30 تیر 1398

قلعه بودا در بوداپست

قلعه بودا یکی از بزرگترین و با قدمت ترین جاذبه های کشور مجارستان می باشد. هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از این کاخ با شکوه به بوداپست سفر کرده و از بخش های مختلف آن دیدن می کنند. این مجموعه دارای بخش های متعددی بوده که به واقع می توان گفت هر بخش این قلعه، خود یک جاذبه گردشگری بی نظیر به حساب می آید. به شما نیز پیشنهاد می کنیم در سفر به مجارستان از این مجموعه دیدنی و باشکوه دیدن کنید. از این رو در این مطلب تلاش کردیم تا حدودی شما را با قلعه بودا مجارستان آشنا کنیم.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

قلعه بودا در بوداپست مجارستان

یکی از جاذبه های دیدنی کشور مجارستان و البته تقریبا می توان گفت مهمترین جاذبه گردشگری در این کشور، قلعه بودا می باشد که در شهر بوداپست واقع شده و دارای بخش های متعددی می باشد. این اثر تاریخی و گردشگری یک مجموعه وسیع و دارای چندین جاذبه توریستی بزرگ دیگر می باشد. تاریخچه ساخت این قلعه به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد. این بنا در سال های بعد نیز مرمت شد و بخش هایی به آن اضافه گردید. جالب است بدانید در قرن های گذشته برخی از پادشاهان از کاخ بودا برای محل اقامت خود استفاده می کردند. البته امروزه چنین چیزی وجود ندارد و از این کاخ استفاده های گوناگون می شود. در حال حاضر بخش اعظمی از کاخ بودا به عنوان گالری ملی مجارستان مورد استفاده قرار می گیرد.

این قلعه تاریخی ارزش بسیار زیادی داشته و در اواخر قرن بیستم میلادی به ثبت یونسکو نیز رسیده است. همانطور که می دانید رود دانوب از کشور مجارستان عبور می کند. جالب است بدانید که قلعه تاریخی بودا در کنار رود دانوب قرار داشته و با این شرایط به زیبایی آن افزوده شده است. شما با بازدید از کاخ بودا علاوه بر دیدن یک جاذبه تاریخی ارزشمند از یک جاذبه طبیعی و گردشگری بی نظیر نیز دیدن کرده اید. پس به شما نیز توصیه می کنیم در سفر به مجارستان حتما از قلعه بودا بازدید داشته باشید.

بخش های مختلف قلعه بودا

قلعه بودا وسعت بسیار زیادی داشته و دارای بخش های متعدد و گوناگونی می باشد که در ادامه با چند مورد از مهمترین بخش های این قلعه آشنا خواهیم شد. جالب است بدانید که وسعت این مجموعه در حدود 5 کیلومتر مربع می باشد. یکی از بخش های اصلی در کاخ بودا، قصر سلطنتی می باشد. این قصر وسعت زیادی داشته و دارای باغ ها و بخش های گوناگونی می باشد. دومین مکان دیدنی در کاخ بودا، موزه بودا است که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته و از آن دیدن می کنند.

گالری ملی مجارستان نیز در این کاخ قرار داشته و شما می توانید از آن دیدن کنید. دیگر بخش های اصلی در کاخ بودا شامل سنگر ماهیگیران، بیمارستان در غار، کلیسای ماتیاس، کلیسای آنجلیکا، برج مگدالنا و … می باشد. بیمارستان در غار نیز یکی از بخش های جذاب در این کاخ است که تاریخچه ساخت و استفاده از آن به دوره جنگ جهانی دوم باز می گردد. در کل بخش های متعدد و جالبی در این مجموعه وجود دارد که به شما هم پیشنهاد می کنیم از همه آنها دیدن کنید.

قصر سلطنتی بوداپست

همان طور که گفتیم، مهمترین بخش قلعه بودا، قصر سلطنتی بوداپست می باشد که به رویال پالاس نیز مشهور است. این بخش یکی از قسمت هایی است که شما در تمام طول هفته می توانید از آن دیدن کنید. وسعت قصر سلطنتی آنقدر زیاد است که گاهی اوقات فستیوال ها و جشن های مختلفی در این مکان برگزار می شود. نکته جالب توجه اینجاست که این بنا به احتمال زیاد این کاخ، بزرگترین کاخ ساخته شده با سبک معماری گوتیک می باشد که در قرون وسطی ساخته شده است. مدت زمان ساخت این قصر کمی به طول انجامید و سرانجام برای برگزاری مراسم ازدواج پادشاه ماتیاس اول آماده شد. متاسفانه قصر سلطنتی در طی سالیان دراز چندین بار مورد حمله و ویرانی قرار گرفته است و هر بار مرمت شده است.

موزه کاخ بودا

موزه کاخ بودا یکی از بزرگترین موزه های کشور مجارستان بوده و بخشی از موزه تاریخ بوداپست می باشد. موزه کاخ بودا در 3 طبقه ساخته شده است و شما می توانید چندین ساعت را به بازدید از این مکان گردشگری سپری کنید. شما در این موزه می توانید با تاریخ 2000 ساله شهر بوداپست آشنا شده و در مدت زمان کوتاهی اطلاعات کاملی درباره بوداپست کسب کنید. بازدید از این موزه تنها در روز های سه شنبه تا یکشنبه امکان پذیر است و ساعت بازدید از آن در ماه های مختلف سال متغیر می باشد. همچنین برای بازدید از موزه کاخ بودا باید هزینه ورودی پرداخت نمایید.

گالری ملی مجارستان در قلعه بودا

یکی از قسمت های جذاب در قلعه بودا، گالری ملی مجارستان است. این بخش بی شباهت به موزه کاخ بودا نبوده و شما می توانید در آن آثار متعددی از تاریخ این شهر را مشاهده کنید. شما با مشاهده گالری ملی مجارستان می توانید اطلاعات دقیقی درباره فرهنگ مردم بوداپست، نوع پوشش، مذهب و … به دست بیاورید. گالری ملی مجارستان شامل 4 طبقه است که در طبقات مختلف آن می توانید آثاری را که روایتگر تاریخ و تمدن مردم مجارستان از قرن یازدهم میلادی تا به اکنون است، مشاهده نمایید. همچنین برای بازدید از این مجموعه می بایست در روزهای سه شنبه تا یکشنبه به این گالری مراجعه کنید. همچنین این گالری دارای راهنمای صوتی بوده که در صورت استفاده از آن می بایست هزینه آن را پرداخت نمایید.

کلیسای ماتیاس در قلعه بودا

از دیگر بخش های پرطرفدار کاخ بودا باید به کلیسای ماتیاس اشاره کنیم که هم نام اولین پادشاهی است که در آن زندگی می کرده است. شروع ساخت این کلیسا به قرن یازدهم میلادی باز می گردد که دستور ساخت آن توسط پادشاه ایشتوان صادر شد. اما در نهایت این بنا به طور کامل در قرن چهاردهم میلادی ساخته شد و بعد از آن مورد استفاده قرار گرفت.

باید به این نکته اشاره کنیم که کلیسای ماتیاس بزرگترین کلیسای موجود در بوداپست بوده و دارای ارزش بسیار زیادی است. معماری این کلیسا نیز به سبک گوتیک ساخته شده است و تلفیقی از معماری اروپایی و شرقی در آن دیده می شود. ساعات بازدید از این کلیسا روزهای دوشنبه تا جمعه و شنبه تا دوشنبه می باشد. شک نداشته باشید که کلیسای ماتیاس یکی از بناهایی در قلعه بودا است که در همان نگاه اول مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد. معماری این مجموعه بی نظیر بوده و هر بیننده ای را به سوی خود جذب می کند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران