اقامت کانادا

  • نوع ویزا: اقامت

کانادا

کانادا یکی از مهمترین کشورهای گردشگری جهان است که در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی واقع شده و با داشتن مساحت 9984000 کیلومتر مربع به عنوان دومین کشور پهناور در سراسر جهان شناخته می‌شود. مرز بین کانادا و ایالات متحده آمریکا نیز طولانی‌ترین مرز زمینی در سراسر جهان است. بخش‌های شمالی کانادا به دلیل نزدیکی به قطب شمال، آب و هوای بسیاری سردی را تجربه می‌کند و برخی اراضی آن بدون هیچگونه سکنه است. شرایط اقتصادی و مساعد زندگی در کانادا، بسیاری را به فکر مهاجرت به کانادا انداخته است اما چگونه می‌تواند به کانادا مهاجرت کرد؟ برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور باید با موارد مختلفی آشنایی داشته و از بهترین روش اقدام نمایید. داشتن یک وکیل مهاجرتی کمک بسزایی در به هدف رسیدن درخواست شما خواهد داشت و از این رو توصیه می‌کنیم از راهنمایی‌های وکیل مهاجرتی حتما استفاده کنید. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت کانادا وجود دارد که در ادامه توضیحات کامل‌تری در این رابطه ارائه نموده‌ایم:

کشور کانادا

کشور کانادا توسط یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاه مشروطه مدیریت می‌شود. ملکه الیزابت دوم در حال حاضر دارنده مدال پادشاهی این کشور است. توجه داشته باشید که کانادا توسط دولت‌های کاملا مستقل از هم مدیریت می‌شوند و تمامی‌آنها نیز تحت پوشش دولت فدرال قرار گرفته‌اند. کانادا یکی از گردشگری‌ترین مناطق جهان است و از این رو هرساله خیل عظیمی‌از گردشگران از جای جای نقاط دنیا را در خود جای می‌دهد. آبشار نیاگارا به تنهایی دلیلی قانع کننده برای هر گردشگری است که به این کشور سفر کرده و زیبایی‌های این آبشار را به نظاره بنشینید. این کشور طبق آخرین سرشماری انجام شده حدود 38 میلیون و 500 هزار نفر جمعیت داشته است و ایرانیان بسیاری نیز در آن زندگی می‌کنند. پایتخت این کشور شهر اتاوا بوده و مقامات سیاسی کشور نیز در این شهر زندگی می‌کنند.

آب و هوای کشور کانادا

آب و هوا یکی دیگر از موارد حائز اهمیت قبل از اخذ اقامت کانادا است. آب و هوای کانادا در مناطق مختلف آن متفاوت خواهد بود و مناطق شمالی آن به دلیل نزدیکی به قطب آب و هوای سردتری دارند و به همین دلیل مناطق شمالی آن سکنه کمتری نسبت به مناطق جنوبی خواهد داشت. در فصل زمستان برف بسیاری در کانادا شاهد هستیم و پیست های اسکی متعددی در آن به وجود می‌آید و می‌توانید از آنها نهایت لذت را ببرید. فصل تابستان شرایط بسیار مطلوبی داشته و می‌تواند بهترین زمان سفر به این کشور باشد. توجه داشته باشید که معمولا برای اقامت کانادا مناطق جنوبی آن مناسب تر خواهند بود.

موقعیت کانادا

کانادا از 10 استان و 3 قلمرو تشکیل شده و از بخش شرقی با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام، از جنوب با ایالات متحده و از شمال با اقیانوس منجمد شمالی هم مرز است. به عبارتی کانادا دارای سردرترین بخش‌ها در سراسر جهان است و به دلیل بارش فراوان برف، پیست‌های اسکی متعددی در ارتفاعات آن پدید می‌آید و اغلب مسابقات بین‌المللی اسکی در این کشور برگزار می‌شود. اغلب بخش‌های کانادا را مناطق قطبی تشکیل می‌دهند و به دلیل سرد بودن هوا در اغلب نقاط آن شاهد جمعیت بسیار کمی‌نسبت به مساحت این کشور هستیم. وجود منابع طبیعی گسترده در کانادا باعث شده که این کشور از نظر تامین انرژی‌های مورد نیاز خود به کشورهای دیگر وابسته نباشد. بسیاری از مساحت کانادا را آب تشکیل داده به گونه‌ای که اگر مساحت آب‌های آن را کنار بگذاریم از نظر مساحت خشکی، چهارمین کشور پهناور جهان است و این در حالی است که دومین کشور پهناور از نظر مساحت کل می‌باشد.

واحد پول کانادا

یکی از مهمترین مواردی که قبل از مهاجرت و هر سفری باید در نظر داشته باشید، همراه داشتن ارز رایج کشور هدف است. با اینکه صرافی‌های متعددی در هر یک از شهرهای گردشگری جهان فعالیت می‌کنند اما تبدیل ارز از این مراکز ممکن است معایبی نیز داشته باشد. واحد پول کانادا، دلار کانادا بوده و از جمله ارزهای بین‌المللی رایج است. امکان خرج کردن دلار آمریکا نیز در اغلب بخش‌های این کشور وجود دارد.

فرصت‌های اقتصادی کانادا

کانادا و آمریکا به عنوان دو منطقه قدرتمند، به دلیل قرارگیری در کنار یکدیگر، روابط اقتصادی بسیاری با یکدیگر دارند و از این رو بزرگترین روابط اقتصادی جهان مربوط به این دو کشور می‌شود. نباید فراموش کرد که این رابطه تنگاتنگ اقتصادی بین آمریکا و کانادا باعث وارد شدن آسیب‌هایی به کانادا می‌شود چرا که اغلب کارخانه‌های آمریکا در مرز بین دو کشور فعالیت می‌کنند و این امر باعث آلودگی هوای کانادا شده است. کانادا از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه 11 را در بزرگترین اقتصاد‌های جهان از آن خود کرده و دارای منابع معدنی غنی و همچنین صنایع پیشرفته  است. کانادا از نظر فناوری و صنعت بسیار پیشرفته بوده و از نظر اقتصادی به داد و ستد با ایالات متحده وابسته است. همین امر باعث شده که کانادا رابطه تنگاتنگی با ایالات متحده داشته باشد. به دلیل وجود شرایط کاری مناسب، بسیاری از نیروهای کار در سراسر نقاط جهان تمایل به مهاجرت کاری به این کشور دارند.

مزایای شهروندی کشور کانادا

در صورتی که اقامت کانادا را دریافت کرده باشید از مزیت های بسیاری برخوردار خواهید بود که حتی برخی از شهروندان این کشور نیز از آن ویژگی ها بهره مند نیستند. فرزندان شما اجازه تحصیل در مدارس و دانشگاه های کانادا را داشته و می‌توانند از بهترین سیستم آموزشی بهره مند شوند. شهروندان و کسانی که اقامت کانادا را دریافت کرده اند می‌توانند مشغول به کار کردن در شغل های محدود شوند. همچنین خواهند توانست در انتخابات شرکت کرده و در آینده کشور سهیم باشند.

روش‌های اخذ اقامت کانادا

کانادا از جنبه‌های مختلفی در سراسر نقاط جهان شهرت پیدا کرده به گونه‌ای که بهترین شرایط اقتصادی را در آن شاهد هستیم و بهترین دانشگاه‌ها در آن فعالیت می‌کنند. شرایط زندگی مساعد در این کشور نیز دست به دست هم داده‌اند تا کانادا را به یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی جهان تبدیل کنند. نرخ بیکاری در این کشور نیز پایین است و از این رو نیروهای کار سایر کشورها شانس بیشتری برای کار کردن در بخش‌های متنوع کانادا خواهند داشت. چنانچه تصمیم به مهاجرت کانادا گرفته‌اید راه‌های مختلفی پیش روی خود خواهید داشت که البته هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های متفاوتی با یکدیگر دارند و هر فردی باید با توجه به حرفه خود نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام نماید. برای مثال؛ ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی مناسب است که تمایل به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور را دارند اما ویزای کاری کانادا مربوط به افرادی است که به دلیل تخصص شغلی خود اقامت کانادا را دریافت می‌کنند. در ادامه به بررسی هریک از روش‌های اقامت در کانادا پرداخته‌ایم:

اقامت کاری کانادا

مهاجرت کاری به کانادا یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی است که دارای: تخصص، دانش زبان انگلیسی و تجربه کار هستند. برای اخذ اقامت کاری کانادا میزان هزینه پایین‌تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی پرداخت خواهید کرد و درخواست کنندگان بر اساس امتیاز بندی برگزیده می‌شوند. اخذ اقامت کاری کانادا از روش اکسپرس اینتری انجام می‌شود تا غربالگری درخواست‌های ویزای کاری کانادا به ساده‌ترین شکل ممکن انجام گیرد. این روش ویژگی‌های زیر را دارد:

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری به جهت مدیریت درخواست‌های کاری کانادا راه اندازی شده و دارای دو مرحله است. مرحله اول مربوط به تکمیل اطلاعات فردی است و متقاضی باید کلیه فیلد‌های مربوط به: کار، تخصص، تجربه کاری، مهارت زبان انگلیسی، تحصیلات و… را تکمیل کند. سپس امتیاز بندی بر اساس اطلاعات وارد شده شما انجام می‌شود و افرادی اجازه ورود به استخر را دارند که حداقل 67 امتیاز کسب کرده باشند. سپس نوبت به مرحله دوم می‌رسد. این مرحله نیز دارای سیستم امتیازبندی است و حداکثر امتیاز آن از 1200 محاسبه می‌شود. 600 امتیاز آن مربوط به توانایی‌های خود شخص بوده و 600 امتیاز دیگر مربوط به نامینیت شدن برای یکی از استان‌های کانادا است. چنانچه یکی از ایالات یا شهرهای کانادا نیاز به نیروی کار متخصص داشته باشند دعوتنامه‌ای برای این افراد صادر می‌کنند و چنانچه فرد متقاضی دارای حرفه مشابه باشد از استخر خارج می‌شود. پس نیازهای شغلی کانادا از جمله پراهمیت‌ترین موارد برای مشغول شدن در کار است.

اشخاصی که از این طریق موفق به اخذ اقامت کانادا شدند می‌توانند اعضای خانواده و فرزندان خود را نیز به کانادا بیاورند. پس از گذشت 3 سال نیز می‌توانید نسبت به اخذ پاسپورت این کشور اقدام کنید.

جاب آفر کانادا و اقامت کاری این کشور

اکسپرس اینتری تنها راه برای کار در کشور کانادا نیست و میتوانید از طریق جاب آفر نیز نسبت به اخذ اقامت کاری کانادا اقدام کنید. جاب آفر به معنی پیشنهاد کاری است که باید از طرف یکی از کارفرما‌های کانادایی برای فرد متقاضی صادر شود. برخی از مناطق کانادا در ابتدا اقامت موقت برای فرد صادر می‌کنند و پس از گذشت 3 سال اقامت در کانادا، فرد اقامت دائم این کشور را به دست خواهد آورد. اما در برخی ایالات و استان‌های کانادا نیاز به نیروی کار ماهر چنان زیاد است که از ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت خواهید کرد.

اقامت تحصیلی کانادا

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت کانادا به تحصیل در این کشور اختصاص داده می‌شود. تحصیل در کانادا به معنی تحصیل در بهترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان است و از این رو میزان درخواست برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا بسیار زیاد است. توجه داشته باشید که کلیه متقاضیان در هر سنی که باشند امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا را خواهند داشت و از این طریق می‌توان اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورد. بیش از 15 دانشگاه کانادا در بین لیست 300دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. تحصیل در مدارس کانادا نیز در بالاترین سطح کیفی انجام گرفته و دانش آموزانی که در این مدارس تحصیل کرده باشند شرایط مساعدی برای ورود به بهترین دانشگاه‌های جهان پیدا خواهند کرد. دانشجویانی که در کانادا مشغول به تحصیل بودند می‌توانند به مدت اقامت تحصیلی خود در کانادا و حداکثر تا 3 سال در این کشور مانده و به جستجو کار بپردازند. چنانچه دانشجویان پس از تحصیل در کانادا شغلی برای خود پیدا کرده باشند می‌توانند اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورند.

اقامت کانادا از طریق نوآفرینی و استارت آپ

این روش به عنوان یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت کانادا به شمار می‌رود که متقاضیان باید یک طرح نوآورانه و جدید را به کانادا ارائه نمایند که این طرح باید در راستای بهبود اقتصاد کانادا مفید باشد. چنانچه بیزینس پلن ارائه شده توسط دولت کانادا تایید شود فرد متقاضی اقامت دائم این کشور را اخذ خواهد کرد و می‌تواند به همراه اعضای خانواده خود در کانادا زندگی کند. در این روش نیازی به استخدام نیروی کار نخواهید داشت و هزینه‌های اخذ اقامت از این طریق بسیار مناسب است. چنانچه از این طریق اقدام کرده باشید پس از گذشت 3 سال پاسپورت کانادا را نیز دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که از طریق یک بیزینس پلن امکان اقدام چند خانواده وجود دارد.

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش‌های مناسب برای اخذ اقامت کانادا به شمار می‌رود و افرادی که تمکن مالی مناسبی داشته باشند امکان اقدام از این طریق را خواهند داشت. لازم به ذکر است که با سرمایه گذاری در یکی از ایالات کانادا علاوه بر اینکه اقامت این کشور را دریافت می‌کنید کسب و کاری مناسب برای خود راه اندازی کرده و به سود مناسبی دست پیدا خواهید کرد. سرمایه گذاری در کانادا از روش‌های زیر امکان پذیر است:

سرمایه گذاری در ایالت کبک

برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت کبک دو راه حل زیر را پیش رو خواهید داشت:

راه حل اول:

–         نشان دادن حداقل دارایی 2 میلیون دلار

–         قرض دادن 1.2 میلیون دلار به دولت کبک

–         سرمایه شما به صورت کامل پس از 5 سال بازگردانده خواهد شد.

راه حل دوم:

–         پرداخت 350 هزار دلار به موسسات مالی که توسط دولت کانادا تایید شده‌اند.

–         این موسسات 1.2 میلیون دلار را به جای شما پرداخت می‌کنند.

–         مبلغ پرداخت شده شما بازپرداخت نمی‌شود.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

در ابتدای درخواست اقامت 2 ساله دریافت می‌کنید و در عرض 18 ماه باید کسب و کار خود را شروع کنید. چنانچه اقامت شما پس از مدت 2 سال اقامت به خوبی پیش رفت می‌توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

سرمایه گذاری در مناطق پر جمعیت:

–         کارآفرینی به اندازه 200 هزار دلار در کانادا

–         نشان دادن پشتوانه مالی 600 هزار دلاری

–         ارائه مدارک سابقه کار مدیریتی

سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت:

–         نشان دادن پشتوانه مالی 300 هزار دلار

–         سرمایه گذاری 100 هزار دلار در کانادا

کارآفرینی در استان انتاریو

برنامه اقامت کارآفرینی انتاریو به فرد اجازه می‌دهد که در این ایالت به کارآفرینی و نوآوری مشغول بوده و در صورت موفق شدن در کسب و کار خود، اقامت دائم انتاریو را به دست آورد. متقاضیان این روش باید شرایط زیر را داشته باشند:

–         کسب امتیاز مناسب

–         داشتن حداقل 2 سال سابقه مدیریتی

–         داشتن مدرک زبان clb4

کارآفرینی در جزیره پرنس ادوارد

کارآفرینی در جزیره پرنس ادوارد

برای کارآفرینی در این جزیره در ابتدا اقامت 1 ساله به فرد متقاضی ارائه می‌شود و سپس اقامت دوساله دریافت خواهد کرد. چنانچه کارآفرینی وی سودآور باشد امکان ثبت درخواست برای اقامت دائم کانادا وجود خواهد داشت. داشتن شرایط زیر از جمله ضروریات این روش مهاجرتی است:

–         3 سال سابقه کار مدیریتی

–         کسب امتیاز مناسب

–         سن بین 21 الی 55

–         نشان دادن پشتوانه مالی 600 هزار دلاری

–         سرمایه گذاری 150 هزار دلار در کانادا

–         مدرک زبان clb5

کارآفرینی در استان نوا اسکوشیا

با کارافرینی در این ایالت ابتدا اقامت 1 ساله برای متقاضی صادر می‌شود و در صورت موفق بودن، اقامت دائم کانادا ارائه خواهد شد. شرایط این روش از قرار زیر است:

–         داشتن سابقه 3 ساله مدیریتی

–         کسب امتیاز مناسب

–         داشتن مدرک زبان clb5

–         سن بین 21 الی 55 سال

–         نشان دادن پشتوانه مالی 600 هزار دلار

–         سرمایه گذاری 150 هزار دلاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج یکی از برنامه‌های مهاجرتی رایج در تمامی‌کشورهای جهان است که کانادا نیز در زمره این کشورها قرار می‌گیرد. برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج باید با یک شهروند و یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد ازدواج نمایید. توجه داشته باشید که فرد باید به اثبات برساند که می‌تواند تمامی‌هزینه‌های همسر خود برای زندگی در کانادا را برآورده سازد. ازدواج باید حتما به صورت حقیقی باشد و چنانچه کانادا به صوری بودن ازدواج پی ببرد عواقب جزایی نیز برای هر دو طرف به دنبال خواهد داشت. پس در ابتدا زوجین باید اثبات کنند ازدواج آنها کاملا حقیقی است. در مهاجرت کانادا از طریق ازدواج ابتدا اجازه اقامت یک ساله به فرد اعطا می‌شود و باید به مدت 3 سال در کنار همسر خود و در یک منزل سکونت داشته باشد. پس از گذشت 3 سال امکان دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

کشورهای مختلف جهان دو موضع خاک و خون را در برابر کودکان تازه متولد شده اتخاذ می‌کنند. اغلب کشورهای جهان از اصل خود تبعیت می‌کنند و کودکان از تابعیت پدر و مادر خود تبعیت می‌کنند. کانادا به همراه 29 کشور دیگر، اصل خاک را برای اعطای تابعیت به کودک انتخاب کرده و کودکانی که در خاک کشور کانادا متولد شوند امکان اخذ اقامت دائم آن را خواهند داشت. البته اقامت کودک به هیچ وجه موجب اخذ اقامت برای پدر و مادر وی نخواهد شد و تنها زمانی می‌تواند نقش حامی‌را برای پدر و مادر خود داشته باشد که به سن 18 سالگی برسد.

اقامت کانادا برای هنرمندان و افراد موفق

هنرمندان و افراد موفقی مانند ورزشکاران می‌توانند از این طریق برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند. هنرمندانی که در سطح جوامع بین‌المللی دیده شده‌اند و یا ورزشکارانی که مدال‌های بین‌المللی کسب کرده و شناخته شده هستند می‌توانند با داشتن سرمایه کافی، نشان دهند که قصد سرمایه گذاری در کانادا به منظور فعالیت‌های هنری و ورزشی خود دارند. البته ارائه بیزینس پلن مناسب برای این افراد نیز ضروری است.

