20 فروردین 1397

زوریخ

شهر زوریخ در کجا قرار دارد؟

یکی از شهرهای مرغوب سوییس برای زندگی و ادامه تحصیلات شهر زوریخ است که توانسته مورد توجه افراد بسیاری قرار بگیرد. شهر زوریخ به­ عنوان مرکز مالی و اقتصادی کشور سوئیس نیز شناخته شده و دارای بانک­های متعددی است که در سطح بین ­المللی موجب شهرت این شهر شده ­اند. فرودگاهی که در شهر زوریخ وجود دارد به­ عنوان بزرگ­ترین و شلوغ­ ترین فرودگاه در کشور سوئیس معرفی شده است.

هر ساله گردشگران بسیاری زوریخ را برای سفر خود انتخاب کرده ­اند که این مسئله موجب شده زوریخ بالاترین نرخ گردشگر بین ­المللی را به خود اختصاص دهد. یکی دیگر از دلایل شهرت زوریخ در سطح جهانی پاکی و بهره ­وری بالای آن است. ارزش زندگی در شهر زوریخ بسیار بالا بوده و این امر موجب شده به­عنوان یکی از شهرهای مرغوب جهانی شناخته شود. در طول سال طیف وسیعی از گردشگران وارد شهر زوریخ شده و از جاذبه ­های دیدنی این شهر بازدید به عمل می ­آورند. در ادامه درباره شهر زوریخ و جاذبه­ های دیدنی آن بیشتر صحبت خواهیم کرد که موجب می­شود علاقه­ مندان آشنایی بیشتری با این شهر اروپایی داشته باشند.

اماکن تاریخی زوریخ

برج ساعت قدیمی به همراه دیگر بناهای تاریخی موجود در زوریخ توانسته افراد زیادی را به سمت خود جلب کند و تاریخ این شهر را به نمایش بگذارد. موزه ­ها و دانشگاه ­های زوریخ نیز در توسعه ادبیات این کشور نقش تاثیرگذاری داشته­اند و حدود 21 دانشگاه این شهر موفق به کسب جایزه نوبل شده ­اند. اغلب گردشگران زوریخ را برای یک مسافرت تفریحی انتخاب می­کنند و در طول سفر خود   می­توانند از مناطق دیدنی و رستوران­ های شیکی که در این شهر وجود دارد بازدید کنند.

“Opernhaus Zurich”

یکی از برترین مناطق و اماکن دیدنی که در شهر زوریخ وجود دارد ساختمان “Opernhaus Zurich” است که در تاریخ اپرا توانسته نقش بسیار مهمی را ایفا کند. یکی از بخش­های مهم این ساختمان سالن اصلی تئاتر است که ریچارد واگنر در این بخش فعالیت داشته است. در ساختمان “Opernhaus Zurich 1200” صندلی وجود دارد که رویدادهای مهم اپرا در آن­جا برگزار می­شود.

“Lindenhof”

زوریخ دارای دیدنی­ های بسیار زیبایی است که یکی از مهم­ترین آن­ها “Lindenhof” بوده و در بخش قدیمی این شهر واقع شده است. افرادی که قصد بازدید از این فضای سبز را دارند باید پیاده­ روی کرده و از بخش­های مختلف آن که تاریخ بسیار کهنی دارد دیدن نمایند. فضای سبز “Lindenhof” بر روی تپه ­ای به همین نام قرار گرفته و موجب ایجاد چشم ­اندازی زیبا شده است. فضای سبز “Lindenhof” برای انجام  اغلب فعالیت­های گروهی که در شهر زوریخ صورت می­گیرد انتخاب می­شود. وجود این فضای سبز در کنار تاریخچه آن موجب شده به ­عنوان یکی از جاذبه­ های تماشایی در شهر زوریخ محسوب گردد.

“Kunsthaus Zurich”

علاقه­ مندان به هنر می­توانند در سفر خود به شهر زوریخ از خانه “Kunsthaus Zurich” دیدن کنند. این مکان آثار هنری ارزشمندی را در طول سال­های بسیار در خود جای داده و گردشگران می­توانند ارزشمندترین کلکسیون­ های هنری را در این خانه تاریخی مشاهده کنند. قدمت اغلب این آثار هنری به سال­های میانی عصر هنر بازمی­گردد. اغلب آثار هنری که در این خانه تاریخی وجود دارد مربوط به سوییس بوده و علاقه­مندان به هنر می­توانند آثار هنرمندانی همچون پابلو پیکاسو، کلود مونه و یا ادوارد مونک را در این خانه تماشا کنند.

“Grossmunster”

از دیگر جاذبه ­های دیدنی برتری که در شهر زوریخ وجود دارد می­توان به کلیسای “Grossmunster” اشاره کرد. این کلیسای عظیم و زیبا در میان چهار کلیسای اصلی زوریخ قرار داشته و براساس باور برخی از شهروندان زوریخ توسط کارلوس ماگنوس ایجاد شده است. کلیسای “Grossmunster” دارای دو برج بلند است که از آن­ها به­عنوان نمادی برای شهر زوریخ نام برده می­شود. از زمانی که کلیسای “Grossmunster” ساخته شده تا کنون تغییرات بسیاری در خصوص آن انجام شده است که موجب شده این کلیسا شکل الآنی خود را پیدا کند.

