20 فروردین 1397

ژنو

 

آشنایی با شهر ژنو

ژنو شهری که چشم ها را به خود خیره می کند. این شهر با طبیعت بی مانندش به مقصدی برتر و با استانداردهای بالا (با فاصله ای بسیار زیاد با دیگر مقاصد) تبدیل شده است. جای شگفتی نیست که ژنو برای بار دوم از طرف سازمان معتبر جوایز سفر جهانی “WTA” به عنوان یکی از مقاصد پیشرو گردشگری در اروپا در سال 2015 (معادل با جایزه اسکار) در صنعت توریسم انتخاب شد. چه خواهان یک گشت دریایی عاشقانه، خرید های گران و لوکس، درمان، غذا خوردن باشید و چه به دنبال تجربه های اکتیو با فعالیت هایی در فضای باز و یا گشت روزانه در آلپ باشید، ژنو تمام آنچه را که خواهانش هستید و یا حتی بیشتر به شما تقدیم می کند. فستیوال های موسیقی، فیلم و فرهنگی در کنار گنجینه ای از موزه ها و رویدادهای مهم بین المللی، این شهر را به کانون توجه در طول سال مبدل کرده است.

جاذبه های این شهر

نمایشگاه بین المللی خودرو

به عنوان یکی از رویدادهای معتبر مرتبط با اتومبیل را از دست ندهید. (اوایل مارس)

فستیوال ژنو

این رویداد از اواخر جولای تا اواسط آگوست جریان دارد. این فستیوال معمولا با یک آتش بازی مهیج همراه می شود. شهر بین المللی ژنو، بین المللی ترین شهر در جهان است. این شهر با وجود تنها 190 هزار ساکن، مقر 35 هزار سازمان بین المللی و 250 سازمان غیر دولتی مانند صلیب سرخ، سازمان ملل و سازمان اروپایی پژوهش های هسته ای است.
ژنو یکی از ده شهر اول جهان از نظر سطح بالای استانداردهای زندگی است و یک بعد برجسته انسانی دارد.
خرید، هنر خوراک شناسی، فرهنگ، آرامش: همه و همه در این سفر مهیاست.

دریاچه ژنو

دریاچه ژنو در منطقه جنوب غربی و فرانسوی زبان سوئیس یعنی ریویرا قرار گرفته است. این دریاچه در حدفاصل فرانسه و سوییس در بین کوههای آلپ و چشم اندازی از قلعه‌ها، موزه‌ها، چشمه های آب معدنی، شهرها و استراحتگاه های مفرح و تاکستانها محصور شده است. ویلاهای مجلل با سبک فرانسوی-با رنگهای متنوع و سقف‌های شیروانی چهاروجهی، به آن چهره ای اشرافی می بخشند. در بازدید از اینجا فرصت خواهید داشت از قصر رمانتیک شتو دو شیون ( CHATEOU DE CHILLON) و شهر لوزان با نسیم دلنشینش و همچنین شهر مونتخو با استایل مختص به خودش دیدن کنید. به طبیعت اطراف دریاچه هم سری بزنید و با شکلات، انگور و پنیر محلی در کنار کوهپایه های آلپ پذیرایی شوید.

فواره ژنو (Jet d’Eau)

این فواره بی‌نظیر یکی از معروف‌ترین نقاط دیدنی ژنو است. این فواره با پرتاب آب به ارتفاع ۱۴۰ متری منظره‌ای بدیع خلق کرده و به نماد این شهر مبدل شده است. در واقع این آبشار آن قدر بزرگ است که می‌توان آن را از مایل‌ها دورتر مشاهده کرد. در هر بار ۷ تن آب در هوا پرتاب می‌شود و بسیاری از آن به تماشاگران در پایین اسکله پاشیده می‌شود. این فواره دو یا سه بار در سال به مناسبت‌های مختلف با رنگ‌های صورتی، آبی یا رنگ دیگری تزئین می‌گردد. منطقه Bains de Paquis یکی از بهترین مناطق برای مشاهده فواره است.

نظرات کاربران