موریس

آشنایی با کشور موریس

جزیره ی رؤیایی موریس در جنوبی ترین نقطه ی اقیانوس هند، شرق جزیره ی ماداگاسکار و  جنوب شرقی قاره ی آفریقا واقع شده است.دریانوردان مالایی کاشفان این جزیره در قرن دهم میلادی بودند. در قرن شانزدهم میلادی موریس، مستعمره ی پرتغال و سپس هلند (قرن 17) گردید. جزیره موریس در سال 1715 تحت کنترل فرانسوی ها درآمد و در طی جنگ های ناپلئونیدر سال 1810 توسط نیروهای انگلیسی اشغال شد. در سال 1968 این کشور توانست استقلال خود را از انگلستان به دست آورد.

نوع حکومت: جمهوری دموکرات (پارلمانی)
پایتخت: پورت لوئیس (port Louis)

جمعیت: این کشور دارای جمعیت 1.300.000 نفر می باشد که از نژادهای مختلفی (هندی، چینی، اروپایی و آفریقایی ) تشکیل شده است.
زبان رسمی: انگلیسی (مردم این سرزمین به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارند.)
دین: 48% هندو، 32% مسیحی، 17% مسلمان و 3% سایر ادیان.

مساحت: 2040 کیلومتر مربع (11 برابر واشنگتن و 4 برابر تهران)

خط ساحلی دور جزیره 180 کیلومتر است که تمامی آن از ماسه های نرم، سفید و درخشان پوشیده شده است. این کشور در نیمکره ی جنوبی زمین واقع شده است، بنابراین فصول آن بر عکس نیمکره ی شمالی (ایران) است.

میانگین دمای هوا در زمان سفر نوروزی:
روز: 28+ الی 30+    شب: 20+ الی 22+   دمای آب : 26+ الی 28+ درجه سانتیگراد

اختلاف زمان جزیره موریس با تهران تنها نیم ساعت است. (زمان رسمی موریس: 04:00+GMT ، زمان رسمی ایران در تابستان: 03:30+ GMT)

ولتاژ برق: 220 ولت ، 50 هرتز است که مشابه سیستم برق ایران می باشد.

واحد پول: روپیه موریس

جزیره موریس جاذبه های توریستی متنوع و شگفت انگیزی دارد؛ علاوه بر سواحل بسیار زیبا مانند رودخانه، مرداب، کوه، جنگل های زیبا، گونه های جانوری و گیاهی فراوان، دهانه های آتشفشانی، آبشار و … آثار تاریخی را نیز می توان در این جزیره ی رؤیایی مشاهده نمود که اکثر آن ها در برنامه ی تور موریس گنجانده شده است.

سازمان جهانی جهانگردی (World Tourism Organization (WTO، موریس را به عنوان یکی از ده مقصد برتر توریستی دنیا معرفی نموده است.

مارک تواین ، نویسنده ی مشهور آمریکایی ، خالق آثاری از قبیل “ماجراهای تام سایر” ، “هاکلبری فین” ، “شاهزاده و گدا” جزیره ی موریس را چنین توصیف نموده است : ” موریس نمونه ای از بهشت روی زمین است. “

شهرها:

پورت لوئیس Port louis

شهر پورت لوئیس در شمال غرب جزیره موریس قرار دارد و پایتخت این جمهوری است. این شهر در سال 1735 توسط فرانسوی ها بنا شده است. این نام به افتخار پادشاه فرانسه لوئی پانزدهم نامگذاری شده است. پورت لوئیس در حدود 200 هزار نفر جمعیت دارد. مساحت این شهر 46 کیلومتر مربع است.

در پورت لوئیس درست مقابل بندرگاه و اقیانوس هند بخشی وجود دارد که آن را “Waterfront” مینامند. جایی که میتوان در آن قدم زد و انواع مغازه های لباس فروشی و کفش فروشی،موزه و گالری و از همه مهمتر مغازه های صنایع دستی شهر را دید. صنایع دستی موریس بیشتر با انواع صدفها و حلزونهای دریایی ساخته میشود.مجسمه های کوچک و بزرگ که میتوان آنها را با قیمتهای مناسب تهیه کرد.

پورت لوئیس (Port Louis) قدیم

منطقه (d`Armes) که دقیقاً مقابل اسلکه قرار گرفته است مکان مناسبی برای شروع گشت زنی در پورت لوئیس قدیم می باشد. مجسمه مائه دُ لابوردُنه (Mahe de Labourdonnais) نیز در اینجا ایستاده و چشم به دریا دوخته است. این خیابان یک طرفه با نخل های زیبایی که بر آن سایه افکنده اند، مغازه ها، بانک ها و شرکت های فراوان، قلب پایتخت و شلوغ ترین شاهراه پورت لوئیس (Port Louis) محسوب می شود. در انتهای آن خانه ی دولت بر روی ویرانه های کلبه ای چوبی ساخته شده است. همزمان با تبدیل شهر از یک تالاب به بندری پررونق، این مکان توسط فردی به نام لابوردُنه (Labourdonnais) گسترش یافت و به عنوان دفتر مرکزی وی مورد استفاده قرار گرفت. مجسمه ی مرمرین ملکه ویکتوریا و در پشت آن مجسمه نیم تنه ی ویلیام استیونسون، فرماندار انگلیسی از سال 1857 تا 1863، یادآور گذشته ی این شهر در دوران استعمار آن می باشد.

در سمت راست، در امتداد لاشوسه (La Chaussee)  ساختمان های خزانه داری سابق واقع شده اند که تاریخ ساخت آن ها به سال 1883 بازمی گردد. اکنون این مکان دفتر نخست وزیر می باشد.

در منطقه لاشوسه ساختمان زیبای کرم رنگ موزه تاریخ طبیعی (پنج شنبه، یکشنبه؛ 4pm –9am ) واقع است که در مقابل آن درخت بائوباب تنومندی را می توان دید.

درخارج از این موزه، دفتر مرکزی شرکت فرانسوی هند شرقی مستقر است. امروزه این محوطه با نخل های بطری شکل زیبایش، درختان انجیر هندی غول پیکر و مجسمه های مشهور پسران جزیره مکانی خوشایند و دل پذیر برای صرف نهار کارمندان شرکت می باشد.

تئاتر شهر، واقع در خیابان اَنتاندانس (Intendance)، که در سال 1822 ساخته شده است، قدیمی ترین تئاتر در نواحی ساحلی اقیانوس هند می باشد. تزئینات داخلی این ساختمان شامل سقف گنبدی شکل نقاشی شده ی بی نظیری می باشد که لوسترهای کریستالی و صندلی های شاهانه به زیبایی های آن می افزاید.

موزه عکس آن طرف خیابان و رو به روی تئاتر شهر قرار گرفته است. در این موزه تجهیزات عکاسی، کارت پستال ها و عکس هایی از بندر پورت لوئیس مربوط به قرن نوزدهم به معرض نمایش گذاشته شده اند.

تالار شهر و ساختمان های دولت، نمونه هایی از معماری بتونی نه چندان زیبای دهه ی 1960 می باشد. اما برای رسیدن به کلیسای سَنت لوئیس (St Louis)  می بایست از این مکان عبور کنید.

معماری این  کلیسای جامع دارای برج های ناقوس دوقلو به سبک نئوگوتیک است. این سومین ساختمانی است که از سال 1932  در این منطقه ساخته شده است. در فضای داخل کلیسا یادبود مادام لابوردونیس و پسران او به چشم می خورد.

در فضای بیرون از این کلیسا، فواره ای با 4 شیر برنزی، که ساخت آن به سال 1786 باز می گردد، آب شهر را تأمین می کند. در پشت کلیسا نیز عمارت ستون داری به نام اپیسکوپال پالاس (Episcopal Palace) با سقف های بلند و ایوان های وسیع در قرن 19 بنا شده است. کلیسای سنت جیمز (St James) در خیابان آرام پودریر (Poudriere) درمحل باروت فروشی سابق، جایی که فرانسوی ها اسرای بریتانیایی تبار را زندانی می کردند، ساخته شده است. بریتانیا این کلیسای تک برج را در سال 1828 ساخت و ناقوسی بر بالای آن نصب کرد که متعلق به یک فرماندار فرانسوی بود.

در شرقی ترین قسمت بندر پورت لوئیس، در دامنه ی کوه موکا پیست مسابقه شام دُ مارس (Champs de Mars)، قدیمی ترین پیست نیم کره جنوبی، واقع است که از ارتفاعات لا سیتادِل (La Citadelle) به راحتی قابل مشاهده است. این مکان محل آموزش نظامی فرانسوی ها بوده که در سال 1812 توسط ژنرال بریتانیایی به نام ادوارد دراپر (Edward Draper) دوباره به پیست تبدیل شد. سازه ی بازالتی متروکه ای که امروزه در قسمت شمالی این مجموعه به چشم می خورد در سال 1832 توسط انگلیسی ها اضافه شد.

در حاشیه ی شمالی خیابان اُژِن لُران (Eugene Laurent) معبد چینی رنگارنگی وجود دارد که با دستنوشته هایی تزئین شده است. برای خلاصی از گرما، می توانید در مسیر پیاده روی لُدُگه (Le Dauget) در کوه پایه های موکا قدم بزنید و از دیدن مناظر شهر و بندرگاه لذت ببرید. در سال 2003 فروشگاه مرکزی این بندر بعد از 160 سال ارائه محصولات تازه، از محله های متروکه بین خیابان های کوئین (Queen) و فارکوار (Farquhar) به مجاورت ساختمان دو طبقه ی مدرنی منتقل شد. بازار جدید که ورودی آن در خیابان کوئین می باشد، به خاطر محیط شلوغ، رنگ های شاد، رایحه های عجیب و غریب و مناظر غیر قابل انتظار، ارزش دیدن را دارد. از کالاهای این فروشگاه می توان لباس، تی شرت، ادویه جات، ماهی شور و عسل را نام برد. همچنین داروهای گیاهی که مرهم هر دردی است در این فروشگاه یافت می شود. در طبقه همکف غرفه های میوه و سبزیجات و همچنین محلی برای سرو بهداشتی اسنک و نوشیدنی قرار گرفته است. طبقه بالا غذاخوری کوچکی هست که چشم انداز زیبایی از بازار را دارد.

می توان گفت یکی از منحصر به فرد ترین قسمت های شهر، جایی شرق بازار و به سمت ورودی معبد مانند محله چینی ها است. هوای اینجا مملو از عطر گیاهان و ادویه جات، و خیابان هایش پر از مغازه های مختلف از جمله آیورودا، غذاخوری های کوچک و سوپرمارکت های شلوغ است.

مناره ی مسجد جمعه (Jummah) که در تقاطع خیابان مسجد جمعه و خیابان رویال Road) (Royal قرار دارد، سبز و سفید رنگ می باشد. این مسجد در سال 1853 ساخته شده است و جالب ترین مسجد جزیره محسوب می شود. درهای آن از جنس چوب ساج بوده و دیوارهایش به شکل زیبایی تزئین شده اند. با کسب اجازه می توانید از حیاط این مسجد بازدید کنید.

با فاصله کمی از محله ی چینی ها، سه معبد چینی وجود دارد که درهای آن ها برای بازدید عموم باز است. قدیمی ترین آن ها معبد کوان تی (Kwan Tee)، که به خدای جنگجوی چینی ها تقدیم شده، در مجاورت میدانی شلوغ و قسمت جنوبی  آب نمای کُدان (Caudan) قرار دارد.

دومین معبد که به نام معبد چینی ها مشهور است، در تقاطع خیابان جنراسیتی (Generosity) و ژوستیس(Justice) واقع است. این جا عطر چوب های صندل از فضای قرمز و طلایی رنگ معبد به مشام می رسد. در طبقه ی اول که زیارتگاه بودائی قرار دارد، چشم انداز زیبایی از شهر نمایان است.

سومین و آرام ترین معبد، معبد کرم رنگ تیان تانه (Thien Thane) می باشد که در محیطی سرسبز و در دامنه کوه سینیال (Signal) در جنوبی ترین قسمت شهر واقع شده است. به خاطر داشته باشید، قبل از ورود به داخل معبد حتماً کفش هایتان را در بیاورید.

همچنین در دامنه های کوه سینیال (Signal)، جایی به دور از هیاهو و ازدحام شهر، معبد ماری رِن دُ لا په (Marie Reine de la Paix) قرار دارد. در سال 1989 هزاران نفر از بومیان این جزیره دور هم جمع شده بودند تا به سخنان پاپ دوم “جان پاول” در این جا گوش فرا دهند. البته هنوز هم تجمعات کاتولیک ها در این مکان برگزار می گردد. از پیاده روهای عریض سنگ فرش و ایوان های گل کاری شده ی زیبا، مناظر چشم نواز و دلپذیری از شهر و بندرگاه دیده می شود.

ورودی اصلی لاین باراکس (Line Barracks) که فضایی به اندازه چندین ساختمان را اشغال کرده در خیابان ژومپ (Jemmapes) می باشد. این بنا در سال 1764 به دستور آخرین فرماندار شرکت فرانسوی هند شرقی، جهت اسکان سربازانی که سابقاً در خانه های شخصی ساکن بودند، استفاده می شد. امروزه نیز مقر نیروی پلیس موریس و یکی از جاذبه های جزیره موریس به حساب می آید.

در محوطه ی این بنا، باغچه هایی مدور با مجسمه های سنگی دودو، توپخانه ای عجیب و زندان قدیمی شهر که به آلکاتراز معروف است، وجود دارد. قبل از ورود به خیابان های شلوغ شهر باید از دروازه ی طاق دار نظم (Gateway of Discipline) که به طور غیرمتعارفی با کاشی های آبی رنگ تزئین شده است، عبور کنید.

خارج از  شهر پورت لوئیس

کلیسا و معبد پدر روحانی لاوال (Père Laval) در شمال شرقی پورت لوئیس و حومه شهر سنت کروا (Sainte-Croix) واقع شده و به مبلغ فرانسوی ژاک  دزیر لاوال (Jacques Desire Laval)،  که در سال 1841 با هدف تغییر مذهب برده های سیاه پوست به مذهب کاتولیک به این جزیره وارد شد، اختصاص یافته است. پس از درگذشت پدر لاوال در سال 1864 قدرت شفابخش او به افسانه تبدیل شد و در سال 1979 نام وی در کلیسای کاتولیک متبرک گردید. ساختمانی سفیدرنگ و مدرن به جای ساختمان قدیمی که توسط گردباد کارول در سال 1962 ویران گشته بود، ساخته شد. بازدید از این کلیسا به خاطر پنجره های شیشه ای و رنگارنگ زیبا در سبکی انتزاعی، سقف گنبدی شکل چوبی و موزائیک های مدرن مزین به شمایل مسیح بسیار ارزشمند است.

در کنار کلیسا طاقی وجود دارد که در آن مقبره ی سنگی پیرلاوال در زیر تمثالی مزین به گل و شمع، به چشم می خورد. در اینجا فروشگاه کوچکی وجود دارد که کارت پستال، کتاب، سوغاتی های مذهبی و بروشورهایی در مورد زندگی پدر لاوال (Père Laval) به زبان های انگلیسی و فرانسه عرضه می کند. در همسایگی این کلیسا ساختمان دادگاهی وجود دارد که نمونه ای عالی از معماری مستعمره ای قرن نوزده را به نمایش می گذارد.

در جنوب پایتخت دقیقاً در مجاورت اتوبان منتهی به پیلاس، محوطه ی 1200 هکتاری به نام ملک دومِن له پایی (Domaine les Pailles) وجود دارد که شامل ساختمان بازسازی شده ی آسیاب سنتی تولید شکر، یک مزرعه ادویه جات، موزه ماسک می باشد. در این منطقه تورهای اختیاری هم برگزار می شود. از جمله گشت های پیشنهادی می توان به سواری با کالسکه به سبک دوران قدیم، سافاری با جیپ و سرگرمی برای کودکان اشاره نمود.

چهار رستوران، که یکی از آن ها دارای استخر نیز می باشد، تفریحات شبانه و مرکز همایش سوامی ویوکاناندا (Swami Vivekananda) این منطقه را به مقصد محبوبی برای گردشگران و تجار تبدیل کرده اند.

با طی مسافت بیشتری در بزرگراه مونتاین اوری (Montagne Ory) به سمت جنوب با عمارتی مستعمره ای به نام اُرِکا (Eureka) مواجه می شوید که توسط فردی انگلیسی در سال 1856 ساخته شده است. این عمارت بعدها در حراجی به خانواده ثروتمند لوکلِزیو (Leclezio) و فرانکو موریسیان
 (Franco-Mauritian) واگذار شد. برنده این حراجی پس از اتمام جلسه نام اُرِکا را فریاد زد.

این عمارت آباء و اجدادی اکنون به موزه تبدیل شده که برای ساخت آن از چوب های همین منطقه استفاده شده است. بنای خانه اصلی دارای 109 در و اتاق هایی با سقف های بلند و مبلمانی منحصر به فرد می باشد که بازتاب دهنده ی فضای دوران گذشته است. شما می توانید در ایوان بزرگ عمارت اصلی بنشینید و چای بنوشید و در فضای کوچک تری معروف به لو راوَن (Le Ravin) نهار نوش جان کنید، و یا در صورت تمایل در میان باغ های گرمسیری که به دره ی عمیق و آبشار منتهی می شود به پیاده روی بپردازید.

شمال پورت لوئیس موریس:

شمال پورت لوئیس با داشتن ساحل های سفید و ماسه ای حیرت انگیز، تالاب های فیروزه ای رنگ، هتل های باکیفیت و استراحتگاه های محبوب ترو بیچ (Trou aux Biches)، گران بِه (Grand Baie) و پیریبیر (Pereybere) گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

همچنین از این منطقه می توان به مجموعه جزایر دور از ساحلی که دارای جاذبه های تفریحی برای علاقمندان به ساحل و طرفداران ورزش های آبی می باشند، دسترسی پیدا کرد. هرچند که بهترین قسمت ساحل ها در اختیار هتل ها بوده و اختصاصی محسوب می شود. تا زمانی که به محوطه ی ساحلی در هتل ها نرسیده باشید می توانید از ساحل به صورت رایگان استفاده کنید.

یک بزرگراه دوطرفه، با جاده های فرعی منتهی به روستاها و استراحتگاه های متنوع، منطقه شمالی جزیره موریس را به پورت لوئیس متصل می کند. در داخل جزیره موریس تپه های ملایمی، سطح هموار مزارع نیشکر را برهم ریخته اند. از ماه جولای تا دسامبر، به هنگام برداشت نیشکر، چشم اندازهای بی نظیری از کوه های موکا در شمال بندر لوئیس که نقش قطب نمای طبیعی را در گشت های پیاده و سواره برای شما ایفا می کند، دیده می شود.

در فصول دیگر سال ساقه های نیشکر بسیار بلندند، به قدری که مناظر در پشت آن ها پنهان می شوند. هرچند که در این اطراف همیشه کسی هست که شما را به سوی مقصد راهنمایی کند.

شمال از سمت پورت لوئیس

یکی از سه خلیج معروف جزیره موریس خلیج لوگوله (Le Goulet) نام دارد. ساحلی هلالی شکل و سفیدرنگ بین صخره های کم شیب که پشت آن جنگلی از درختان دم اسبی قرار گرفته، مناظر جاده ی آرسنال (Arsenal) واقع در این ناحیه را شکل می دهد. خلیج بعدی به دو تومبو (Baie du Tombeau) در جاده ی B 29 قرار گرفته است. در سال 1615 چهار کشتی متعلق به شرکت هلندی هند شرقی گرفتار طوفانی شدند که آب آن ها را به روی تپه های دریایی این خلیج کشاند. در این طوفان همه ی افراد کشتی ها غرق شدند به جز یک نفر به نام پیتر بوث (Both  Pieter) که بعدها کوهی در منطقه ی پورت لوئیس را به نام این دریاسالار نام گذاری کردند.

سومین خلیج بِه اُ تورتو (Baie aux Tortues) نامیده می شود که با سواحل جذاب رودخانه سیترون (Citron) و هتل های این منطقه احاطه شده است.

در این مکان تجهیزات و مهمات مورد نیاز برای سفر فرانسوی ها به هند در انباری در نزدیکی
مولان پودر (Moulin Poudre) جمع آوری می شد. این خلیج به عنوان یک پارک دریایی درنظر گرفته شده و به دلیل داشتن امکان غواصی مشهور است. اما متاسفانه مرجان های زیبای این محوطه با پیش روی هتل ها آسیب دیده اند. در نزدیکی بالاسلاوا (Balaclava) ویرانه هایی از ملک خصوصی مربوط به قرن نوزدهم دیده می شود و در محوطه ی  هتل ماریتیم (Maritim) نیز آبشاری قرار دارد.

در اینجا روستای کوچکی به نام پوانت اُ پیمان (Pointe aux Piments) ساحل را در برگرفته است. می توان در بازدید از این روستا از نزدیک با سبک زندگی محلی های این ناحیه آشنا شد و همچنین از تماشای ساحل صخره ای دوست داشتنی با زمینه ای پوشیده از چمن و چندین معبد زیبا لذت برد.

آکواریوم مدرن مستقر در جاده ی ساحلی به دلیل وجود مجموعه ای از تپه های دریایی و استخرهای بزرگ ماهی ارزش دیدن دارد. ترو بیچ، در گذشته یک دهکده ی ماهیگیری بوده که امروزه به استراحتگاهی بین المللی ارتقا یافته و هتلی نیز به همین نام با ساحل شنی سفیدی به طول سه کیلومتر در آن ساخته شده است.

تفریحات شبانه و زمین گلف 9 حفره ای، تعدادی مغازه و سوپرمارکت کوچک نیز در این مجموعه برای گردشگران در نظر گرفته شده است. در نزدیکی تریوله (Triolet) بزرگ ترین معبد هندو در جزیره ای به نام ماهسوارناث (Maheswarnath) قرار گرفته که در سال 1857 بنا شده است.

محبوب ترین ساحل عمومی در مون شوازی (Mon Choisie) واقع شده است. در این مکان یک زمین چمن فوتبال و لاین فرود قدیمی، که در آن یادبودی جهت گرامی داشت اولین پرواز از جزیره موریس به ریونین در سال 1933 توسط دو خلبان فرانسوی به نام های هیلی (Hily) و سورتل (Surtel) ساخته شده، وجود دارد. در تعطیلات آخر هفته این محوطه مملو از کمپ های موقت می شود. خانواده ها غذای تقدیمی (farathas) درست کرده و در زیر سایه درختان انبوه به جشن و شادی می پردازند.

اینجا مکانی مناسب برای غواصی، شنا، اسب سواری و پیاده روی وجود دارد. پشت ساحل، مزرعه ی نیشکر قدیمی به جامانده از قرن 19 اکنون به پارک اسب سواری تبدیل شده است.

بعضی از اطلاعات مهم درباره موریس

 • قاره: آفریقا
 • پایتخت: پورت لوئیس
 • واحد پول: روپیه موریس
 • زبان رسمی: انگلیسی
 • شهرهای بزرگ: پورت لوئیس

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

شهر های موریس


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • قوانین پرواز ترکیش ایرلاین

  آشنایی با شرکت هواپیمایی ترکیه: ترکیش ایرلاینز

  ترکیش ایرلاینز ترکیش ایرلاینز را می توان یکی از بهترین شرکت های پروازی دانست که سابقه رتبه اول در اروپا را دارد و به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی معتبر جهان شناخته می شود.  پرواز ترکیش ایرلاین خدمات منحصر به فردی برای مسافران ارائه می نماید که به همین دلیل می توانید سفری آرام و راحت […]

 • با کاخ چراغان استانبول، آخرین کاخ عثمانی بیشتر آشنا شوید

  کاخ چراغان استانبول عثمانی یکی از امپراتوری های بزرگ بوده است که شامل ترکیه امروزی و چند کشور دیگر بوده است. از این امپراتوری که در گسترش اسلام به سایر نقاط دنیا تاثیر بسیار زیادی داشته است، امروزه چندین کاخ به جای مانده است که کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از این مراکز […]

 • حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول

  حمام ترکی حمام ترکی به دلیل نوع طراحی باستانی امروزه به یکی از معروف ترین مراکز گردشگری ترکیه تبدیل شده است. حمام سنتی چمبرلی تاش را می توان یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری استانبول دانست که بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم […]

 • هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید دارای امکانات بسیار زیادی است. هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید در بهترین موقعیت شهر قرار دارد و بهترین اتاق ها را دارد.

 • هتل لازونی استانبول

  اقامت در هتل لازونی استانبول

  هتل لازونی استانبول در یک موقعیت بسیار عالی قرار دارد. هتل لازونی استانبول که هتل 5 ستاره است که بهترین اتاق ها را در اختیار مسافرین قرار می دهد.

 • هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری دارای یک موقعیت عالی می باشد. اقامت در هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری سفر را رویایی و بیادماندنی می کند.

 • هتل های قازان روسیه

  قازان یکی از شهرهای گردشگری روسیه است که مکان های زیادی برای بازدید دارد. به همین علت هم هتل های زیادی را در خود جای داده است. هتل های قازان از تنوع بسیاری برخوردار هستند و هر کدام آن از امکانات ویژه ای برخوردار هستند. در ادامه چند هتل 4 ستاره برای گردشگران این شهر […]