اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

پرتغال یکی از کشور‌هایی است که مردم بسیاری از جای جای نقاط جهان تمایل دارند که برای یکبار هم که شده به این کشور زیبا سفر کنند. اما از چه راه هایی می توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟ بسیاری این سوال را دارند که پاسپورت و یا اخذ اقامت کشور پرتغال چه مزایای خواهد داشت و اگر بخواهیم به این کشور سفر کنیم چه میزان هزینه ای را باید در نظر بگیریم؟ در این مقاله سعی داریم که شما را با این کشور بیشتر آشنا کرده و راه‌های مهاجرت و همچنین جاذبه ها و آب و هوای این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

درباره پرتغال

جاذبه های کشور پرتغال

پرتغال به عنوان یکی از بهترین مناطق گردشگری جهان شناخته می‌شود و هرساله سیل عظیمی از گردشگران کشور پرتغال را به عنوان هدف انتخاب می‌کنند. شهر لیسبون به خودی خود بهترین خاطره ها را برایتان به ارمغان خواهد آورد و بازدید از محله های زیبا که با رنگ های زینتی تزئین شده اند، کوچه های سنگ فرشی زیبا شما را به وجد خواهد آورد. برج بلم اصلی ترین جاذبه لیسبون شناخته شده که نام آن در میان میراث جهانی یونسکو به چشم می خورد.

پورتو، دیگر شهر مهم گردشگری پرتغال است که در کرانه های شمالی رود دورو واقع شده و با نمای خیره کننده خود شهرت خاصی در جهان پیدا کرده است. از کلیسا ها و بناهای تاریخی پورتو گرفته تا جاذبه های تفریحی آن شما را شگفت زده خواهند کرد.

از مهمترین جاذبه های کشور پرتغال می‌توان به:

لاگوس، پونتا دا پیداد، کلیسا سائو فرانسیسکو، لیوراریا للو، غار بناگیل، سینترا، کاخ ملی پنا و… اشاره کرد.

آب و هوای کشور پرتغال

آب و هوا یکی از مهمترین مولفه هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. بدون اغراق آب و هوای پرتغال بهترین شرایط را برای زندگی داشته و هیچ منطقه ای از چنین آب و هوای مدیترانه ای برخوردار نمی‌باشد. آب و هوای کشور پرتغال گرم خواهد بود اما به دلیل آب های خنک اقیانوس اطلس و بادهایی که از این طرف به سمت پرتغال می وزد شاهد تعادل دمایی خاصی در اغلب شهرهای پرتغال هستیم.

میانگین دما در مناطق کوهستانی 8 تا 12 درجه سانتی گراد می باشد و در ماه های تابستان بخش جنوبی پرتغال دمای 40 درجه سانتی گراد را نیز به خود می بیند. در حالت کلی نیز میانگین دمای پرتغال 20 درجه سانتیگراد خواهد بود.

مزایای اخذ اقامت کشور پرتغال

– حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال
– اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده
– سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن
– دسترسی به سیستم پزشکی و بهداشتی پرتغال
– امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور پس از 5 سال
– مالیات پایین بر سرمایه ‌گذاری

مزایای شهروندی کشور پرتغال

همانطور که می‌دانید اخذ شهروندی یک کشور پروسه های خاص خود را خواهد داشت و باید شرایط اخذ آن را نیز داشته باشید. اخذ شهروندی پرتغال برای ساکنان کشور های عضو اتحادیه اروپا ساده تر خواهد بود اما مردم کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز امکان بهره‌مندی از این امتیاز را خواهند داشت.

افرادی که شهروندی کشور پرتغال را دریافت کرده باشند از مزایای برابر با مردم خود این کشور برخوردار خواهند بود و از جمله اصلی ترین مزایای شهروندی کشور پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شهروندی پرتغال

– از طریق استخدام یا خوداشتغالی می توان وارد محیط کار شد
– امکان تحصیل در پرتغال
– استفاده از بیمه تامین اجتماعی و همچنین حقوق بازنشستگی
– خرید ملک در این کشور
– حق رای
– امکان رفت و آمد آزادانه در کشور های عضو اتحادیه اروپا
– زندگی و کار در دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا

 

مزایای پاسپورت کشور پرتغال

پاسپورت کشور پرتغال بر اساس رنکینگ بین المللی پاسپورت های جهان در رتبه سوم جهان قرار گرفته است بنابراین اعتبار آن بسیار بالا بوده و می تواند مزایای بسیاری برایتان داشته باشد. چنانچه بخواهیم ارزش پاسپورت کشور پرتغال را با سایر کشور های جهان مورد بررسی قرار دهیم می‌توان آن را هم تراز با پاسپورت سنگاپور، ایتالیا، سوئد، دانمارک، اتریش، هلند، کره جنوبی و سوئیس در نظر گرفت. یکی از مهمترین مزایای پاسپورت کشور پرتغال امکان سفر به 166 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا است و تنها برای سفر به 42 کشور از میان 166 کشور باید ویزای فرودگاهی دریافت نمایید.

 روش های اخذ اقامت بلند مدت کشور پرتغال

پرتغال کشوری واقع در جنوب غربی اروپا به پایتختی شهر لیسبون می باشد و از دیگر شهر های مهم آن می‌توان به پورتو اشاره کرد. لیسبون در بخش شمالی و پورتو در بخش جنوبی آن واقع شده است. برخی از مردم تمایل دارند که سفری کوتاه مدت به این کشور داشته و از جاذبه های بی‌نظیر آن دیدن کنند که در این صورت می توانید با اخذ ویزا گردشگری، خانوادگی و… به این کشور سفر کنید. برای اینکه بتوانید اقامت بلندمدت در کشور پرتغال داشته باشید راه های گوناگونی پیش رو خواهید داشت که از جمله آنها می توان به سرمایه گذاری از طریق ملک، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور، کار و… اشاره کرد که سرمایه گذاری به عنوان مرسوم ترین روش برای اخذ اقامت بلند مدت کشور پرتغال شناخته می شود.

هزینه های زندگی در کشور پرتغال

یکی از مهمترین مواردی که توجه بسیاری را نسبت به خود جلب نموده را می‌توان میزان هزینه های زندگی در کشور پرتغال دانست. هزینه های زندگی در کشور پرتغال به شرح زیر خواهد بود:

– اجاره منزل: یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر یک ماهه حدود 650 یورو
– خواروبار
– حمل و نقل: بلیط یک طرفه حدود 1.4 یورو
– رستوران: یک وعده غذایی گران حدود 7 یورو
– هزینه اشتراک
– تفریحات

برای خرید پوشاک در کشور پرتغال هزینه بالایی نیاز نخواهد بود اما باید بدانید که میزان هزینه های زندگی در شهر پورتو بالاتر از سایر شهر های این کشور خواهد بود، این شهر از نظر میزان هزینه های زندگی، در رتبه 188 از میان شهر های جهان قرار گرفته است. در حالت کلی هزینه های زندگی در کشور پرتغال پایین تر از اغلب کشور های اروپایی بوده و می توان آن را در میان کشور های ارزان اروپایی قرار داد.

چنانچه بخواهیم میزان مالیات برای اشخاصی که اقامت دائم پرتغال را از طریق سرمایه گذاری دریافت کرده اند مورد بررسی قرار دهیم باید گفت: برای درآمد های پایین 7 هزار یورو 14.5 درصد و برای درآمد های بالای 80 هزار یورو 48 درصد مالیات تعلق خواهد گرفت. نرخ مالیات برای فروش نیز بین 0 تا 23 درصد بسته به نوع محصول متفاوت است.