها و مناطق جنگلی بوده و 5000 متر دیگر را ساختمان‌ها تشکیل می‌دهد.

سپس به «جزینه»، شهری در ۲۲ کیلومتری «سیدون» و ۴۰ کیلومتری جنوب بیروت بروید. این منطقه توسط کوهستان‌ها و درختان کاج و به ارتفاع ۹۵۰ متر احاطه شده است که اصلی‌ترین ییلاق در جنوب لبنان به شمار می‌رود. منطقه «جزینه» یک منطقه بسیار عالی برای طبیعت‌گردی است که البته پیش از هر چیزی، مسافران باید با نگرانی‌های محلی از جمله حفاظت از مناطق طبیعی و میراث در معرض خطر آگاه شوند.

اقامت در بهترین هتل های بیروت

هتل کمپینسکی سامرلند

اقامتگاه و هتل کمپینسکی سامرلند در بیروت واقع شده است‌ و استخرهایی جذاب را شامل می‌شود‌ که از جمله آن­ها “آبشار Cascade” افسانه‌ای سامرلند و یک استخر سرپوشیده است. این اقامتگاه دارای Wi-Fi رایگان در سراسر مجموعه می‌باشد.

تمام 153 اتاق در هتل و اقامتگاه کمپینسکی سامرلند و ریزورت بیروت، دارای تهویه مطبوع و مجهز به تلویزیون صفحه تخت با کانال‌های گوناگون است. بعضی از اتاق‌‌ها برای راحتی شما یک مکان نشیمن دارند. برخی از اتاق‌ها برای راحتی شما دارای چشم‌اند‌از دریا یا استخر است. هر اتاق دارای حمام اختصاصی است. برای راحتی خود‌، می‌توانید در اسپای لوکس اروپایی رزنس‌، اسپای کلاسیک اروپا‌، تلفیقی از طراحی مدرن و سنتی‌، هنر‌، موسیقی‌، روش‌های درمانی و حمام استراحت کنید.

هتل کمپینسکی سامرلند بیروت برای شنا و غواصی محبوب است. موزه ملی بیروت‌، خیابان مونوت (زندگی شبانه) و خیابان حمرا، 5 دقیقه با این هتل فاصله دارند. فرودگاه Rafic حریری 3.1 مایل دور است. توجه کنید که پارکینگ اختصاصی در محل موجود است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رزرو و امکانات هتل کمپینسکی کلیک کنید.

هتل موون پیک بیروت

اقامتی دلپذیر و رویایی در بیروت. هتل مون پیک بیروت یکی از بهترین هتل‌های تجاری با امکانات تفریحی در بیروت است. این هتل لوکس و مجلل 292 اتاق با منظره‌ای از دریای مدیترانه دارد. فاصله‌ی این هتل از فرودگاه تنها ده دقیقه است. تمام امکاناتی را که از یک هتل پنج ستاره انتظار دارید در این هتل تجربه خواهید کرد. رستوران هتل موون پیک بیروت انواع غذاهای اصیل لبنانی و بین المللی را سرو می‌کند. این هتل مجهز به چند بار از جمله بارِ معروف اسکای لاین است که برای استراحت و وقت گذرانی شبانه مکان مناسبی است. این هتل چهار استخر روباز و سرپوشیده و پنج رستوران متفاوت را در خود جای داده. در این هتل مناسب سازی‌هایی نیز برای مهمانانی که دچار ناتوانی‌های جسمی هستند در نظر گرفته شده.

هتل موون پیک بیروت مکانی آرام در قلب شهر است. این هتل عنوان برجسته‌ترین اقامتگاه لبنان را در سال 2016 و عنوان هتلی لوکس در لبنان برای سال‌های 2017 و 2018 را نیز کسب کرده است.

شما همراهان همیشگی دلتابان میتوانید برای رزرو و اقامت در هتل موون پیک بیروت اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول

نظرات کاربران