سوالات متداول

سوالات متداول

هنگام رزرواسیون

 • خرید از سایت دلتابان چه مزیت هایی دارد؟

  با استفاده از سیستم رزرواسیون آنلاین دلتابان، می توانید به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن رزرو بلیط هواپیما، تور و یا هتل خود را انجام دهید. همچنین لازم به ذکر است که سیستم رزرواسیون آنلاین دلتابان به دلیل اتصال به تعداد بیشتری از تأمین کنندگان هتل و پرواز، مناسب ترین قیمت ها را ارائه می دهد. 

 • خرید به صورت اعتباری از دلتابان امکان پذیر است؟ و چگونه می توان حساب  کاربری را شارژ کرد؟

  پس از دریافت نام کاربری و عضویت درسایت از قسمت شارژ حساب کاربری به میزان دلخواه، حساب کاربری خود را شارژ نمایید

 • آیا تفاوتی بین خرید آنلاین یا خرید حضوری از آژانس وجود دارد؟

  با توجه به قیمت های مناسبی که همواره در سایت دلتابان موجود است و با توجه به مزیت های خرید آنلاین از قبیل سرعت رزرو  و مشاهده تمامی فرصت های پروازی، حتما خرید انلاین از سایت توصیه می گردد.

 • هزینه اضافه بار چقدر است؟

  بستگی به ایرلاین شما دارد که چه هزینه ای برای اضافه بار می بایست پرداخت شود.

 • آیا می توانم بلیط یکطرفه بگیرم؟

  در صورت داشتن کارت اقامت و هم چنین ویزای تحصیلی و سیاسی شما می توانید بلیط یکطرفه برای مسافرت یگیرید در غیر اینصورت بلیط دو طرفه برای مسافرت خارجه الزامی است.

 • چند روز قبل از پرواز بلیط هواپیما را بخریم؟

  امکان رزرو بلیط هواپیما از ماه ها قبل وجود دارد اما گاهی اوقات بلیط هواپیما در روزهای نزدیک به پرواز ارزان تر می شود.بنا برابن در صورتی که شرایطتان اجازه داد رزرو آنلاین بلیط را به روزهای نزدیک پرواز موکول کنید. التبه در ایام پرسفر نظیر تعطیلات باید هر چه زودتر بلیط هواپیما را انجام دهید.

 • نرخ بلیط برای کودکان و نوزادان زیر 12 سال چگونه است؟

  این نرخ به کلاس پرواز بستگی دارد. اما عموما 50 تا75درصد قیمت بزرگسالان است. قیمت بلیط برای نوزادان  infant تا 2سال در بیشتر موارد 10 درصد بلیط بزرگسال است.

 • رزرو آنلاین بلیط هواپیما هزینه بیشتری از خرید حضوری دارد؟

  خیر زمانی که از یک سایت معتبراقدام به خرید می کنید نه تنها هزینه بیشتری پرداخت نمکنید حتی ممکن است تخفیف هم بگیرید.ضمنا از پشتیبانی نیز برخوردار هستید.همچنین در خرید آنلاین از مشکلاتی مثل جای پارک و هزینه رفت و آمد واتلاف زمان که منجر به تغییر نرخ یا پر شدن پرواز میشود نیز جلوگیری میگردد .

 • هنگامی که از سایت خرید بلیط هواپیما رزرو بلیط را انجام می دهید امکان انتخاب صندلی مورد نظر وجود دارد؟

  در ورد پروازهای سیستمی چه خرید حضوری باشد و چه از روی سایت ، امکان رزرو صندلی وجود دارد .

 • به صورت اینترنتی از سایت خرید بلیط انجام داده ام ولی ظرفیت بلیط های روی سایت کم نشده است آیا بلیط یرای من صادر شده است؟

  اگر در هنگام خرید بلیط اینترنتی با انتخاب گزینه در یافت بلیط موفق شدید بلیط دارای رفرنس خریداری شده را به صورت فایل pdfدریافت کنید بلیط برای شما صادر شده است و مشکلی نخواهید داشت.علاوه بر دریافت pdfاز طریق ایمیل و smsهم برای شما ارسال می شود.

 • به صورت اینترنتی بلیط خریده ام و مبلغ از حسابم کسر شده است ولی پیامکی دریافت نکرده ام آیا بلیط برای من صادر شده است؟

  اگر در هنگام دریافت بلیط هواپیما از روی سایت با مشکلی مواجه نشدید وبا انتخاب گزینه دریافت بلیط فایلpdf بلیط را در یافت کردید میتوانید اطمینان داشته باشد که بلیط برای شما صادر شده است حتی اگر پیامکب دریافت نکرده اید.

 • آیا امکان خرید بلیط برای بالای 9 نفر در سایت موجود است؟

  در هر خرید تا 9 نفر را میتوان ثبت نام کرد و در صورت بالا بودن تعداد نفرات ، نیاز به تکرار خرید می باشد که بهتر است قبل از خرید با کانتر مربوطه هماهنگیهای لازم صورت گیرد .

 • آیا امکان خرید بلیط برای اتباع وجود دارد؟

  اتباع خارجی در صورت داشتن مدرک شناسایی و اجازه خروج از کشور ، قادر به تهیه بلیط میباشند .

 • آیا قبل از خرید امکان رزرو ویلچر می باشد؟ 

  خیر، بعد از خرید بلیط میتوان به ایرلاین مربوطه درخواست فرستاد و در صورت کانفرم از طرف ایرلاین ، این خدمات را استفاده کرد .

  ضمنا این خدمات با توجه به قوانین ایرلاین میتوانند رایگان یا دارای هزینه باشند .

 • چطور می توانیم از کد تخفیف استفاده کنیم ؟

  جهت اعمال کد تخفیف پس از ورود به حساب کابری خود و انتخاب هتل و نوع اتاق مورد نظر اطلاعات مسافران را وارد نموده و پس از ورود به مرحله بعد در باکس مربوط به کد تخفیف، کد خود را وارد نموده و دکمه اعمال را انتخاب فرمایید تا مبلغ تخفیف از کل حساب شما کسر و به درگاه بانکی متصل شوید. قابل ذکر است میزان تخفیف بسته به تاریخ سفر، شهر مقصد و نوع هتل ها کاملا متفاوت است .

بعد از رزرواسیون

 • آیا میتوانم نام مسافر را تغییر دهم؟

  در پروازهای سیستمی نمیتوان تغییر نام انجام داد ، درصورت درخواست برای عدم استفاده از بلیط تهیه شده باید بلیط موجود را کنسل ومجددا بلیط جدید به نام مسافر جدید خریداری کنید اما در پروازهای گارانتی با هماهنگی آژانس چارتر کننده ، گاهی امکان این تغییر با جریمه های متفاوت فراهم می باشد .

 • چه میزان بار می توانم به داخل کابین ببرم؟

  یک چمدان با حداکثر وزن 5تا7 کیلوگرم به صورتی که در محفظه بالای سر جای بگیرد.

 • وسایل مثل کالسکه نوزاد جز بار هستند؟

  بستگی به وزن و حجم آن دارد که میتواند جز بار داخل کابین یا بار کلی قرار گیرد .

 • استرداد بلیط چه قوانینی دارد؟

  در سایت ،قوانین استرداد پروازهای سیستمی ذکر شده است  که می توان از آن استفاده کرد ، برای پروازهای غیر سیستمی لازم به هماهنگی با آژانس فروشنده میباشد .

 • چه میزان بار می توانم در پرواز خارجی با خودم ببرم؟

  معیاری که مشخص می کند شما چه میزان بار می توانید به همراه خود به هواپیما ببرید را شرکت هواپیمایی و کلاس پروازی تان تعیین می کند.( بین 20 تا 40 کیلوگرم متغیر)هنگام خرید به قسمت baggageدقت داشته باشید که چه اعدادی ذکر شده است .  میزان بار معمولا بر اساس کیلو گرم نوشته میشود یا معیاری همانند pcبه کار می رود که معادل 15 یا 23 کیلو گرم می باشد.

 • بلیط را برای مسیر اشتباهی خریده ام باید چه کار کنم؟

  در اینجور مواقع که شما در زمان خرید بلیط هواپیما مسیر انتخابی را برعکس یا اشتباه وارد کرده اید هیچ راهی برای تغییر مسیر وجود ندارد وباید بلیط رابا خسارت کنسل کنید و مجدد اقدام به رزرو کنید.

