18 آبان 1398

آشنایی با خیابان اینسا دونگ شهر سئول

یکی از جاذبه های گردشگری معروف و محبوب در شهر سئول کره جنوبی خیابان اینسا دونگ است. این خیابان یکی از تاریخی ترین مکان ها در شهر سئول به شمار می رود و سالیانه توریست های بسیاری از آن بازدید به عمل می آورند. مهم ترین دلیل معروفیت این خیابان به خاطر بازارهای سنتی و صنایع دستی کره جنوبی است که در این خیابان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم به معرفی این مکان تاریخی بپردازیم.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

آشنایی با خیابان اینسا دونگ

اینسا دونگ یکی از محله های کوچک یا به قول خود اهالی کره جنوبی یک دونگ است که در منطقه جونگتو کره جنوبی واقع شده است. مردم محلی این خیابان را با اسم اصلی آن یعنی اینسا دونگ گیل می شناسند. این خیابان از گذشته های دور یکی از مراکز بزرگ عرضه عتیقه جات و صنایع دستی در شهر سئول به شمار می رفته است و دلیل محبوبیت و معروفیت آن نیز همین موضوع است.

اینسا دونگ از سمت شمال به گاونهونگ دونگ از شرق به ناگون دونگ، از جنوب به جیکسون دونگ و از غرب به گانگ پیونگ دونگ محدود می شود. خیابان اینسا دونگ چه برای افراد محلی و چه برای توریست های خارجی یک جاذبه گردشگری و تفریحی است که نشان دهنده تاریخچه فرهنگ و هنر کشور کره جنوبی می باشد. اغلب ساختمان هایی که در این خیابان واقع شده اند، دارای معماری سنتی هستند و در گذشته متعلق به بازرگانان بزرگ و تاجران سئول بود اند.

امروزه اغلب این ساختمان ها تغییر کاربری داده و به مغازه ها و فروشگاه های سنتی تبدیل شده اند. همچنین رستوران ها و مراکز فرهنگی پر شماری در خیابان اینسا دونگ قرار دارد که بازدید کنندگان می توانند از آن ها دیدن کنند.

اهمیت خیابان گردشگری اینسا دونگ

آنچه خیابان اینسا دونگ را نسبت به دیگر مکان های شهر سئول خاص تر می کند، جنبه تاریخی آن است. تاریخچه ساخت این محله به حدود پانصد سال پیش باز می گردد. در آن زمان این محله مرکزی برای خرید و فروش به شمار می رفت و اغلب تاجران ثروتمند کره جنوبی و دیگر کشورهایی که با کره داد و ستد می کردند، در این منطقه سکونت داشتند. در دوره اولیه حکومت سلسله چوسان این منطقه به یک منطقه اداری تبدیل شده بود. پس از حمله ژاپنی ها به کشور کره جنوبی بازرگانان و سیاسیون کره جنوبی مجبور به ترک محله اینسا دونگ شده و این منطقه رفته رفته به بازاری برای خرید و فروش عتیقه جات تبدیل شد.

در دهه 1960 میلادی تمرکز سیاسیون کره جنوبی بر این قرار گرفت که اینسا دونگ را به یک مرکز هنری تبدیل کنند. به همین خاطر احداث مغازه های سنتی و کافه های سنتی رونق گرفت. میزبانی سئول از مسابقات المپیک 1988 نیز سبب شد تا این محله مورد توجه توریست های خارجی قرار گرفته و به سرعت در جهان مشهور شود. به گونه ای که در زمانی کوتاه به یکی از مناطق پرطرفدار در شهر سئول تبدیل شد.

در سال 2000 شهرداری وقت سئول تصمیم به بازسازی محله اینسا دونگ گرفت که با مخالفت افراد محلی روبرو شده و این کار متوقف گشت. در حال حاضر نیز تمرکز شهرداری بر حفظ همان ظاهر سنتی بازارها و کافه ها در خیابان اینسا دونگ است. سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر به شهر سئول و محله اینسا دونگ می آیند و در بازارهای سنتی آن به خرید می پردازند.

آشنایی با مغازه ها و کافه های محله اینسا دونگ

این خیابان امروزه به یک مرکز فرهنگی در شهر سئول تبدیل شده است. به گونه ای که با گردش در آن می توانید با تاریخچه فرهنگی کره آشنا شوید. اگر گشتی در سرتاسر این خیابان بزنید، می توانید با نوع پوشش اهالی قدیم سئول، شیوه زندگی و ابزارآلات قدیمی آن ها آشنا شوید.

همچنین این فرصت را دارید که با سر زدن به رستوران ها و کافه های این خیابان، غذاهای محلی سئول قدیم را تجربه کنید. بازارهای دست فروشان نیز بخش دیگری از زیبایی های خیابان و محله اینسا دونگ است. کار اصلی این دستفروشان نقاشی روی سفال و فروش سفال های سنتی می باشد. بازدید از این سنت قدیمی  می تواند یکی از جاذبه های گردشگری سئول متفاوت برای توریستان باشد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری اینسا دونگ

 یکی از جاذبه های گردشگری محله اینسا دونگ، آشنایی با لباس های محلی کشور کره جنوبی است. این لباس ها که با نام هنبوک شناخته می شوند را ممکن است در فیلم های قدیمی دیده باشید. در برخی از فروشگاه های محلی به گردشگران اجازه داده می شود که هنبوک به تن کنند و با آن ها عکس یادگاری نیز بیندازند.

جاذبه دیگری که می توانید با گردش در این محله آن را تجربه کنید، آشنایی با سنت های قدیمی مردم سئول است. یکی از این سنت ها تجربه نوشیدن چای است. نوشیدن چای در مناطق آسیای شرقی با مراسم ها و آداب خاصی صورت می گیرد. چای خانه های قدیمی پر شماری در اینسا دونگ وجود دارد؛ که می توانید با رفتن به کافه های خیابان با بخشی از این مراسم ها آشنا شوید و تجربه متفاوتی را کسب کنید.

اگر دوست دارید با اجراهای خیابانی مردم سئول قدیم آشنا شوید نیز می توانید گشتی در خیابان اینسا دونگ بزنید. شهرداری سئول برای ارائه فرهنگ مردم سئول قدیم قدم های مثبتی برداشته است؛ که اجراها و نمایش های عمومی و خیابانی نیز بخشی از آن است. تماشای این نمایش های خیابانی برای تمامی رهگذران رایگان بوده و می توانید از دیدن آن لذت ببرید.

خرید سوغاتی در سفرهای خارجی بخشی از جاذبه های آن است. اگر دوست دارید در سفر به کره جنوبی سوغاتی مناسبی بخرید که نشان دهنده فرهنگ و هنر این کشور باشد، حالا وقتش است. در خیابان اینسا دونگ فروشگاه ها و دستفروشان زیادی وجود دارند که به فروش سفال های نقاشی شده و ابزارهای سنتی مشغول هستند.

چگونه به اینسا دونگ برویم؟

اگر با تور کره جنوبی به سئول سفر کرده باشید، معمولاً یکی از برنامه های این تورها بازدید از این محله قدیمی است. به همین خاطر نیازی نیست که دغدغه چگونگی دسترسی به این خیابان را داشته باشید. راه های دسترسی به محله اینسا دونگ بسیار ساده است. اگر اهل استفاده از مترو باشید می توانید با پیاده شدن در ایستگاه جونگ اوک (ایستگاه 131 خط یک)، ایستگاه جونگنو گا (ایستگاه 130 در خط یک، ایستگاه 329 در خط سه و ایستگاه 534 در خط پنج) یا ایستگاه آنگوک (ایستگاه 328 در خط سه) به خیابان اینسا دونگ بروید. همچنین می توانید از راهنماهای انگلیسی ایستگاه های مترو کمک بگیرید. 

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران