بررسی کوتاه کاخ سلطنتی بوداپست

کاخ سلطنتی بوداپست از جاذبه های گردشگری و تاریخی است که به ارتفاع چهل و هشت متر بالاتر از رود دانوب قرار گرفته است. این قلعه دارای یک تاریخ پر سر و صدا است که نشان دهنده ی یورش و سقوط ثروت مجارستان است و در طی هفت قرن گذشته چند بار نابود شده و حداقل دوازده بار بازسازی شده است. Béla IV این محل اقامت سلطنتی را در اواسط قرن سیزدهم تاسیس کرد و پادشاهان پس از آن در این کاخ سلطنت کردند. کاخ در نبردی در مقابل ترک ها در سال 1686 رها شد و به شدت در این نبرد آسیب دید. سپس Habsburgs آن را بازسازی کرد، اما زمان بسیار کمی را در کاخ سلطنتی بوداپست گذراند. کاخ سلطنتی در حال حاضر شامل گالری ملی مجارستان، موزه قلعه و کتابخانه ملی Széchenyi است.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

قلعه ی بودا 

مجارستان قطعا یک شهر بزرگ برای سفر برای کشف و یادگیری بیشتر است.بوداپست دارای قلعه ای بر روی یک تپه است که به عنوان قلعه ی بودا و یا کاخ سلطنتی بوداپست شناخته می شود. این قلعه در بوداپست تاریخچه ی فرهنگی سلطنت ها و دلاوری هایی را بیان می کند که حتی در این دوران نیز حیرت آور است. کاخ سلطنتی بوداپست شامل بزرگترین آثار قرون وسطایی است. تاریخچه ی این کاخ به خاطر ماهیت گذشته ی مجارستان است که با حملات و ویرانی های زیادی مواجه بوده است. 

قلعه بوداپست یک بنای تاریخی بزرگ است که در سفر به بوداپست باید بازدید شود و تاریخچه ی زیبای آن را در طی قرون دید. هم چنین با این بازدید نه تنها با یکی از فرهنگ های مختلف در طول زمان آشنا می شوید، بلکه قدمت حکومت امپراتوری روم که در بوداپست وجود داشته است را درک می کنید. هم چنین این قلعه یکی از پلت فرم های عالی است برای درک اینکه چگونه جنگجویانی برای گرفتن قلعه ی بودا از ترکان، دلاوری به خرج داده اند. 

تاریخچه مختصری از کاخ سلطنتی بوداپست 

اولین محل اقامت سلطنتی یعنی قلعه هیل در قرن 13 پس از تهاجم مغول ها ساخته شد. این کاخ در قرن چهاردهم گسترش یافت و احتمالا بزرگترین کاخ گوتیک در اواخر قرون وسطی بود. ساخت و ساز و تکامل این کاخ سلطنتی بوداپست در قرن 15 ادامه یافت، پس از ازدواج پادشاه Matthias Corvinus و Beatrix در سال 1476، بسیاری از هنرمندان ایتالیایی با ملکه جدید همراه شدند و سبک رنسانس را به این کاخ  آوردند.

هنگام آزاد شدن کاخ از دست ترک ها، کاخ کاملا تخریب شده بود.در طول امپراطوری اتریش-مجارستان، کاخ محل برگزاری مراسمی که نماد صلح بین سلسله امپراطوری و ملت بود، قرار گرفت. روند بازسازی کاخ سلطنتی در قرن نوزدهم هم چنان ادامه داشت و در سال 1904 به پایان رسید. در پایان جنگ جهانی دوم، کاخ باز هم به شدت آسیب دیده بود. این بار در سبک نوبوکو، با استفاده از بسیاری از قطعات اصلی، دوباره بازسازی شد.

قلعه ی بودا از گذشته تا به امروز

ساختار اصلی قلعه بودا که کاخ سلطنتی بوداپست نام دارد، در طی بازسازی ها، نسبت به کاخ اصلی ساده تر شده است. اما نمای داخلی در بازسازی ها به طور کامل از تزئینات پاک نشده و دست نخورده باقی مانده است و هیچ یک از بال ها (برج ها) سلطنتی با شکوه بازسازی نشده اند و سعی بر آن بوده است که نمای داخلی را بسیار نزدیک به کاخ اصلی نگه دارند.

نمای بلند آن که بیش از سه متر (1000 فوت) است در مقابل رودخانه دانوب بسیار چشمگیر است.کاخ شامل تعدادی بال است (که از حروف A به F نامیده می شود) و در اطراف حیاط شیر قرار دارند. حیاط از کتابخانه ملی و دو موزه، گالری ملی و موزه تاریخ بوداپست تشکیل شده است. چشم اندازهای زیادی در اطراف کاخ، مانند مجسمه ها و فواره های مختلف وجود دارد. هم چنین در شب بهترین نما را از رودخانه ی دانوب و پل زنجیر دارد.

دیدنی های کاخ سلطنتی بوداپست

 قلعه ی بودا (نام دیگر کاخ سلطنتی بوداپست) از خانه ملی گالری مجارستان، موزه تاریخ بودا و کتابخانه ملی تشکیل شده است. جاذبه های دیگر کاخ سلطنتی عبارتند از: حیاط شیر، مجسمه برنز پادشاه Matthias و مجسمه پرنده Turul که در واقع پرنده اساطیری Magyars بوده است. نمایشگاه ها در گالری ملی (ساختمان B، C، D)، تاریخ و توسعه نقاشی مجارستان را به نمایش می گذارند. این مجموعه همچنین پنجاه قرن هنر در مجارستان، از جمله سنگ قبرهای قرون وسطی و رنسانس، مجسمه های چوبی گوتیک و جادوهای گوتیک را شامل می شود.

در حالی که بسیاری از ارقام تاریخی که در آثار قدیمی تر نشان داده شده اند ممکن است برای بازدید کنندگان به علت قدیمی بودن خیلی قابل لمس نباشند، اما نقاشی های اواخر قرن نوزدهم بیشتر آشنا و ملموس خواهند بود. موزه ی تاریخ بوداپست در کاخ (ساختمان E) به تاریخ بوداپست اختصاص داده شده است. موزه تاریخی هم چنین از صنایع دستی و هنری مختلف ساخته شده توسط بهترین هنرمندان مجارستان است. موزه ها در بوداپست بیشترین استقبال را برای بازدید دارند. در این قلعه از حیاط که از معماری قرون وسطایی پیشین بوده است گرفته تا رنگ هایی که توسط امپراتوری روم استفاده شده، همگی در کنار هم قرن هایی از تاریخ، معماری و هنر را بازگو می کنند. فرهنگ و تاریخ هرگز نابود نمی شود و شما به طور خودکار این را از ویژگی های کاخ سلطنتی بوداپست و فرهنگ مردم مجارستان خواهید فهمید. 

نمای کلی قلعه ی بودا

بیشتر بازدید کنندگان برای بازدید از قلعه ی بودا از میدان سنت جورج به شمال می رسند، جایی که کانال Sikló قلعه هیل را با پل زنجیره ای متصل می کند. دروازه زینتی ساخته شده در اوایل قرن بیستم، قلمرو سلطنتی سابق و کاخ را از یکدیگر جدا می کند. درست در نزدیکی دروازه یک مجسمه برنزی از یک پرنده بزرگ است که در بالای یک پایه بلند ایستاده است.

این پرنده اسطوره ای از مرگ است که نمادی از پادشاهی مجارستان است. اکثر بازدیدکنندگان علاقه ی اندکی به مجسمه ها دارند، اما به فواره ای که در نزدیکی یکی از بال های قلعه بودا قرار گرفته است، خیره می مانند. این احتمالا مشهورترین فواره ی بوداپست است که در سال 1904 توسط Alajos Stróbl طراحی شده و صحنه ای از افسانه پادشاه Matthias و دختر زیبای دهقان Ilonka را نشان می دهد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره کاخ سلطنتی بوداپست

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

هتل های نزدیک


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • بازار عمده پوشاک در استانبول

   استانبول زیبا و دیدنی هر ساله پذیرای گردشگران بسیاری از تمام دنیا و البته ایران است. در کنار تمام نقاط دیدنی و جاذبه­‌های تاریخی این شهر، خرید از عمده فروشی‌­ها و بازار پوشاک استانبول نیز یکی دیگر از جاذبه‌­های این شهر می‌­باشد. در این بازار می­توانید انواع پوشاک زنانه، بچگانه و مردانه را به همراه […]

 • تصویری از دبی مال

  دبی مال بزرگ­ترین مرکز خرید جهان در دبی

  آشنایی با مرکز خرید دبی مال امروز دبی را به عنوان شهری مدرن و توریستی می­شناسیم که پیشرفت­‌های چشمگیر این شهر در سال‌های اخیر، گردشگران بسیاری را با سلیقه­ها و اهداف گوناگون از سراسر دنیا به خود جلب می­کند. این شهر با مجموعه­های تفریحی هیجان­انگیز، مراکز خرید عالی و هتل­های راحت و شیک خود، توانسته […]

 • طولانی ­ترین پل­ های جهان را بیشتر بشناسیم

  طولانی ترین پل های جهان را معمولاً در چین می­بینیم اما در دیگر کشورها نیز پل­های طولانی ساخته شده است که از جاذبه­های این کشورها به حساب می­آیند. در این مقاله 12 مورد از طولانی­ترین پل­های دنیا را از کوتاه­ترین به بلندترین پل به شما معرفی خواهیم کرد. البته پل گلدن گیت که در رتبه […]

 • تصویری از هواپیمای در حال پرواز

  امنیت در پرواز و حقایق آن

  همه ما پیش از سوار شدن به هواپیما نگرانی‌هایی را در خصوص امنیت سفرمان از طریق راه هوایی داریم؛ اما آیا تا کنون به این اندیشیده‌اید که این امنیت در پرواز طی چه اقداماتی و چگونه تأمین می‌شود؟ چه مسائلی را مد نظر قرار می‌دهند تا یک پرواز بدون هیچ اختلالی ایمن گردد؟ چه کسانی […]

 • نمایی زیبا از شهر استانبول

  بهترین تفریحات رایگان در استانبول

  به نظر می‌­رسد که در هنگام سفر برای هر تفریحی باید پول خرج کرد و تفریحات بیشتر، بودجه­‌ی سفر را تحت شعاع قرار می­دهد! اما در هر شهری تفریحات رایگانی وجود دارد که برای لذت بردن از آن‌ها نیازی به پول خرج کردن نیست. دراستانبول ترکیه نیز می‌توانید از تفریحات رایگان استانبول بهره برده و […]

 • تصویری از هواپیما در حال پرواز

  نهایت سرعت هواپیمای مسافربری چقدر است؟

  در زمینه‌ی حمل و نقل، چه شخصی و چه عمومی، یکی از اصلی‌ترین و پایه‌ای‌ترین مسائل در رعایت ایمنی، کنترل سرعت مناسب است. احتمالا می‌دانید این تناسب تنها با استفاده از این که وسیله ی شما چیست و در چه مکان و شرایط قرار دارد، قابل سنجش است. در هر جایی باید متوسط سرعت صحیح […]

 • بهترین و جذاب‌ترین فستیوال‌ های تایلند

  کشو تایلند به سواحل درخشان و درختان سر به فلک کشیده در جهان شهرت دارد. این کشور یک مقصد ناب برای افرادی است که از دیدن سنت‌های جذاب و فرهنگ غنی لذت می‌برند. فرهنگ تایلند تحت تأثیر معنویت و مذهب قرار دارد و هر ساله با برگزاری جشنواره‌های زیادی در آن به بزرگ داشت می‌پردازند، […]