 • پرواز من از کدام ترمینال انجام خواهد شد؟

  ترمینال پرواز شما کاملا بستگی دارد و اطلاعات مربوط به اینکه پرواز شما از چه ترمینالی انجام می شود داخل بلیط خریداری شده نوشته شده اس

 • چه مدت پس از درخواست استرداد بلیط مبلغ به حسابم باز می گردد؟

  این موضوع کاملا بستگی یه نوع بلیط خریداری شده دارد این که شما بلیط سیستمی خریده اید یا بلیط چارتری!!!!فرایند استرداد بلیط های چارتری 48 ساعت تا 72ساعت کاری زمان خواهد برد وبرای بلیط های سیستمی 24 ساعت کاری زمان لازم است.

 • می توانم بدون داشتن کارت شناسایی فقط با داشتن بلیط هواپیما از پرواز استفاده کنم؟

  طبق قانون این امکان وجود ندارد که بدون داشتن کارت شناسایی و فقط با بلیط هواپیما بتوانید از پرواز استفاده کنید حتی اگر کارت ملی یا شناسنامه همراه تان نبود می توانید از گواهینامه کارت بانکی با دفترچه بیمه ( پروازهای داخلی) استفاده کنید.

 • در صورت عدم وجود نام در لیست پروازچه باید کرد؟

  اگر درهنگام مراجعه به فرودگاه متوجه شدید که نام مسافر درلیست پرواز وجود ندارد طبق قانون به شما اجازه پروازداده نخواهد شد و تحت چنین شرایطی باید حتما با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا مشکل را پیگیری نمایند.

 • مسافر باردار در چه صورتی می تواند از پرواز استفاده کند؟

  طبق قوانین که برای پرواز مسافرهای باردار وجود دارد خانم های باردار تحت شرایط خاصی که در ادامه خواهیم گفت می توانند از پرواز استفاده کنند.

  تا انتهای هفته 32 نیاز به مجوز پزشکی هوایی ندارد.

  از این تاریخ به بعد ارایه مدارک معتبر پزشکی همراه با مهر پزشک متخصص زنان وزایمان الزامی میباشد.

  بارداری پر خطر ( بارداری بالای شش ماه )

  در چنین مواردی مجوز پزشکی هوایی معتمد ایرلاین در هرمقطع ازبارداری الزامی است

 • پس از چند ساعت تاخیر و تعجیل امکان کنسلی پرواز بدون جریمه وجود دارد؟

  طبق قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری در پروازهای خارجی تاخیر یا تعجیل بیشتر از 4 ساعت  و در پروازهای داخلی تعجیل و تاخیر بالاتر از 2 ساعت ،باشد مسافر می تواند پرواز خود را بدون جریمه کنسل کند....و طی 24 تا 72 ساعت کاری مبلغ عودت داده میشود .

 • در صورتیکه بلیط برای من صادر نشده است چه اقدامی باید انجام داد؟

  کاربران می توانند در صورت مواجه شدن با این موارد در خرید بلیط پرواز داخلی و خارجی  از خرید مجدد خودداری و جهت بررسی صدور یا عدم صدور بلیط وبررسی با پشتیبانی سایت تماس برقرار نمایند.

 • شرایط کنسلی ترانسفر فرودگاهی به هتل

  با توجه به مقاصد متفاوت میتواند قوانین متفاوتی هم داشته باشد .

 •  برای استفاده از ترانسفر فرودگاهی چه میزان بار می توانیم همراه داشته باشیم؟ 

  در همه انواع ترانسفر فرودگاهی ، انتقال از فرودگاه به هتل و بالعکس ، ترانسفر هر نفر فقط با یک چمدان استاندارد و یک ساک دستی انجام خواهد شد بنابراین در صورت داشتن چمدان بزرگ ارائه این خدمات ممکن است با دریافت هزینه بیشتر در مقصد میسر باشد و یا ارائه آن امکان پذیر نباشد. 

 • آیا امکان ارسال بلیط به ایمیلی غیر از ایمیل ثبت نامی وجود دارد؟

  در صورتیکه درخواست از طرف خوده دارنده حساب کاربری بر سایت دلتابان باشد این امکان میسر می باشد.

 • آیا امکان رزرو جدید،زمانی که رزرو قبلی مسافر کنسل نشده هست یا خیر؟

  در صورتیکه رزرو ثبت شده دارای اعتبار باشد امکان رزرو دیگری با همان مشخصات مورد نظر پس از انقضای رزرو قبلی امکان پذیر می باشد

 • آیا امکان کنسلی و درخواست استرداد در نرم افزار وجود دارد؟

  استرداد و کنسلی از طریق نرم افراز اندروید و ios و همچنین سیستم های pc وجود دارد. 

