20 فروردین 1397

تنریف

آشنایی با شهر تنریف

شهر تنریف دارای سواحل مختلفی‌ از آتشفشنهای ماسه‌ای و به زیبایی شنهای طلایی، جنگلهای شگفت انگیز انباشته از درخت‌های برگ بو و تعداد بیشماری از جنگل‌های کاج می‌باشد.

سنتها، تاریخ، غذاهای بومی و همه چیز برای لذت بردن مهیاست. دو فرودگاه بین المللی مدرن در شمال و جنوب، این جزیره را به اسپانیا و سایر شهر‌های اروپا مرتبط می‌سازد.

این جزیره همچنین دارای راههایی زمینی‌ مناسبی است، دو بزرگراه شمال و جنوب این جزیره را به هم مرتبط می‌سازد، به همراه سرویس اوتوبوسرانی که تمام جزیره را پوشش میدهد.

تنریف در فاصله حدود ۳۰۰ کیلومتری قاره ی آفریقا و ۱۳۰۰ کیلومتری اسپانیا قرار دارد، و حقیقتاً سرزمین تضاد هاست. دریا، کوه ها، آفتاب درخشان و ترکیبی‌ از رنگهای مختلف این جزیره را به مکانی  مناسب  برای گذراندن تعطیلات  تبدیل کرده است.

حدود ۳۰۰۰۰ سال پیش جزیره تنریف، توسط گدازه‌های آتشفشانی به عنوان یکی‌ از بزرگترین مجموع جزایر قناری شکل گرفت. این جزیره با وسعت ۲۰۳،۴۳۸ متر مربع در منطقه ای‌ گرمسیری قرار دارد و به خاطر وجود بادهای گرمسیری، هوایی معتدل با میانگین ۲۳ درجه سانتیگراد در تمام طول سال دارد.

کوه ها

بخش عمده‌ای از تنریف را کوهها تشکیل داده اند. برخی‌ از آنها بسیار مرتفع می باشند، مثل کوه آتشفشانی “TIDE” که با ارتفاع ۳۷۱۸ متری بلندترین قله در تمام اسپانیاست. سایر کوه ها مناظر دیدنی‌ دیگری با اندازه‌ها و ستونهای متفاوتی را در شمال شرقی‌ جزیره شکل داده اند ، نظیر “ANAGA RANGE”.

مناظر شگفت انگیزی از شکل صخره‌هایی که گوانچس‌ها (قدیمی‌‌ترین ساکنین جزیره) برای زندگی‌ در غار‌ها حفر کرده اند، به وجود آمده است.

دره ها

در شهر تنریف دره‌های زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها به صورت باغ‌های طبیعی‌ در آماده اند. این دره‌ها از شمال به جنوب جزیره کشیده شده و جزیره را به بخشهای بی‌ نظیری از نظر تنوع گیاهی و جانوری تقسیم کرده است.

دره مرگ واقع در ” ADEJE” با منظره ویژه اش یک منطقه دیدنی‌ است و با عمق ۳۰۰ متری در حدود ۵۰۰ هکتار گسترده شده است. در این دره نشان‌های از مسیر‌هایی که بومیان برای تشییع مردگان خود استفاده میکردند وجود دارد. در انتها نیز آبشاری به ارتفاع ۲۰۰ متر قرار دارد که با پوشش گیاهی سبز رنگش بسیار چشم نواز است.

صخره ها

صخره‌های آتشفشانی که گاه اشکال خیالی و شگفت انگیزی را تشکیل می دهند، یکی‌ دیگر از از مناظر جذاب تنریف هستند. در تمام جزیره بیش از صد‌ها صخره با اشکال متفاوت وجود دارد که تماشائی‌ترین آنها “PAISAJE LUNAR” می‌باشد.

این صخره‌ها دارای قوس‌های باور نکردنی ای هستند که توسط باد ایجاد شده است. همچنین می‌توان یک پیاده روی ۴۰ دقیقه‌ای در پارک جنگلی‌ کورونا داشت که دارای صخره‌های زیبا حاصل فرسایش چندین هزار ساله می‌باشد.

جنگلهای بو

این جنگل‌ها بسیار پر برگ و با طراوت می باشند و عمدتاً از درختان بو و سرخس تشکیل شده اند. این جنگل‌ها در دوره سوم در حوزه مدیترانه ناپدید شدند و امروزه تنها در “MACARONESIA” که جزایر قناری بخشی از آن است وجود دارند. در تنریف برخی‌ از نمونه‌های عالی‌ این جنگل‌ها یافت می شود.

ماهیگیری در اعماق دریا

سفرهای ماهیگیری و قایق کرایه‌ای از بندر تا قلب اقیانوس اطلس بسیار جذاب و دیدنی‌ است. در جنوب گونه‌های مختلف ماهی‌ نظیر: ماهی‌ تن، شمشیر ماهی‌ و طوطی ماهی‌ وجود دارد. اگرچه، معروفترین آن نیزه ماهی‌ آبی با بیش از ۶۵۰ کیلو گرم وزن است.

بستر اقیانوس

بستر دریای اطراف تنریف به طور شگفت انگیزی غنی‌ و متنوع است و زندگی‌ دریایی و رنگ‌های آن خیره کنند اند. حتی در زیر آب هم تنریف جذابیتهای خود را حفظ می‌کند. لاکپشت ها و مارماهی ها و شقایق دریایی با طول بیش از ۲ متر تنها بخشی از گونه‌هائی هستند که در این آبهای زلال زندگی می کنند. بسیاری از ماهی‌‌ها به عنوان بخشی از مواد اولیه‌ در تهیه خوراکی‌های سنتی استفاده می شوند. طبیعت آتشفشانی جزیره، بستری زیبا از صخره ها، غار‌ها و تپه ها به طول ۳۵۰ کیلومتر در امتداد ناحیه‌‌ ساحلی پدید آورده است و دمای‌ آب در این منطقه بین ۱۷ تا ۲۵ درجه باقی‌ می ماند.

تالابها

یکی‌ دیگر از راههای لذت بردن از تنریف استفاده از تالابهای شنی سیاه براق آن است. انتخابی مناسب برای کسانی‌ که به دنبال سکوت و آرامش میباشند و مکانی بکر را می‌پسندند. تعداد زیادی از این تالابها در سراسر شمال و جنوب جزیره قرار دارد که البته برای رسیدن به تالابها باید مسافتی نسبتا طولانی‌ را پیمود ولی‌ در نهایت می‌توان از منظره و آفتاب و دریای زیبایش لذت برد.

جاذبه های دیدنی تنریف

صخره‌های ساحلی

در قسمت‌های زیادی از سواحل جزیره صخره‌هایی وجود دارند که جالبترین آنها صخره‌های “GIGANTES” در “SANTIAGO DEL TEIDE” با  ارتفاعی  در حدود ۶۰۰ متر است. در بسیاری دیگر از نقاط جزیره کوه‌ها و صخره‌های با چشم انداز زیبا وجود دارد.

اسکله ها: اسکله های تنریف مکانهای زیبا برای بازدید هستند، به خصوص برای کسانی‌ که قصد سفر از طریق دریا به جزیره را دارند. این بنادر توانایی سرویس دهی‌ و ارائه امکانات به طیف وسیعی از مسافران از قایقهای کوچک مسافرتی‌ تا کشتی‌‌های لوکس را دارند. ۷ بندر برای انتخاب در شمال و جنوب وجود دارند.

موج سواری‌ بادبانی

نقاطی از جزیره است که شرایط وزش باد برای انجام موج سواری‌ بادبانی در تمامی‌ سال ایده‌آل است. این موقعیت در نقاطی مختلف نظیر دره “EL MEDANO” در “GRANADILLA DE ABONA” یافت میشود و آنجا را مکانی جذاب برای افرادی که برای موج سواری‌ به آنجا کوچ کرده اند، تبدیل کرده است. فشار باد در این نقاط اغلب ۶ تا ۷ برابر می شود. در “EL MEDANO” یک انبار از تخت موج و تعمیرگاه و حتی کارگاه ساخت تخت و بادبان، به خوبیِ فروشگاه‌های مخصوص موج سواری‌ وجود دارد. مکانی که برای آموزش توصیه می گردد “PLAYA GRANDE” است، جایی که متبحران زیادی میتوانند امواج بیشتری را تست نمایند.

غواصی 

جزیره حقیقتاً دارای بستر زیبا و رنگارنگی در هر دو منطقه شمال و جنوب است. بیش از ۵۰۰ گونه زندگی‌ دریایی در آن وجود دارد. یک شبکه گسترده از مرکز غواصی در جزیره وجود دارد که می‌توان از آن لوازم مورد نیاز و ایمن برای غواصی را خرید یا اجاره نمود. همچنین مربیان ماهری که سطوح مبتدی و پیشرفته در روز و شب را آموزش میدهند، مشغول به کار هستند. غار‌ها و تونل‌های آتشفشانی، که طول آنها به بیش از ۵۰ متر می‌رسد، کشتی‌‌های شکسته که یک چهارم قرن پیش سواحل “CRISTIANOS” را بلعید، این وضوح و شفافیت آب را سبب شده است

تماشای وال

در تنگه‌ای که جزیره تنریف را از “GOMERA” جدا می‌کند، یک گروه ثابت از وال ها، نوعی دلفین با دهان بطری مانند و “CETACEANS” وجود دارد و براحتی می‌توان آنها را در یک سفر معمولی‌ با قایق تماشا کرد. چرا که به راحتی‌ در فاصله چند متری قایق ظاهر  می شوند، تجربه‌ای که در هر زمان از سال می‌توان از آن لذت برد.

قایق‌های متعددی هرروز بادبانهایشان را از لنگرگاه‌های “LOS CRISTIANOS PUERTO COLON”  و “PUERTO SANTIAGO” در تمامی‌ جنوب برای لذت بردن مسافرین از این طبیعت زیبا آماده میکنند.

کشتیرانی

شرایط کشتیرانی بسیار شگفت آور است، با کانالهای باد موجود با نیروی بین ۴ تا ۵ در مقیاس بیوفورت. مسیر‌های کشتیرانی با انتخاب‌های مختلف به وجود آورده است، اجاره قایق‌های کوچک و ناو‌های جنگی بزرگ برای روز‌های طولانی‌ تر در دریا وجود دارد.

پارک ملی‌،میراث جهانی و منطقه‌ای سحر آمیز

پارک ملی‌ با آتشفشانی به همین نام احاطه شده است و با ارتفاع ۳۷۱۸ متر پر بازدیدترین پارک در تمام اسپانیاست. تنوع فوق‌العاده‌ گیاهی و جانوری و ارزش جغرافیایی بالا به دلیل وجود آتشفشانی طبیعی سبب شده است تا این پارک از طرف یونیسکو به عنوان سایت میراث فرهنگی‌ جهان، و به عنوان سمبلی‌ برای تنریف تبدیل شود.

پوشش گیاهی و تنوع جانوری

این جزیره، زیستگاه بیش از ۵۰ گونه جانوری و گیاهی است. از این تعداد ۱۲ گونه مختص پارک ملی‌ است. درخت‌های جارو مانند زرد رنگ، برج‌ های از سنگ‌های قیمتی قرمز و آبی و نگارگری بنفش رنگ در مقابل خاک سرخ رنگ زمین و صخره‌ها تصویر زیبایی را به وجود آورده اند. این سه گونه گیاهی شناخته شده‌ترین گیاهان پارک هستند که خود را با هرگونه شرایط آب و هوایی، ارتفاعات زیاد، کاهش بارندگی تطبیق داده و به گیاهان معجزه آسایی تبدیل شده اند. همچنین محدوده ۲۰۰۰۰ هکتاری این پارک پناهگاه برخی‌ از گونه های عجیب جانوری است، که برخی‌ از مهره داران، جانوران کوچک، و برخی‌ از خزندگان بومی از این دست اند. یکی‌ از انواع آنها مارمولک مهره آبی است و قناری وحشی معروفترین پرندگان پارک هستند. تنوع بی‌ مهرگان نیز با بیش از ۷۰۰ گونه بسیار قابل توجه است.

صخره‌های یانو د اوکانکا

یکی‌ از مکان‌های شگفت انگیز “TIEDE” در پارک ملی‌ “LLANO DE UCANCA”  یا دره مرگ است، با وسعت ۳۰۰ هکتار که به خاطر نبودن هیچ شی‌‌ای به عنوان راهنما و نشانه در سکوت غرق شده، و به سختی‌ می‌توان راه خود را در آن پیدا نمود، رنگهای گدازه ها با سایه‌های مختلفی‌ غیر قابل تصور است. این دره در دور افتاده‌ترین و غریب ترین نقطه از دهان آتشفشان “CANADES DEL TIEDE” قرار دارد.

رصد خانه “IZANA”

فضای استثنائی و شرایط مترولوژیکی  پارک “TIEDE” موقعیتی مناسب را جهت بررسی کهکشان فراهم آورده است. تلسکوپ‌های مدرنی‌ برای رصد ستارگان در این رصد خانه وجود دارد و محققان زیادی در آن مشغول به کار هستند. صنعت رصد ستارگان به منظور درک اتفاقاتی که در فراسوی ابر‌ها اتفاق می‌افتد به قرن ۱۹ بر می گردد. این رصدخانه با ساختمان مدور و گنبد‌های سفید رنگ در بالای آن، چشم انداز بی‌ نظیری را از دور به وجود آورده است.

سواحل

یکی‌ از بهترین جاذبه‌های تنریف سواحل آن است، جایی که شما میتوانید از آفتاب و دریا در تمام طول سال لذت ببرید. انتخاب‌های بیشماری برای مکان شنا یا گرفتن حمام آفتاب وجود دارد. برخی‌ سواحل طبیعت آتشفشانی با شنهای سیاه دارند، برخی‌ دارای شنهای طلایی و در بعضی‌ از آنها حوضچه‌های طبیعی وجود دارد که توسط گدازه‌های آتشفشان به وجود آمده اند. بسیاری از این سواحل علاوه بر امکانات تفریحی تسهیلاتی هم برای افراد معلول ایجاد کرده اند.

حوضچه‌های طبیعی

گدازه‌هایی که از آتشفشان فوران میکنند در برخورد با سطح آب نوعی حوضچه‌های طبیعی را به وجود آورده اند، مانند نمونه‌هایی که در شمال جزیره وجود دارند. این چشمه ها در مناطقی مانند “CHARCO LA” ،”BAJAMAR” ،”EL CALETON” ،”LAJA”  قرار دارند و آب آنها هر بار پس از جزر و مدّ تازه میشود و حسی تازه به شناگران میدهد. به خصوص برای کسانی‌ که تا به حال چنین چشمه‌هایی را تجربه نکردند، بسیار لذت بخش است. در “BAJAMAR” دو چشمه به همراه استخری برای کودکان و امکانات کامل از جمله رختکن و رستوران وجود دارد در “CHARCO LA LAJA” و “EL CALETON” نیز چنین امکاناتی موجود می‌باشد.

سواحلی با شن‌های طلایی

این سواحل بیشتر در قسمت جنوبی تنریف یافت می‌شوند از “GUIMAR” تا “ADEJA”، برخی‌ از این سواحل بسیار ساکت و بکر میباشند و مکانی مناسب برای استراحت هستند، در حالی‌ که برخی‌ دیگر برای تفریح به همراه خانواده و دوستان در نظر گرفته شده است، تمام امکانات از جت اسکی گرفته تا موج سواری‌ در آنجا برای شما فراهم است. یکی‌ از بهترین جاذبه‌های تنریف سواحل آن است جایی که شما میتوانید از آفتاب و دریا در تمام طول سال لذت ببرید. شما انتخاب‌های بیشماری برای مکان شنا یا گرفتن حمام آفتاب دارید.

برخی‌ سواحل طبیعت آتشفشانی با شن‌های سیاه دارند، برخی‌ دارای شنهای طلایی و در بعضی‌ از آنها حوضچه‌های طبیعی وجود دارد که توسط گدازه‌های آتشفشان به وجود آماده اند. بسیاری از این سواحل علاوه بر امکانات تفریحی تسهیلاتی هم برای افراد معلول ایجاد کرده اند.

سواحل با شنهای سیاه

ریشه آتشفشانی جزیره تنریف در سواحل شن‌های سیاه آن منعکس شده که بیشتر در شمال و ساحل کنار پارک اناگا قرار دارند البته برخی‌ از این سواحل را در جنوب جزیره هم میتوانید پیدا کنید. برخی‌ از این مکان‌ها مناطق گردشگری نمی‌باشند در حالی‌ که برخی‌ دیگر بسیار پر بازدید و شناخته شده هستند.

جنوب جزیره

جنوب تنریف به آب و هوایی بی‌ نظیر، خورشید درخشان در تمامی‌ سال و همچنین سواحل آن که در سر تا سر خط دریا کشیده شده است، معروف می باشد. این بخش از جزیره با دهکده‌های خوش منظره اش که آداب و رسوم خود را حفظ کرده و دارای ییلاق‌های دوست داشتنی با مناظر زیبا هستند و می‌توان در آنها گردش نمود، بازدیدکنندگان را شگفت زده می‌کند.

سرزندگی

تنوع، زیبایی و وسعت جزیره به شما فرصت خوبی را می دهد تا از تعطیلات خود لذت ببرید. “TENERIFE” بخشی از ناحیه “MECRONESIA” را که یکی از غنی ترین تنوع های زیستی در دنیا را دارد تشکیل می دهد و دارای گیاهان بومی متنوعی میباشد. نیمی از این قلمرو به عنوان یکی از گنجینه های با ارزش جزئی از 42 منطقه حفاظت شده در جهان است . قدم زدن در جزیره یا بازدید از مزارع کشاورزی راه خوبیست تا با تنوع زیست محیطی آشنا شوید. اقامتگاه های محلی به شما اجازه می دهد علاوه بر استفاده از طبیعت زیبا از فعالیتهای مختلف بهره مند گردید.

پیاده روی

یکی از سرگرمیهای شما در “TENERIFE” پیاده روی خواهد بود بیش از 4000 کیلومتر مسیر برای پیاده روی وجود دارد که میتوان به تنهایی یا با راهنما از آنها دیدن کنید با مناظری شگفت انگیز و هوایی معتدل، برخی از این راهها مانند پارک ملی “teide” و جنگلهای منطقه “ANAGA” می باشند.

صخره نوردی

بالا رفتن از صخره های آتشفشانی “TENERIFE” تجربه ای متفاوت است تقریبا در تمام جزیره مسیری برای صخره نوردی وجود دارد مانند “ARICO” و “GULA DE ISORA” .برای ایمنی بیشتر بهتر است به یکی از مراکز صخره نوردی مراجعه کنید.

دوچرخه سواری در کوه

تعداد زیادی مسیر برای دوچرخه سواری وجود دارد این مسیرها برای همه سطوح از مبتدی تا حرفه ای وجود دارند. مسیرهای متفاوتی از جنگلی و کوهستانی گرفته تا روستایی و ساحلی .

پرواز با پاراگلایدر

هوای تازه و بادهای دائمی، همه چیز برای پرواز آماده است “TENERIFE” بهشت عاشقان پرواز است از ارتفاع 2000 متری در “IZARA” بر فراز جزیره به پرواز در آیید همچنین پرواز به جنوب هم می تواند تجربه ای لذت بخش باشد. “LOS REALEJOS” در شمال جزیره هر ساله فستیوال پرواز برگزار می شود و بهترین گلایدر سواران از سراسر دنیا در آن شرکت می کنند.

قایق سواری (کانو)

سه مکان مناسب برای قایق سواری”INFERNO” در “ADEJE” و “LOS CARRIZALES” و “MASCA” که در پارک جنگلی “TENO” می باشند. زیبایی طبیعی این مناطق و وجود ابشارها در سر راه قایق سواری این مناطق را به تجربه ای لذت بخش تبدیل کرده است.

گلف

در تنریف همه چیز مهیاست تا از این ورزش لذت ببرید، اینجا جزیره گلف است . آب و هوای معتدل و مناسب در تمام طول سال این امکان را به شما می دهد که در زمستان و تابستان در تنریف همیشه بهار از این ورزش لذت ببرید. 8 نقطه آموزشی در شمال جنوب جزیره به این منظور وجود دارد. امکان انتخاب دوره های آموزشی بیشتر خواهد شد اگر “TECINA GOLF” نیز به این مجموعه اضافه شود، بهشتی که مملو از گیاهان موجود در جزیره همسایه (LA GOMERA) است که با کششی سریع السیر تنها نیم ساعت تا تنریف فاصله دارد.

دوره های آموزش گلف جزیره در محل برگزاری مسابقات بین المللی استاندارد (SPANISH CANARY ISLANDS OPEN) و یا (TENERIFE LADIES OPEN)  دایر می گردد. در شمال 2 دوره آموزشی وجود دارد، “BUENA-VISTA GOLF” که توسط “SEVERIANO BALLESTROS” در منطقه “BUENAVISTA” طراحی شده بسیار شگفت انگیز است و در “TACORONTE” می توان کلوپ باشکوه خصوصی “REAL CLUB” را یافت ، با فضای متمایز انگلیسی. بقیه دوره ها در جنوب جزیره می باشد. “GOLF DEL SUR” و “AMARILLA GOLF” در “SAN MIGUEL DE ABONA” تشکیل دهنده مناظر زیبای “TEIDE” که در منتهی الیه راست جزیره می باشد، جایی که بنظر میرسد روی موجهای اقیانوس در حال بازی هستید.

دوره های گلف در جنوب شامل 2 تشکیلات می باشد: “GOLF LAS AMERICAS”، دوره ای که سیستم کشاورزی سنتی منطقه را محترم شمرده و “ABAMA” ، جایی که تجمل، شکوه و انحصار، منظره های اصلی دوره آموزش بی نظیر ان است . این جزیره دارای تعدادی هتل های درجه یک و با سرویس های خاص برای بازیکنان گلف می باشد. به خاطر داشته باشید که زمین های سرسبز گلف در طول تابستان ارزانتر می باشد.

سلیقه در غذا

یکی از معروف ترین محصولات غذایی محلی این جزیره “PAPAS ARRUGADAS” یا سیب زمینی چروکیده، جوشانده شده در نمک دریا و سس قرمز و سبز رنگ “MOJOS” می باشد. اگر چه بسیاری محصولات لذیذ دیگری برای تست کردن وجود دارد نظیر انواع عسل، صدف، میگو و …

جاذبه ها توریستی تنریف

آریکو

آریکو در جنوب شرقی‌ ناحیه‌‌ ساحلی تنریف قرار دارد. شهر‌ها و روستاهای آن مانند: “VILLA DE ARIO” ،”ARICO EL NUEVO” ،”ARICO EL VIEJO” با حفظ بافت و فضای سنتی‌ خوب ایده‌آل برای بازدید جهانگرد‌ها می باشند. نقاطی زیبا با هوایی عالی‌ با چشم انداز‌های دل فریبی از درّه‌ها، مسیلها، دامنه‌های سر سبز، زمین‌های زراعی،صخره‌ها در “ARICO” باعث می شود که حتی زمان را فراموش کنید. کشاورزی خاص این منطقه با محصولاتی دلپذیر به گردشگران خوش آمد می‌گوید. همهٔ امکانات برای گذراندن یک تعطیلات چند روزه مهیاست.

اریکو به خاطر برخی‌ از محصولاتش بسیار معروف است مانند: پنیر‌های لذیذ، عسل‌های خانگی، سیب زمینی‌، گوجه. در زمانی‌ که در این منطقه هستید میتوانید از تفریحاتی مثل دوچرخه سواری‌ یا کوه نوردی بهره مند شوید.

آرونا

آرونا به همراه حفظ اصالت بافت قدیمی‌ خود به یکی‌ از مناطق جذاب گردشگری در دنیا تبدیل شده است. منطقه “PLAYA DE LOS CRISTIANOS” که زمانی‌ شهری برای ماهیگیری بوده یا دهکده آرونا در دل کوه از این دسته اند. سواحل این منطقه مجهز به تمامی‌ امکانات و سرویس‌ها میباشند و سواحل “CRISTIANOS” و “LAS VISTAS” از شناخته شده‌ترین سواحل می باشند. از اقامتگاه‌های دیگر می‌توان به “PLAYA DE LA GALLETAS” و “DEL SILENCIO” اشاره کرد که اولی‌ بیشتر برای تفریح و دارای محیط خانوادگی است در حالی‌ که دومی‌ آرام و ساکت و برای استراحت کردن بهتر است. امکانات زیادی برای تفریح به طور شبانه روزی مهیاست، از انواع ورزشها تا تماشای نمایش والها و دلفینها.

آدخه

یکی‌ از مدرنترین مناطق جزیره بوده و بیشترین اقامتگاه‌ها و هتل‌های درجه ۱ در این ناحیه‌‌ قرار دارد به همراه بازار‌های خرید بزرگ. انواع تفریحات در این منطقه برای شما مهیاست که از میان آنها می‌توان به پارک آبی تازه تاسیس که بزرگترین پارک آبی در کل اروپا و تنها پارک رو باز با آب گرم می‌باشد اشاره کرد

از برنامه‌های جذاب دیگری میشود به تماشای نمایش دلفینها یا بازدید از برخی‌ ساختمانهای تاریخی‌ اشاره کرد مانند: کلیساهای “SANTA URSULA”، “SAN PABLO”، “CONVET OF GUADALUPE” که قدمت آن‌ها به قرن ۱۶ میلادی باز میگردد.

“سانتا کروز”

درختان سبز سحر آمیز سرخ پوستی‌ مناظر زیبای خیابانی را تشکیل می دهند که در تمامی‌ شهر پخش شده اند. رفتن به خرید یا قدم زدن در پارک، همه‌‌جا سرشار از زندگی‌ است. در این مکان، بهترین وسایل الکترونیکی، آخرین مد‌ها و عطر‌ها با بهترین قیمت موجود می باشند. رستوران‌های کوچک و دلپذیر با مجموعه ای از بهترین غذاهای سنتی و بین‌المللی، رستوران‌های رو باز با ساحل هیجان انگیز.

پارک “GARCIA SANABRIA”

این پارک به تازگی دچار تغیراتی‌ شده است و با برگ‌های سبز بزرگ شش‌های شهر را تشکیل داده است. بیش از ۷۰ سال این پارک با مساحت بالغ بر ۷۰۰۰۰ متر مربع به عنوانه نمادی افتخاری برای “SANTA CRUZ” می‌باشد. این شهر با بیش از ۲۰۰ گونه گیاهی از سراسر دنیا و چشمه ها و مناظر شگفت انگیز به یک باغ بسیار زیبای گیاه شناسی‌ تبدیل شده است. وجود ساعت بزرگ‌ ساخته شده از گل و رستوران‌هایی در محوطه باز و محل بازی‌ کودکان این مکان را به یکی‌ از مقصد‌های دائمی گردشگران تبدیل کرده است.

“لالا گونا”

خیابانها، بناها و کاخها و ساختمان‌های “لالا گونا” به خاطر پیشینه تاریخشان استثنائی می‌باشد. این شهر دانشگاهی، مثالی بارز از حراست و احترام به گذشته است و دارای شگفتی‌های مانند: کاخ ناوا، کلیسا و خانه موستلیر است. روزها لالا گونا با داشتن تعداد بیشماری مغازه‌های کوچک بهشت خریداران است. در شب هم شما به خاطره وجود رستوران‌های شبانه انتخاب‌های زیادی دارید. در “MONTE DE LASMERCEDES” طبیعت زنده است. و جنگلهای به جای مانده از دوره سوم پوشیده از درختان بو و کاج است. همچنین استشمام هوای تازه در یکی‌ از پارکها و میدان‌های سحر آمیز و یا چشیدن غذاهای مختلف محلی در رستوران‌های کوچک آن لذت بخش است.

نتیجه یک پروژه پیچیده، بنا بر فلسفه‌های اصلی‌ و برنامه ‌های عملی‌ آن در زمانی‌ خاص، شهری به نام لالا گونا است که در حدود ۱۵۰۰ سال پیش به لطف آن خیابان‌های قسمت قدیمی‌ شهر، به همان صورتی که بوده اند محفوظ مانده اند. این قسمت شهر از نظر سازمان یونسکو لقب میراث فرهنگی‌ به خود گرفته است. قدم زدن در این خیابانها همانند بازگشت به زمان گذشته است. بیش از ۶۰۰ ساختمان با معماری مودژار که تلفیقی از معماری اسپانیولی و موریش می‌باشد و یا نمونه‌هایی از تبادل فرهنگی‌ بین اروپا و آمریکا جنوبی می‌باشد و لالا گونا را به شهری بی‌ نظیر و ویژه مبدل سخته است.

ویلا فلور

در ارتفاعات ۱۵۰۰ متری از سطح دریا “VILAFLOR DE CHASANA” با جنگلها، محصولات سنتی و شهری که تاریخ در همه جای آن دیده می شود، شما را شیفته خود می‌کند. ادعا می شود که این مکان مرتفع ترین نقطه در اسپانیاست و به خاطره وجود آسمانی صاف، محلی بسیار مناسب برای رصد ستارگان است. در میان مناظر بسیار زیبا، انجام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری‌ یا پرواز با پاراگلایدر تجربه ای است که نباید از دست داد.

خیابان های «ویلا فلور» کاملا سنتی هستند و مملو از خانه‌ها و کاخهای به جا مانده از قرون ۱۷ و ۱۸ میلادی می باشند.

گیا ده ایسورا

کشاورزی و سنت “GUIA DE ISORA” با خیابانهایی آراسته و مرتب و فرهنگ غنی‌ به جای مانده از قرون گذشته شما را شیفته خود می‌کند. فرهنگ در معماری بنا‌ها و ساختمانهای آن مشهود است. در ارتفاع ۶۰۰ متری از سطح دریا “GUIA DE ISORA” در تمام طول حومه شهر کشیده شده و سکوت، آرامش و مناظری زیبا را ارائه میدهد. در این منطقه روستاهایی کوچک و جالب مانند “TEJINA” و “CHIO” وجود دارند که برای استراحت و مشاهده صنایع دستی‌ بسیار مناسب هستنند. ساحل “GUIA DE ISORA” نیز به همین زیبایی است.

سواحل”BAJA” ،”ALCALA” ،”MENDEZ” ،”LARGA” با امکاناتی درجه یک و فراهم آوردن تفریحات متنوع حتی سختگیرترین افراد را هم راضی‌ می‌کنند. یک دست بازی‌ گلف در زمین اختصاصی گلف یک پیشنهاد وسوسه انگیز است.

“گرانادا ده ابونا”

گرانادا ده ابونا که از دریا تا قله کوه گوژرا در ارتفاع ۲۷۱۸ متری کشیده شده است به اندازه‌ای که وسعت دارد دارای تنوع نیز می‌باشد و نقاط شگفت انگیز بیشماری دارد، این محدوده طبیعت واقعی‌ را در شهری به همین نام نشان میدهد. یک شهر با خیابان‌های باد خیز و خانه‌های سنتی‌، با رستوران‌های دلنشین. و منظره ای بینظیر چشم انداز “LUNARSCAPE” متشکل از اشکال صخره‌ای آتشفشانی باور نکردی بهترین هدیه برای گردشگران می‌باشد. ساحل “EL MEDANO” که زمانی‌ یک دهکده کوچک ماهیگیری بوده، به مسافران پیشنهاد می‌کند از یک فرصت استثنائی برای لذت بردن از دریا و داشتن اوقات مهیج استفاده کنند.

موج سواری‌ و کایت سواری‌ که بستگی به کیفیت باد دارد این سواحل همیشه خاص نموده است. سواحل “LA TEJITA” یک بهشت واقعی‌ برای شنا کردن در آزادی مطلق است “PLAYA GRANDE”،”PLAYA” یا “LOS BALOS” نقاط صحرائی دیگر برای استراحت محسوب میشوند. ساحل لذت بخش “EL MEDANO”همچنین مکانی مناسب برای صید ماهی‌‌های تازه است.

“سانتیاگو دل‌ تیده”

از ساحل زیبای حاشیه، شهر “PUERTO SANTIAGO” آغاز شده تا درختان کاج سبز جنگل حفاظت شده “CORONA” در ارتفاعات مختلف هزار متری کوهپایه های “TIEDE” و رنگها، مناظر و صحنه‌های زیبا بیش از هر چیزی چشم بازدیدکنندگان را خیر می‌کند. آرامش و فعالیتهای مرتبط با دریا “SANTIAGO DEL TEIDE” را به مکانی مناسب برای لذت بردن از دریا، خورشید و سواحل تبدیل کرده: تماشای دلفینها و وال ها، غواصی، قایق موتوری، کشتیرانی و غیره.

 همچنین مکانهای نظیر صخره‌های عظیم “LOS GIGANTES” که به صورت عمودی مانند داربستی با ارتفاع باور نکردنی در اقیانوس گرفته اند. مناطق بالاتر عمدتاً دارای مناظر آتشفشانی از شکل‌ها و رنگ‌های بی‌ نظیری به همراه محصولاتش نظیر تاک، گوجه، موز، انجیر و بادام می‌باشد و در روستاهایش بافتی سنتی به چشم می‌خورد

“سان میگل ده ابونا”

از کوه تا دریا، “SAN MIGUEL DE ABONA”، همه چیز را برای شما فراهم کرده است. نواحی مرتفع بیشتر بافت روستایی دارند و دارای طبیعتی شگفت انگیزند به همراه انواع سرگرمی‌های خشکی و داخل آب. در نزدیکی‌ آب دو زمین گلف بزرگ به همراه مجموعه‌های از هتل‌های با کیفیت و بهترین دسترسی‌ وجود دارند. اسکله “SAN MIGUEL DE ABONA” پیست موتور کراس و مسیر مخصوص پیاده روی، این مجموعه را تکمیل میکنند.

شمال جزیره

آرامش، استراحت، فعالیت، دریا، مرکز خرید، طبیعت و … در “PUERTO DE LA CURZ VALLA DE LA OROTAVA” باغ “TEIDE” می باشد. از سه منطقه “PUERTO DE LA CRUZ” ، “LA OROTAVA”، “LOS REALEJOS” تشکیل شده در کنار هم مانند قطعات یک پازل محیطی زیبا را برای استراحت و تفریح فراهم کرده اند. دمای هوا بطور میانگین 22 درجه در زمستان و 25 درجه در تابستان است. فعالیتها و تفریحات زیادی از قبیل کوهنوردی، سوارکاری و دوچرخه سواری و پرواز با پارا گرایدر گرفته تا ماهیگیری، غواصی، موج سواری و شنا در ساحل برای شما فراهم است. شهری پر از اسرار زندگی و روستاهایی تاریخی با غذاهایی بی نظیر.

PUERTO DE LA CRUZ

شهری توریستی با جوی دلپذیر برای لذت بردن همگان. یک تعادل عالی بین سنت و تجدد و مملو از خرید و سرگرمی های مختلف می باشد. بندر، خانه گمرک “LA ADUANA” یا قلعه “SAN FELIPE”، بناهای جذاب این شهر می باشند. در “PUERTO DE LA CRUZ” جایی که صلح و آرامش حکومت می کند برای هر سلیقه ای هتل ها و اپارتمان هایی وجود دارد و مناظر دریا و کوه “Teide” همیشه دیدنی اند. اقامتگاه های مناسبی در نزدیکی ساحل، در مرکز شهر، مجموعه های بزرگ یا تشکیلات خانوادگی کوچک، همیشه با تمامی سرویسها و امکاناتی که شما نیاز دارید، وجود دارد. تنوع در انتخاب سواحل مهیج برای لذت بردن از دریا بسیار می باشد.

تالاب های شنی آتشفشانی همانند سواحل “PUNTA BRAVA” و یا استخرهای بزرگ “LAGO MARTIANEZ” در آن قرار دارد. بازدید از باغ وحش “LORO PARQUEST” با وال های شگفت انگیزش، پنگوین و دلفین ها، و تنوع باور نکردنی حیوانات، بدون شک یک روز فراموش نشدنی برای تمامی اعضای خانواده است.

” LA OROTAVA”

شهر “LA OROTAVA” منطقه ای جادویی و فوق العاده است. قرار گرفتن دره وسیعی از مزرعه موزه ها با همین نام، مملو از ساختمانهای تاریخی و خانه های برجسته که شما را به قسمت قدیمی شهر هدایت می کند، نشانگر یک بنای تاریخی از هنرهای بین المللی و علایق تاریخی است. برخی مکانها دارای مناظر زیبا نظیر سنگ فرش های خیابانی محافظت شده، بالکنهای ساخته شده از چوب چای، کاخها و باغها می باشند. با زیبایی های نه چندان کمتری از ساحل ها و تالاب های آرام که گویی در دور دستهای دنیا قرار گرفته است، مانند ساحل “EL BULLOLLO”

LOS REALEJOS

به خواست طبیعت “LOS REALEJOS” در یک مکان متمایز قرار گرفته است. نیمی از این منطقه شامل پنج طبیعت محافظت شده می باشند. سبز و مالامال از برگهای خالدار سر زنده، مناظر زیبا و مکانهای بی نظیر. موج سواری در ساحل “EL SOCORRO” و یا پرواز بر فراز کوه با پاراگلایدر تا رسیدن به ساحل ، پیاده روی در طول مسیر دهکده یا غواصی در زیر آب در اقیانوس رنگارنگ و همه اینها بیش از پیش برای لذت بردن از “los realejos”  یک شهر تاریخی و سنتی به شما کمک می کند.  در “ISTA BAJA” (انتهای جزیره) می توانید اسرار محفوظ مانده ای را پیدا کنید.

نقاط دور افتاده ای از جاده های توریستی که عمیقا ریشه در سرزمین و مردم ان دارد. “BUENAVISTA DEL NORTE” , “EL TANQUE”  “LOS SILOو “CARACHIO” چهار منطقه ای است که در انتهایی ترین نقطه شمال غربی جزیره قرار دارد، و به این ناحیه آرایشی خاص داده است. طبیعت، اوقات فراغت، ورزشهای متنوع، مناظر کف دریا، تالاب ها و سواحل…

در این شهرها و روستاها با خانه های روستایی دور از جاده های توریستی، انواع غیر معمول صنایع، بطور مثال ابزار و عصاهای پیاده روی ساخته شده از چوب، چاقوهای استخوانی یا حصیر هنوز وجود دارند. محصولات غذایی، بخشی از فرهنگ شهری و روستایی “isla baja” را تشکیل میدهد. ماهی ها، محصولات و غذاهای دریایی، کیک های خوشمزه و دسرها این جزیره را به هنر غذایی مشهور کرده است. از زمانهای گذشته استراحت گاه ها و خانه های اجدادی بازسازی شده به مکانهای زیبایی نظیر هتل هایی که با معماری و هنر تاثیرگذارجزیره قناری طراحی شده است استفاده می گردد.

BUENAVISTA NORTE

“BUENAVISTA DEL NORTE” یک منطقه پر از خیابانهای جذاب با تاثیر گذاری واضح اندلوزها می باشند. یک خط ساحلی خط چین با تالاب های منحصر به فرد که آرامش و سکوت در آنجا 100% حاکم است و با محیطی دوستانه اوقات فراغت مناسبی را برای شما فراهم می کند. در “BUENAVISTA” همچنین می توان دوره گلف در نقطه “BUENAVISTA GOLF” که بر روی صخره های خارق العاده ای واقع شده و توسط آقای “SEVERIANO BELLESTEROS” طراحی شده است، گذراند. 70% از پارک روستایی “TENO RURAL” متعلق به “BUENAVISTA” می باشد که یکی از دیدنی ترین مناظر تنریف و جزایر قناری می باشد و لقب منطقه حفاظت شده  ویژه  برای پرندگان را  گرفته است.

در این پارک مناطق معجزه آسایی نظیر، “MASCA CARRIZALES GORGE” و یا کوههای “TENO ALTO” دیده می شود.

گاراچیکو

جایزه مدال طلای “FINE ART GOLD MODEL” خیابانها و میدانها به “GARACHICO” بندر اصلی تنریف تا سال 1706 بوده است تا زمانی که آتشفشان غول آسا این بندر را در تالاب ها دفن کرد. امروزه این شهر به گذشته خود که مکانهای معجزه آسایی را بعنوان نقاط توریستی در خود گنجانده است ، افتخار می کند. خط ساحلی 6 کیلومتری این منطقه حقیقتا معجزه طبیعت است. از “GUINCHO” تا “CALETA” حفره های مکنده ای از تالابهای گداخته شده و شنهای آتشفشانی به انها ظاهری منحصر بفرد داده است.

کلیسای روستایی “SANTA ANA” که از قرن 16 وجود داشته، پس از آتشفشان در سال 1716 مجددا بازسازی شده است، که یکی از اصلی ترین معماری های شهر می باشد. مکانهای جالب دیگری مانند ساختمانهای “SANFRANSICO” و “SANTO DOMINGO” و قلعه “SAN MIGUEL”  که ساختار ابتدایی ان از زمان سلطنت “FELIP II” انجام گرفته، کاخ “CONDES” و کاخ “MARQUES” همگی در دل شهر بنا شده اند.

SILOS

“LOS SILOS” در قلب این منطقه بی نظیر، محاصره شده در چنگال گیاهان و طبیعت بی نظیرش  مانند  کوه “MONTE DEL AQUA” که حتی در آن جنگل های بو به چشم می خورد می باشد. نام “LOS SILOS” بنا به حمایت مهم کشاورزی تا کنون گذاشته شده است. امروزه همچنان این شهر اصالت خود را در زمینه بازار جذاب روز خیابانی و کسب سنتی قدیم در نقاط مختلف حفظ کرده است. در خط ساحلی این منطقه تشکیلات اقامتی دقیقا کنار دوشهای ساحلی قرار گرفته است . دارای مکانهای با ارزش توریستی شامل کلیسای “NUESTRA SENORA DE LA LUZ” و مجموعه “CRISTO DE LA MISERICORDIA” از قرن 17 میلادی و ساختمانهایی از قبیل “CASILLA DE TELEGRAFOS” و همچنین کارخانه شکر و کوره های آهکی می باشد.

EL TANQUE

“EL TANQUE” در بالاترین نقطه این منطقه قرار دارد و به همین دلیل ایده آل ترین بالکن موجود برای لذت بردن از مناظر بی نظیر “ISLA BAJA” می باشد. بیش از نیمی از این منطقه حفاظت شده طبیعی می باشد. “CHINYERO SPECIAL NATURE”,”TENO RURAL PARK” ,”RESERVE CORONA FORESTALL” و “PROTECTED LANDSCAPE” و “CHINYERO SPECIAL NATURE RESERVE” مخصوص تحقیقات علمی می باشد. “REMARKABLE” با مناظر شگفت انگیز، دارای جاده ای به بندر “ERJOS” است که در قسمت پایین آن خانه های چوبی و روستایی وجود داردکه اصالت بسیار خاصی را در خود گنجانده است. بالکن “LA ATALAYA” مناظری از “LA CULATA CLIFFS” و “CASA DE LA ALHONDIGA” که کاملا منحصر به خود می باشد را در بر گرفته است.

نظرات کاربران