پارک سوئیس مینیاتور

بررسی کوتاه پارک سوئیس مینیاتور

یکی از مکان های تفریحی و گردشگری دریاچه لوگانو در سوئیس، پارک سوئیس مینیاتور است. سوئیس مینیاتور به عنوان یکی از محبوب ترین مکان های تفریحی دریاچه لوگانو شناخته می شود. این مکان نسخه مینیاتوری از کشور سوئیس است که در فضایی به مساحت 14000 متر مربع بنا شده است. در داخل پارک سوئیس مینیاتور تمامی بناها و مکان های این کشور را می توان در اندازه 25 برابر کوچک تر مشاهده کرد. تمامی جزئیات بناها و مکان های این کشور در ساخت سوئیس مینیاتور رعایت شده و در مکانی با بیش از 15000 نوع گل و چندین هزار درخت احاطه شده اند. سوئیس مینیاتور یک مکان ایده آل برای مرور خاطرات خانواده ها می باشد. این مکان عملکرد بسیار خوبی در جذب گردشگر دارد و سالانه هزاران توریست را از تمامی کشورهای جهان میزبانی می کند.

 

تاریخچه پارک سوئیس مینیاتور

پارک مینیاتوری سوئیس از یک ایده شروع شد، ایده ی ساختن یک مکان تفریحی که تمام سوئیس را پوشش می داد.  شخص صاحب این ایده، پیر ووینگر (Pierre Vuigner) بود که شباهتی عجیب به پیشگامان سوئیس داشت. او هنگامی که ایده ساخت سوئیس مینیاتور را ارائه داد، به تنهایی تمام امور را به عهده گرفت. در پروسه ساخت این پارک مینیاتوری از سوئیس، پیر ووینگر مانند یک کارگر کار کرد، تمامی موانع را از سر راه برداشت و تمام وقت خود را حتی در روزهای تعطیل صرف ساخت سوئیس مینیاتور کرد. چشم انداز وی از پارک سوئیس مینیاتور به قدری بزرگ بود که حتی مشکلات غیر منتظره ای که در زمان ساخت این پارک رخ داد، نتوانست او را متوقف کند.

پیر ووینگر در کانتون وله کشور سوئیس متولد شده است. وی زمانی که به ایده سوئیس مینیاتور دست یافت، 32 سال سن داشت و در یک فروشگاه مواد غذایی در کانتون وله کار می کرد، وی همچنین کارمند شهرداری بود. خلاصه در آن زمان پیر ووینگر یک زندگی معمولی داشت، زندگی او پس از ارائه ایده ی پارک سوئیس مینیاتور دچار تحول عظیمی شد. پیر ووینگر می دانست که برای عملی کردن ایده اش به زمینی نیاز دارد که حداقل 10 هزار متر مربع باشد. وی در جست و جوی زمین سوئیس مینیاتور به تمامی شهرهای سوئیس رفت تا در نهایت مکان اصلی این پارک را یافت.

وی در آن زمان ایده خود را با گالینو شهردار منطقه لوگانو مطرح کرد و قراردادی 30 ساله برای اجاره زمین 14000 متر مربعی بست. مکان انتخاب شده توسط پیر ووینگر از تمامی ویژگی هایی که مد نظر وی بود، برخوردار بود. سوئیس مینیاتور از زمان ساخت آن تاکنون در دریاچه لوگانو و میان کوه های آلپ قرار داد و قرارداد اجاره زمین آن، تا سال 2042 گسترش یافته است.  

 

معرفی کامل پارک سوئیس مینیاتور

سوئیس مینیاتور یکی از مکان های تفریحی جذاب سوئیس است که در نزدیکی دریاچه لوگانو واقع شده است. سوئیس مینیاتور در نتیجه رویاپردازی پیر وینگر برای شبیه سازی پارک مینیاتوری مادورودام هلند در سوئیس ساخته شد. پارک مینیاتوری سوئیس در سال 1959 افتتاح شد و در سال 2019 جشن 60 سالگی خود را تجربه خواهد کرد. سوئیس مینیاتور در بخش ایتالیایی زبان ساحل دریاچه لوگانو قرار گرفته است و توسط کوه های مونت ژنر ساو، مونت سن کلواتوره و مونت سن گورجیا احاطه شده است.

پارک سوئیس مینیاتور نسخه کوچک کشور سوئیس است، در این پارک تمامی بناها و ساختمان های سوئیس بازسازی شده اند. این مکان برای تمامی افراد در رده های سنی مختلف جذاب است و مکان بسیار مناسبی برای تعطیلات خانوادگی در سوئیس می باشد. در داخل سوئیس مینیاتور، خط راه آهنی با 18 قطار قرار گرفته است که از اطراف این پارک عبور می کند. سوئیس مینیاتور از محبوبیت بالایی در میان گردشگرانی برخوردار است و سالانه بیش از 2 میلیون توریست را به خود جذب می کند. اطراف این پارک با گونه های مختلف گیاهی تزیین شده است و منظره های فوق العاده ای دارد.

 

دنیای کوچک سوئیس مینیاتور

در پارک سوئیس مینیاتور به شما احساس گالیور بودن دست خواهد داد؛ در اینجا شما می توانید با پای پیاده در ظرف چند ساعت، کل کشور سوئیس را طی کنید. بناها، ساختمان ها و تجهیزات حمل و نقل معروف کشور سوئیس در این مکان 25 برابر کوچک تر شده اند، شما می توانید آنها را لمس کرده، روی آنها بشینید و روی برخی از آن ها نیز دراز بکشید. در  پارک سوئیس مینیاتور شما می توانید برای چند ساعت از زندگی مدرن فاصله گرفته و به گذشته برگردید. پارک سوئیس مینیاتور، مکانی مناسب برای تجدید خاطرات خانواده های سوئیسی می باشد.

 

سرگرمی و امکانات سوئیس مینیاتور

پارک سوئیس مینیاتور از امکانات تفریحی فوق العاده ای برخوردار است و برای تمامی افراد مناسب است. یکی از بهترین سرگرمی های سوئیس مینیاتور، حدس زدن نام مکان های مینیاتوری شده است. در این مکان علاوه بر تفریح و سرگرمی، می توانید دانش کسب کنید و اطلاعات خود را درباره مکان های سوئیس بالا ببرید. یکی از تفریحات جالب سوئیس مینیاتور، عبور از سرتاسر پارک با قطار است. این پارک با خط راه آهن 3560 متری و 18 قطار مجهز شده است، مسیر حرکت این قطار از چندین پل می گذرد و دارای چند ایستگاه می باشد. یکی دیگر از سرگرمی های پارک مینیاتوری، قایقرانی در دریاچه لوگانو می باشد.

پارک سوئیس مینیاتور از امکانات بالایی برخوردار است و چندین سرویس حرفه ای را ارائه می دهد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. در نزدیکی سوئیس مینیاتور، پارکینگی وجود دارد و شما می توانید وسایل نقلیه خود را در داخل آن پارک نمایید. تمام محیط پارک برای افرادی که از ویلچر استفاده می کنند، طراحی و  ایمن شده است. حیوانات خانگی در این پارک مجاز هستند، به شرطی که قلاده داشته باشند. در داخل سوئیس مینیاتور مکان های متعددی برای خرید هدیه، غذا خوری، پیک نیک زدن و بازی کودکان وجود دارد. در سراسر پارک مینیاتوری سوئیس، وای فای و اینترنت مجانی وجود دارد.

 

بهترین سوژه های عکاسی

یکی از مهمترین قابلیت های پارک سوئیس مینیاتور، سوژه های ناب آن برای عکس گرفتن می باشد. پارک مینیاتوری سوئیس از منظره بی نظیری برخوردار است که با گونه های مختلف گیاهی و بیش از 15000 نوع مختلف گل تزیین شده اند. در اطراف این پارک کوه ها و جاذبه های طبیعی فوق العاده ای وجود دارد. اکثر گردشگران و افرادی که از پارک سوئیس مینیاتور بازدید می کنند، دوربین در دست و خندان، در حال گرفتن عکس می باشند. در داخل این پارک می توانید در کنار مدل های کوچک بناها و ساختمان های سوئیس، برای پروفایل شبکه های اجتماعی خود بهترین عکس را تهیه کنید. همچنین می توانید در کنار خانواده خود، یک عکس دسته جمعی به یادماندنی و خاطره انگیز بگیرید.

 

 

بعضی از اطلاعات مهم درباره پارک سوئیس مینیاتور

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های لوگانو


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • بهترین پرواز ها چه پروازهایی هستند؟

  پرواز را می توان یکی از بهترین روش های انجام سفر دانست که امروزه انجام می شود و بسیاری از کسانی که به دنبال آسان ترین و سریع ترین روش سفر هستند، از هواپیما استفاده می کنند. در این مقاله شما را با بهترین پروازها آشنا می کنیم و به شما خواهیم گفت که برای […]

 • قوانین پرواز ترکیش ایرلاین

  آشنایی با شرکت هواپیمایی ترکیه: ترکیش ایرلاینز

  ترکیش ایرلاینز ترکیش ایرلاینز را می توان یکی از بهترین شرکت های پروازی دانست که سابقه رتبه اول در اروپا را دارد و به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی معتبر جهان شناخته می شود.  پرواز ترکیش ایرلاین خدمات منحصر به فردی برای مسافران ارائه می نماید که به همین دلیل می توانید سفری آرام و راحت […]

 • با کاخ چراغان استانبول، آخرین کاخ عثمانی بیشتر آشنا شوید

  کاخ چراغان استانبول عثمانی یکی از امپراتوری های بزرگ بوده است که شامل ترکیه امروزی و چند کشور دیگر بوده است. از این امپراتوری که در گسترش اسلام به سایر نقاط دنیا تاثیر بسیار زیادی داشته است، امروزه چندین کاخ به جای مانده است که کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از این مراکز […]

 • حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول

  حمام ترکی حمام ترکی به دلیل نوع طراحی باستانی امروزه به یکی از معروف ترین مراکز گردشگری ترکیه تبدیل شده است. حمام سنتی چمبرلی تاش را می توان یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری استانبول دانست که بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم […]

 • هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید دارای امکانات بسیار زیادی است. هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید در بهترین موقعیت شهر قرار دارد و بهترین اتاق ها را دارد.

 • هتل لازونی استانبول

  اقامت در هتل لازونی استانبول

  هتل لازونی استانبول در یک موقعیت بسیار عالی قرار دارد. هتل لازونی استانبول که هتل 5 ستاره است که بهترین اتاق ها را در اختیار مسافرین قرار می دهد.

 • هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری دارای یک موقعیت عالی می باشد. اقامت در هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری سفر را رویایی و بیادماندنی می کند.