18 آبان 1398

برج شمال سئول از بهترین جاذبه های شهر سئول

برج شمال سئول بلندترین نقطه این شهر می باشد که سالانه توریست های زیادی از آن بازدید می کنند، این برج بسیار زیبا و بلند در شهر سئول کشور کره جنوبی واقع شده است که در ابتدای تاسیس تنها برای کاربردهای رادیویی مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه تبدیل به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر شده است که می توانید در هنگام سفر به کشور کره و شهر سئول از آن بازدید کنید. در این مطلب قصد داریم به معرفی این برج بسیار زیبا بپردازیم و بیشتر با آن آشنا شویم.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

برج شمال سئول

این برج فوق العاده زیبا که امروزه به عنوان بلندترین نقطه شهر سئول در کشور کره شناخته می شود در سال 1969 میلادی ساخته شده است. هدف اولیه از ساخت این برج استفاده از آن به عنوان یک برج رادیویی بوده است که امروزه نیز این برج همین کاربرد را دارا می باشد ولی با گذشت زمان از آن جایی که این برج به شکل بسیار زیبایی می باشد توریست های بسیار زیادی را به خود جذب کرده است که همین موضوع باعث تبدیل شدن برج شمال سئول به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر سئول شده است. شما می توانید از بالای این برج کل شهر سئول را در نمایی سیصد و شصت درجه تحت نظر داشته باشید.

اگر قصد دارید از این برج در سفر به شهر سئول دیدن کنید به شما توصیه می کنیم بعد از غروب آفتاب اقدام به انجام این کار کنید چرا که در هنگام شب هم خود این برج به دلیل چراغانی هایش زیباتر دیده می شود و می توانید عکس های زیباتری بگیرید و هم اینکه با روشن شدن چراغ های شهر شما می توانید از بالای این برج نمای فوق العاده زیبایی را از شهر سئول مشاهده کنید.

نکاتی مهم درباره برج شمال سئول

همانطور که گفتیم این برج در سال 1969 میلادی ساخته شده است. این برج خیلی سریع موفق شد که خود را در میان بهترین جاذبه های گردشگری شهر سئول قرار دهد و درهای آن از سال 1980 بر روی توریست هایی که قصد بازدید از آن را داشتند باز شد. این برج دارای ارتفاع سیصد و هفتاد متری می باشد که بلندترین نقطه در شهر سئول است. نام دیگر این برج، برج N شهر سئول می باشد که برخی آن را به معنای حرف اول کلمه New یا جدید می دانند، برخی دیگر آن را حرف اول کوه نامسان می دانند و دسته ی سوم نیز آن را حرف اول کلمه Nature می دانند.

برای بازدید از این برج ابتدا باید اقدام به خرید بلیط کنید که برای خرید بلیط می توانید به باجه ای که در رو به روی این برج قرار دارد مراجعه کنید، بعد از خرید بلیط شما می توانید از تمامی طبقات و بخش های مختلف این برج که هر یک از آنها دارای زیبایی های خاص خود می باشند، دیدن کنید.

برج N، از موزه گرفته تا رصدخانه

برج N یک مکان بسیار مناسب برای گردشگری می باشد. این برج مخابراتی امروزه مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و بسیاری از توریست ها به بخش های مختلف آن می روند. با توجه به محل قرارگیری این برج شما می توانید از تله کابین برای دسترسی به آن استفاده نمایید. بخش های درونی برج را در ادامه بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد ولی چیزی که در مورد برج N سئول بسیار جالب است، وجود استراحتگاه ها و امکانات تفریحی در اطراف آن می باشد.

در واقع در صورتی که نمی خواهید برای ورود به این برج هزینه ای پرداخت کنید، بازدید از این برج از بیرون و گرفتن عکس های یادگاری می تواند ایده ای بسیار جذاب باشد. نورپردازی برج N سئول بسیار مناسب است و همه ساله بازدیدکنندگان بسیار زیادی دارد. از مهمترین ویژگی هایی که برای این برج می توان در نظر داشت، قابلیت دسترسی آسان می باشد. در واقع شما می توانید به راحتی به این برج دسترسی داشته باشید. ساخت این برج در سال 1969 با بودجه 2.5 میلیون دلاری آغاز شد و در سال 1971 ساخت آن تکمیل گردید و امروزه به عنوان یکی از نمادهای سئول شناخته می شود.

بخش های مختلف برج N

برج N سئول دارای بخش های مختلفی می باشد که قطعا بازدید از آنها برای شما جذاب می باشد. شما می توانید برای ورود به بخش های مختلف آن با پرداخت ورودی های مخصوص وارد شده و از امکانات استفاده نمایید. برای مثال بخشی از این برج به یک موزه اختصاص داده شده است و بخشی دیگر از آن یک رصدخانه جذاب برای علاقمندان به علم ستاره شناسی وجود دارد.

امکانات رفاهی مناسبی در این برج در دسترس شما است و شما می توانید از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که ورودی های یاد شده برای بخش های برج N سئول هر کدام برای ورود افراد نوجوان و بزرگسال متفاوت است و از این روی برای خانواده هایی که قصد بازدید از برج را دارند می تواند گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود. برج N همه ساله میزبان بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا می باشد و بسیاری از مردم این شهر نیز به دلیل جذابیت های آن و امکانات رفاهی برای تفریح و گردش به سمت این برج می روند.

محل مناسب برای غذا خوردن و عکس گرفتن!

اگر به برج ها علاقمند هستید و در گذشته تجربه بازدید از برج های بلند را داشته باشید قطعا می دانید که یکی از مهمترین نکات پس از ورود به برج هایی مانند برج N سئول را می توان عکس برداری دانست. عکس برداری به دلیل وجود پنجره های بسیار بزرگ در این برج می تواند گزینه ای بسیار مناسب به شمار رود و شما می توانید از این برج برای این کار استفاده نمایید.

همچنین یکی از بخش های برج به یک رستوران اختصاص داده شده است که می تواند برای علاقمندان به خوراکی های کره ای بسیار جذاب باشد. برج N سئول تمامی امکانات رفاهی برای شما و اعضای خانواده را فراهم کرده است و شما می توانید خاطره ای بسیار خوب در بازدید از این برج داشته باشید. 

بالاترین طبقه برج شمال سئول

این برج زیبا دارای بخش های متنوعی می باشد که شما می توانید ساعت ها بدون آنکه خسته شوید از این بخش ها دیدن کرده و لذت ببرید. در بالاترین طبقه این برج شما می توانید کل شهر سئول را از یک نمای زیبای سیصد و شصت درجه مشاهده کنید. همچنین در این طبقه می توانید از رصد خانه این برج نیز دیدن کنید، اگر علاقه مند به رستوران های شیک و باکلاس هستید به هیچ وجه رستوران هایی که در این طبقه هستند را از دست ندهید، در این رستوران ها شما می توانید هم غذاهای سنتی شهر سئول و هم غذاهای بین المللی دیگر را میل کنید.

بهترین رستوران این طبقه یک رستوران فرانسوی است که هر چهل و هشت دقیقه یک دور کامل دور برج شمال سئول می زند. در این طبقه همچنین یک موزه خرس عروسکی نیز وجود دارد که بازدید از آن می تواند برای کودکان و نوجوانان بسیار جذاب و جالب باشد. اگر شما برای ماه عسل خود به شهر سئول کره سفر کرده اید می توانید از تراس این طبقه نیز دیدن کنید و لحظات عاشقانه ای را به ارمغان بیاورید. در این تراس بعد از غروب آفتاب نورپردازی های زیبایی شکل می گیرد که بازدید از آن می تواند برای هر کسی جالب باشد.

سایر طبقات برج شمال سئول

در طبقه P0 شما می توانید بخش اطلاعات برج شمال سئول، تئاتر کودکان، اتاق پرستاری از کودکان و ورودی تراس تماشای شهر را مشاهده کنید که در همان لحظه ورود می توانند کمک زیادی به شما کنند. در طبقه بعدی یا P1 باجه فروش بلیط و فودکورت قرار دارد که می توانید برای خرید بلیط و شروع یک گردش جالب در برج در این طبقه اقدام  کنید.

در این طبقه همچنین باغ نور، تراس چمن و مغازه سوغاتی فروشی نیز وجود دارد که می توانید از هر یک از آنها نیز دیدن کنید. در طبقه P2 یک رستوران قرار دارد که می توانید برای میل کردن غذا به آن مراجعه کنید، یک تراس پشت بام برای مشاهده شهر از ارتفاع و یک کافه نیز در این طبقه وجود دارند. در برج T1 رستوران کره ای هانکوک قرار دارد که می توانید برای میل کردن غذاهای سنتی شهر سئول به آن مراجعه کنید. در برج T2 رصد خانه آنالوگ، حوضچه آرزو، اسکای کافه و … قرار دارند. در برج T3 رصد خانه دیجیتال، تلسکوپ قوی دیجیتال و مغازه سوغاتی فروشی قرار دارد و در نهایت در برج T5  نیز رستوران گردان محبوب و مشهور این برج قرار دارد.

اطلاعاتی جالب درباره برج شمال سئول

معماری این برج توسط یکی از بهترین معماران گذشته کشور کره یعنی جانگ جونگ ریول صورت گرفته و بعدها بخش های مختلفی در طول زمان به این برج اضافه شده است. امروزه این برج حتی دارای یک موزه است که می توانید از آن نیز دیدن کنید. نام اصلی این برج در واقع برج سی جی سئول نام دارد که مردم محلی آن را با نام برج شمال سئول می شناسند، شاید برای شما جالب باشد که بدانید این برج طبق نظرسنجی های مختلف در سراسر دنیا به عنوان یکی از پانصد جاذبه برتر شناخته شده است. از داخل شهر تا کوه نامسان که این برج بر روی آن قرار دارد یک تله کابین وجود دارد که می توانید برای رسیدن به برج از این تله کابین استفاده کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران