وقت سفارت ویزای شینگن

دریافت ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن شما نیاز دارید که ابتدا اقدام به دریافت وقت سفارت کنید تا بعد از آن بتوانید با مراجعه به سفارت مربوطه ویزای خود را دریافت کنید. به همین علت ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر درباره ی وقت سفارت جهت اخذ ویزای شینگن صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را درباره دریافت وقت سفارت شینگن در اختیار شما قرار دهیم تا اگر شما نیز جزء افرادی هستید که علاقه مند به دریافت ویزای شینگن هستید بتوانید به راحتی وقت سفارت یکی از کشورهای عضو شینگن را دریافت کنید. ما در این مطلب نکات مختلفی از جمله مراحلی که برای دریافت ویزای شینگن باید بپیمایید و مدارکی که برای این کار نیاز دارید را بیان خواهیم کرد و همینطور روش دریافت وقت سفارت شینگن را نیز به صورت کامل به شما توضیح می دهیم تا به خوبی با این موضوع آشنا شوید.

تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای شینگن

برای آنکه بتوانید اقدام به گرفتن وقت سفارت کنید باید به صورت اینترنتی و آنلاین اقدام نمایید و یا از طریق آژانس هایی که رجیستر سفارت هستند اقدام به خرید تورهای انفرادی و یا گروهی اروپا نمایید.البته روش دوم بسیار راحتتر و سریعتر انجام می پذیرد و در حال حاضر سریعترین راه اخذ ویزای شینگن در کشور ما می باشد چرا که آژانس هایی که رجیستر سفارت ها هستند، تعدادی وقت سفارت به صورت محدود و یا نا محدود در اختیار دارند و مسافر را در اسرع وقت برای اخذ ویزا وارد سفارت می کنند. افرادی که در سایر نقاط دنیا زندگی می کنند می توانند به راحتی برای انجام این کار به کنسولگری های کشورهای اروپایی مراجعه کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای شینگن کنند. در صورتی که قصد تعیین وقت سفارت را به صورت آنلاین دارید، باید به وب سایت بسیار معروف VFS Global مراجعه کنید و با ثبت نام در این وب سایت و تکمیل اطلاعاتی که در ادامه درباره ی آن ها توضیحات کافی را به شما ارائه می دهیم اقدام به تعیین وقت سفارت شینگن کنید.

چه اطلاعاتی را باید در این ایمیل ارسال کنیم؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چه اطلاعاتی را در این ایمیل باید ارسال کنید تا از همین الان به فکر باشید و بتوانید اطلاعات مورد نیاز را آماده کنید. در پاسخ به این سوال باید گفت که شما برای تعیین وقت سفارت برای اخذ ویزای شینگن باید اطلاعاتی از قبیل ملیت، جنسیت و شماره تماس که جزء اطلاعات ضروری به حساب می آیند . در ادامه سایر اطلاعات شخصی شما مانند نام، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، تاریخ انقضای پاسپورت و … از شما دریافت می شود تا در سیستم کشوری که قصد دارید ویزای شینگن را از آن دریافت کنید ثبت شود. در ادامه نیز شما باید اطلاعات مربوط به سفر خود را در این ایمیل وارد کنید که این اطلاعات عبارت اند از تاریخ دقیق سفر، تاریخ مد نظر خود برای وقت سفارت شینگن، نوع ویزا و مقصد اصلی که قصد دارید در سفر به قاره اروپا به آن کشور سفر کنید.

برای تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین چه کار کنیم؟

همانطور که در قسمت قبل بیان کردیم برای تعیین وقت سفارت ابتدا باید وارد وب سایت معروف VFS Gloal شوید و در این وب سایت ثبت نام کنید، بعد از آن که در این وب سایت ثبت نام کردید می توانید وارد بخش درخواست تعیین وقت سفارت در این وب سایت شوید که این بخش در واقع یکی از منوهایی است که در این وب سایت قرار گرفته است. وارد بخش درخواست تعیین وقت سفارت شوید و درخواست خود را ارسال کنید. برای ارسال درخواست این وب سایت یک ایمیل را در اختیار شما قرار می دهد، شما باید یک ایمیل آزمایشی ارسال کنید تا پاسخ این ایمیل را دریافت کنید، بعد از دریافت پاسخ ایمیل باید اطلاعات مربوط به خود را وارد کرده و دوباره ایمیل را ارسال کنید تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد.