 • در صورت کسر شدن وجه و شارژ نشدن حساب کاربری (پرداخت ناموفق) چه اقدامی باید انجام داد؟

   درصورتیکه وجه از حساب مسافر کسر شده است ولی به حساب دلتابان واریز نشده  باشد ، کاربران می بایست پیگیری وضعیت مبلغ کسر شده را با پشتیبانی درگاه شاپرک بانک خود انجام دهند

 • آیا پرداخت مبلغ مبنی بر صادر شدن بلیط می باشد ؟

  پرداخت وجه از جانب مسافر به منزله صدور قطعی بلیط نیست در صورت بروزخطا می بایست این مورد با پشتیبانی دلتابان بررسی شود .

 • شرایط ارائه و استفاده از استقبال فرودگاهی رایگان روی واچر هتل های داخلی به چه نحو می باشد؟

  سرویس استقبال فرودگاهی رایگان در تعدادی از هتلهای داخلی قابل ارائه می باشد درصورت ارائه این سرویس و مشاهده خدمات رایگان آن در زمان خرید لطفا اطلاعات خود را بصورت کامل وارد فرمائید تا خدمات استقبال ارائه گردد.

 • آیا در قطار کوپه مخصوص آقایان وجود دارد؟

  در هنگام خرید بلیط قطار (داخلی) از سایت امکان خرید بلیط به صورت معمولی (برای خانواده) ویژه بانوان و ویزه آقایان به صورت مجزا موجود است که کاربر برای انتخاب تعداد مسافر میتوانند نوع مسافر خود را انتخاب کند تا قطار های دارای طرفیت طبق جست و جوی کاربر برایشان نمایش داده شود. 

 • در مسیر های زمینی (اتوبوس) ترمینال مبدا یا مقصد خارجی در کجای شهر می باشد؟

  اطلاعات ترمینال هایی مبدا و مقصد بر روی بلیط ذکر شده است در صورت نیاز برای اطلاعات بیشتر با تیم پشتیبانی دلتابان تماس حاصل فرمایید.

 • شرایط کنسلی هتل های داخلی به چه صورت است؟

  جهت درخواست کنسلی هتل های داخلی ، لطفا درخواست خود را از طریق پشتیبانی و کارشناسان ما جهت استرداد حداکثر مبلغ پرداختی با تامین کننده ارسال نمایید و در نظر داشته باشید میزان جرایم هر هتل در فصول مختلف متفاوت می باشد و تعیین میزان آن توسط هتل مورد نظر مشخص و اعلام می گردد همچنین امکان کنسلی رزرو اکثر هتل ها در ایام خاص میسر نمی باشد . 

 • شرایط رزرو تخت جداگانه برای کودک در هتلهای خارجی به چه صورت می باشد ؟

  توجه داشته باشید در صورتیکه اقدام به رزرو اتاق دو تخته مینمایید و همراه (فرزند) دارید به کودک شما تختی اختصاص داده نخواهد شد. طبق قانون سن فرزند همراه بدون تخت در هتلها متفاوت می باشد و اگر پذیرش فرزند همراه مسافر شامل هزینه ای گردد مستقیما توسط مسافر به هتل پرداخت خواهد شد همچنین در صورت نیاز به تخت برای کودک (در هر سنی ) زمان خرید باید کودک را بزرگسال انتخاب نموده و اطمینان حاصل فرمائید نوع اتاق منتخب ظرفیت کل تعداد نفرات در یک اتاق را دارا می باشد در صورت عدم رعایت این موضوع زمان پذیرش هزینه نفر اضافه مستقیما توسط مسافر در هتل پرداخت میگردد.

ویزا

 • قوانین ویزا بین کشورهای مختلف به چه صورت است؟

  جهت مشاهده قوانین ویزای هر کشور به منوی اصلی سایت بخش ویزا و وقت سفارت مراجعه نمایید.

 • نیاز به ویزای ترانزیت هست؟

  عموما برای مسافرینی که کمتر از 12 ساعت در فرودگاه اقامت داشته باشند ویزای ترانزیتی صادر نمی شود( البته قوانین ایرلاینهای مختلف بابت مسیرهای متفاوت میتواند تغییر کند)