بررسی کوتاه موزه ملی سوئیس

موزه ملی سوئیس واقع در زوریخ تاریخ این کشور را به شکلی دقیق و مستند نشان می دهد و در کنار ایستگاه اصلی زوریخ قرار دارد، و به اعتقاد خود مردم محلی شبیه قلعه ی پریان است. هر کسی از طریق قوس جنب پارک داخل حیاط موزه شود با ساختمان جدید و مدرنی مواجه خواهد شد که معماری به سبک ساختمان اصلی دارد.

موزه ملی سوئیس بزرگترین مجموعه ای است که روایتگر تاریخ و فرهنگ سوئیس است. صنایع دستی؛ اشیا و لوازم زندگی؛ مجسمه ها و نقاشی های تاریخی همه در این موزه به شکلی تاریخی روایتگر دوران تاریخی سوئیس را می کند. نمایشگاه موزه ملی سوئیس به موضوعات اجتماعی می پردازد و نمایشگاه های مختلفی در آن هر ساله برپا می شود.

نمایشگاه دائمی در طبقه ی اول موزه ملی سوئیس در بخش تاریخی بر پا است که به چهار زبان این بخش تاریخی ارائه شده است و تنوع شهر و کانتون زوریخ را به شیوه ای سرگرم کننده و ذهنی به نمایش می گذارد. موزه ی ملی سوئیس یکی از مهمترین موزه های تاریخی و هنری واقع در اروپا است.

بخش نمایشگاهی موزه ملی سوئیس

نمایشگاه دائمی حکایت گر تاریخ اروپا در دوران رنسانس است. این موزه ی فرهنگی و تاریخی یکی از باشکوه ترین سازه های معماری زمان قدیم است که تلفیق تاریخ و فرهنگ و تکنولوژی را یکجا در خود جای داده است.

در قلب این نمایشگاه، یک نمایشگاه دیگر حاوی 60 اشیا است که همه ی آنها یک داستان درباره گذشته غنی زوریخ را شرح می دهند؛ این نمایشگاه به طور یکسان برای مهمانان بین المللی و افراد محلی مناسب است. مجسمه ها و نقاشی های تاریخی مجموعه ای جالب از نمایش زندگی تاریخی سوئیس را به نمایش در می آورد.

حیاط موزه ملی سوئیس با منظره ی درخشان برای نمایشگاه های فصلی و کنسرت ها و سایر رویدادها استفاده می شود. تا کنشی متمایز بین تاریخ، زمان کنونی و پیر و جوان ایجاد شود. فروشگاه موزه جهت فروش سوغات های عالی با کیفیت بالا و محصولات ساخته شده و طراحی شده توسط صنعتگران سوئیس است.

راهنماهای صوتی در زبان های مختلف، در دستگاه های اجاره ای و یا از طریق نرم افزار های گوشی های هوشمند موزه ی ملی سوئیس در دسترس بازدیدکنندگان هستند. ساعت بازدید از موزه از روز های سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر است همچنین روز سه شنبه از ساعت 10 صبح تا 7 بعد از ظهر زمان بازدید از موزه می باشد.

 

موزه ملی سوئیس

موزه ی ملی سوئیس در کنار ایستگاه قطار بانهوف قرار دارد. معماری به سبک تاریخی و به شکل قلعه های گوستاو گول دارد. بنای جدیدی در سالهای اخیر به ساختمان اصلی موزه اضافه شده است که کتابخانه و یک سالن اجتماعات بزرگ را بدان اضافه کرده است.

اغلب آثار موزه سوئیس مربوط به قرن شانزدهم تا قرون حاضر هستند این موزه آثار باستانی متنوعی در دسته بندی های مختلف دارد. که غنی ترین موزه ی آثار باستانی قرون وسطی محسوب می شود از لحاظ جغرافیای در میانی ترین بخش زوریخ قرار دارد به طوری که رودخانه ی لیمات از کنار آن عبور می کند. نمایشگاه، زندگی سوسیالیستی دوران پیش از تاریخ میلاد را به نمایش در می آورد.

موزه ی ملی سوئیس مطابق با اولین قانون اساسی فدرال در سال 1898 معماری جدیدی به خود دید و بناهایش یکی پس از دیگری بدان افزوده شد و هر روز به شکوهش افزوده می شود. پارک بزرگ کنار موزه جلوه ای رویایی و تاریخی به خود گرفته است.

که پذیرای گردشگران زیادی در فصل های مختلف سال است هر سال نمایشگاه های متنوعی با موضوعات تاریخی و فرهنگی و اجتماعی در موزه برگزار می شود که در این میان کارگاه های مختلف آموزشی و سخنرانی های مختلف را نباید از قلم انداخت.

 

امکانات مختلف موزه ملی سوئیس

این موزه خاستگاه فرهنگ و هنر اروپا محسوب می شود و سالن های مختلفی که اخیرا بدان افزوده شده برای ایجاد امکانات جدید مدرن است. موزه ملی سوئیس مجهز به یکی از بزرگترین کتابخانه های ملی است .

که سالن های بزرگ آن با تجهیزات زیاد برای برگزاری سخنرانی های مختلف و کنسرت ها و رویداد های این چنینی مجهز به تمام سیستم های الکترونیکی هستند همچنین راهنماهایی برای استفاده از این لوازم الکترونیک همراه اپلیکیشن های مختلف به چشم می خورد . هنوز زمان زیادی از قدرت گرفتن سوئیس به عنوان یک کشور پیشرفته نگذشته است.

سوئیسی که در نمایشگاه زوریخ به نمایش درآمده تاریخ این کشور از زمان فقر آن و مهاجرت و بعد قدرت طلبی و سیاست بازی و آثاری که دین در اقتصاد این کشور گذاشته دیده می شود. سپس با شاهکار توپوگرافی این موزه برخورد خواهید کرد. که بیش از یک و نیم قرن را برایتان به صورت ملموس به نمایش در می آورد.

 

میراث فرهنگی در موزه ملی سوئیس

مجموعه های زیادی در موزه ی سوئیس به نمایش گذاشته می شود بزرگترین مجموعه ی تصاویری که میراث صد ساله ی سوئیس را به معرض نمایش می گذارد گالری و مبلمان و سایر اشیای گوناگون همراه تاریخچه شان، همراه آثاری بازمانده از قرون وسطی که توسط هنرمندان همان دوره به جای مانده است. آثاری از کلیسا های دوره ی وسطی و لوازمی مربوط به ساخت اولین ساعت های سوئیسی و تاریخچه ی صنعت کفش و زیورآلات از عهد وسطی تا حال حاضر و مجموعه ای غنی از سکه ها؛ هنر در جای جای  نمایشگاه مربوط به تاریخچه ی فرهنگی اجتماعی به چشم می خورد و بقایای تاریخی درباره ی اقوام ساکن بخش کناری دریاچه است که جز آثار باستانی موزه ملی سوئیس محسوب می شود و بیش از 1400 شی که زندگی این اقوام را به نمایش در می آورد.

درباره ی موزه تاریخ و فرهنگ ملی سوئیس در زوریخ

موزه ملی سوئیس یک نمایشگاه دائمی است که در تمام فصول می توان بدان سفر نمود و از بخش های مختلف تاریخی آن در دسته بندی های مختلف دیدن نمود.

نمایشگاه تاریخی با تصاویر اسطوره های محبوب سوئیسی از جمله ادلویس؛ ویلهلم توت، گاوچران ها و پایه های کنفدراسیون در ارتباط است؛ نمایشگاه زوریخ به تنهایی چندین ژانر را پوشش می دهد.

بخش هایی مربوط به سلاح و مجموعه ای وسیع  هنری که صنایع دستی و اخیرا مد روز در آن به نمایش در آمده است. در واقع مهمترین و دیدنی ترین بخش سوئیس موزه  ملی سوئیس است شما در کنار دیدن از آثاری مربوط به 5000 سال قبل از میلاد تا سال 5000 میلادی با جدیدترین دکوراسیون مربوط به سالهای اخیر مواجه خواهید شد.

سوئیس یک کشور بی طرف شناخته شده است قدمت برخی شهرک های انسانی آن به چندین هزار سال رسیده است در گذشته کشور غنی نبوده است.

بعضی از اطلاعات مهم درباره موزه ملی سوئیس

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های زوریخ


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • با ده حقیقت جالب در مورد دبی آشنا شوید

  حقایق جالب در مورد دبی حتما تا به حال شده است که بخواهید به شهر دبی سفر داشته باشید و از جاذبه های دبی دیدن کنید. در صورتی که شهر دبی برای شما شهر جذابی است، به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را در مورد ده حقیقت جالب در مورد دبی، مطالعه بفرمایید. […]

 • آشنایی با بازار بزرگ استانبول

  تاریخچه بازار بزرگ   بازار بزرگ استانبول، یکی از قدیمی ترین بازارهای شهر استانبول ترکیه است که به صورت مسقف می باشد. در این بازار می توانید بیش از 4000 مغازه مختلف را مشاهده کنید و خریدهای خود را از آن ها انجام دهید. دلتابان در این مطلب قصد دارد کمی بیشتر شما را با […]

 • نکات مهم سفر به مالزی

  نکات طلایی سفر به مالزی اگر می خواهید که به کشور مالزی سفری داشته باشید پیش از سفر بهتر است که در مورد این کشور اطلاعات و نکات مهم سفر به مالزی را بدست آورید تا دچار مشکل نشوید برای راحتی شما در تور مالزی ما در این مقاله قصد داریم ده نکته سفر به […]

 • اقامتی به یاد ماندنی در هتل جمیرا بیچ دبی

  هتل های زنجیره ای جمیرا دبی هتل های زنجیره ای جمیرا،  از بهترین و مجلل ترین هتل های دبی، برای یک اقامت به یاد ماندنی در تور دبی است. هتل های زنجیره ای جمیرا دبی در بین گردشگران و مسافران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. محبوبیت بی نظیر این هتل ها متأثر از امکانات رفاهی […]

 • هتل های کبک

  آشنایی با هتل های کبک هتل های کبک قدیمی به دو صورت ساختمان های قدیمی و مدرن تقسیم می شوند که هر کدام از آنها جاذبه های خاص خود را دارد. در ادامه شما را با تعدادی از هتل های این شهر و امکانات آنها آشنا می کنیم: هتل Auberge Saint-Antoine این هتل یکی از […]

 • ماه عسل لاکچری و رویایی در دبی(honey moon)

  ماه عسل در دبی بهترین و رویایی ترین خاطرات را برای زوج های جوان به ارمغان می آورد. در ماه عسل در دبی می توانید از بهترین و زیباترین نقاط شهر لذت ببرید.

 • همه چیز در مورد برج الخلیفه

  ساخت برج خلیفه در سال 2004 شروع شد و در ژانویه 2010 بهره برداری شد. نام (خلیفه) در روز بهره برداری توسط امیر دبی به این برج داده شد. برج خلیفه 828متر ارتفاع، 160 طبقه، بیش از هزار واحد آپارتمان 49 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان برج دارد. علاوه بر این […]