19 مرداد 1398

جیجو

جزیره جیجو

جزیره جیجو (제주도)، بزرگترین جزیره کره جنوبی، مدت ها است که به عنوان مقصد تعطیلات خانوادگی در کشور کره محبوب شده است. جزیره جیجو به دلیل داشتن سواحل زیبا، حومه های سرسبز و هتل های ساحلی طراحی شده برای استراحت و آرامش، نه تنها برای توریستان داخلی در کشور کره جذاب است بلکه یکی از پرطرفدار ترین مقصد های گردشگری در سراسر دنیا نیز به شمار می رود. جزیره جیجو بزرگترین جزیره ساحلی و شبه جزیره کشور کره ی جنوبی است و حدود یک ساعت با پرواز از سئول فاصله دارد.

این جزیره بهترین مکان شناخته شده برای آتشفشان های زیبا، سواحل شنی سفید و ظروف چای سیاه و مزارع چای سبز می باشد. گرما یا باد سوزان نمی تواند سفر شما را برای دیدن جزیره جیجو متوقف کند. جزیره جیجو جزیره ای است که در هوای گرم و در هنگام بارش باران سرد نیز دیدنی و زیباست. در این مقاله دیدنی های جذاب جزیره جیجو را برای شما شرح می دهیم. جزیره جیجو به عنوان یکی از ذخایر زیستی کره در سال 2002، میراث جهانی طبیعت در سال 2007 و همچنین در سال 2010 به عنوان شبکه جهانی Geoparks منصوب شد. 

قدم زدن در امتداد ساحل Hamdeok

 سفر خود را به جزیره جیجو با دریایی زیبا، با عنوان دریای زمرد آغاز کنید. ساحل Hamdeok Seoubong برای ساحل شن و ماسه ای شیک و آب های کم عمق آب معدنی شناخته شده است که برای جذب بازدیدکنندگان به خصوص خانواده ها بسیار جذاب است. همچنین مجهز به یک پل بر روی بازالت سیاه (نوعی سنگ و صخره) و یک عرشه بلند به سوی دریا نیز هست. مسافرانی که در امتداد ساحل صاف و صخره ای پیاده روی می کنند می توانند از دیدن دریا لذت ببرند.

غار Manjanggul

غار Manjanggul با طول 8،928 متر طولانی ترین تونل زیرزمینی گدازه در جهان است. این غار به عنوان میراث جهانی یونسکو نامیده شده است، زیرا شکل و توپوگرافی داخل غار به خوبی حفظ شده است. سه ورودی به غار وجود دارد، اما بازدید کنندگان تنها مجاز به وارد شدن توسط ورودی دوم و دیدن 1 کیلومتر از تونل هستند. غار یک پرسپکتیو زیبا برای بازدیدکنندگان ایجاد می کند که گویا صحنه ای از فیلمی را دارند تماشا می کنند هم چنین دیواره های غار تغییر و تحول چندین ساله را به خوبی به تصویر می کشد.تنوع جالبی از ساختارهای گدازه درون غار وجود دارد. این غار از جذاب ترین دیدنی های جزیره جیجو است.

[cn-suggest-posts sts=”معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی” stl=”https://deltaban.com/attraction/seoul-korea-bongeunsa-temple/” sbs=”رزرو هتل خارجی” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

مناظر ساحلی Seopjikoji 

کلمه “koji” از Seopjikoji از گوجیای جیجو گرفته شده است که به معنای “کلبه” ایست که به سمت دریا پیش روی می کند. نکته ی برجسته این مکان، منظره ی مسحور کننده ی ساحلی است که به طور کلی از فانوس دریایی در انتهای صخره ها می توانید دیدن کنید. سنگ صخره ای در این مکان  وجود دارد که معروف به Seonnyeobawi است و معنای آن در زبان فارسی “صخره پری” می باشد. افسانه ی این مکان این است که پسر پادشاه اژدها یک روز به اینجا آمد و در همان حال یک پری از آسمان فرود آمد. در حالی که عاشق این پری شده بود، شاه اژدها یعنی پدر خود را خشمگین کرد و به سنگ تبدیل شد.Seopjikoji اغلب در فیلم های درام کره ای ظاهر می شود.

سیاره آبی جزیره جیجو 

Aqua Planet Jeju بزرگترین آکواریوم در آسیا است و بیش از 5000 حیوان دریایی دارد. علاوه بر مشاهده ی بسیاری از انواع ماهی ها، بازدید کنندگان می توانند برخی از موجودات دریا را در قسمتی از آکواریوم به نام Touch Pool لمس و احساس کنند. همچنین می توانند از سالن های نمایشگاه و برنامه های مختلف نمایشگاه آکواریوم، از جمله تجربه تغذیه اشعه و سخنرانی ها در زمینه اکولوژی ارائه شده توسط آکواریوم دارهای حرفه ای لذت ببرند.

جذابیت اصلی آکواریوم برنامه ای با عنوان صبحانه Haenyeo است. در مخزن اصلی، غواصان بدون استفاده از هر وسیله خاصی برای جمع آوری غذاهای دریایی شیرجه می روند. نمایش 50 دقیقه ای Ocean Arena  یک نمایش بزرگ است که به عنوان نمایشی از آب های زیرزمینی و حیوانات دریایی بسیار محبوب است. برنامه ها از قبل در یک جدول زمانی برنامه ریزی می شوند که باید پیش از بازدید از این مکان این جدول زمانی را بررسی کنید تا بتوانید برنامه ی محبوب خود را در زمان دقیق آن تماشا کنید.

پارک اکو زمین در جزیره جیجو  

پارک اکو زمین یک تور کوتاه را از جنگل اصلی Gotjawal Forest با یک قطار جذاب ارائه می دهد. این تور به این صورت است که از جنگل اصلی سوار یک قطار می شوید و این قطار در چند ایستگاه مختلف توقف می کند که هر کدام از این توقف گاه ها جذابیت های خاص خود را دارند. جنگل گوتاوال در حقیقت برای این منحصر به فرد است که تنها مکان در جهان است که به عنوان خانه ای برای هر دو گیاه گرمسیری و قطبی استفاده می شود.

در این محل قطار از ورودی خارج می شود و در ایستگاه های اکو پل، ایستگاه Lakeside، ایستگاه باغ پیکیکچر و لواواند، ایستگاه سبز چای و گل رز توقف می کند. هر ایستگاه جاذبه های مختلفی را ارائه می دهد.در ایستگاه Eco-Bridge ، پیاده روی  و قدم زدن در آب احساس خوبی را برای شما تداعی می کند. ایستگاه Lakeside چشم انداز عجیب و غریبی از چمنزارهای چمن سبز، آسیاب های بادی و کشتی ها را ارائه می دهد. در همین حال، ایستگاه باغ پیکیکچر، مناظر حیوانات، حشرات و گیاهان را در جنگل Gotjawal فراهم می کند. رستوران ها و کافه ها نیز در گوشه و کنار پارک های مختلف وجود دارد که به عنوان محلی مناسب برای غذا خوردن خدمت می کنند.

[cn-suggest-posts sts=”پارک لوته ورد سئول کره جنوبی” stl=”https://deltaban.com/attraction/lotte-world-park-seoul/” sbs=”تور کره جنوبی” sbl=”https://deltaban.com/south-korea-tours/”]

دهانه آتشفشان  Sangumburi

دهانه Sangumburi یک مخروط آتشفشانی غول پیکر با یک دهانه بزرگ است. هرچند ورود به دهانه در حال حاضر ممنوع است، ولی می توان از طریق تلسکوپ منظره ی داخلی دهانه ی این مخروط آتشفشانی، را بازدید کرد. تلسکوپ های منظره در سه جهت به نمایشگاه Crater Sangumburi، اقیانوس اطراف Seongsan و قله کوه Hallasan قرار می گیرند. اطراف دهانه ی Sangumburi میدان های وسیع پوشیده از امواج علف نقره ای وجود دارد و در زیر گستره ی وسیعی از علف های نقره ای دشت های سبز زیبای جیجو خودنمایی می کند. این چشم انداز زیبا این منطقه را یک مکان فیلمبرداری برای فیلم های تلویزیونی و چندرسانه ای تبدیل کرده است. 

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از هزینه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد . 

اگر به سفر به کشور های آسیایی علاقمند باشید تور لحظه آخر دبی ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتونند تور های خوب و قیمت مناسبی باشند که هم در هزینه هایتان صرفه جویی  کنید و هم از سفرتان لذت ببرید.

 

نظرات کاربران