28 تیر 1400

بیروت

ما قصد داریم شما را با پایتخت مدرن لبنان که به عنوان مرکز فرهنگی و تجاری این کشور محسوب می‌شود، شگفت زده کنیم. شما می‌توانید در حین مشاهده نحوه ساخت شهر بیروت روی یک تپه سنگی و مشاهده سقوط و برخاستن این شهر در طول تاریخ، از جاذبه‌هایی که در مسیر رسیدن به بام بیروت قرار دارند لذت ببرید. همچنین شما می‌توانید از مجسمه شهدا واقع در میدان نجمه در مرکز شهر بیروت دیدن کنید. اولین توقف شما در بیروت برای بازدید از pigeon Rocks آغاز خواهد شد.

این سازه، معروف‌ترین سازه سنگی در امتداد ساحل بیروت است. سپس می‌توانید تنها با ۴۵ دقیقه رانندگی به سوی جنوب بیروت به کوه‌های چوف برسید. در این مسیر، شما ابتدا از دهکده «قمرالدین» بازدید خواهید کرد و سپس به خیابان‌های باریک، پله‌های سنگی، بناهای تاریخی و کاخ‌ها خواهید رسید. «دیر القمر» یک دهکده زیبا شبیه به موزه فضای باز است که از قرن شانزدهم تا قرن هجدهم محلی برای اقامت فرمانداران منصوب عثمانی بوده است و از زمان «فخرالدین» دوم تاریخچه خود را با این عنوان آغاز کرد.

اگر بخواهیم مختصری از تاریخ شهر بیروت بگوییم اینطور بیان می شود که، اولین بار در نامه های باستانی مصری، تل العمارنا متعلق به قرن پانزده پیش از میلاد نام برده شده و پس از آن نیز بطور متمادی منطقه‌ای مسکونی بوده‌است.

شهر بیروت از قدیمی ترین شهرهای خاورمیانه محسوب می شود و آثار مهمی از دوره های مصری، فنیقی، یونانی، رومی، بیزانسی، ایرانی و عثمانی در آن کشف شده است. حدود ۲۰۰ پیش از میلاد، آنتیوخوس سوم بر بطلمیوس پنجم پیروز شده و بیروت را ضمیمه قلمرو سلوکی‌ها و سوریه کرد. با پیروزی مسلمانان، دوران تازه‌ای برای بیروت آغاز شد.

نظرات کاربران