اقامت اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا به دلیل شرایط مساعد زندگی در این کشور مورد توجه بسیاری قرار گرفته و هر ساله شاهد مهاجرت مردمان متعددی از جای جای نقاط جهان به کشور اسپانیا هستیم. اما آیا می توان به راحتی اقامت اسپانیا را دریافت نمود؟ طبیعتا اخذ اقامت یک کشور پروسه های خاص خود را داشته و باید کلیه مراحل را به درستی پشت سر بگذارید. در صورتی که بتوانید به یک شهروند اسپانیا تبدیل شوید مزایای بسیاری شامل حالتان خواهد شد و می توانید از پاسپورت معتبر آن نیز نهایت استفاده را بکنید. در این مطلب سعی داریم به صورت خلاصه زندگی در کشور اسپانیا و همچنین شرایط آن را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید پس از تصمیم گیری دقیق اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایید به شما توصیه مکنیم حتی اگر تصمیم برای گرفتن اقامت اسپانیا را ندارید میتوانید با تهیه بلیط هواپیما اسپانیا به این کشور جذاب سفر کنید در ادامه با ما باشید.

 

جاذبه های کشور اسپانیا و تجربه ی اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا و جاذبه های آن زیبایی های اسپانیا به قدری است که هرچه از آن بگوییم کم گفته ایم. جاذبه های اسپانیا به انواع مختلف دسته بندی می شوند و یکی از دلایل تعدد درخواست برای اخذ اقامت اسپانیا وجود جاذبه های بی نظیر و آب و هوای مساعد آن است. هردو شهر مادرید و بارسلونا جاذبه های بسیاری را در دل خود جای داده اند و به همین خاطر تور های مسافرتی متعددی به صورت سالانه این دو شهر را هدف قرار می دهند. از جمله مهمترین جاذبه های کشور اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

–  قصر الحمرا در گرانادا

–  کلیسا ساگرادا در بارسلونا

– پارک گوئل در بارسلونا

–  مسجد بزرگ کوردوبا

– سان لورنزو د ال اسکوریال در بخش شمال غربی مادرید

– موزه گوگنهام در بیلبائو

آب و هوای کشور اسپانیا برای اقامت اسپانیا

آب و هوای کشور اسپانیا یکی از مهمترین دلایل درخواست اقامت اسپانیا می باشد به گونه ای که هر زمان از سال می تواند شرایط مناسبی برای گشت و گذار و تفریح در این کشور پدید آید. بهترین زمان سفر به اسپانیا فصول بهار و پاییز است بهتون توصیه مکنیم  در این فصول سال با تهیه ی بلیط هواپیما اسپانیا لذت بخش ترین سفر خودتون رو تجربه کنید و به همین دلیل میزان گردشگران در این دو فصل بسیار افزایش پیدا میکند. وجود سواحل زیبا در اسپانیا یکی از مهمترین دلایل آب و هوای خود در این کشور است و در صورتی که اقامت اسپانیا را دریافت کرده باشید مطمئن باشید که از نظر آب و هوا هیچگونه مشکلی نخواهید داشت.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا

در صورتی که موفق به اخذ اقامت اسپانیا شده باشید از مزایای بسیاری برخوردار خواهید بود و می‌توان گفت که خواهید توانست مانند شهروندان اسپانیایی از خدمات این کشور بهره مند شوید. افرادی که به عنوان شهروند اسپانیا شناخته شده و یا اقامت دائم این کشور را دارند از مزیت های زیر برخوردار خواهند بود:

–  فرد می تواند در کشور اسپانیا و سایر کشور های اروپا حساب بانکی افتتاح نماید.
–  بدون اخذ ویزا امکان رفت و آمد به کشور های عضو اتحادیه اروپا وجود دارد.
–  امکان کار کردن بدون محدودیت در اسپانیا و سایر کشور های اروپایی
–  امکان خرید ملک و مالکیت 100 درصدی آن
– برخورداری از بیمه تامین اجتماعی و حقوق بازنشستگی
– برخورداری از خدمات درمانی کشور اسپانیا

اقامت اسپانیا

مزایای پاسپورت و اقامت اسپانیا

پاسپورت کشور اسپانیا یکی دیگر از دلایلی است که مردم را نسبت به اخذ اقامت اسپانیا سوق می دهد. پاسپورت این کشور از جمله پاسپورت های رنک 3 جهان می باشد و با داشتن پاسپورت آن می توانید بدون داشتن ویزا به 125 کشور جهان سفر کنید. برای سفر به 40 کشور نیز نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی است و تنها برای 33 کشور نیاز به اخذ ویزا خواهید داشت. در صورتی که اقامت اسپانیا را دریافت کرده باشید امکان اخذ پاسپورت این کشور نیز برایتان وجود دارد.

اقامت بلند مدت اسپانیا

برای اینکه بتوانید اقامت بلند مدت اسپانیا را دریافت نمایید باید شرایط خاصی داشته باشید و البته امکان اخذ اقامت اسپانیا از راه های مختلفی امکان پذیر خواهد بود و هر فردی می‌تواند متناسب با شرایط خود اقدام نماید. یکی از معتبرترین روش های اخذ اقامت بلند مدت اسپانیا دریافت ویزای کاری بلند مدت این کشور خواهد بود ودر سالیان اخیر اخذ این ویزا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و معمولا مردم کشور های عضو اتحادیه اروپا شانس بیشتری برای دریافت آن دارند اما ساکنان سایر کشور ها مانند؛ ایران نیز می توانند نسبت به اخذ این ویزا اقدام نمایند. ویزای تمکن مالی نیز می تواند انتخاب مناسبی برایتان باشد و همانطور که از نام آن پیداست برای اخذ آن باید تمکن مالی مطلوبی داشته باشید. اقامت از طریق؛ سرمایه گذاری، ازدواج، تحصیل و ثبت شرکت نیز امکان پذیر خواهد بود.

هزینه های اقامت اسپانیا و زندگی دراین کشور

یکی از مهمترین مواردی که فکر بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده است میزان مخارج زندگی در کشور اسپانیا می باشد. قبل از اینکه نسبت به دریافت اقامت اسپانیا اقدام کنید بهتر است که با شرایط زندگی در این کشور آشنایی داشته باشید و در حالت کلی باید گفت که میزان هزینه های زندگی در اسپانیا در مقایسه با کشور های اروپای غرب کمتر است. سطح کیفی زندگی در کشور اسپانیا بسیار بالا بوده و به دلیل اینکه میزان هزینه های زندگی در آن مناسب است، بسیاری اسپانیا را به عنوان هدف زندگی خود انتخاب می‌کنند. چنانچه بخواهیم هزینه های زندگی در پایتخت اسپانیا یعنی مادرید را با سایر پایتخت های جهان مقایسه کنیم باید گفت که مادرید در رده 105 گران ترین پایتخت های جهان قرار گرفته است.

هزینه های مختلف اقامت در اسپانیا به شرح زیر خواهد بود:

–  مسکن: در دو شهر مادرید و بارسلون هزینه اجاره برای هر متر مربع حدودا 11 یورو خواهد بود به گونه ای که برای زندگی در یک واحد 70 متری حدود 700 یورو از شما درخواست می‌شود.
– تحصیل: تحصیل در مدارس دولتی اسپانیا رایگان است اما چنانچه فرزند خود را به مدارس غیردولتی بفرستید هزینه ای حدود 700 یورو باید پرداخت کنید.
– رستوران: برای یک وعده غذایی مک دونالد حدود 10 یورو
– خواروبار: حدود 300 یورو برای هر ماه
– حمل و نقل: بلیط یک طرفه 1.4 یورو
– تفریحات: حدود 100 یورو برای هر ماه
– پوشاک: برای هر ماه حدود 150 یورو
– مالیات: در صورت اخذ اقامت اسپانیا مالیات بر حسب میزان درآمد محاسبه شده و از 45 تا 21 درصد متغیر است

اقامت اسپانیا