یک نکته ی بسیار مهم برای دریافت وقت سفارت

در صورتی که شما نیز جزء افرادی هستید که علاقه مند به دریافت ویزای شینگن می باشید و مراحل فوق را برای تعیین وقت سفارت پیموده اید باید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که در صورتی که در تاریخ تعیین شده برای انگشت نگاری در این سفارت حضور پیدا نکنید به هیچ وجه نمی توانید این کار را در زمان دیگری انجام دهید و در صورتی که قصد انجام این کار را داشته باشید باید تمامی مراحلی که در قسمت های قبلی بیان شد را دوباره انجام دهید و برای بار دوم اقدام به تعیین وقت سفارت برای درخواست ویزای شینگن کنید. بنابراین زمانی که برای تعیین وقت سفارت اطلاعات مربوط به سفر خود را وارد می کنید حتما به فیلد مربوط به تاریخ مد نظر خود برای مراجعه به سفارت مربوطه توجه ویژه ای داشته باشید و تاریخ مناسبی را برای این کار انتخاب کنید.

تعیین وقت سفارت چه مدتی به طول می انجامد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که از زمانی که شما اقدام به ارسال درخواست خود به کشور مربوطه کنید حداقل یک هفته و حداکثر دو ماه طول می کشد تا درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد و پاسخ آن که همان زمان مراجعه ی شما به سفارت مربوطه می باشد برای شما ارسال شود. توجه داشته باشید که زمان بررسی درخواست تعیین وقت سفارت شینگن شما به صورت دقیق معلوم نیست و ممکن است حتی سریع تر از زمانی که شما انتظار دارید این درخواست مورد بررسی قرار گیرد. اما نکته ای که حتما باید به آن توجه کنید این است که مدت زمان بررسی درخواست شما بدون شک وابسته به سفارتی است که از طریق آن اقدام به دریافت ویزای شینگن کرده اید، هر چه سفارتی که انتخاب کرده اید سفارت یک کشور توریستی تر باشد مدت زمان بررسی درخواست شما نیز بیشتر به طول می انجامد.

هزینه وقت سفارت و اخذ ویزا شینگن

هزینه ای که برای دریافت ویزای شینگن باید بپردازید بستگی به کشوری دارد که از طریق آن اقدام به دریافت ویزای شینگن کرده اید و درخواست تعیین وقت سفارت  خود را به آن سفارت ارسال کرده اید. معمولا برای وقت سفارت هزینه ای از شما گرفته نمی شود مگر آنکه شما بخواهید وقت سفارت VIP بگیرید و به صورت VIP وارد سفارت برای مراحل انجام انگشت نگاری و مصاحبه شوید.

از کمک کارشناسان واحد اروپا استفاده کنید

یکی از نکات بسیار مهمی که برای تعیین وقت سفارت ویزای شینگن باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما باید از کمک های کارشناسانی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنید. توجه داشته باشید که مراحل تعیین وقت سفارت هرچه قدر هم که راحت باشد باز هم با مشکلات بسیار زیادی رو به رو است که دلیل این موضوع همانطور که در قسمت های قبلی نیز بیان کردیم این است که کشورهای اروپایی رابطه ی خیلی خوبی با کشور ایران ندارند و به همین علت است که ایرانیانی که قصد سفر به کشورهای اروپایی و دریافت ویزای شینگن را دارند معمولا با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شوند که برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکلات شما می توانید از راهنمایی های کارشناسان و شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنید تا مشکلات را به حداقل برسانید.

 

 

برای راهنمایی بیشترمی توانید با کارشناسان مجرب دلتابان در واحد اروپا تماس حاصل فرمایید.

شماره تلفن 22222426
داخلی : 105/106/107/108