اقامت کانادا

اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا به دلیل شرایط مناسب زندگی در این کشور مورد توجه بسیاری قرار گرفته و به صورت هرساله خیل عظیمی از مردم جای جای نقاط جهان آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. در صورتی که بتوانید اقامت کانادا را دریافت کنید همانند یک شهروند کانادایی در این کشور زندگی خواهید کرد اما برای اخذ اقامت این کشور حتما باید از شرایط زندگی در این کشور اطلاع پیدا کرده، مراحلی را پشت سر گذاشته و کارهایی را به انجام برسانید. یکی از مهمترین موارد حائز اهمیت را می‌توان اطلاع از میزان هزینه های زندگی و همچنین شرایط آب و هوایی این کشور دانست چرا که باید حتما پس از در نظر گرفتن تمامی جوانب تصمیم نهایی را بگیرید. در صورتی که اقامت کشور کانادا را دریافت کنید خواهید توانست از مزیت های پاسپورت آن نیز استفاده نمایید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم.

درباره کانادا

جاذبه های کشور کانادا

در صورت اقامت کانادا زندگی کاملا رویایی خواهید داشت؛ چرا که زیبایی های طبیعی و تاریخی این کشور به قدری است که هر فردی را به وجد خواهد آورد. هر یک از شهر های کانادا جاذبه های متفاوتی را در دل خود جای داده اند و هریک را که برای اقامت انتخاب کرده باشید خواهید توانست بهترین لحظات را برای خودتان به ارمغان آورید.

جاذبه کانادا

– ونکوور: ونکوور به عنوان یکی از بهترین ها در کانادا شناخته می‌شود که از 3 طرف توسط دریا احاطه شده است.
– آدام ملنیک: منظره ای کوهستانی و زیبا برای طبیعت دوستان
– توفینو
– شهر کوئه بک
– مونترال
– دریاچه لوئیس
– اوتاوا
– تورنتو

آب و هوای کشور کانادا

آب و هوا یکی دیگر از موارد حائز اهمیت قبل از اخذ اقامت کانادا است. آب و هوای کانادا در مناطق مختلف آن متفاوت خواهد بود و مناطق شمالی آن به دلیل نزدیکی به قطب آب و هوای سردتری دارند و به همین دلیل مناطق شمالی آن سکنه کمتری نسبت به مناطق جنوبی خواهد داشت. در فصل زمستان برف بسیاری در کانادا شاهد هستیم و پیست های اسکی متعددی در آن به وجود می‌آید و می‌توانید از آنها نهایت لذت را ببرید. فصل تابستان شرایط بسیار مطلوبی داشته و می‌تواند بهترین زمان سفر به این کشور باشد. توجه داشته باشید که معمولا برای اقامت کانادا مناطق جنوبی آن مناسب تر خواهند بود.

مزایای شهروندی کشور کانادا

در صورتی که اقامت کانادا را دریافت کرده باشید از مزیت های بسیاری برخوردار خواهید بود که حتی برخی از شهروندان این کشور نیز از آن ویژگی ها بهره مند نیستند. فرزندان شما اجازه تحصیل در مدارس و دانشگاه های کانادا را داشته و می‌توانند از بهترین سیستم آموزشی بهره مند شوند. شهروندان و کسانی که اقامت کانادا را دریافت کرده اند می‌توانند مشغول به کار کردن در شغل های محدود شوند. همچنین خواهند توانست در انتخابات شرکت کرده و در آینده کشور سهیم باشند.

مزایای پاسپورت کشور کانادا

پاسپورت کانادا در صورت اخذ اقامت کانادا برایتان صادر خواهد شد و می‌توانید از مزیت های آن نیز بهره مند شوید. پاسپورت کشور کانادا بر اساس رنکینگ جهانی در رتبه 5 قرار گرفته و با در دست داشتن آن خواهید توانست بدون نیاز به ویزا به 164 کشور مختلف جهان سفر کنید. البته توجه داشته باشید که از میان 164 کشور برای سفر به 49 کشور نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی خواهد بود که در چند دقیقه می‌توانید دریافت کنید. برای سفر به 34 کشور دیگر نیز باید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. در صورتی که پس از اخذ اقامت کانادا، پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید خواهید توانست بدون محدودیت به اغلب کشور های اروپایی سفر کرده و مراحل ساده تری داشته باشید.

مزایای پاسپورت کانادا

روش های اخذ اقامت بلند مدت کشور کانادا

برای اینکه به کانادا مهاجرت کنید دو روش مختلف پیش رو خواهید داشت. یکی از این روش ها اقامت کوتاه مدت و دیگری بلند مدت است. اقامت کوتاه مدت اجازه اقامت به مدت کوتاهی را به شما خواهد داد اما در صورتی که اقامت بلند مدت کانادا را دریافت کنید می‌توانید به مدت طولانی تری در آن اقامت داشته باشید. برای اخذ اقامت کانادا به صورت بلند مدت، راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و هر فردی می تواند متناسب با شرایط خود نسبت به دریافت آن اقدام نماید. اخذ اقامت کانادا برای مردمان کشورهای اروپایی ساده تر خواهد بود اما مردم ایران نیز می‌توانند با روش هایی اقامت این کشور را دریافت نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا به عنوان بهترین روش اخذ اقامت کانادا شناخته شده که برای اینکار باید حتما سرمایه مناسبی در دست داشته باشید.

کار کردن در کانادا یکی دیگر از روش های اخذ اقامت آن خواهد بود که البته معمولا نیروهای متخصص شانس دریافت این نوع ویزا را دارند.

ازدواج و تولد نیز از دیگر روش های مطمئن اخذ اقامت کانادا به شمار می‌روند.

تصویر2 و 3

هزینه های زندگی در کشور کانادا

یکی از مهمترین مواردی که قبل از اخذ اقامت کانادا باید به آن توجه داشته باشید را می‌توان میزان هزینه هایی دانست که در این کشور باید در نظر بگیرید. تورنتو به عنوان گران ترین شهر کانادا شناخته می شود و کلیه هزینه های ذکر شده در ادامه مطلب برای شهر های میان رده این کشور است. هزینه های زندگی در کانادا به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که در ادامه به بررسی دقیق تر هر یک از آنها پرداخته ایم:

– مسکن: برای اجاره مسکن با شرایط خوابگاهی هزینه ای حدود 500 الی 800 دلار و آپارتمان های معمولی حدود 1000 تا 1500 دلار مورد نیاز خواهد بود. برای خرید خانه معمولی هم هزینه ای حدود 500 هزار دلار نیاز است.
– حمل و نقل: برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی هزینه ای حدود 3 دلار و 30 سنت از شما دریافت خواهد شد و بلیط های هفتگی 44 دلار هزینه دارند.
– خورد و خوراک: در صورتی که تمایل دارید خودتان غذاهایتان را آماده کنید هزینه ای حدود 50 الی 60 دلار برای هر ماه خواهید داشت.
– رستوران: برای خوردن یک وعده غذایی در رستوران حدود 10 الی 20 دلار باید هزینه کنید.
– مالیات: هر یک از استان ها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر دارند اما در حالت کلی میزان مالیات از 15 تا 37.16 درصد متفاوت خواهد بود.

تصویر4 و 5