اقامت ترکیه

اقامت استانبول

دریافت اقامت ترکیه در سال های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته و هر ساله شاهد مهاجرت بسیاری از ایرانیان به این کشور هستیم. هر یک از شهر های این کشور ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و می توانید هر یک از آنها را برای اقامت خود انتخاب نمایید. اخذ اقامت ترکیه کار دشواری نبوده و می‌توانید به سهولت نسبت به اخذ آن اقدام نمایید. اما قبل از اقدام بهتر است با ویژگی ها و باید ها و نباید های ترکیه آشنا شوید تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید. یکی از مهمترین موارد حائز اهمیت آشنایی داشتن با میزان هزینه های زندگی در کشور ترکیه است همچنین باید با آب و هوای ترکیه و بهترین زمان سفر به این شهر آشنایی داشته باشید. در صورتی که اقامت ترکیه را داشته باشید می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کرده و از مزایای آن نیز بهره مند شوید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

اقامت استانبول

جاذبه های کشور ترکیه

جاذبه های گردشگری یک کشور از جمله مهمترین دلایلی هستند که سبب رونق گردشگران خواهند شد و چنانچه اقامت ترکیه را دریافت کرده باشید می‌توانید از جاذبه های بی نظیر ترکیه دیدن کنید. از جاذبه های طبیعی مانند؛رودخانه ها و کوه ها گرفته تا سازه های تاریخی و خیابان های قدیمی توجه همگان را به خود جلب خواهند کرد. یکی از مهمترین ویژگی های توریستی ترکیه دو منطقه ای بودن آن است و با سفر به آن می توانید هم در خاک اروپا و هم در آسیا قرار بگیرید. از جمله بهترین جاذبه های کشور ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جاذبه استانبول

– ایاصوفیه:ایاصوفیه نامی مشهور در سراسر نقاط جهان است که هم نمای بیرونی و هم درونی موزه ارزش دیدن خواهند داشت.
– افسوس: افسوس منطقه ای گردشگری و تاریخی مهم در ترکیه است که توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد.
– کاپادوکیا: منطقه ای فوق العاده برای عکاسی و لذت از مناظر اطراف
– کاخ توپکاپی
– پاموکاله
– صومعه سوملا

 

آب و هوای کشور ترکیه

یکی از مهمترین مواردی که قبل از اخذ اقامت ترکیه باید به آن توجه داشته باشید نوع آب و هوای این کشور است. ترکیه از آب و هوایی تقریبا شبیه به مناطق شمالی کشور ایران برخوردار خواهد بود و به همین دلیل می توانید به سهولت در آن به زندگی بپردازید. بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر ترکیه خواهد بود و به همین دلیل در این مواقع بیشترین میزان گردشگران را در ترکیه شاهد هستیم. توجه داشته باشید که میزان بارش در ترکیه مناسب بوده و همین امر سبب پیدایش مزارع حاصلخیز گشته است. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت ترکیه دارید نگران شرایط آب و هوایی آن نباشید.

مزایای شهروندی کشور ترکیه

ترکیه به عنوان یکی از توریستی ترین کشور های آسیای غربی و جنوب شرقی اروپا شناخته شده و در صورتی که بتوانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید از مزیت های بسیاری برخوردار خواهید شد. اشخاصی که اقامت دائم ترکیه را داشته باشند شرایط یکسانی با شهروندان این کشور خواهند داشت و از جمله مهمترین مزیت های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– زندگی در یکی از کشور های اروپایی
– زندگی در کشوری با صنعت و اقتصاد روبه رشد
– نزدیک بودن و همسایگی با ایران
– عدم نیاز به ویزا برای ورود و خروج به ایران
– نزدیک بودن عقاید فرهنگی و مذهبی به ایران

 

مزایای پاسپورت کشور ترکیه

 در صورت اخذ اقامت ترکیه به سهولت پاسپورت این کشور در اختیارتان قرار خواهد گرفت. پاسپورت ترکیه طبق آخرین آمار در رتبه 39 جهان قرار گرفته است و با در دست داشتن آن می‌توانید بدون نیاز به ویزا به 71 کشور دنیا سفر کنید. طبیعتا اخذ این پاسپورت خواهد توانست به سفر های اقتصادی و تجاری شما سرعت بخشد. لازم به ذکر است که پاسپورت ترکیه این امکان را به شما خواهد داد تا برای سفر به 41 کشور دنیا بتوانید ویزای فرودگاهی دریافت نمایید که پروسه ای بسیار کم دردسر خواهد بود. البته برای سفر به 81 کشور دیگر جهان باید حتما ویزا دریافت نمایید.

مزایای پاسپورت استانبول

 اقامت بلند مدت کشور ترکیه

نحوه اقامت ترکیه به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت دسته بندی می شود و همانطور که از نام آن پیداست اقامت کوتاه مدت برای کسانی است که می‌خواهند مدت کمی در این کشور اقامت داشته باشند اما با داشتن اقامت بلند مدت ترکیه می‌توانید به مدت طولانی در آن اقامت داشته باشید. برای اخذ اقامت بلند مدت ترکیه باید حتما شرایط خاصی داشته و از روش های معتبر اقدام نمایید. از جمله بهترین روش های اخذ اقامت ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

– سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشور ترکیه باعث اخذ اقامت آن خواهد شد.
– کار: در صورتی که در محل مورد تایید دولت ترکیه مشغول به کار شوید خواهید توانست اقامت ترکیه را دریافت کنید.
– ازدواج: ازدواج با یکی از شهروندان ترکیه
– تولد: تولد نوزاد در این کشور

 

هزینه های زندگی در کشور ترکیه

یکی از مهمترین مزیت های اخذ اقامت ترکیه برای ایرانیان، پایین بودن میزان هزینه های زندگی در این کشور است. در حالت کلی میزان هزینه های ماهیانه برای هر نفر 15 درصد پایین تر از ایران خواهد بود و به همین دلیل بسیاری تمایل دارند که اقامت این کشور را دریافت کنند. چنانچه بخواهیم در چند مثال میزان هزینه های اقامت ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم می‌توان گفت؛ هزینه اجاره مسکن در آنکارا حدود 55 درصد پایین تر از تهران است و همچنین برای خورد و خوراک در پایتخت ترکیه 8 درصد پایین تر از تهران هزینه خواهید کرد. البته میزان قیمت وسیله های حمل و نقل بالاتر از تهران خواهد بود به گونه ای که اتوبوس و مترو  هزینه ای برابر با تهران دارند اما برای استفاده از تاکسی باید هزینه ای تقریبا 2 برابر ایران پرداخت نمایید که این گران بودن به دلیل قیمت گران تر بنزین است.

اگر بخواهیم میزان هزینه های کلی زندگی در آنکارا برای یک نفر را محاسبه کنیم باید گفت که حدود 400 الی 500 دلار برای هر ماه باید هزینه کنید. میزان اخذ مالیات ترکیه نیز از 1 تا 23 درصد متغیر خواهد بود.