رومربرگ آلمان

بررسی کوتاه رومربرگ آلمان

آشنایی با رومربرگ آلمان

میدان رومربرگ، برای صد ها سال مرکز شهر فرانکفورت و هسته ی اصلی این شهر بوده است. ساختمان شهرداری، کلیسای قدیمی سنت نیکلاس، موزه ی تاریخی، کلیسای سن پل و بزرگ ترین زمین بازار در میدان رومربرگ قرار داشته است. این میدان به لحاظ توریستی از ارزش بسیار زیادی برخوردار است.

رومربرگ زیباترین میدان فرانکفورت Römerberg Square

رومربرگ زیبا ترین میدان شهر فرانکفورت در کشور آلمان است. نمی شود به فرانکفورت سفر کرد اما بر سنگفرش های میدان زیبای رومبرگ قدم نزد و قهوه ای ننوشید و خود را در معماری رنگارنگ و قدیمی و زیبای ساختمان هایی که میدان را احاطه کرده اند گم نکرد. این میدان روبروی ساختمان مشهور و تاریخی رومر قرار دارد. رومربرگ از دیرباز محوطه ای برای تجمع مردم به مناسبت های مختلف بوده است. جشن ها، مسابقه ها، رویداد های تاریخی، فرهنگی، سیاسی و حتی بازاری برای ارائه ی محصولات و فروش آنها بوده است و بازار معروف و محبوب کریسمس یا کریسمس مارکت در این میدان که قلب تپنده ی شهر فرانکفورت بوده است برگزار می شده است. در واقع این میدان مرکز شهر قدیم فرانکفورت بوده که از زمان قرون وسطی چنین کاربرد های مهمی داشته و نقش پررنگی در رویداد های شهر فرانکفورت داشته است. چه کسی می داند این میدان چه ها که به خود ندیده است؟ امروزه هم به محلی محبوب برای پیاده روی، خرید، قرار با دوستان، صرف غذا و گذراندن وقت تبدیل شده است که بین مردم محلی و توریست ها محبوبیت بالایی دارد.

 

تاریخچه ی رومربرگ

میدان رومربرگ نام خود را از ساختمانی به نام رومر گرفته است که برای سالیان متمادی تالار اصلی شهر و محل شورای شهر فرانکفورت بوده است و از قرن ۱۵ به این منظور استفاده می شده است. ساختمان رومر روبروی کلیسای قدیمی سنت نیکلاس قرار گرفته است و به مدت ۶۰۰ سال ساختمان شهرداری فرانکفورت بوده است. در واقع محوطه رومر و ساختمان آن ملکی شخصی متعلق به خاندان رومر بوده است که خاندانی تاجر و ثروتمند بودند و آن را در سال ۱۵۰۵ میلادی به شورای شهر فرانکفورت فروختند تا به عنوان ساختمان شهرداری مورد استفاده قرار گیرد. این مجموعه ی زیبا با معماری منحصر به فردش در خلال جنگ جهانی دوم و بمباران هوایی بسیار آسیب دید اما پس از جنگ دوباره بازسازی و مرمت شد. مجموعه بزرگ رومربرگ حدود ده هزار متر مربع مساحت دارد و سه اشکوبه است و دارای نه خانه می باشد و معماری تحسین برانگیزی دارد. نمای ساختمان المان هایی قرون وسطایی دارد و در کل به زیبایی میدان افزوده است و به نوعی به نماد میدان رومربرگ و حتی فرانکفورت تبدیل شده است.

 

فستیوال ها و نمایشگاه های رومربرگ

رومربرگ از دیرباز محل تجمع مردم به دلایل مختلف بوده است. عجیب نیست اگر بازار بزرگ کریسمس و یا نمایشگاه های دیگری مثل نمایشگاه کتاب و انواع فستیوال ها در این محل برپا شده باشد و این سنت قدیمی که ریشه در قرون وسطی دارد تا امروز ادامه پیدا کرده است. حتی امروزه بزرگ ترین بازار کریسمس یا کریسمس مارکت فرانکفورت در قلب این میدان برپا می شود. برپایی بازار کریسمس در این میدان با آن چراغانی های افسانه ای و نورپردازی های شگفت انگیز و منظره ی خیره کننده ای که به وجود می آورد، فرصتی مناسب برای یک تجربه ی لذت بخش از گردش در شهر قدیم فرانکفورت است. اگر در زمستان و در زمان کریسمس به فرانکفورت سفر می کنید این فرصت را از دست ندهید که در بازاری شبیه قصه های پریان قدم بزنید.

 

جاذبه های میدان رومربرگ

اگر به فرانکفورت سفر می کنید باید بدانید میدان رومربرگ بهترین نقطه برای شروع گردش در فرانکفورت و مخصوصا شهر قدیم است. روبروی ساختمان رومر که قرار بگیرید، می توانید تمام جهان دور و برتان را حذف کنید و به قرون وسطی به قرن ۱۴ برگردید. معماری ساختمان های میدان رومربرگ چنین جادویی دارند.

فواره ی عدالت The Fountain of Justice
فواره یا مجسمه ی برنزی عدالت، ایستاده بر فراز ستونی در میان میدان رومربرگ و درست در مقابل رومر، به سال ۱۵۴۳ برمی گردد که خدای عدالت رومی را مسلح به شمشیر و میزانش مقابل چشم می آورد. این مجسمه طی سال های مختلف تعمیر و بازسازی شده است. افسانه ها می گویند در زمان مراسم تاج گذاری امپراطور ماتیاس، از این فواره شراب جاری می شده است.

 

موزه تاریخی Historisches Museum

موزه تاریخی رومربرگ در جنوب میدان قرار دارد. مدل و ماکت رومربرگ و همچنین تاریخ فرانکفورت، خرابی های جنگ جهانی دوم، بازسازی بعد از آن و بازنمایی فرانکفورت از قرون وسطی تا قرن بیستم چیز هایی است که فقط در موزه ی تاریخی فرانکفورت پیدا می شود و در چند قدمی شماست!

کلیسای سنت نیکلاس Alte Nikolaikirche

درست مقابل موزه تاریخی یک کلیسای کوچک به سبک معماری گوتیک قرار دارد که کلیسای سنت نیکلاس نام گرفته است. این کلیسا در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد که به نظر بیشتر افراد بیش از آن که شبیه یک کلیسا باشد به یک قصر قصه های پریان شبیه است! در سال ۱۲۹۰ این کلیسای کوچک به محلی برای اقامت سلطنتی تبدیل شد تا در خدمت امپراتور باشد. در قرن پانزدهم به طور رسمی به شورای شهر تعلق گرفت. یکی از جذابیت های این کلیسای کوچک، زیبا و مشهور ناقوس آن است که هر روز در ساعت ۹:۰۵ صبح، ۱۲:۰۵ ظهر و ۵:۰۵ صبح به صدا در می آید.

 

راه های دسترسی به میدان رومربرگ

میدان رومربرگ در مرکز شهر فرانکفورت قرار دارد. اگر نزدیک باشید می توانید با کمی پیاده روی به رومربرگ برسید و دیگر نیازی به هزینه اضافه نخواهد بود. اگر فاصله زیادی تا مرکز شهر و میدان رومربرگ دارید می توانید از تاکسی استفاده کنید که البته هزینه اش ممکن است پایین نباشد. اگر مشتاق هستید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید راه های زیادی برای رسیدن به میدان رومربرگ پیش روی تان هست! اتوبوس خط شش در میدان اصلی رومربرگ ایستگاه دارد. اس ترین ها یا قطار های درون شهری خط ۸ و ۹ هم بسته به اینکه کجا سوار شوید در میدان رومربرگ ایستگاه دارند. مترو یا قطار زیرزمینی خط ۲ هم می تواند شما را مستقیم به میدان رومر برود. دسترسی وسایل نقلیه عمومی در میدان رومربرگ بسیار عالی است بنابراین اصلا نگران رفت و برگشت یا ادامه ی مسیر گردشگری تان در فرانکفورت نباشید.

 

بعضی از اطلاعات مهم درباره رومربرگ آلمان

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • بهترین پرواز ها چه پروازهایی هستند؟

  پرواز را می توان یکی از بهترین روش های انجام سفر دانست که امروزه انجام می شود و بسیاری از کسانی که به دنبال آسان ترین و سریع ترین روش سفر هستند، از هواپیما استفاده می کنند. در این مقاله شما را با بهترین پروازها آشنا می کنیم و به شما خواهیم گفت که برای […]

 • قوانین پرواز ترکیش ایرلاین

  آشنایی با شرکت هواپیمایی ترکیه: ترکیش ایرلاینز

  ترکیش ایرلاینز ترکیش ایرلاینز را می توان یکی از بهترین شرکت های پروازی دانست که سابقه رتبه اول در اروپا را دارد و به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی معتبر جهان شناخته می شود.  پرواز ترکیش ایرلاین خدمات منحصر به فردی برای مسافران ارائه می نماید که به همین دلیل می توانید سفری آرام و راحت […]

 • با کاخ چراغان استانبول، آخرین کاخ عثمانی بیشتر آشنا شوید

  کاخ چراغان استانبول عثمانی یکی از امپراتوری های بزرگ بوده است که شامل ترکیه امروزی و چند کشور دیگر بوده است. از این امپراتوری که در گسترش اسلام به سایر نقاط دنیا تاثیر بسیار زیادی داشته است، امروزه چندین کاخ به جای مانده است که کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از این مراکز […]

 • حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول

  حمام ترکی حمام ترکی به دلیل نوع طراحی باستانی امروزه به یکی از معروف ترین مراکز گردشگری ترکیه تبدیل شده است. حمام سنتی چمبرلی تاش را می توان یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری استانبول دانست که بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم […]

 • هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید دارای امکانات بسیار زیادی است. هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید در بهترین موقعیت شهر قرار دارد و بهترین اتاق ها را دارد.

 • هتل لازونی استانبول

  اقامت در هتل لازونی استانبول

  هتل لازونی استانبول در یک موقعیت بسیار عالی قرار دارد. هتل لازونی استانبول که هتل 5 ستاره است که بهترین اتاق ها را در اختیار مسافرین قرار می دهد.

 • هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری دارای یک موقعیت عالی می باشد. اقامت در هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری سفر را رویایی و بیادماندنی می کند.