15 فروردین 1397

شب بلغاری

بلغارستان یکی از بهترین و زیباترین کشورهای  اروپا می باشد. این کشور بیشتر به شب بلغاری معروف است. پایتخت این کشور صوفیه می باشد. این کشور یکی از کهن ترین کشورهای اروپا و جهان می باشد. در این کشور جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی شماری وجود دارد اما یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری شب بلغاری می باشد. در این بخش شما را با شب بلغاری، زیبایی های شب بلغاری و بهترین زمان برای لذت بردن از این شب ها بیشتر آشنا می کنیم.

 

بلغارستان کهن ترین کشور اروپا

همانطور که در مقدمه به آن اشاره شد بلغارستان یکی از زیباترین و کهن ترین کشورهای اروپا می باشد. این کشور در جنوب شرقی قاره پهناور اروپا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر صوفیه می باشد. زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لوا می باشد. اقوام و قومیت های مختلفی در این کشور زندگی می کنند. اکثر سکنه این کشور بلغاری تبار هستند و اندکی هم از اقوام ترک می باشند.

این کشور با وسعت 111000 کیلومتر مربع چهارمین کشور وسیع اروپا می باشد. با توجه به پیشرفت هایی که این کشور اخیرا کرده است، توانسته به اتحادیه اروپا ملحق شود و این امر نقطه عطفی در تاریخ این کشور بشمار می رود. مهمترین صادرات این کشور گل رز می باشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و شرایط آب و هوایی منحصر به فردی که دارد بلغارستان سالانه چندین میلیارد دلار از طریق صادرات گل رز درآمد کسب می کند. دین مردم بلغارستان مسیحیت و از شاخه ارتدکس می باشد و اندکی نیز در شمال این کشور به آیین اسلام گرایش دارند و مسلمان هستند.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

 

شب بلغاری

با توجه به آنچه که گفته شد بلغارستان با شرایط و موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد به تبع آن جاذبه های گردشگری فراوانی نیز در این کشور وجود دارد. جاذبه های تاریخی، فرهنگی و دینی. اما مهمترین جاذبه گردشگری این کشور شب های زیبا و جذاب این کشور می باشد که در دنیا به شب بلغاری معروف است. این شهر به واسطه قرار گرفتن در موقعیت خاص و ویژه جغرافیایی و امتداد آن در مدار جغرافیایی خاص باعث شده در قسمتی از سال این کشور شاهد شب هایی مهیج و زیبا باشد. شب هایی که پر است از آرامش و در عین حال هیجان.

در این شب ها اکثر مردم بلغارستان به خیابان ها می ریزند و گردشگران علاقه مند نیز از سراسر جهان به این کشور زیبا مهاجرت می کنند به طوری که در این شب ها جمعیت شهر آلبنا به حدود دو برابر می رسد. لازم به ذکر است که از بین شهرهای متعددی که کشور بلغارستان دارد تنها شهر ساحلی و زیبای آلبنا است که شب های زیبایی دارد. شهر آلبنا یک شهر ساحلی و زیبای بلغارستان می باشد. این شهر زیبا در میان گردشگران و توریستان به شهر شب بلغاری معروف است به طوری که همه مردم دنیا این شهر را با شهری که شب های زیبا دارد می شناسند. در نهایت به شما علاقه مندان توصیه می شود اگر مشتاق تجربه کردن جاذبه ای متفاوت تر از آنچه که در سراسر جهان وجود دارد هستید حتما به شهر زیبای آلبنا سفر کنید.

 

مراسمات ویژه 

همانطور که در بدو امر اشاره شده شب بلغاری یکی از زیباترین و مهیج ترین شب ها در کشور بلغارستان و آلبنا می باشد. در این شب هزاران هزار گردشگر و علاقه مند از سراسر دنیا گرد هم می آیند تا در کنار مردم آلبنا در این شب های زیبا و به یادماندنی نهایت لذت را ببرند. با توجه به آنچه که گفته شد اقوام و قومیت های مختلفی در کشور بلغارستان در کنار هم زندگی می کنند. عده ای مسیحی و عده ای مسلمان و عده ای نیز یهودی هستند.

این اختلاف ها باعث شده تا در این شب ها ما شاهد جشن ها با سبک های مختلف باشیم، جشن هایی که از آداب و رسوم خاص هر مذهب و قوم خاصی ناشی می شود. مراسمات ویژه شب بلغاری جزء مراسمات معروف و مشهور در سراسر جهان می باشد. مراسماتی که با پرتاب هزاران هزار وسیله نورانی به آسمان آذین می شود که این امر باعث می شود آسمان شب نیز مانند روز نورانی شود و مردم شب به یادماندنی را تجربه کنند. به جرات می توان گفت که این شب ها یکی از بزرگترین اجتماعاتی است که در سراسر جهان تشکیل می شود.

 

برنامه های ویژه 

با توجه به اینکه شب بلغاری در تاریخ کشور بلغارستان از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، باعث مسافرت خیل زیادی گردشگر و علاقه مند به این کشور می شود که این امر در وهله اول یک منبع درآمد بسیار بزرگ برای این کشور و در وهله دوم یکی از موجبات معرفی بلغارستان به عنوان یکی از قطب های توریستی قاره پهناور اروپا می باشد. مجموعه این عوامل باعث شده است تا دولتمردان کشور بلغارستان برای بهره مندی از ظرفیت حداکثری جذب گردشگر به فکر برگزاری برنامه هایی شاد و مفرح برای آنان باشند. از برنامه های ویژه شب بلغاری می توان موارد ذیل را برشمرد:

1-اجرای برنامه های موسیقی ملی و محلی: با توجه به کثرت اقوام در این کشور مقامات محلی به آنان مجوز برگزاری موسیقی های ملی و محلی خود را می دهند به طوری که این امر باعث شده تا اگر شما در این شب ها به شهر آلبتا سفر کنید با اجرای برنامه های شاد و مفرح روبرو خواهید شد.

2- اجرای رقص های محلی: یکی دیگر از برنامه های ویژه شب بلغاری که از تنوع و تفاوت بسیار بالایی برخوردار است، رقص های محلی با لباس های سنتی و ویژه است که جلوه ای خاص به این شب ها می دهد.

 

نقش شب بلغاری در اقتصاد بلغارستان

با توجه به مطالب بالا اینگونه می توان نتیجه گیری کرد که شب بلغاری یک شب ویژه و خاص در سراسر دنیا می باشد. در این شب ها میلیون ها گردشگر و علاقه مند به این کشور زیبا مسافرت می کنند تا در کنار خانواده از این شب ها لذت ببرند.

این امر باعث شده سالانه میلیون ها دلار ارز وارد این کشور شود به طوری که این امر یکی از مهمترین منابع درآمدی کشور بلغارستان به شمار می رود. هجوم گردشگران به شهر آلبنا باعث شده تا این شهر نسبت به شهرهای دیگر در بلغارستان از پیشرفت قابل ملاحظه ای برخوردار باشد. اکثر ساکنان این شهر به امور خدماتی و رفاهی همچون هتلداری و رستوران داری اشتغال داشته باشند و بیشتر درآمد آنها از این طریق حاصل می شود.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران