8 آبان 1398

موزه جنگ مینسک

موزه جنگ مینسک در کشور بلاروس واقع شده است و از مکان های دیدنی و پرطرفدار در این کشور و پایتخت آن محسوب می شود. این موزه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در هر کدام از آنها ادوات مختلف جنگی قرار گرفته اند. موقعیت مکانی مناسب از مهمترین ویژگی های توریستی این مکان محسوب می شود که بر روی تپه ای جای گرفته است و از دور دست ها قابل رویت می باشد.

مجسمه وداع در بخش ورودی این موزه نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. با پرداخت هزینه ای بالغ بر 2 روبل می توانید خود را برای یک عکاسی هنرمندانه از بخش های مختلف موزه آماده نمایید. ادوات مختلف جنگی که در این موزه قابل مشاهده می باشند به یک یا دو مورد ختم نمی شوند. تانک آلمانی، هواپیماهای جنگی، ماسک ضد گاز و چند مورد دیگر نمونه ای از این ادوات شناخته می شوند.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

موزه جنگ مینسک از دیدنی های بلاروس

در سفر به کشور بلاروس می توان از مکان های توریستی و دیدنی مختلفی بازدید نمود که یکی از هیجان انگیزترین آنها موزه جنگ مینسک در پایتخت این کشور می باشد. همانطور که از نام این موزه نیز مشخص است برای به نمایش گذاشتن ادوات جنگی از این مکان استفاده شده است تا یادبودی از خاطرات حمله نازی ها به این شهر باشد. داستان های غم انگیز و در عین حال دردناک در گوشه و کنار این موزه احساسات مراجعه کنندگان را برمی انگیزند.

ادوات مختلف جنگی با ویژگی هایی که دارند در بخش های گوناگون آن به چشم می خورند. عکاسی در این محیط فراهم شده است تا عزیزان در سفر به این منطقه بتوانند تصاویر خاص و منحصر به فردی را به ثبت برسانند. در ادامه این بخش بیشتر این موزه دیدنی را مورد بررسی قرار خواهیم داد و اطلاعات کامل تری عنوان خواهیم نمود پس در ادامه با دلتابان همچنان همراه باشید.

موقعیت مکانی موزه جنگ مینسک

موزه جنگ مینسک کشور بلاروس دارای موقعیت مکانی مناسب و ایده آلی است. با مراجعه به این مکان می توانید مکان های گردشگری متعددی را در اطراف آن جستجو کنید. در شهر مینسک مکان های گردشگری مختلفی وجود دارد که یکی از شناخته شده ترین آنها نمیگا می باشد. این مکان دیدنی در اطراف موزه جنگ شهر مینسک قرار گرفته است و باعث شده تا توریست برای مراجعه به این موزه راغب تر باشند.

موقعیت مکانی این موزه در بهترین نقطه شهر تعریف شده است و از فاصله دور می توان ساختمان آن را مشاهده کرد و دلیل این موضوع بنا شدن آن بر روی تپه می باشد. برای رفتن به این مکان کار سختی در پیش نخواهید داشت چرا که گزینه های دسترسی به آن برای توریست فراهم شده است.

درب ورودی موزه جنگ مینسک و مجسمه وداع نصب شده در آن

یکی از مهمترین ویژگی های این موزه درب ورودی آن است و دلیل این ویژگی مجسمه ای است که در این بخش از موزه نصب شده است و نظر مراجعه کنندگان را به خود جلب می کند. این مجسمه وداع نام دارد و داستانی غم انگیز را به روایت می کشاند. در جنگ جهانی دوم مردان بسیاری به جنگ فرستاده می شدند که بسیاری از آنها مادران خود را در انتظار بازگشت خود ترک می کردند.

جالب است بدانید که هیچ بازگشتی در کار نبود و تنها فرماندهان رده بالا جان سالم به در می بردند و البته افتخارات بسیاری نیز کسب می کردند. این مجسمه شما را به یاد مادری که با فرزند و همسر خود وداع می کند خواهد انداخت. بسیاری از گردشگران قبل از ورود به موزه با اهدای گل به این مجسمه احساسات خود بروز می دهند.

هزینه ورود به موزه و عکاسی از آن

برای ورود به هر مکان دیدنی می بایست چندین موضوع را در نظر گرفت که یکی از آنها هزینه ورودی می باشد. این موضوع در مورد موزه ها نیز کاملا صدق می کند. در کنار درب ورودی موزه جنگ مینسک گیشه بلیط فروشی قرار گرفته است. با خرید بلیط امکان ورود برای توریست و گردشگران فراهم می شود.
 موضوع مهم اینجاست که برای عکاسی کردن از این موزه نیز باید هزینه ای جداگانه پرداخت نمود.

با پرداخت 2 روبل می توانید برچسبی را دریافت کنید که نشان دهنده مجوز شما برای تصویر برداری از این موزه می باشد. ادوات جنگی مختلفی در این موزه وجود دارند که عکاسی از آنها ارزش پرداخت 2 روبل بلاروسی را مسلما خواهد داشت.

راهنمای موزه جنگ  مینسک

برای ورود به موزه جنگ مینسک می بایست اطلاعات بیشتری در رابطه با بخش های مختلف این مکان دیدنی داشته باشید. اگر به تنهایی سفر می کنید می توانید قبل از ورود نقشه این موزه را تهیه نموده و بر اساس اطلاعات درج شده در آن به مکان های مختلف این موزه مراجعه نمایید. داخل این مکان علائم و فلش های مختلفی به چشم می خورد که می توانید به آنها نیز اکتفا نموده و در داخل موزه به گشت و گذار بپردازید.

اگر به زبان روسی مسلط هستید می توانید با پرداخت هزینه ای جداگانه یک لیدر استخدام نمایید تا در این موزه بتواند اطلاعات کامل تری در اختیار شما قرار دهد. نکته مهم دیگر این موضوع است که در موزه جنگ شهر مینسک هیچ خبری از اطلاعات ادوات جنگی به زبان انگلیسی و بین المللی نیست.

ادوات مختلف در موزه جنگ

از مهمترین ویژگی های هر موزه ای ادواتی است که در آن نگهداری و محافظت می شوند. در رابطه با موزه جنگ نیز این موضوع کاملا قابل مشاهده می باشد. به هر بخشی از این موزه مراجعه کنید ابزار و ادوات مختلفی نظر شما را به خود جلب می کند که در این بخش به چند مورد از آنها خواهیم پرداخت.
طاقت فرسا بودن جنگ های گذشته باعث می شد که اغلب سربازان از ماسک های ضد گاز در طول جنگ استفاده کنند که نمونه ای از این ماسک در موزه نام برده شده قرار گرفته است.

در بخشی از موزه هواپیمایی را خواهید دید که از سقف معلق است. این هواپیما نمادی از جنگ تن به تن و طاقت فرسا در آن زمان است. تانک های ترسناک آلمانی نیز در این موزه خودنمایی می کنند که جزء ادوات مهم در جنگ جهانی دوم شناخته می شدند. کلت، خمپاره انداز و چندین وسیله دیگر نیز در این موزه نگهداری می شوند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

رزرو تور بلاروس

نظرات کاربران