شرایط و قوانین اقامت در کانادا

در دریافت اقامت کانادا عوامل متعددی باید در نظر گرفته شوند و در حالت کلی قوانین مختلفی برای هریک از روش‌های اقامتی این کشور در نظر گرفته شده است. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین قوانین و شرایط اقامت کانادا پرداخته‌ایم:

شرایط سنی

سن فرد متقاضی برای برخی از روش‌های مهاجرتی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. برای مثال: برای مهاجرت تحصیلی هرچه سن فرد متقاضی پایین‌تر باشد امتیاز بیشتری کسب می‌کند و در مقابل برای روش سرمایه گذاری چندان موثر نیست. چنانچه از طریق کار در کانادا تمایل به اخذ اقامت داشته باشید در صورت بالا بودن سن باید سابقه کار بیشتری ارائه نمایید.

شرایط کار در کانادا

قبل از اقدام برای کار در کانادا توصیه می‌کنیم که ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را مورد بررسی قرار دهید چرا که در صورت وجود تخصص کاری شما در میان این مشاغل، شانس انتخاب شدن بیشتری خواهید داشت. نرخ بیکاری در کانادا پایین است و از این رو اقدام از این طریق یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود. 

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

برای سرمایه گذاری در ایالات مختلف کانادا سیاسیت‌های مختلفی اتخاذ شده و از این رو می‌توانید از وکیل مهاجرتی مشاوره‌های لازم را دریافت کرده و در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید. سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور شناخته می‌شود چرا که کاری سودساز بوده و می‌تواند درآمد مطلوبی داشته باشد.

شرایط اقامت تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در کانادا با سایر کشورهای جهان متفاوت است به گونه‌ای که افراد زیر 12 سالی که در مدارس کانادا مشغول به تحصیل هستند می‌توانند دعوتنامه‌ای برای یکی از والدین خود ارسال کنند. افرادی که در دانشگاه‌های کانادا تحصیل می‌کنند نیز می‌توانند برای همسر خود اجازه کار دریافت کنند.

شرایط و قوانین ازدواج در کانادا

به دلیل کلاهبرداری‌هایی که اخیرا در این روش اقامتی برای دریافت اقامت دائم کانادا انجام شده، دولت این کشور قوانین سختگیرانه‌ای را وضع نموده و فرد حتما به اثبات برساند که قصد وی از ازدواج تنها اخذ اقامت این کشور نیست. به همین منظور مدت 3 ساله را باید در کنار همسر خود زندگی کند.

هزینه‌های اقامت در کانادا

داشتن یک سرپناه برای زندگی از جمله ضروریات است و برخی افراد به دنبال خرید خانه برای خود هستند و در مقابل افرادی هستند که کرایه خانه یا آپارتمان را‌ترجیح می‌دهند. هزینه‌های اجاره آپارتمان در ایالت‌های مختلف کانادا بسیار متفاوت است و از این رو ابتدا باید مشخص کنید که قصد زندگی در کدام ایالت کانادا را دارید. به طور معمول هزینه اجاره خانه در کانادا بین 1000 تا 2000 دلار کانادا است و با اجاره خانه‌های کوچکتر میتوانید در میزان هزینه‌های اقامتی خود صرفه جویی کنید.

پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشند صادر می‌شود. پاسپورت کشور کانادا به عنوان یکی از ارزشمندترین پاسپورت‌های جهان شناخته می‌شود و رتبه سوم را در میان رنکینگ پاسپورت‌ها به خود اختصاص داده است. پاسپورت کانادا هم رده با پاسپورت کشورهایی همچون: نروژ، ایتالیا، سوئد، دانمارک و هلند می‌باشد و اجازه‌تردد به 183 کشور جهان را به شما خواهد داد. افرادی که پاسپورت کانادا را دریافت کرده‌اند می‌توانند همزمان پاسپورت ایرانی خود را نیز در اختیار داشته باشند و هیچ محدودیتی برای این امر وجود ندارد.

ارزش پاسپورت کانادا

داشتن پاسپورت کانادا این امکان را به فرد می‌دهد تا بتواند در سطح فدرال مشغول به کار شود و در صورت مواجه شدن با هر مشکلی می‌توانید از خدمات پشتیبانی کنسولگری و سفارت کانادا استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر فرزند شما در خارج از خاک کانادا نیز متولد شود از تابعیت کانادایی برخوردار خواهد بود. پاسپورت کانادا اجازه‌تردد بدون ویزا به 80 کشور مختلف جهان را به شما می‌دهد و برای 36 کشور نیز می‌توانید ویزای فرودگاهی دریافت کنید. برای سفر به 80 کشور دیگر نیز می‌توانید از قبل ویزا دریافت کنید.

مزایای پاسپورت کشور کانادا

پاسپورت کانادا در صورت اخذ اقامت کانادا برایتان صادر خواهد شد و می‌توانید از مزیت های آن نیز بهره مند شوید. پاسپورت کشور کانادا بر اساس رنکینگ جهانی در رتبه 5 قرار گرفته و با در دست داشتن آن خواهید توانست بدون نیاز به ویزا به 164 کشور مختلف جهان سفر کنید. البته توجه داشته باشید که از میان 164 کشور برای سفر به 49 کشور نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی خواهد بود که در چند دقیقه می‌توانید دریافت کنید. برای سفر به 34 کشور دیگر نیز باید نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. در صورتی که پس از اخذ اقامت کانادا، پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنید خواهید توانست بدون محدودیت به اغلب کشور های اروپایی سفر کرده و مراحل ساده تری داشته باشید.

هزینه‌های پاسپورت کانادا

برای دریافت پاسپورت کانادا باید اقامت دائم این کشور را به دست آورید و هزینه‌هایی که برای صدور پاسپورت از شما دریافت می‌شود سوای این هزینه‌ها خواهد بود. نوع پاسپورتی که تمایل به اخذ آن دارید نیز در میزان هزینه‌های صدور آن تاثیر خواهد گذاشت و افرادی که بالای 16 سال سن دارند به عنوان بزرگسال شناخته شده و باید پاسپورت اختصاصی دریافت کنند. هزینه صدور پاسپورت برای بزرگسالان 120 دلار کانادا و برای کودکان 57 دلار کانادا است که البته هزینه‌های بیشتری را در مراحل مختلف پرداخت خواهید کرد.

روش‌های اخذ پاسپورت کانادا

برای دریافت پاسپورت کانادا می‌توانید از روش‌های مختلفی اقدام کنید. نوع روشی که برای مهاجرت به کانادا انتخاب کرده‌اید نشان دهنده روش اخذ پاسپورت این کشور خواهد بود. برای مثال؛ افرادی که از طریق کاری به کانادا مهاجرت کرده‌اند پاسپورت کاری این کشور را دریافت می‌کنند و باید مدارک مختص این زمینه را ارائه نمایند.

افتتاح حساب با پاسپورت کانادا

ایرانیان به دلیل تحریم‌هایی که علیه این کشور انجام شده برای انجام امورات بانکی خود نیاز به افتتاح حساب بانکی خارج از کشور دارند. همچنین چنانچه در کانادا مشغول به زندگی هستید برای مدیریت هزینه‌های زندگی خود به یک حساب بانکی نیاز خواهید داشت. چنانچه پاسپورت کانادا را در اختیار داشته باشید امکان افتتاح حساب در بانک‌های این کشور را خواهید داشت. افتتاح حساب بین‌المللی کمک بسزایی بر داد و ستد‌های خارجی شما خواهد کرد و از مزیت‌های بسیاری برخوردار است.