بر روی سقف این کلیسا از هنر آئینه ­کاری استفاده شده که به همراه تغییرات ایجاد شده بر روی درها نمای زیبایی را به وجود آورده است. کلیسای “Grossmunster” تندیسی از کارلوس ماگنوس را در خود جای داده است. علاقه­مندان به تاریخ و معماری و فرهنگ سوئیس می­توانند بازدید از کلیسای “Grossmunster” را در برنامه خود قرار دهند.

موزه ملی سوییس

گردشگرانی که علاقه­مند به تماشای کلکسیون­ های هنری ارزشمند هستند می­توانند موزه ملی سوئیس را به­عنوان یکی از جاذبه ­های دیدنی شهر زوریخ در نظر داشته باشند. در این موزه آثار هنری متعلق به نقاط مختلف سوئیس قرار دارد و قدمت آن­ها به عصر سنگی بازمی­گردد. البته آثار ارزشمندی نیز از هنر و دوران مدرن نیز در این موزه وجود دارد که گردشگران را با تاریخ سوئیس آشنا می­کنند. موزه ملی سوئیس در سال 1898 میلادی تاسیس شده و دارای بخش­های مختلفی اعم از نظامی و حکاکی است. موزه ملی سوئیس سکه ­هایی را که مربوط به دوران میانه است را در خود جای داده و بازدیدکنندگان می­توانند با سکه ­های قدیمی سوییس نیز آشنا شوند.

“Fraumunster”

از دیگر جاذبه ­هایی که در شهر زوریخ وجود دارد می­توان به “Fraumunster” اشاره کرد. این کلیسا نیز یکی دیگر از چهار کلیسای اصلی شهر زوریخ است که زمان ساخت آن به سال 853 میلادی بازمی­گردد. کلیسای “Fraumunster” به مدت 700 سال به­عنوان عبادتگاه مورد استفاده قرار می­گرفته و رئیس صومعه نیز بر مردم شهر حکمرانی می­کرده است. درحال حاضر کلیسای “Fraumunster” به ­عنوان یکی از جاذبه­ های دیدنی شهر زوریخ معرفی شده و توانسته مورد توجه گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف قرار بگیرد. در طراحی و معماری این کلیسا از پنجره­ های بلندی استفاده شده که تماما شیشه ­ای هستند و می­توانند تصویری زیبا را از یک کلیسای قدیمی به نمایش بگذارند. در شهر زوریخ علاوه ­بر موارد فوق جاذبه ­های دیگری نیز وجود دارد که باعث می­شود افراد با این شهر و کشور سوئیس آشنایی بیشتری پیدا کنند.

آبشارهای راین

آبشار راین در شمال سوئیس و ما بین زوریخ و شهر “شافهاوزن” واقع شده و بزرگترین آبشار در اروپا است. پهنای این آبشار 150 متر و ارتفاع بلندترین نقطه آن 23 متر است. برای سفر به آبشار راین کافی است، از ایستگاه مرکزی زوریخ سوار قطار شوید و به سوی ایستگاه قلعه لاوفن حرکت کنید. شما مجبور خواهید شد تا یکبار درایستگاه “وینترثور” قطارتان را عوض کنید. کل سفر حدود ۱ ساعت به طول می‌انجامد.

قلعه‌ی لاوفن درست بالای آبشار قرار دارد و مناظر به جد تماشایی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. علاوه برآن خود قلعه هم ارزش بازدید بالایی دارد. شما می‌توانید با سوار قایق شده و منظره بی‌ بدیل این آبشار را از نزدیک تماشا کنید. همچنین یک جایگاه دیدنی در بالای آبشار وجود دارد که به مهمان احساسی شبیه پرواز مستقیم به بالای آبشار را می‌دهد. در کنار این آبشار یک زمین بازی برای کودکان تعبیه شده است که اوقات خوشی را برای آنها فراهم خواهد آورد. علاوه بر این‌ ها منطقه موزه تاریخی و مسابقات ماجراجویانه، این مرکز را برای بازدید کنندگان به مقصد جذابی برای یک گردش یکروزه تبدیل کرده است.

کلیسای سنت پِتِر

کلیسای اصلی سنت پتر، قدیمی‌ترین کلیسای زوریخ، در قرن نهم ساخته شده است. بیشتر بخش‌های کلیسای امروزی، در قرن هجده میلادی بازسازی شده است با این حال هنوز هم می‌توانید بخش‌هایی از آن که مربوط به قرن پانزدهم است را مشاهده کنید. نام خدا به زبان عبری در بالای منبر زینت‌ بخش این کلیسا است. این کلیسا همچنین به خاطر داشتن بزرگترین نمای ساعتی در اروپا، منحصر به فرد است. در زمان‌ های قدیم، برج این کلیسا به عنوان دیده‌بان آتش‌سوزی مورد استفاده قرار می‌گرفته است، شاید به این دلیل است که زوریخ، مانند دیگر شهرهای تاریخی، آتش‌سوزی‌های بزرگ را تجربه نکرده است.

کلیسا و برجش، هر کدام رنگ‌های متفاوتی دارند. پس از بازدید از کلیسا حتما سری به میدان سنت پترهاف‌استات که کمی پائین‌تر قرار دارد، بزنید. این میدان دوست‌ داشتنی مکانی عالی برای عکاسی است.

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از هزینه های سفر خود کم کنید. هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران