چین

آشنایی با کشور چین

از روزگاران قدیم، سفر به چین یکی از سفرهای سخت و طاقت فرسا در بین جهانگردان بوده است. چرا که کشور چین از نظر جغرافیایی در مسیر کوهستان های صعب العبور قرار گرفته است. با این حال این شرایط جغرافیایی باعث شده است که کشور چین کمتر مورد هجوم بیگانگان قرار گیرد. همه این عوامل موجب شده است که سفر بهاین کشور در نظر گردشگران بسیار هیجان انگیز به نظر برسد. پهنای گسترده ی چین در کنار فرهنگ و آداب و رسوم غنی و کهن مردم سبب شده است که این کشور یک گزینه مناسب برای سفر باشد. در ادامه به طور مفصل با کشور چین و جاذبه های گردشگری منحصر به فرد آن آشنا می شویم.

چین ، کشوری به قدمت تاریخ

این کشور یکی از کهن ترین کشورهای جهان است چرا که از جمله تمدن هایی بوده است که در زمان تمدن مصر و بابل نیز وجود داشته است. از آنجا که بیشتر تمدن های جهان در کنار رودخانه های بزرگ شکل گرفته است، تمدن این کشور نیز در کناره ی رود زرد ایجاد شده است. امپراطوری های چین باستان حاکمانی قدرتمند در منطقه بوده اند و همواره نقش اساسی در روابط کشورها داشته اند.

چین از نظر جغرافیا

کشور چین از نظر جغرافیایی در قسمت شرق آسیا واقع شده است و پس از روسیه، دومین کشور از نظر وسعت است. این کشور بیش از یک میلیارد نفر جمعیت داشته به همین دلیل از پرجمعیت ترین کشورهای جهان به شمار می رود. چین با بسیاری از کشورها مانند روسیه، قرقیزستان، افغانستان، هند، پاکستان، کره شمالی و ویتنام همسایه است. علاوه بر آن از دریای های اطراف آن می توان به دریای زرد، خلیج کره و دریای چین اشاره نمود. رودخانه زرد نیز در منطقه شمال چین واقع شده است که از نظر تاریخی و طبیعی از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا تمدن چین از این ناحیه شکل گرفته است.

در قسمت های شمال شرقی چین جنگل های انبوه قرار گرفته است و باعث به وجود آمدن مناظر حیرت انگیزی شده است که انسان را برای سفر به این کشور ترغیب می کند. وجود رودخانه یانگ تسه در قسمت های جنوبی و مرکزی این کشور باعث ایجاد جنگل های نیمه استوایی شده است. رود یانگ تسه نیز یکی از مهم ترین شریان های طبیعی چین است. در بخش های شرقی چین نیز شهرهای مهم شانگهای و جیانگسو قرار دارد که از قطب های اقتصادی چین هستند.

آب و هوا در سفر به چین

پهناور بودن این کشور موجب شده است که آب و هوای متنوعی نیز داشته باشد. به طوری که می توان آب و هوای گرمسیری و بارانی را در جنوب چین و هوای سرد و برفی را در شمال این کشور تجربه نمود. با این حال باران های موسمی یکی از اصلی ترین مشخصه های آب و هوای چین است. بنابراین به منظور سفر به چین بهتر است به گزارش های هواشناسی توجه کنید چرا که ممکن است گرفتار طوفان های موسمی حین سفر شوید. کشور چین دچار بلایای طبیعی بسیاری مانند طوفان های موسمی، سیل، سونامی، زلزله و خشکسالی نیز شده است.

وقوع پدیده خشکسالی در برخی از نقاط چین سبب شده است که انجمن های زیست محیطی هر ساله نگرانی های خود را در این زمینه اعلام کنند. البته کشور چین در طی سالیان اخیر برای کاهش خسارات این بلای طبیعی اقدامات مثبتی انجام داده است که از جمله آن ها می توان به کاشت هزاران اصله درخت در مناطق بیابانی اشاره نمود.

[cn-suggest-posts sts=”دیوار بزرگ چین” stl=”https://deltaban.com/attraction/great-wall-china/” sbs=”تور چین” sbl=”https://deltaban.com/china-tours/”]

اقتصاد چین

در سال های اخیر، اقتصاد این کشور دچار رشد های قابل توجهی شده است. در حال حاضر کشور چین یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان محصولات مختلف در جهان است و از نظر تولید ناخالص ملی پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد. حضور این کشور در بسیاری از سازمان های بین المللی از نظر سیاسی و اقتصادی این کشور را در جایگاه خوبی قرار داده است. شاید کمتر کسی تصور می کرد این کشور بتواند جمعیت میلیاردی خود را کنترل کند اما امروزه با برنامه ریزی درست و سیاستگذاری های کلان توانسته پیشرفت قابل قبولی داشته باشد. یکی از این سیاستگذاری ها، توجه به صنعت گردشگری بوده است.

سفر به چین

حمل و نقل در سفر به چین

یکی از چالش های اساسی گردشگران در سفر به این کشور، حمل و نقل است چرا که این کشور بسیار پهناور بوده و برای مسافرت های داخلی باید زمان زیادی را طی کرد. اما جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا چینی ها این مشکل را نیز حل کرده اند. در حقیقت این کشور طی سالیان اخیر سرمایه گذاری های بسیاری در زمینه افزایش گردشگری انجام داده است که یکی از آن ها گسترش وسایل حمل و نقل درون شهری و برون شهری چین است.

جالب است بدانید که شهرهای پکن و شانگهای دارای یکی از بزرگ ترین خطوط مترو هستند بنابراین در سفر به این کشور به راحتی می توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. علاوه بر آن، احداث فرودگاه های بین المللی و داخلی در اکثر شهر های چین سبب شده است که مسافرت های برون شهری نیز با سهولت انجام شود. بنابراین در صورتی که تورهای گردشگری را برای سفر بهاین کشور انتخاب کرده باشید می توانید شهرهای مختلف را در مدت زمانی محدود بازدید نموده و از عظمت و شکوه چین شگفت زده شوید.

گردشگری در چین

توجه به صنعت گردشگری و توریسم در سالیان اخیر بین چینی ها به شدت افزایش یافته است چرا که امروزه گردشگری یکی از شاخص های پیشرفت هر کشوری است. این کشور به دلیل دارا بودن طبیعت بکر و منحصر به فرد در کنار قدمت تاریخی توانسته است توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند. چینی ها برای ترغیب هر چه بیشتر توریست ها برای سفر به این کشور، اقدام به تبلیغات گسترده تاریخ، فرهنگ و جاذبه های گردشگری خود در رسانه ها کرده اند. همچنین در حال استفاده از تمام ظرفیت های این کشور برای جذب گردشگر هستند. افزایش ساخت هتل های مدرن و مجلل، مراکز تفریحی و گردشگری، گسترش حمل و نقل عمومی، تسهیل صدور ویزا و روادید برای مسافران و بسیاری از اقدامات دیگر سبب شده است که چین به عنوان مقصدی مناسب برای سفرهای کوتاه مدت و بلند مدت انتخاب خوبی باشد.

شهر های مهم چین

از شهرهای این کشور می توان پکن، شانگهای، گوانجو، شنزن و شیامن را نام برد. پکن پایتخت چین و از بزرگترین شهر های جهان است که بیش از بیست میلیون جمعیت دارد. پکن در لغت به معنای پایتخت شمالی بوده و از نظر سیاسی و فرهنگی نیز دارای اهمیت فراوانی است. پس از پکن مهم ترین شهر چین شانگهای است. این شهر یکی از بزرگترین بندر های جهان است که به شهر آسمان خراش ها معروف است. شانگهای در نزدیکی رود یانگ تسه و در کنار اقیانوس آرام است و امروزه جزو شهرهای جذاب جهان برای گردشگران به شمار می رود. گشت و گذار در این شهر می تواند خاطرات شیرینی برای شما بسازد.

جاذبه های گردشگری در سفر به چین

تنوع جاذبه های گردشگری در این کشور انقدر زیاد است که گردشگران با هر سلیقه و دیدگاهی می توانند از دیدن آن ها لذت ببرند. از جمله جاذبه های گردشگری در این کشور می توان به دیوار چین، شهر ممنوعه، میدان تیان آنمن، باغ وحش پکن، کاخ تابستانی پکن، باغ یویوان شانگهای، موزه شانگهای، برج مروارید شرقی شانگهای، کلیسا ها و موزه های شانگهای، برج کانتون گوانجو، خانه اپرای گوانجو، منطقه تفریحی چایم لانگ گوانجو و قله و بندرگاه هنگ کنگ و بسیاری دیگر از جاذبه های تفریحی و تاریخی اشاره نمود.

شهر ممنوعه یکی از زیباترین جاذبه های شهر پکن است که شامل تعداد زیادی کاخ پادشاهی است. بسیاری از گردشگران، شهرت این کاخ ها را مانند کاخ کرملین روسیه و باکینگهام می دانند. معماری به کار رفته در شهر ممنوعه در زمره بهترین معماری های چوبی جهان است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. میدان تیان آنمن پکن نیز به دلیل نقش داشتن در بسیاری از اتفاقات سیاسی در چین، دارای اهمیت فراوانی است به طوری که می توان گفت این میدان مشهور ترین میدان جهان است. در اطراف این میدان تاریخی موزه ملی چین، یادبود قهرمانان چین، سالن بزرگ خلق چین و برج تیان آنمن قرار دارد که بازدید از آن ها در سفر به این کشور بسیار خاطره انگیز خواهد بود.

[cn-suggest-posts sts=”آفاموسا کوالالامپور” stl=”https://deltaban.com/attraction/afamosa-kuala-lumpur/” sbs=”ویزای چین” sbl=”https://deltaban.com/visa-china/”]

آشنایی با دیوار شگفت انگیز چین

دیوار بزرگ چین در محدوده شرق به غرب و در امتداد مرزها ساخته شده است تا امپراطوری چین را از گزند بیگانگان حفظ کند. ساخت این دیوار صدها سال به طول انجامیده است و طول آن به بیش از 50 هزار کیلومتر می رسد. بر اساس افسانه های چینی، مسیر ساخت دیوار چین را یک اژدهای سفید به کارگران نشان می داده است.

علاوه بر این افسانه های بسیاری پیرامون ساخت دیوار چین بیان می شود که نشان دهنده اهمیت این سازه در فرهنگ و تمدن این کشور است. چینی ها اقدامات بسیاری برای محافظت از چین هنگام جنگ ها انجام داده اند که از جمله آن ها می توان به ساخت خندق در برخی نقاط آن و همچنین استفاده از سلاح های رایج مانند کمان های فولادی و پتک اشاره نمود. دیوار چین یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری جهان است که می تواند بیانگر عظمت تمدن چین باشد. سفر به این کشور و تماشای این شاهکار بشری آرزوی هر گردشگر حرفه ای است.

هتل ها و مراکز خرید چین

پکن به عنوان پایتخت چین، هتل ها و مراکز خرید بسیار زیادی را در خود جای داده است. از جمله این مراکز خرید می توان به شین کونگ، بچینگ سنتر، سولانا و کاپیتال لند اشاره کرد. مرکز خرید سولانا در شهر پکن یک مجتمع تجاری و تفریحی حیرت انگیز است در تمام نقاط این مجموعه چیزی برای سورپرایز کردن گردشگران وجود دارد. شهر شانگهای نیز دارای مراکز خرید پرشماری است و خرید کردن در این شهر یکی از لذت بخش ترین تجربه ی گردشگران در سفر به این کشور است.

در مراکز خرید این شهر می توان مشهور ترین برندهای جهان را در کنار هم دید. معروف ترین مراکز تجاری شانگهای شامل: آی اف سی مال، سوپر برند مال، گرند گیت وی و هنگ کنگ پلازا می باشد. مرکز خرید معروف تایکو هوی نیز در شهر گوانجو و توسط شرکت های آمریکایی ساخته شده است. در کنار این مجموعه نیز یک هتل پنج ستاره قرار دارد که می تواند گزینه مناسبی برای اقامت در سفر به این کشور باشد. با رزرو آنلاین هتل ، میتوانید با خیالی راحت سفر کنید و از سفر خود لذت ببرید .

سوغاتی های چینی

ما ایرانی ها اکثرا وقتی نام کشور چین را می شنویم، تصویر غذا خوردن چینی ها با چوب های مخصوص در ذهنمان نقش می بندد. به همین دلیل است که این چوب ها که به آن چاپستیک می گویند، از پر تقاضا ترین سوغاتی های این کشور است. در واقع این چوب های غذاخوری به یکی از المان های فرهنگی چین تبدیل شده است. بنابراین پیشنهاد می شود هنگام سفر به چین، چاپستیک را فراموش نکنید.

از دیگر چیزهایی که در سفر به چین می توانید برای دوستان و آشنایان خود بخرید، چای است. در حقیقت، چای مهم ترین سوغاتی این کشور است به طوری که این محصول را می توانید در اقصی نقاط چین و در تمام بازارهای سنتی و حتی مدرن و امروزی آن را تهیه نمایید. ظروف میناکاری شده نیز از جمله محصولات سنتی و قدیمی چین است که فروشگاه های بسیاری در سراسر چین اقدام به فروش آن می کنند. از دیگر محصولات چین می توان ابریشم را نام برد. ابریشم از زمان های قدیم جزو سوغات معروف چین بوده است. لباس های ابریشمی چینی بسیار محبوب هستند اما قیمت زیادی نیز دارند. حضور در بازارهای سنتی چین و بازدید از کارگاه های ابریشم بافی می تواند برای گردشگران بسیار هیجان انگیز باشد حتی اگر قصد خرید نداشته باشید!

هزینه تورهای سفر به چین

برای رزرو تور چین بهتر است بدانید که سفر به تمام نقاط این کشور و دیدن تمام جاذبه های آن در یکبار سفر تقریبا کار نشدنی است چرا که گستردگی جغرافیایی این کشور  و همینطور جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی این کشور بسیار زیاد است. علاوه بر آن باید هزینه های این سفر را نیز در نظر گرفت. بنابراین بهتر است برای سفر به چین تورهایی را انتخاب کنید که بازدید از شهرهای مورد نظرتان را در برنامه های خود داشته باشد. طی سالیان اخیر آژانس های مسافرتی بسیاری اقدام به برگزاری تورهای چین می کنند که از قیمت مناسبی نیز برخوردارند و باعث ترغیب گردشگران برای یک مسافرت منحصر بفرد و تکرار نشدنی می شوند.

نکات ضروری و مدارک لازم برای سفر به چین

برای سفر به این کشور می توانید از ویزای توریستی استفاده کنید که اعتبار این ویزا سی روزه می باشد. اگر قصد سفر به چین به وسیله تورهای گردشگری را دارید می توانید از ویزاهای توریستی گروهی استفاده کنید که هزینه کمتری دارد. حداقل تعداد نفرات برای صدور این نوع ویزا 5 نفر بوده و اعتبار آن نیز سی روزه است. از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای چین می توان به داشتن پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و بیمه نامه های مسافرتی، بلیط رفت و برگشت و ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد، اشاره کرد.

2+

بعضی از اطلاعات مهم درباره چین

 • قاره: آسیا
 • پایتخت: پکن
 • واحد پول: یوان
 • زبان رسمی: چینی
 • شهرهای بزرگ: شانگهای-پکن

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

شهر های چین


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • استانبول، شهری شگفت‌انگیز برای یک سفر رمانتیک

  ماه عسل اولین سفر زندگی مشترک و از به یادماندنی‌ترین رویدادهایی است که در زندگی شما اتفاق می‌افتد. شاید به همین علت است که باید وسواس زیادی برای برنامه ریزی سفر ماه عسل خود داشته باشید. جاذبه ‌های رمانتیک استانبول یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای سفر خود انتخاب کنید. در تمام دنیا […]

 • جنگل بلگراد، شگفتی در استانبول

  جنگل بلگراد جاذبه ای در دل شهر استانبول نام کشور ترکیه که شنیده می‌شود ناخودآگاه ذهن همه افراد به سمت شهر استانبول و آب و هوای بی نظیر آن می‌رود. شهری که همه مردم آن را با جاذبه‌های تاریخی و مراکز خرید بی‌نظیرش می‌شناسند. سالانه افراد زیادی برای تماشا و خرید به شهر استانبول سفر […]

 • راهنمای سفر به زوریخ

  زوریخ یکی از گران‌ترین و مرفه‌ترین شهرهای جهان است. اگر به دنبال ماجراجویی هستید زوریخ گزینه مناسبی است. زوریخ یک شهر پر جمعیت در شمال مرکزی سوئیس است. اگر چه این شهر پایتخت سوئیس نیست اما یکی از قطب‌های تجاری و اقتصادی این کشور به شمار می‌آید و هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا […]

 • برترین جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  کشور ترکیه در همسایگی ایران واقع شده است و هر ساله گردشگران زیادی از ایران و سایر کشورها به این کشور سفر می‌کنند. کوش آداسی یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه است و بر اساس آمار بعد از استانبول دومین شهر دیدنی و توریستی ترکیه به حساب می‌آید.  ما در این مطلب قصد داریم بهترین […]

 • برترین جاذبه گردشگری سنگاپور

  سنگاپور یک کشور کوچک است که نام پایتخت و خود کشور یکی است. اما به دلیل جاذبه‌های گردشگری منحصر به فردی که در آن وجود دارد توانسته در جوامع بین الملل به ویژه در عرصه گردشگری بدرخشد. این کشور دارای تفریحات هیجانی بسیار و همچنین بازارهای زیادی است و با توجه به داشتن آب و […]

 • عجیب ترین آداب ازدواج در سراسر جهان

  سنت ازدواج یکی از آیین‌هایی است که در سراسر جهان بین قوم و قبلیه‌ها و ملت‌های مختلف به صورت مشترک وجود دارد، از این نکته غافل نشویم که ازدواج کردن یکی از زیباترین اتفاقاتی است که در زندگی هر فردی ممکن است رخ دهد اما سنت و آداب رسوم آن در سراسر جهان متفاوت است […]

 • راهنمای سفر به وین

  سفر به وین پایتخت اتریش که به شهر موسیقی جهان معروف است می‌تواند خاطره انگیزترین سفر شما باشد. این شهر بناهای تاریخی جذابی دارد، این بناهای تاریخی شکوه گذشته این شهر را یادآوری می‌کند. در این شهر موزه‌های متعددی وجود دارد که تاریخ و هنر این کشور را به تصویر می‌کشد. در گوشه و کنار […]