اقامت اسپانیا

اسپانیا کشوری مستقل واقع در شبه جزیره ایبری است که از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و دارندگان ویزای شینگن بدون محدودیت اجازه‌تردد در خاک آن را دارند. زبان رسمی‌این کشور اسپانیایی بوده و به عنوان زبان مادری 483 میلیون نفر به شمار می‌رود. اسپانیا از نظر وسعت، به عنوان دومین کشور بزرگ در اروپای غربی شناخته شده و پنجمین کشور پهناور در سراسر اروپا است. این منطقه برای اولین بار 35 هزار سال پیش میزبان انسان خردمند شد و 200 سال قبل از میلاد حکومت روم بر آن فرمانروایی می‌کرد. این کشور امروزه تحت حکومت پارلمانی بوده و قانون اساسی پادشاهی دارد. هر یک از شهرهای اسپانیا از جنبه‌های مختلفی حائز اهمیت هستند و به دلیل جاذبه‌های منحصر به فرد، توانسته به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان بدل شود. تاریخ دور و دراز اسپانیا باعث شده تا سازه‌های قدیمی‌متعددی را بتوان در جای جای نقاط آن مشاهده کرد و از این رو باستان شناسان بیشترین لذت را از گشت و گذار در آن خواهند برد. از نظر اقامت نیز، اسپانیا شرایط مساعدی داشته و می‌توانید ادامه عمر خود را در یک کشور توسعه یافته زندگی کنید. در ادامه توضیحات کامل‌تری از این قبیل ارائه نموده‌ایم:

 

کشور اسپانیا

اقامت اسپانیا و جاذبه های آن

نام اسپانیا از نام رومی‌ و قدیمی‌ آن یعنی هیسپانیا برگرفته شده است. پژوهش‌های انجام شده باستان شناسی نشان می‌دهد که اسپانیا 2/1 میلیون سال پیش میزبان انسان سانان بوده است. جنگ‌های داخلی متعددی در تاریخ اسپانیا به چشم می‌خورد و از جمله کشور‌های بی‌طرف در جنگ جهانی دوم بوده است. این کشور جزایر: بالئاری، قناری، دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس را در خود جای داده که هم اکنون سکنه دارند. برخی جزایر اسپانیا نیز فاقد سکنه بوده و از نظر گردشگری حائز اهمیت هستند. آب و هوای اسپانیا تحت تاثیر 3 اقلیم: مدیترانه‌ای، نیمه خشک و اقیانوسی قرار گرفته و از این رو مناطق مختلف آن دارای آب و هوای متفاوتی هستند. اسپانیا از جمله کشورهای مناسب از نظر کیفیت زندگی است و از این رو خیل عظیمی‌از مردم سراسر نقاط جهان تمایل به زندگی در این کشور دارند. این کشور از نظر گردشگری حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و جاذبه‌های مختلف تفریحی و تاریخی آن توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهند کرد. صنعت گردشگری به دلیل پیشرفت چشمگیری که در اسپانیا داشته باعث شده که بسیاری از بومیان این کشور به مشاغل خدماتی گردشگری روی آورند.

موقعیت اسپانیا

همانطور که در بخش قبل نیز اشاره شد اسپانیا در منطقه اروپای غربی واقع شده است. این کشور از سمت شرق و جنوب با دریای مدیترانه و تنگه جبل الطارق، از غرب و شمال غرب با اقیانوس اطلس و پرتغال و از شمال و شمال شرقی با کشور فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای هم مرز است. اسپانیا دارای 1214 کیلومتر مرز مشترک با پرتغال است که از این نظر، طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا شناخته می‌شود. وسعت اسپانیا قریب به 506 هزار کیلومتر مربع بوده و پنجاه و دومین کشور بزرگ از نظر وسعت شناخته می‌شود. موقعیت بی‌نظیر و شرایط مساعد آب و هوایی اسپانیا باعث شده که بسیاری از مردم جای جای نقاط جهان به فکر مهاجرت به این کشور باشند.

واحد پول اسپانیا

همراه داشتن ارز کشور مقصد از جمله مهمترین کارهایی است که باید به انجام برسانید. با اینکه صرافی‌های متعددی در جای جای نقاط اسپانیا فعالیت می‌کنند اما سعی کنید همیشه مقداری ارز رایج اسپانیا را در کیف خودتان داشته باشید. داد و ستد در کشور اسپانیا با یورو انجام می‌شود اما می‌توانید به جای یورو، دلار را نیز به سهولت خرج کنید.

فرصت‌های اقتصادی اسپانیا

بی‌شک افرادی که به فکر مهاجرت هستند به دنبال راه‌هایی برای‌ترقی زندگی خود می‌گردند و اسپانیا از نظر موقعیت‌های اقتصادی می‌تواند نیازهای شما را برآورده سازد. اسپانیا کشوری توسعه یافته بوده و از نظر اقتصاد، سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان از جنبه تولید ناخالص داخلی به شمار می‌رود. استاندارد زندگی در اسپانیا در سطح بالایی قرار داشته و عضو اتحادیه‌های: سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، ناتو، سازمان همکاری اقتصاد، اتحادیه اروپا و توسعه است. مردمان اسپانیا معمولا در صنایع: کشاورزی،‌ترابری، گردشگری، انرژی و… فعالیت می‌کنند و شما نیز به عنوان نیروی خارجی می‌توانید در یکی از این مشاغل مشغول به کار شوید.

انواع اقامت در اسپانیا

افراد بسیاری در آرزوی تبدیل شدن به یک شهروند اروپایی به سر می‌برند و مهاجرت به اسپانیا می‌تواند این رویا را به حقیقت تبدیل کند اما چگونه؟ اسپانیا یکی از مناسب‌ترین مقاصد برای گذراندن زندگی است چرا که شرایط مساعد اقتصادی و زندگی در این کشور همه را مجاب به انتخاب آن خواهد کرد. میزان هزینه‌های زندگی در اسپانیا به نسبت سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر بوده و فرد با اقامت در آن می‌تواند شهروندی اروپا را نیز دریافت کند. واحد پول اسپانیا یورو است و از این رو در کشوری زندگی خواهید کرد که ارزش پول بسیار بالایی دارد. برای مهاجرت به اسپانیا روش‌های مختلفی پیش روی خود خواهید داشت که البته هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته و باید از روش‌های متفاوتی اقدام نمایید. برای مثال: مهاجرت تحصیلی به اسپانیا پروسه‌ای کاملا متفاوت با مهاجرت سرمایه گذاری خواهد داشت. در ادامه به بررسی هریک از روش‌های مهاجرت به این کشور پرداخته‌ایم:

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مهاجرت کاری به اسپانیا یکی از بهترین روش‌های اقامت در این کشور به شمار می‌رود. همانطور که از نام این روش پیداست، افرادی می‌توانند اقامت اسپانیا را از این طریق دریافت کنند که مهارت کاری خاصی داشته و در یکی از مشاغل اسپانیا مشغول به کار شوند. مهاجرت کاری اسپانیا نیاز به ارائه نامه پیشنهاد کاری و همچنین مجوز کار در کشور اسپانیا دارد که البته این مجوز را کارفرما برای شما دریافت خواهد کرد. البته افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند نیازی به اخذ مجوز کار در اسپانیا نخواهند داشت و می‌توانند به مدت 3 ماه در این کشور مشغول به کار شده و پس از آن مجوز کار خود را دریافت کنند. اما ساکنان سایر کشورها نظیر ایران ملزم به اخذ این مجوز هستند.

افرادی که از ایران خواهان مهاجرت کاری به اسپانیا هستند ابتدا رزومه کاری خود را به موسسات کاریابی در این کشور ارسال خواهند کرد تا این موسسات با توجه به رزومه کاری و نوع فعالیت و تجربه فرد، آن را برای یکی از کارفرماهایی ارسال می‌کند که نیاز به نیروی کار دارند. پس از این مرحله، کارفرما اقدام به ارسال پیشنهاد کاری برای شخص خواهد کرد و از این طریق می‌توانید ویزای کاری اسپانیا را دریافت کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا رایج‌ترین روش مهاجرت به این کشور است و افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های اروپایی را دارند می‌توانند اسپانیا را به عنوان مقصد انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا با دو زبان انگلیسی و اسپانیایی امکان پذیر است اما چنانچه به زبان اسپانیایی مسلط باشید تحصیل به صورت رایگان خواهد بود. توجه داشته باشید دانشجویان اسپانیایی این امکان را خواهند داشت که قبل از شروع دوره در کلاس‌های زبان اسپانیایی شرکت داشته و پس از یادگیری این زبان، تحصیلات رایگان را در این کشور ادامه دهند. یکی از مهمترین مزیت‌های تحصیل در این کشور، آزمون ورودی آن است به گونه‌ای که این آزمون به صورت امتیازی است و این امتیاز از 14 نمره محاسبه می‌شود که 6 نمره آن بر اساس معدل دیپلم و 8 نمره دیگر بر اساس آزمون ورودی امتیازبندی می‌شود. دانش آموزانی که نمره 12 را کسب نمایند امکان تحصیل در بهترین رشته‌ها را خواهند داشت. نمره‌های پایین‌تر نیز می‌توانند در رشته‌هایی به غیر از پزشکی مشغول به تحصیل شوند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در اسپانیا یکی دیگر از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور شناخته می‌شود و برای این نوع مهاجرت حتما باید تمکن مالی و سرمایه مناسبی در اختیار داشته باشید. افراد بسیاری از این طریق اقدام به اخذ اقامت اسپانیا می‌کنند و اسپانیا از جمله کشورهایی است که گلدن ویزا دارد و افراد با سرمایه گذاری‌های مشخص امکان دریافت آن را خواهند داشت. خرید ملک به عنوان بهترین روش سرمایه گذاری در اسپانیا به شمار می‌رود و افراد با خرید ملکی به ارزش 500 هزار یورو امکان اخذ اقامت این کشور را خواهند داشت. توجه داشته باشید که افراد از طریق مهاجرت سرمایه گذاری در اسپانیا می‌توانند به صورت آزادانه در سراسر نقاط شینگن رفت و آمد داشته و فعالیت‌های اقتصادی خود را به انجام برسانند. افرادی که از این طریق به اسپانیا مهاجرت می‌کنند امکان همراه داشتن خانواده و فرزندان زیر 18 سال وابسته به خود را نیز خواهند داشت.

گلدن ویزا چیست؟

گلدن ویزا نوعی برنامه مهاجرتی است که برای افراد خارج از اتحادیه اروپا ایجاد شده و باعث رونق بسیاری در اقتصاد این کشور شده است. اغلب افرادی که نسبت به اخذ گلدن ویزا اقدام می‌کنند ساکن کشورهایی همچون: چین، ایران، روسیه، سوریه و لبنان هستند. گلدن ویزا به مانند سایر روش‌های اقامتی شرط حضور 183 روزه را دارد و افرادی که از طریق خرید ملک در اسپانیا گلدن ویزا دریافت می‌کنند اجازه اقامت 2 ساله در این کشور را خواهند داشت که بار دیگر می‌توانند آن را برای 2 سال دیگر تمدید کنند. پس از 5 سال اقامت در اسپانیا فرد می‌تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. پس از گذشت 5 سال دیگر نیز تابعیت اسپانیایی به فرد تعلق خواهد گرفت. توجه داشته باشید که اگر فرد به دنبال اخذ تابعیت اسپانیا باشد نباید ملک خود را در این مدت 10 ساله بفروشد و به عبارتی این ملک باید به عنوان سرمایه گذاری وی در اسپانیا باقی مانده باشد. از طریق راه‌هایی غیر از خرید ملک مانند: خرید سهام شرکت اسپانیایی به ارزش 1 میلیون یورو نیز می‌توان گلدن ویزا اسپانیا را دریافت کرد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

از دیگر روش‌های اخذ اقامت اسپانیا می‌توان به روش تمکن مالی اشاره کرد. این روش با نام خود حمایتی نیز شناخته می‌شود که از جمله روش‌های مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا شمار می‌رود. برای اخذ این نوع اقامت، فرد باید حداقل 30 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و به ازای هر یک از فرزندان و همچنین همسر خود نیز باید 6500 یورو دیگر را نیز در حساب خود پس انداز نماید. علاوه بر مبلغ نقدی که در حساب فرد وجود دارد وی باید درآمد ماهیانه داشته و ملک و املاکی را به نام خود خریداری کند. در این روش مهاجرتی، کلیه اعضای خانواده ملزم به رعایت شرط حضور 6 ماهه هستند و در ابتدا دولت اسپانیا اجازه اقامت یک ساله به اعضای خانواده اعطا خواهد کرد.پس از گذشت این مدت، اقامت فرد برای 2 سال دیگر نیز تمدید می‌شود و چنانچه در این مدت مالیات خود را پرداخت کرده و کار غیرقانونی انجام نداده باشند اقامت آنها برای 2 سال دیگر نیز تمدید می‌شود. پس از گذشت 5 سال، اقامت فرد به اقامت دائم اسپانیا تبدیل شده و پس از گذشت سال دهم امکان ثبت درخواست برای اخذ تابعیت و پاسپورت اسپانیا امکان پذیر خواهد بود.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از روش‌های مهم مهاجرتی است که برای کلیه کشورهای جهان اجرا می‌شود. البته در این روش، فرد باید با یک تبعه اسپانیایی ازدواج کرده و تمامی‌قوانین وضع شده توسط این کشور را رعایت کند. فردی که تمایل به اخذ اقامت اسپانیا از روش ازدواج داشته باشد باید ازدواج ثبتی و قانونی با یکی از تبعه‌های این کشور داشته باشد. فرد تبعه اسپانیا باید حتما یک ملک و درآمد ماهیانه داشته باشد و توانایی خود برای برآورد هزینه‌های همسر خود را به اداره مهاجرت این کشور اثبات نماید. اشخاصی که از این طریق به اسپانیا مهاجرت می‌کنند پس از گذشت 3 سال و زندگی در کنار همسر اسپانیایی خود، اقامت دائم این کشور را بدست خواهند آورد. توجه داشته باشید که ازدواج صوری عواقب جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت و برای هر دو طرف جریمه‌هایی خواهد داشت و ممکن است فرد از کشور اسپانیا اخراج شود.

مهاجرت تولد به اسپانیا

مهاجرت از طریق تولد برای کشورهای مختلف شرایط متفاوتی را دارد چرا که برخی کشور‌ها از قانون خاک و برخی از قانون خون تبعیت می‌کنند. کشور اسپانیا قانون خون را برای کودکان تازه متولد شده دارد به گونه‌ای که اگر پدر و مادر کودک تبعیت کشور اسپانیا را داشته باشند فرزند آنها نیز به صورت خودکار از جمله شهروندان اسپانیا شناخته می‌شود. البته در صورتی که کودک از پدر و مادر غیر اسپانیایی و در خاک این کشور متولد شده باشد، پس از گذشت یک سال می‌توان تابعیت اسپانیا را برای کودک دریافت کرد. البته از این طریق والدین کودک تابعیت این کشور را کسب نخواهند کرد و باید از روش‌های دیگری اقدام نمایند.

قوانین و شرایط اقامت اسپانیا

اقامت در اسپانیا قوانین و شرایط منحصر به فرد خود را دارد و افرادی که تمایل به اخذ اقامت این کشور دارند باید کلیه این قوانین را رعایت کرده و از شرایط مورد نیاز آن برخوردار باشند. از جمله مهمترین قوانین مهاجرت به اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط سنی

توجه داشته باشید که شرط سن برای کلیه روش‌های اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد و به عبارتی این کشور از پذیرفتن افراد پیر امتناع می‌کند. کودکان نیز تا سن 18 سالگی امکان همراهی پدر مادر خود را خواهند داشت و چنانچه فرزندان بیش از 18 سال سن داشته باشند باید خود از روش‌های متفاوتی برای اخذ اقامت اسپانیا اقدام کنند.

قوانین و شرایط ازدواج در اسپانیا

همانطور که می‌دانید ازدواج ساده‌ترین روش برای اخذ اقامت اسپانیا است و فرد تنها با 3 سال زندگی در این کشور می‌تواند اقامت دائم اسپانیا را به دست آورد. اما باید توجه داشته باشید که به دلیل سودجویی‌های برخی افراد، دولت اسپانیا قوانین خاصی را برای این روش مهاجرتی وضع کرده و تنها افرادی امکان مهاجرت از این طریق را خواهند داشت که ازدواج آنها واقعی باشد.

قوانین و شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

اصلی‌ترین شرط برای مهاجرت از این طریق داشتن تمکن مالی مناسب برای فرد است. قوانین میزان سرمایه فرد در این نوع مهاجرت ممکن است تغییراتی داشته باشد و به همین دلیل در هنگام ثبت درخواست باید حتما با قوانین جدید سرمایه گذاری در اسپانیا آشنایی داشته باشید.

قوانین مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اشخاصی که از طریق تحصیل در اسپانیا به این کشور مهاجرت کرده باشند اجازه کار همزمان با تحصیل را خواهند داشت و از این رو می‌توانند بخش اعظمی‌از نیازهای مالی خود را از این طریق به دست آورند. توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا حداقل به نمره 6 آیلتس نیاز خواهد داشت. پس از فارغ التحصیلی، فرد اجازه یک سال اقامت در این کشور را دارد و در این مدت باید مشغول پیدا کردن کار در این کشور شود. چنانچه در رشته تحصیلی مورد نظر خود شغل مناسبی پیدا کرد امکان اخذ اقامت دائم این کشور را خواهد داشت.

قوانین مهاجرت کاری به اسپانیا

اصلی‌ترین قانون برای اخذ تابعیت کشور اسپانیا داشتن رزومه کاری مناسب برای فرد است و چنانچه فرد بتواند کارفرمای خود را مجاب کند می‌تواند دعوتنامه کاری اسپانیا را در اختیار داشته باشد. توجه داشته باشید که اسپانیا به صورت سالانه لیست مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می‌کند و چنانچه شغل شما از جمله این مشاغل باشد امکان مهاجرت کاری به اسپانیا را خواهید داشت. اسپانیا از افراد متخصص در زمینه‌های خدمات گردشگری با آغوش باز استقبال می‌کند.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا و اقامت در این کشور مزیت‌های متعددی به دنبال خواهد داشت. از جمله مهمترین مزیت‌های زندگی در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         هزینه‌های مناسب اجاره ملک: یکی از مهمترین مزیت‌های اقامت در اسپانیا مربوط به هزینه‌های مناسب اجاره خانه در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی است.

–         غذاهای متنوع: کشور اسپانیا به داشتن غذاهای متفاوت و متنوع و فصلی معروف است به گونه‌ای که می‌توانید بهترین غذاها را در این کشور نوش جان کنید.

–         آب و هوای مناسب: اغلب نقاط اسپانیا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و به همین دلیل مناسب‌ترین شرایط آب و هوایی را در آن شاهد خواهیم بود.

–         سیستم حمل و نقل مناسب: علاوه بر اینکه هزینه‌های حمل و نقل در اسپانیا پایین است، خطوط مترو متعددی در این کشور فعالیت می‌کنند که دسترسی به تمام نقاط آن را ساده‌تر خواهند کرد.

–         هزینه پایین زندگی: هزینه‌های زندگی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسب بوده و می‌توانید زندگی با بالاترین سطح داشته باشید.

هزینه‌های زندگی در اسپانیا

هزینه‌های زندگی یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید قبل از مهاجرت مورد توجه قرار گیرد. اسپانیا در زمره کشورهای تقریبا ارزان در کل قاره اروپا به شمار می‌رود و این کشور جایگاه 39ام را در لیست گرانترین کشورهای دنیا به خود اختصاص داده است.

هر یک از شهرهای اسپانیا از نظر میزان هزینه‌های اقامت با یکدیگر متفاوت هستند و از این رو نمی‌توان رقم دقیقی برای اقامت ماهیانه در این کشور در نظر گرفت. شهرهای بزرگ میزان هزینه‌های بالاتری نسبت به شهرهای کوچک اسپانیا خواهند داشت و در حالت کلی چنانچه در یکی از مشاغل اسپانیا مشغول به کار شوید می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی در این کشور برآیید.

هزینه‌های اقامت در اسپانیا

داشتن یک سرپناه برای زندگی از جمله ضروریاتی است که برای زندگی در اسپانیا باید در اختیار داشته باشید. برخی به دنبال خرید خانه و برخی دنبال اجاره آن در اسپانیا هستند. هزینه‌های اقامت در اسپانیا رابطه مستقیم با شهر انتخابی شما خواهد داشت و مناطق مختلف شهر نیز در میزان هزینه‌های اجاره خانه تاثیرگذار خواهند بود. در حالت کلی برای اجاره خانه یا آپارتمان در اسپانیا باید هزینه‌ای حدود 1000 الی 2000 یورو در نظر گرفته باشید.

پاسپورت اسپانیا

پاسپورت اسپانیا از جمله معتبرترین پاسپورت‌های جهان است به گونه‌ای که این پاسپورت دارای رنکینگ 2 بوده و اجازه‌تردد به اغلب کشورهای جهان را بدون نیاز به ویزا خواهد داد. پاسپورت کشور اسپانیا را می‌توانید پس از اخذ تابعیت این کشور دریافت نمایید و به همین دلیل برای اخذ آن باید بیش از 10 سال در خاک کشور اسپانیا اقامت داشته باشید.

اعتبار پاسپورت اسپانیا

پاسپورت کشور امارات دارای رنکینگ 1 در میان پاسپوت‌های جهان است و اسپانیا در کنار: فنلاند و لوکزامبورگ رنکینگ دوم را به خود اختصاص داده‌اند. پاسپورت اسپانیا اجازه‌تردد بدون اخذ ویزا به 98 کشور جهان را به شما خواهد داد و برای 37 کشور می‌توانید ویزای فرودگاهی دریافت کنید. برای سفر به 63 کشور دیگر جهان نیز باید ویزا دریافت کنید. پس پاسپورت اسپانیا به تنهایی می‌تواند شما را برای مهاجرت به این کشور مجاب کند.

روش‌های اخذ پاسپورت اسپانیا

تا اینجام مطلب حتما باید متوجه شده باشید که اخذ پاسپورت اسپانیا از روش‌های مختلفی امکان پذیر است و فرد باید با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب می‌کند، کلیه قوانین و مقررات کشور اسپانیا را در مدت اقامت خود رعایت کند تا در نهایت پاسپورت این کشور را دریافت نماید. برای دریافت پاسپورت اسپانیا فرد باید حضور داشته باشد.

هزینه‌های پاسپورت اسپانیا

هزینه‌هایی که برای دریافت پاسپورت کشور اسپانیا پرداخت می‌کنید علاوه بر میزان هزینه‌هایی است که برای مهاجرت به این کشور دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها چندان بالا نیز نخواهند بود.

افتتاح حساب بانکی با پاسپورت اسپانیا

یکی از مهمترین کارهایی که برای اقامت در اسپانیا باید به انجام برسانید افتتاح حساب بانکی در این کشور است چرا که کلیه داد و ستد‌ها در این کشور از این طریق انجام خواهند شد. به دلیل تحریم‌های بانکی که علیه کشور ایران انجام شده نیز افتتاح حساب بانکی در اسپانیا بیشترین اهمیت را خواهد داشت. توجه داشته باشید که از طریق مستر کارت و کارت ویزا نیز می‌توانید هزینه‌های زندگی خود در اسپانیا را مدیریت کنید اما داشتن یک حساب بانکی معتبر در اسپانیا کمک بسزایی به سهولت بخشیدن به معاملات برون مرزی شما خواهد کرد. پس از اخذ پاسپورت اسپانیا به سهولت می‌توانید حساب بانکی خود را باز کرده و از امکانات بی‌نظیر آن استفاده کنید.