ویزای تایلند

کشور تایلند

اگر مایل هستید به تایلند سفر کنید، باید بدانید که در هنگام ورود، نیاز به ویزای تایلند دارید. در حال حاضر 21 کشور واجد شرایط وجود دارند که شهروندان آنها می توانند برای دریافت ویزای تایلند درخواست دهند و می توانید از این ویزا برای سفر خود استفاده کنید. ویزای تایلند در هنگام ورود می تواند در 48 ایست بازرسی مهاجرت در تایلند، از جمله فرودگاه ها، مرزهای زمینی و بندرگاه ها دریافت شود. دلتابان می تواند به شما در پیشبرد درخواست دریافت ویزای تایلند کمک کند تا زمان خود را در محل بازرسی مهاجرتی این کشور از دست ندهید. همچنین شما می توانید یک فرم دریافت ویزای  آنلاین ارسال کنید و هنگامی که وارد تایلند می شوید، فقط باید هزینه را پرداخت و تمبر خود را دریافت کنید. اما دریافت و پر کردن فرم اپلیکیشن نیز به همین سادگی ها نیست و نیاز به راهنمایی دارد که در این مورد نیز ما می توانیم به شما کمک کنیم تا این مراحل ساده تر پیش برود.

نمایی از اب ها در تایلند

تایلند یک کشور دیدنی و جذاب و مملو از زندگی شهری، فرهنگ، روستاهای عجیب و غریب، معابد، کاخ ها، سواحل و کوه ها است. شما به یک ماه، برای یک گردش پر جنب و جوش در این کشور نیاز دارید. تایلند که کاملا در مناطق گرمسیری قرار دارد، شامل اکوسیستم های گوناگون از قبیل مناطق مرطوب در مرز شمالی، حوضچه های برنج بارور در دشت های مرکزی، فلات وسیعی از شمال شرقی و سواحل ناهموار در امتداد شبه جزیره جنوبی است. تا نیمه دوم قرن بیستم، تایلند عمدتا یک کشور کشاورزی بود، اما از دهه 1960 تعداد زیادی از مردم به بانکوک، پایتخت آن و دیگر شهرها منتقل شدند. شهرهای دیگری همچون چیانگ مای در شمال، ناخون راچاسیما (خراط)، خن کائن و اودون تانی در شمال شرقی، پاتایا در جنوب شرق و کلاه یای در جنوب غربی نیز وجود دارند که مورد توجه هستند.


درخواست ویزای تایلند

برای اکثر ملیت های خارجی برای سفر و اقامت در تایلند، بیش از 30 روز، ویزای تایلند مورد نیاز است. دلتابان خدمات ویزای تایلند را به صورت سریع و مطمئن ارائه می دهد. از  انواع ویزاهای تایلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

MARRIAGE VISA :

اگر شما با یک فرد از ملیت تایلندی ازدواج کرده اید، می توانید ویزای ازدواج تایلندی را درخواست کنید. این ویزا به شما اجازه می دهد که با همسر تایلندی خود در این کشور با شرایط دوره اول به مدت 3 ماه و سپس ویزای 1 ساله، اقامت داشته باشید.

Retirement visa :

ویزای بازنشستگی تایلندی به متقاضیانی که 50 سال سن دارند و یا به قصد بازنشستگی در تایلند، به این کشور سفر می کنند، داده می شود. برای این 2 نوع ویزا یعنی ویزای ازدواج و ویزای بازنشستگی هیچ درخواست مستقیمی وجود ندارد. اما تا زمانی که می توانید نیازهای مالی خاصی را برای برنامه دریافت ویزای تایلند برآورده کنید، نگران نباشید که یک پروسه پیچیده ای باقی بماند در اولین گام، شما یک ویزای غیر مهاجرتی می گیرید. سپس، ویزای غیر مهاجرتی را به هر دو ویزای ازدواج یا ویزای بازنشستگی تبدیل می کنید. این نوع ویزا است که به شما امکان را می دهد تا در تمام مدت 1 سال (تجدید پذیر) در تایلند باقی بمانید بدون اینکه به مرز بروید و یا  کشور را ترک کنید.

BUSINESS VISA :

کار کردن یا باز کردن یک کسب و کار در تایلند نیازمند ویزای تجاری تایلندی است. این ویزا مخصوصا برای افرادی طراحی شده است که مایل به انجام قانونی کسب و کار در تایلند هستند. این نوع ویزای تایلند نیز به عنوان ویزای کسب و کار غیر مهاجرتی شناخته می شود. شما می توانید یک مجوز کار دریافت کنید و یک حساب بانکی را باز کنید، با این وجود شما هنوز هم باید 90 روز، روند تمدید ویزای خود را انجام دهید.

 THAI VISA به مدت 1 سال :

اگر می خواهید با خانواده از این کشور بازدید کنید و در رفت و آمد باشید، وظایف مربوط به سازمان های دولتی یا سازمان های رفاه اجتماعی را انجام دهید یا اگر برای مقاصد دیگر که در سایر دسته های ویزا نیست، نیاز به ویزا دارید، می توانید  یک ویزای 1 ساله تایلندی درخواست کنید. این ویزا سفر در داخل کشور در تمام طول سال را گارانتی می کند. این ویزا اغلب یک ویزای تایلند برای ورود چندگانه است. برای استفاده در مدت یک سال، معتبر است. شما مجاز به اقامت 90 روز در هر ورودی می باشید، یعنی هر 90 روز، شما مجبور هستید به مرز بروید و ویزای خود را  امضا و تمدید کنید.

Non-Immigrant Visa

این نوع ویزای تایلند معمولا یک ویزای تک ورود است و برای 90 روز معتبر است. مانند ویزای توریستی، می توانید اقامت خود را با رفتن به مرز یا شهر یا یک کشور نزدیک، افزایش دهید. اخذ مجوز کار و باز کردن یک حساب بانکی نیز با این ویزای تایلند امکان پذیر است.

Permanent Resident Visa

برای واجد شرایط بودن دریافت این ویزای تایلند، باید در 3 مرحله متوالی با تسهیلات یک ساله ویزا در تایلند اقامت داشته باشید. اگر 5 سال است که با یک فرد تایلندی ازدواج کرده اید، باید 30،000 بت در ماه درآمد کسب کنید. اگر شما تنها هستید، حداقل درآمد ماهانه شما باید 80،000 بت باشد. شما فقط باید 3 سال از اظهارات مالیاتی خود را برای اثبات درآمدهای فوق الذکر ارائه دهید تا واجد شرایط اقامت دائم در تایلند شوید.

ویزای تایلند e-VOA

به منظور تسریع در روند تصویب ویزا، دولت پادشاهی تایلند در هنگام ورود به سیستم کشور تایلند یک روند دریافت ویزا را اجرا می کند که به عنوان e-VOA شناخته می شود. ویزای آنلاین تایلند مجوز سفر الکترونیک است که در نظر گرفته شده است تا شهروندان کشورهای واجد شرایط اجازه ورود به تایلند را به طور عمده برای اهداف گردشگری داشته باشند. مسافرانی که مایل به بازدید از تایلند هستند، می توانند برای تایلند eVisa به صورت آنلاین درخواست  کنند. eVOA  یک ویزای الکترونیکی برای ورود است که می تواند به راحتی از طریق فرم درخواست آنلاین به دست آید. این eVisa می تواند 15 روز اقامت در تایلند را تامین کند.

نمایی از تایلند


برای رزرو تور بانکوک همین حالا اقدام کنید

اسناد مورد نیاز برای اپلیکیشن :

1-عکس از صفحه های پاسپورت
2-گذرنامه
3-بلیط های هواپیمایی خروج و بازگشت
4-تایید رزرو مسکن در تایلند
5-عکس جدید در فرمت گذرنامه در اندازه  4 × 6 سانتی متر

ماهیگری در تایلند


فرم اپلیکیشن ویزای تایلند

قبل از پر کردن فرم درخواست آنلاین، شما باید مدارک مورد نیاز را در دست داشته باشید. دلتابان مستلزم ارائه چند نکته برای شروع است. در اینجا یک لیست از همه اطلاعات مورد نیاز شما را ارائه می دهیم:

داشتن گذرنامه معتبر :

اگر شما از قبل گذرنامه خود را دریافت کرده اید، بهتر است نگاهی به تاریخ انقضاء آن بیندازید و اطمینان حاصل کنید که حداقل 2 صفحه خالی دارد. پاسپورت باید حداقل 30 روز پس از زمان خروج از کشور مبدا ، اعتبار داشته باشد. در غیر این صورت، درخواست شما توسط سفارت رد خواهد شد.

بلیط بازگشت:

ویزای تایلند در هنگام ورود اجازه می دهد تا شما تنها 15 روز در داخل کشور بمانید. مامور مهاجرت از شما درخواست خواهد کرد که یک بلیط  بازگشت تایید شده را به تاریخ  15 روز دیگر به او ارائه دهید.

اثبات محل اقامت:

شما باید رزرو هتل داشته باشید یا می توانید برای اثبات محل اقامت خود آدرس یک میزبان در تایلند را بنویسید و نامه ای بنویسید که طبق آن محل اقامت شما تایید شده باشد.

نمایی از بودائیسم


ویزای توریستی تایلند

تایلند یک کشور بسیار زیبا است که آب و هوای گرمسیری و فرهنگ غنی آن به عنوان آهنرباهای طبیعی برای کسانی که در سراسر جهان زندگی می کنند عمل می کند و هر ساله عده زیادی به این کشور جذب می شوند. بخش بزرگی از درآمدهای تایلند از صنعت گردشگری به دست می آید و آن را به عنوان مرکز گردشگری شرق می شناسند. اگر شما در یک کشور دیگر زندگی می کنید و می خواهید یک تعطیلات دیدنی در تایلند داشته باشید، دستورالعمل هایی وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید و اسناد خود را آماده کنید. وقتی برای اهداف تفریحی، دیدنی و شخصی به تایلند می روید، شما یک توریست محسوب می شوید. گردشگری مجاز به کار یا انجام کار در تور تایلند نیست. شما نیاز به یک ویزای توریستی دارید تا شما بتوانید در مدت 15 یا 30 روز در تایلند باقی بمانید و در حال انجام تفریح و سفرهای خود باشید.

نمایی ساحلی از تایلند


یک ویزای توریستی چیست؟

یک ویزای توریستی  یک تمبر یا سند مورد نیاز برای سفر است، بنابراین شما می توانید در مدت زمان مشخصی با اهداف گردشگری در تایلند بمانید. این تمبر در گذرنامه شما پس از ورود به فرودگاه واقع در تایلند مهر می شود و یا می توانید از طریق سفارت یا کنسولگری تایلند، در کشور خود این نوع ویزای تایلند را دریافت کنید. ویزای توریستی نیز می تواند در صورت لزوم گسترش یابد. کشورهایی خاص هستند که موافقت نامه ای با دولت تایلند ایجاد کرده اند تا شهروندان آنها بتوانند در صورت ورود به تایلند به عنوان گردشگران از معافیت ویزا بهره مند شوند. این یک ویزای توریستی 60 روزه برای تایلند است. می توانید این ویزای تایلند را به ویزای غیر مهاجرت نیز تبدیل کنید.

تصویری از آبشاری زیبا در تایلند


شرایط برای ویزای توریستی

هنگام درخواست یک ویزای توریستی، برای دریافت ویزای تایلند، اسناد و هزینه خاصی لازم است. اسناد و هزینه ها در هر زمان و بدون اطلاع قبلی تغییر می کنند، بنابراین برای یک گردشگر تایلندی که قصد دارد به این کشور سفر کند ایده خوبی است که برای اطلاعات درست قبل از پرواز به تایلند، تحقیق کرده باشد.

مدارک مورد نیاز:

1-گذرنامه یا اسناد سفر با اعتبار حداقل 6 ماه
2-فرم درخواست ویزا (پر شده)
3-عکس متقاضی یک عدد به اندازه  4×6 cm .
4-بلیط هواپیما یا بلیط الکترونیکی (پرداخت به صورت کامل)
5-مدارک مالی (20،000 baht برای هر نفر / 40،000 baht برای هر خانواده)
6-فراموش نکنید که افسران کنسولگری، حق این را دارند تا  اسناد اضافی از شما درخواست کنند، البته فقط در زمان هایی که این موضوع ضروری به نظر می رسد،  بنابراین توصیه می شود زمانی که شما در وضعیت خوبی قرار گرفته اید با مدارک و اسناد کامل خود را معرفی کنید.

نمایی شگفت انگیز در تایلند


هزینه ویزا

30 دلار آمریکا برای هر ورودی یا معادل آن، هزینه یک ویزای تایلند است. هزینه ویزای توریستی بدون اطلاع قبلی تغییر می کند، بنابراین با رفتن به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری تایلند در منطقه خود، از آخرین اطلاعات بهره مند شوید.

نمایی از ساختمانی زیبا در تایلند


اعتبار ویزا  و مدت اقامت

اعتبار یک ویزای توریستی از 3 تا 6 ماه بسته به تعداد ورودی هایی که در سراسر مرز زمینی یا از فرودگاه می گذرد، متغیر است. اگر شما از طریق یک فرودگاه بین المللی به تایلند وارد می شوید، مجوز 30 یا 60 روزه برای اقامت، بسته به اینکه آیا کشور شما با تایلند موافقت نامه دوجانبه در رابطه با معافیت ویزا ایجاد کرده است، تضمین می شود. اگر شما از طریق مرز زمینی وارد تایلند شوید، مجوز 15 روز اقامت به عنوان یک گردشگر به شما داده می شود و قبل از انقضای اجازه اقامت خود، باید از کشور خارج شوید. با این حال، اگر می خواهید یا نیاز دارید تا در تایلند باقی بمانید، می توانید ویزای توریستی خود را تمدید کنید. شما بایستی یک پرونده برای ادامه اقامت در دفتر اداره مهاجرت واقع در Soi Suan Plu، South South Sathorn Road، Bangkok 10120، Tel (662) 287-3101-10 را وارد کنید و یا برای آسان تر کردن روند کارها می توانید این پروسه را به دلتابان بسپارید.

نمایی از مزارع سرسبز در تایلند


ویزای تجاری تایلند

طبق دسته بندی های ویزای تجاری تایلند، دو دسته ویزای تایلند وجود دارد که با آن خارجی ها می توانند تحت این نوع ویزا وارد شوند.

1 ساله ویزای غیر مهاجر (ورودی چندگانه):

این ویزای تایلند برای کسانی که مایل به انجام کسب و کار هستند و قصد دارند اغلب در داخل و خارج از تایلند سفر کنند صادر می شود. هنگامی که مجوز کار پردازش می شود، ویزای اولیه غیر مهاجر به این ویزا می تواند گسترش یابد.

ویزای غیر مهاجرتی (استخدام):

افراد خارجی که قصد دارند در تایلند کار کنند، بایستی برای ویزای اولیه، ویزای 90 روزه غیر مهاجرتی B را از کشور خود در دسته کاری مورد نظر درخواست دهند. درخواست مجوز کار در طول 90 روز اولیه که از طریق ویزای اولیه صورت می گیرد، انجام می شود. پس از اخذ مجوز کار معتبر، برای متقاضی صدور ویزای مهاجرت 1 ساله در داخل تایلند اعمال می شود. اما همچنان گزارش 90 روزه به هر اداره مهاجرت تایلند به صاحب ویزا تحت این رده نیاز است. اگر متقاضی مایل به سفر در خارج از کشور باشد نیز مجوز ورود مجدد مورد نیاز است. تجدید این ویزا را می توان در داخل تایلند انجام داد.

منظری از بودا در کوه های تایلند


الزامات ویزای تجارتی تایلند

متقاضیان برای دریافت ویزای غیر مهاجرتی B به تایلند باید نشان دهند که آنها تهدید امنیتی برای دولت تایلند نیستند، بلکه تهدید عمومی هم محسوب نمی شوند. علاوه بر این، متقاضیان باید به لحاظ جسمی در کشوری که درخواست ویزای خود را ارائه می دهند حضور داشته باشند و خود شخصا به کنسولگری مراجعه کنند. الزامات کلی این نوع ویزا به شرح زیر است:

1-گذرنامه با حداقل تاریخ 6 ماه از تاریخ ورود شما به تایلند.
2-دعوت نامه یا نامه تایید برای روشن شدن هدف سفر که توسط سازمان مربوطه صادر می شود.
3-هزینه سفارت
4-مدارک تکمیلی درخواست شده توسط سفارت یا کنسولگری کشور تایلند.
5-اثبات منابع مالی و سفرنامه سفر.
به متقاضیان ویزا توصیه می شود برای دریافت ویزای خود از طریق پست و یا شخصا به سفارت یا کنسولگری تایلند در کشور خود اقدام کنند.

نمایی از طبیعت زیبا در تایلند

فرآیند درخواست ویزای اولیه غیر مهاجرتی B

تهیه مدارک ارائه شده به متقاضیان ویزا توسط شخص، شرکت یا سازمانی که دعوت اشتغال را در تایلند ارائه می دهد.
ارسال مدارک مورد نیاز به سفارت یا کنسولگری تایلندی در کشور مبدا  متقاضی از طریق پست و یا شخصا انجام می شود.
پرداخت هزینه سفارت یا کنسولگری که می تواند به صورت نقدی، چک یا کارت اعتباری باشد.
بررسی و پردازش درخواست ویزا که زمان پردازش معمولا 5 تا 10 روز کاری طول می کشد که بستگی به سفارت یا کنسولگری تایلند دارد که در آن درخواست ارائه می شود.