30 آبان 1397

قبرس شمالی

سفر به کشور قبرس شمالی

کشور قبرس به  دوبخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است. که به بخش جنوبی قبرس، قبرس اروپایی گفته می شود. امروزه گردشگران زیادی از طریق تور قبرس، از این کشور زیبا دیدن می کنند.

آشنایی با کشور قبرس شمالی

قبرس شمالی تحت تسلط ترک ها در شمال جزیره قبرس قرار دارد. قبرس در سال 1960 استقلال یافت و حکومت مستقل قبرس را بر اساس مشارکت ترک ها و یونانی ها شکل داد. قبرس شمالی یک جزیره تاریخی است که با گنجینه های تاریخی و باستانی بسیار زیادی شکل گرفته است. این جزیره در حالی که عطر و بوی مدیترانه در آن موج می زند خود را به بهشتی تبدیل کرده است که با بناهای تاریخی باشکوه فرصتی عالی را برای تفریح مسافرین و گردشگران ایجاد کرده است. در اینجا با میراث فرهنگی و گنجینه های باشکوه قبرس شمالی آشنا شوید.

قبرس شمالی

همانطور که گفته شد کشور قبرس شمالی تحت تسلط ترک ها در شمال جزیره قبرس می باشد. قبرس دارای تمدنی باشکوه با بناهای تاریخی می باشد. این جزیره سومین جزیره بزرگ مدیترانه است که در شرق دریای مدیترانه قرار دارد. پادشاهان بسیار زیادی در این منطقه حکمرانی کرده اند و نشان دهنده شکوه و عظمت دوره رومی بوده اند. قبرس شمالی در طی سال ها و قرن ها نشانه هایی از تاریخ و فرهنگ را مناطق مختلف خود قرار داده است که تمامی آنها به چیزی بیش از ده هزار سال قبل برمی گردد. قبرس از لحاظ جغرافیایی در قاره آسیا قرار دارد و از لحاظ سیاسی یکی از کشورهای اروپایی می باشد که عضو اتحادیه اروپا است. بیشتر مردم قبرس شمالی مسلمان هستند و می توان شماری از افراد مسیحیان ارتدوکس و پیروان کلیسای مارونی را مشاهده کرد.

بهترین زمان سفر به قبرس شمالی

 جزیره قبرس دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد که دارای تابستان های خشک و  زمستان های معتدل است. در کشور کشور قبرس شمالی در فصل تابستان با آب و هوای گرم رو برو خواهید شد و آسمان صاف و بدون ابر است. اما سواحل قبرس بسیار لذت بخش و فرصتی عالی برای بازدید مسافرین قبرس شمالی از سواحل مدیترانه ای می باشد. در فصل زمستان قبرس آب و هوایی معتدل دارد و با بارش باران و برف رو برو است. قبرس دارای بهترین آب و هوا است و دارای آب و هوای سالمی دارد. بهترین زمان سفر به قبرس شمالی در فصل بهار و پاییز می باشد که آب و هوای خنک و ملایمی دارد. در صورتی که بخواهید زیبایی های آن را در تابستان ببینید، کلاه آفتاب گیر و کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید تا گرمای آن شما را غافلگیر نکند.

مردم قبرس شمالی

مردم قبرس متشکل از ترک ها می شود که دارای ریشه مشترک با ترک های استانبولی هستند. این مردم با زبان ترکی قبرسی صحبت می کنند که دارای لهجه ترکی استانبولی هستند. البته جالب است بدانید که بیشتر این مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند. کشور قبرس شمالی دارای جمعیتی بیش از 294 هزار نفر است که بیشتر آنها مسلمان هستند. مردم قبرس بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند که با مهربانی با مهمانان و توریستان برخورد می کنند. مردم در شهرها و دهکده های کوچک و بزرگ با تاریخچه و فرهنگ غنی خود فرصت عالی را برای بازدید مسافرین ایجاد می کنند.

[cn-suggest-posts sts=”بررسی کوتاه روستای مورکوته” stl=”https://deltaban.com/attraction/morcote/” sbs=”تور ارمنستان ارزان” sbl=”https://deltaban.com/armenia-tours/”]

شهرهای قبرس شمالی

بهتر است بدانید که نیکوسیا پایتخت قبرس است و بزرگ ترین شهر آن محسوب می شود. از دیگر شهرهای مهم قبرس لارناکا است که دارای هتل های ساحلی و جاذبه های تاریخی فراوانی است. لیماسول و پافوس نیز دو شهر دیگر قبرس هستند که با ورزش های آبی، مراکز خرید، رستوران ها و کافه های خود شهرت زیادی در میان توریستان و گردشگران دارند. آپاناپا دارای سواحل مدیترانه ای بسیار زیادی است که محل خوبی برای تعطیلات در قبرس می باشد. البته شهر گیرنه  یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی است.

بازدید از پافوس

یکی از زیباترین مناطق قبرس پافوس می باشد که محل آثار باستانی بسیار زیادی است. جاذبه های پافوس محبوبیت بسیار زیادی در میان دوستداران تاریخ و تمدن ایجاد کرده است و خود را به عنوان یکی از مناطق زیبا جا زده است. پافوس در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و دارای گنجینه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است. این منطقه با آب و هوای مدیترانه ای خود یکی از مقاصد گردشگری جهان است. تنوع غذایی در پافوس بسیار زیاد است و بهترین غذاها در اختیار مهمانان قرار داده می شود. پافوس دارای صنایع دستی زیادی است که به عنوان سوغاتی این منطقه در نظر گرفته می شود.

بازدید از گیرنه

گیرنه دارای بنادر هلالی شکل بی شماری است که ساحل شنی مسحور کننده ای دارد. این شهر کوچک در فصل تابستان بهترین مقصد گردشگری می باشد که افراد زیادی از آن بازدید می کنند. رستوران ها، هتل ها و کافه های مجلل و باشکوه زیادی در این شهر ساخته شده است که اقامت در این شهر را رویایی و بیادماندنی می کند. مسافرین در این شهر می توانند به سواحل شنی طلایی بروند و از ورزش های آبی متنوع لذت ببرند. غواصی، قایق سواری، پیاده روی و .. بهترین تفریحات می باشد. البته پارک آبی اختاپوس بهترین مکان برای بازدید تمامی توریستان و گردشگران است.

بازدید از فاماگوسا

یکی از متفاوت ترین شهرهای کشور قبرس شمالی شهر فاماگوسا است. این منطقه دارای انرژی بسیار زیادی است که گردشگران را از سرتاسر دنیا به سوی خود جذب می کند. این شهر با عظمت با آثار تاریخی مانند دیواره های باستانی و مناظر باشکوه، بناهای تاریخی، لنگرگاه و مناظر گردشگری خود یکی از مناطق آرام و جذاب برای توریستان می باشد. در سواحل شنی فاماگوسا می توان حمام آفتابی گرفت و در بهترین هتل های چند ستاره بسیار مجلل و شیک اقامت داشت. راهنماهای تور این شهر بهترین توضیحات را درباره بناهای تاریخی و مکان های گردشگری می دهند و مسافرین را با آثار زیادی آشنا می کنند.

بازدید از نیکوزیا

شهر تاریخی و توریستی نیکوزیا در قلب جزیره قبرس شمالی قرار دارد. این شهر پایتخت قبرس می باشد که در کنار دریا واقع شده است. این شهر دارای ناحیه شمالی و جنوبی است که بعد از حمله ترکیه در سال 1974 ایجاد شدند. مسجد عرب ها، کلیساها، مسجد عمریه و باغ های میونیسیپال جذاب زیادی دارند و خانواده ها می توانند از آنها بازدید کنند. در آنچه می خواهید می توانید در این شهر ببینید و در بهترین هتل ها اقامت داشته باشید و از بهترین غذاهای سنتی ترکی لذت ببرید.

بازدید از لارناکای قبرس شمالی

لارناکای قبرس دارای تاریخچه طولانی دارد که دارای سواحل مدیترانه ای بسیار زیادی است. فرودگاه قبرس شمالی در لارناکا قرار دارد و بهترین فرودگاه جزیره می باشد. لارناکا با خیابان های سنتی، خانه های نما سفید قبرسی، مغازه های هنری، جاذبه های گردشگری و سرگرمی های فراوان خود جذابیت بسیار زیادی برای توریستان و گردشگران دارد. لارناکا با سواحل مدیترانه ای خود طبیعی بکر را در اختیار مسافرین قرار می دهد و فرصت موج سواری، جت اسکی، شنا و غواصی را برای علاقمندان ایجاد می کند. در این سواحل می توان لاشه مشتی های زنوبیا را مشاهده کرد که شهرت جهانی دارند و افراد زیادی از آن بازدید می کنند. کلوپ ها نیز در شب ها افراد زیادی را گرد هم می آورند و تجربه شبی رویایی را برای آنها ایجاد می کند.

جاذبه های گردشگری قبرس شمالی

در قبرس شمالی جاذبه های گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که در مکان های مختلف این شهر قرار دارند. این مکان ها شامل:

پارک آبی. پارک آبی دارای مجسمه های اساطیر یونان بسیار زیادی است که با وجود استخرها، سرسره ها، محوطه های بازی و .. فرصت تفریح را برای مسافرین ایجاد می کنند. یک محوطه بازی برای کودکان اختصاص داده شده است که کودکان می توانند در آن تفریح کنند. رستوران های این پارک بهترین غذاها را برای مسافرین ارائه می دهند. سرآشپزان این رستوران مهارت بسیار خاصی در طبخ غذاهای ترکی و بین المللی دارند

غار دریایی. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آیاناپا، غار طبیعی دریایی است که بسیار زیبا و جذاب می باشد. مسافرین می توانند با قایق های تفریحی به این غار دریایی بروند و از این مکان بازدید کنند. در این مکان بهتر است یک دوربین به همراه داشته باشید تا تمامی لحظات حضور خود را ثبت کنید.
سالن نیسی. این ساحل دارای شن های طلایی رنگ با آب های بسیار شفاف می باشد. در قسمت پایانی ساحل یک جرثقیل وجود دارد که برای بانجی جامپینگ مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار هیجان انگیز و رویایی است.

تماشای لاک پشت ها. در اطراف سواحل گیرنه می توان به بازدید از لاک پشت های بسیار زیبا رفت. لاک پشت های غول پیکر و عظیم الجثه سبز رنگ در سواحل قابل مشاهده هستند و صحنه هایی رویایی را برای بازدید مسافرین ایجاد می کنند. در این ساحل به هر قسمت که نگاه کنید لاک پشت ها را مشاهده خواهید کرد.

خیابان معروف قبرس

خیابان فینیگوودس. این خیابان در لارناکا قرار دارد و دارای کافه های فراوانی می باشد. مغازه های این خیابان لباس ها و وسایل سنتی بسیار زیادی را به فروش می رسانند و هر فردی با هر سلیقه ای می تواند از آنها خرید کند. بهترین سوغاتی ها را می توان از مغازه ها و مکان های مختلف خرید کرد و ساعت ها به گشت و گذار در این مکان ها پرداخت.

حمام تاریخی قبرس

حمام بزرگ تاریخی. یکی از بهترین مکان های تاریخی قبرس شمالی حمام بزرگ می باشد که در نیکوزیا قرار دارد. در این حمام سونای بخار و ماساژ انجام داده می شود که دارای معماری تاریخی بسیار باشکوهی است. این حمام می تواند بهترین مکان برای علاقمندان به آثار تاریخی و توریستی باشد.
کتابخانه سلطان محمود. کتابخانه سلطان محمود یک ساختمان هشت ضلعی بسیار بزرگ است که در حدود 200 سال قبل ساخته شده است. در این کتابخانه بیش از دو هزار جلد کتاب وجود دارد که دارای قدمت بسیار زیادی هستند. کتیبه های گوناگون و خطاطی های زیبای این کتابخانه بهترین فرصت برای بازدید توریستان در تور قبرس شمالی می باشد.

پارک سرزمین عجایب شترمرغ. این پارک بزرگ ترین پارک شتر مرغ در اروپا می باشد که برای خانواده و کودکان بسیار جذاب می باشد. راهنماها بهترین اطلاعات را درباره این جانوران در اختیار بازدید کننده ها قرار می دهند.
مسجد حلا سلطان، مرکز شهر آیاناپا، کلیسای لازاروی و .. از بهترین جاذبه های گردشگری قبرس شمالی هستند که در سفر به این جزیره حتما باید از آنها بازدید کرد.

 مراکز خرید قبرس شمالی

در فروشگاه ها و مراکز خرید قبرس شمالی نه تنها می توان خوراکی و نوشیدنی ها را خرید، بلکه می توان از بهترین مارک ها و برندها خریداری کرد و سفری بیاد ماندنی داشت.

مراکز خرید نیکوزیا. شهر نیکوزیا دارای مراکز خرید بسیار زیادی است که بسیار مدرن و لوکس می باشند. برای مثال می توانید به خیابان مارکاریوس بروید و از بهترین برندها و لباس های شیک این خیابان خرید کنید. فروشگاه ساگاکی در این شهر قرار دارد و می توان بهترین لباس ها را از آن خرید. هر آنچه که می خواهید از لباس ها، کیف و کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیکی در این شهر یافت می شود و می توان به عنوان سوغاتی آنها را خرید.
مراکز خرید لارناکا. در لارناکا فروشگاه های با کیفیت بسیار زیادی وجود دارد که کالای های خود را با قیمت های بالایی عرضه می کنند. در این شهر فروشگاه های معروفی مانند سیتی پلازا، دبنهامز، منگو، اورفانیدیس، پوروتی پرکینز و سیروکو فشن و …. وجود دارند که محبوبیت بسیار زیادی در بین توریستان و گردشگران دارند.

مراکز خرید شهر آپاناپا. در این شهر نیز مراکز خرید بسیار زیادی وجود دارد که در آنها می توان انواع لوازم آرایشی، پوشاک، خوراک، کیف و کفش را خرید.

مدارک مورد نیاز برای سفر به قبرس شمالی

همانطور که گفته شد قبرس شمالی یکی از کشورهای اروپایی می باشد که عضو اتحادیه اروپایی است. مسافران و توریستان باید ویزای آن را دریافت کرد و مدارک مورد نیاز به سفر را آماده کرد.

 • تهیه فرم مورد نیاز برای اخذ ویزا و تکمیل آن با اطلاعات شخصی درست و صحیح
 •  ارائه اصل شناسنامه به همراه کپی و ترجمه
 • ارائه اصل کارت ملی به همراه کپی و ترجمه
 • داشتن گذرنامه ای که اعتباری 6 ماهه دارد
 • داشتن دو قطعه عکس رنگی با زمینه روشن مربوط به همان سال
 • گواهی اشتغال به کار فرد متقاضی ویزافیش حقوقی و پرینت حساب بانکی چند ماهه اخیر
 • کپی از صفحات گذرنامه که مهر ویزا را دارند

[cn-suggest-posts sts=”بررسی کوتاه کلیسای صخره ای گرجستان” stl=”https://deltaban.com/attraction/rock-church-georgia/” sbs=”قیمت تور گرجستان” sbl=”https://deltaban.com/georgia-tours/”]

مدارک مورد نیاز برای ویزا 

 • دعوت نامه از اقوام و خویشاوندانی که دراین کشور زندگی می کنند و یا اینکه از طرف شرکت ها و موسسات مالی و حقوقی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • برگه رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در این کشور
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته شدن فرد متقاضی
 • ارائه رضایت نامه برای کودکان زیر سن قانونی که توسط یکی از والدین آنها امضا شده است

هتل های قبرس شمالی

جزیره قبرس شمالی دارای هتل های باشکوه و مجللی است که بهترین خدمات را به مسافرین ارائه می دهند. این هتل ها شامل جاسمین کروت، کورفو،پرنسس بیج، ک آیا آرتیست و … پس می شود که دارای بهترین اتق ها با بهترین چشم اندازها هستند. یکی از بهترین روش ها برای رزرو هتل ، رزرو آنلاین هتل است . در این صورت مسافران میتوانند با خاطری چمع از سفر خود لذت ببرند.

جزیره قبرس شمالی دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی است که هر ساله افراد زیادی به آن سفر می کنند و از زیبایی های آن لذت می برند. این جزیره یک خاطره بیاد ماندنی برای مسافران و توریستان این کشور به ارمغان می آورد و لذت سفر را چند برابر می کند.

 

نظرات کاربران