19 آبان 1398

غار مانجانگل در جزیره جیجو

غار مانجانگل یکی از جاذبه های گردشگری مهم کشور کره جنوبی است. این غار در استان جیجو قرار دارد و در جزیره جیجو واقع شده است. این جزیره یک جزیره آتشفشانی است و به همین خاطر زیست بوم جالب توجهی دارد. این زیست بوم باعث شده تا جیجو به یکی از بزرگترین مراکز توریستی کشور کره جنوبی تبدیل شود. فضای درونی این غار از سنگ های آذرین تشکیل شده است و به همین خاطر زیبایی های بیشماری دارد. ضمن اینکه فضای وهم آلود آن باعث شده تا بازدید از مانجانگل به تجربه ای منحصر به فرد تبدیل شود. 

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ،تور ترکیه لحظه آخری  و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

آشنایی با زیست بوم جزیره جیجو

برای اینکه بهتر با طبیعت غار مانجانگل ارتباط برقرار کنید، بهتر است درباره زیست بوم جزیره جیجو نیز اطلاعاتی داشته باشید. جزیره جیجو یکی از جزایر آتشفشانی کره جنوبی است که در دل اقیانوس و در طول هزاران سال شکل گرفته است. تاریخچه شکل گیری جزیره جیجو به 1700 سال پیش برمی گردد. به گفته زمین شناسان با فوران مواد آتشفشانی از دل زمین و از زیر آب های اقیانوس جزیره ای شکل گرفت و بعد از آن در حدود 100.000 تا 300.000 سال قبل کوه ها نیز بر اثر فوران آتشفشانی دیگری ایجاد شد و ساختار کلی جزیره جیجو را تشکیل داد.

این جزیره آتشفشان های فعال دیگری نیز داشته است که در سال ها قبل فوران کرده و ساختار و زیست بوم جزیره را تحت تاثیر خود قرار داده است. از جمله اینکه گفته می شود دریاچه دهانه بر اثر یک فوران آتشفشانی در 25.000 سال قبل شکل گرفته است. همچنین سد بائکروک نیز که در قله کوه قرار دارد بر اثر یک فوران آتشفشانی ایجاد شده است. جمعیت شهر جیجو در حدود 435.000 نفر است و پوشش گیاهی و جانوری جزیره از تنوع بالایی برخوردار است. متعادل بودن آب و هوای جزیره سبب شده تا حیوانات و جانوران بسیاری این جزیره را به عنوان خانه خود انتخاب کنند.

غار مانجانگل یکی از جاذبه های جیجو

همانطور که گفته شد غار مانجانگل یکی از دیدنی های بی نظیر جزیره جیجو در کره جنوبی می باشد که بسیار اعجاب انگیز و شاید هم خوف انگیز است. این غار در منطقه قرار داشته که چندین پدیده زمین شناسی در آن دیده می‌شود با این حال غار مانجانگل یک پارک جهانی یونسکو است که حدود ۱۳۴۲۲ متر و ۳۰متر ارتفاع دارد، اما تنها یک کیلومتر از آن برای گردشگران باز می باشد. این مساحت یک کیلومتری بسیار هیجان انگیز بوده که باید گردشگران پیاده آن را طی کرده تا به انتهای غار برسند.

فضای داخلی غار

فضای غار بسیار سرد، تاریک و لغزنده است که اغلب در گوشه و کنار آن خفاش هایی دیده می‌شود به صورتی که می ‌توان گفت این غار یکی از بزرگترین مستعمره خفاش ها بوده که تا به حال در کره زمین پیدا شده است. به طور کلی غار مانجانگل از مواد مذاب تشکیل شده است که بزرگترین لوله گدازه در جهان است و با این حال می توان گفت بازدید از این مکان برای کسانی که ترس از تنگنا و تاریکی داشته و یا دارای ناراحتی قلبی هستند توصیه نمی شود.
با این حال دقت داشته باشید دیگر حیوانات نادر از جمله انواع عنکبوت نیز در این غار دیده می شود که این امر موجب شده است غار مانجانگل برای محققان ارزشمند باشد.

جالب است بدانید این غار حدود ۲۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ هزار سال عمر دارد با این حال می‌توان گفت دارای ارزش علمی و میراثی قابل توجهی می باشد. ستون ۷.۶ متری این غار نیز از بزرگترین ستون های شناخته شده در جهان می باشد و همچنین لازم است بدانید این غار دارای ۳ ورودی بوده که ورودی شماره ۲ به سمت جنوب و به سوی مردم باز است. ورودی شماره ۳ آن دارای مناسب ترین زیستگاه بوده که در بین ورودی های یک و دو قرار دارد و در این ورودی می توان اکثر موجودات زنده را یافت کرد.

مشخصات غار مانجانگل

حال با وجود آنچه در مورد جذابیت‌های غار مانجانگل بیان شد اگر شما هم تمایل دارید که به دیدن این غار در جزیره جیجو بروید لازم است بدانید در کنار این غار مناطق دیدنی دیگری نیز وجود داشته و همچنین محل اقامت مناسبی برای گردشگران مهیا شده است. از طرفی رستوران ها و مراکز خریدی که در این جزیره و در اطراف غار وجود دارد به شما این امکان را می دهد که پس از بازدید از این غار به راحتی به گشت و گذار در این منطقه بپردازید.

از طرفی لازم است بدانید در این غار فضاهای مناسبی جهت پارک نمودن وسایل نقلیه وجود دارد و در هنگام بازدید از این غار باید دقت داشته باشید که مدت زمان بازدید برای هر نفر ۴۵ دقیقه می باشد. لازم است بدانید این غار در تاریخ ۳۰ دسامبر ۱۹۶۲ به عنوان یادبود طبیعی شماره ۹۸ در میراث جهانی به ثبت رسیده است.

بهترین زمان برای بازدید از غار مانجانگل 

کره جنوبی را باید کشوری با آب و هوای اقیانوسی دانست. جزیره جیجو نیز به همین شکل دارای یک آب و هوای اقیانوسی متعادل است و در طول سال کمتر دچار تغییرات دمایی می شود. همین عامل سبب شده تا توریست های خارجی بتوانند در اغلب ماه های سال به جیجو سفر کنند. بالاترین دمایی که بازدید کنندگان از غار مانجانگل تجربه خواهند کرد در حدود 35 درجه سانتی گراد است و پایین ترین دما هم حدود منفی 2 درجه سانتی گراد خواهد بود.

اگر دوست دارید در بهترین فصل سال برای بازدید از غار مانجانگل به جزیره جیجو بیایید، بهتر است زمان سفر خود را برای اواسط بهار یا اوایل پاییز تنظیم کنید. در این بازه زمانی هم از دست باران های اقیانوسی در امان خواهید بود و هم دمای هوا در بهترین میزان خود خواهد بود.

آشنایی با فضای بیرونی غار مانجانگل 

غار زیبای مانجانگل در دل کوه های آتشفشانی جزیره جیجو ایجاد شده است و ساختار بیرونی و داخلی آن را مواد مذاب تشکیل داده است. آنچه زمین شناسان درباره غار مانجانگل می گویند این است که غار مانجانگل دارای چندین پدیده زمین شناسی است و از اهمیت بالایی برای زمین شناسان برخوردار است. به همین خاطر محوطه غار و بخش هایی از جزیره جیجو جزو مناطق حفاظت شده یونسکو می باشد و از ژئوپارک های جهانی است. فضای اطراف غار مانجانگل هم زیبایی های بیشماری دارد. سنگ های آذرین به مرور زمان به خاک حاصلخیز تبدیل شده و محیط مناسبی برای رشد انواع گیاهان استوایی و دریایی به شمار می رود.

ضمن اینکه حیوانات زیاد و گونه های متنوعی در اطراف غار زیست می کنند و همین موضوع به اهمیت جهانی غار مانجانگل افزوده است. بازدیدکنندگان از این غار برای رسیدن به دریچه اصلی مانجانگل باید نزدیک به یک کیلومتر را پیاده طی کنند. در طول این یک کیلومتر می توانید از جاذبه های محیطی اطراف لذت ببرید و خود را برای تجربه ای متفاوت آماده کنید. همچنین می توانید در روزهایی که برای بازدید از غار به جیجو رفته اید از مکان های توریستی دیگر جزیره نیز بازدید کنید. مکان هایی مثل صخره های پدربزرگ، سواحل جزیره و دریاچه جزیره از دیگر جاذبه های گردشگری جیجو به شمار می رود.

آشنایی با فضای داخلی مانجانگل  

یکی از جاذبه های مانجانگل محوطه درونی آن است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید فضاهای ترسناک و هراس آور را تجربه کنید، فضای درونی این غار می تواند تجربه متفاوتی را برای شما رقم بزند. مساحت داخلی غار جزیره جیجو نزدیک به 8 کیلومتر است و به این خاطر که تماما از سنگ های آذرین و مواد مذاب تشکیل شده، ساختاری ترسناک دارد. خفاش های زیادی در این غار زندگی می کنند. به گونه ای که هر طرفی را نگاه کنید، پر از خفاش های کوچک و بزرگ است.

محیط داخلی غار مانجانگل نسبت به محیط جزیره خنک تر است و به خاطر رطوبت بالا سطحی لغزنده دارد. همچنین تاریکی وهم آور درون غار می تواند هر بیننده ای را تحت تاثیر قرار دهد. به خاطر فضای درونی هراس آور غار، معمولا در زمان ورود به مانجانگل به گردشگرانی که مشکلات قلبی دارند یا از فضاهای تنگ و تاریک می ترسند، توصیه می شود که به درون غار نیایند.

زمان بازدید از غار مانجانگل

با وجود اینکه تنها یک کیلومتر از غار برای بازدیدکنندگان باز است و در سراسر آن جاذبه های زیادی وجود دارد بهتر است خود را برای یک پیاده روی دو کیلومتری آماده کنید زیرا همانطور که لازم است یک کیلومتر تا انتهای غار بروید باید این یک کیلومتر را برگشته و از همان ورودی که وارد شدید خارج شوید. حال دقت داشته باشید یکی از جاذبه‌های بسیار مهم در این غار لاکپشت سنگ می باشد که حدود ۴۰۰ متر از ورودی فاصله دارد.

لازم است بدانید بازدید از این غار در چهارشنبه اول هر ماه تعطیل می باشد و در دیگر روزها نیز می ‌توانید از ساعت ۹ صبح الی ۶ بعد از ظهر در تابستان و از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در زمستان از این غار زیبا دیدن کنید. همچنین دقت داشته باشید هزینه پذیرش برای بزرگسالان دو برابر هزینه برای نوجوانان و کودکان می باشد.

چگونه به غار مانجانگل بروید

اگر قصد بازدید از مانجانگل را دارید باید به جزیره جیجو در کره جنوبی سفر کنید. مشخص است که برای تجربه کردن این سفر مهیج پیش از هر کاری نیاز به ویزای کشور کره جنوبی دارید. همچنین می توانید از تورهای گردشگری کره جنوبی استفاده کنید. بسیاری از این تورها بازدید از جزیره جیجو و غار مانجانگل را نیز در برنامه خود دارند و یک روز را به این برنامه اختصاص می دهند. اما اگر قصد دارید خودتان به غار بروید لازم است از قبل یک راهنمای محلی استخدام کنید. اگرچه جزیره جیجو خیلی هم بزرگ نیست، اما اگر از راهنماهای محلی استفاده نکنید ممکن است در طول سفر با مشکلات بسیاری روبرو شوید. از گم شدن در مسیر غار گرفته تا خطرهای احتمالی دیگر.

برای سفر به جزیره جیجو نیز می توانید از قایق ها و کشتی های دریایی استفاده کنید. تجربه کردن یک سفر دریایی در کنار بازدید از غار مانجانگل می تواند به هیجان این سفر اضافه کند. بهتر است قبل از رفتن به غار وسایل ایمنی لازم را نیز داشته باشید. از چراغ قوه گرفته تا کفش مناسب، تا کوله پشتی و مایعاتی که در طول بازدید از غار ممکن است به آن نیاز پیدا کنید.

بازدید از دیگر جاذبه های جیجو در کنار غار مانجانگل

با وجود این که گفته شد جزیره جیجو در کره جنوبی یک جزیره بسیار جذاب می باشد. شما می توانید علاوه بر بازدید از غار مانجانگل در این جزیره از دیگر جاذبه های این جزیره نیز دیدن نمایید. در این بین صخره های پدربزرگ که بر طبق یک حکایت طنز قدیمی در میان مردم این جزیره رایج است بسیار جذاب می باشد. سواحل شگفت انگیز و بی نظیر این جزیره از دیدنی‌های دیگر آن می باشد که منظره رویایی را برای گردشگران فراهم کرده و امکان استفاده از موج سواری، قایق های پدالی، شنا و موارد دیگری را برای گردشگران فراهم نموده است.

همچنین بسیاری از افراد این جزیره را برای زوج‌های جوان مناسب می‌دانند به گونه ای که یک سرزمین رویایی و عاشقانه بوده و رفتن به آن می تواند یک سفر خاطره انگیز باشد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران