6 فروردین 1398

کانال ریدو

اطلاعات جامع کانال ریدو کانادا 

کانال ریدو، کانالی طولانی و جذاب است که در شهر اتاوای کانادا قرار دارد. کانال ریدو به دلیل جذابیت های طبیعی و خیره کننده اش سالانه میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان بسیار زیادی از سراسر دنیا است. شهر اصلی این کانال پیست اسکیت آن در فصل زمستان است که به عنوان بزرگ ترین پیست اسکیت در دنیا شناخته شده است و در فصل زمستان با سفر به کانادا و شهر ریدو می توانید از این پیست اسکیت جذاب در کانال ریدو نهایت لذت را ببرید. در این مقاله به اطلاعاتی درباره ی تاریخچه کانال ریدو، شهر اتاوا و جاذبه های گردشگری این شهر پرداخته شده است و در عین حال به  بهترین زمان ممکن برای سفر به کشور کانادا نیز اشاره شده است.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

معرفی کانال

این کانال که با نام گذرگاه آبی ریدو هم شهرت دارد جزو جاذبه های گردشگری شهر اتاوای کانادا است که شهر اتاوا را به وسیله ی رودخانه اتاوا به شهر کینگستون که در کنار دریاچه انتاریو قرار دارد، متصل می کند. این کانال در سال 1832 برای جلوگیری از حمله های احتمالی ایالت متحده ساخته شده است. 

کانال ریدو، دویست و دو کیلومتر طول دارد که هر سال به طور طبیعی دچار یخ زدگی می شود و بزرگ ترین پیست اسکیت دنیا در آن برگزار می شود، به طوری که به یکی از بزرگ ترین و جذاب ترین جاذبه های توریستی کشور کانادا تبدیل شده است. علاوه بر استفاده به عنوان پیست اسکیت در فصل زمستان، در فصول گرم سال که درجه حرارت هوا بالا است و یخ های کانال آب می شوند، می توان از آن برای قایق سواری های بسیار لذت بخشی استفاده کرد. در انتهای فصل قایقرانی، آب این کانال کم کم دچار یخ زدگی می شود و وقتی که ضخامت یخ ها به میزان کافی رسید، برف های سطحی آن جدا می شود تا آب بیشتری جریان پیدا کند که بتواند یخ ضخیم تر و صاف تری را تشکیل دهد.

 

تاریخچه کانال ریدو

مدت ها  قبل از آن که کانال رید در اتاوا به یک پیست اسکیت بسیار گسترده و جذاب برای مردم محلی و همچنین گردشگران تبدیل شود، ساکنین شهر اتاوا از آن برای اسکی استفاده می کردند. اما در سال 1970 میلادی وقتی که تصمیم گرفته شد در کنار کانال یک بزرگراه ساخته شود، نتیجه ی این تصمیم باعث می شد که کانال قدیمی و تاریخی شهر اتاوا  کاملاً از بین برود که دولت فدرال مانع از عملی شدن این تصمیم شد. برای اولین بار شخصی به نام داگ فولرتون، که رئیس کمیسیون ملی سرمایه در کانادا بود، پیشنهادی مبنی بر استفاده تفریحی از این کانال را داد. این پیشنهاد، در ۱۸ ژانویه ۱۹۷۱ با وجود مخالفت های بسیار زیاد، به مرحله اجرا درآمد. این طرح باعث شد که امروزه، شاهد بیش از یک میلیون بازدیدکننده از این پیست اسکیت بزرگ باشیم.

 

مسیر آبی کانال ریدو

در مسیر دویست و دو کیلومتری کانال ریدو، این کانال با قسمت های مختلف رود های ریدو و کاتارا کوی و همچنین چندین دریاچه مانند دریاچه ی پایینی ( Lower )، بالایی ( Upper )، و ریدوی بزرگ ( Big Rideau ) هم مسیر و هم جریان می شود. حدود نوزده کیلومتر از مسیر این کانال مصنوع دست بشر است.  جوامعی که در اطراف این مسیر آبی تشکیل شده اند عبارت اند از: اتاوا، مانتیک ( Manotick )، کارس ( Kars )، بوریتس ( Burritos )، راپیدز ( Rapids )، مایک ویل ( Marrickville ) اسمیتس فال ( Smiths Falls )، ریدو فری ( Rideau ferry )، پرتلند ( Portland )، وستپورت ( Westport )، نوبورو ( Newborn ) سلیز بی ( Seeleys bay) و کینگستون ( Kingston ) .

امروزه فقط برای کاربردهای تفریحی از کانال ریدو استفاده می شود؛ سفر یک طرفه روی سیستم کانال ریدو با قایق موتوری بین 3 تا 5 روز به طول خواهد انجامید. برای گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند تورهای قایقی در اتاوا، شهر کینگستون، مریکویل و در منطقه ی قطع کن چافیز (Chaffey Lock ) فراهم شده است. یک خط کروز بین اتاوا و کینگستون فعال است که می توان با آن بین این دو شهر جابجا شد. بیشتر قطع کن های این کانال هم هنوز به صورت دستی کار می کنند. در مجموع تعداد چهل و پنج قطع کن در بیست و سه  ایستگاه در طول کانال وجود دارد، در کنار دو قطع کن سی و سه و سی و چهار در قسمت ورودی به کانال تای ( Tay Canal ). این مسیر آبی محل سکونت گونه های مختلفی از پرندگان، خزندگان، دوزیستان و پستانداران است.

 

مسیر اسکیت کانال

در فصل زمستان، بخشی از کانال ریدو که از اتاوای مرکزی می گذرد به بزرگترین و دومین مسیر اسکیت طولانی جهان تبدیل می شود. مسیر پاکسازی شده 7.8 کیلومتر است و فضایی به اندازه ی نود زمین هاکی روی یخ المپیکی دارد. این مسیر از قطع کن هارتول (Hartwell locks ) در دانشگاه کارلتون شروع می شود و به قطع کن های بین ساختمان پارلمان و (( Chateau Laurier )) می رسد  و در مسیر خود دریاچه ی داوز ( Dow’s Lake ) را نیز در بر می گیرد.

پیست اسکیت ریدو به عنوان یک جاذبه ی گردشگری معروف و منطقه ی تفریحی جذاب و همچنین مرکز برگزاری فستیوال وینترلود ( Winterlude ) در شهر اتاوا شناخته می شود. در مسیر این پیست اسکیت انواع خوراکی ها و نوشیدنی ها به فروش می رسد. در ژانویه ی سال 2008 این مسیر به عنوان طولانی ترین پیست اسکیت در دنیا با طول 8.54 و البته با عرض دو تا سه متر در برخی نقاط در اختیار کاربران بود.

 

بهترین زمان برای سفر به کانادا چه زمانی است؟

به دلیل داشتن آب هوای سرد، بهترین زمان برای سفر به این کشور و شهر اتاوا بین ماه های مارس و می است به طوری که  دمای هوا در این زمان تا حدی افزایش پیدا می کند و می توان از شکوفه های بهاری بسیار زیبای این شهر نهایت لذت را برد. علاوه بر این، از مزیت های سفر به کانادا در این زمان این است که می توان از جشن ها و رویداد های بسیار زیبای پایتخت کشور کانادا، مانند لاله های کانادایی لذت برد. این فستیوال بزرگ، هر ساله در ماه می در شهر اتاوا برگزار می شود. در این جشن بزرگ و ملی یک میلیون گل لاله در معرض نمایش قرار می گیرد که افراد بیشماری از آن بازدید می کنند و نهایت لذت را می برند.

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که می خواهید ویزای کانادا را دریافت کنید می توانید از خدمات پیکاپ ما در شهر آنکارای ترکیه استفاده کنید. دفتر ما بهترین خدمات را برای متقاضیان ویزا انجام می دهد و همه روزه پاسخگوی سوالات شما می باشد. برای دریافت ویزای کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا همین حالا می توانید اقدام کنید و در مدت کوتاهی ویزای این کشور را دریافت کنید.

 

کانال ریدو

کانال ریدو، کانالی طولانی و جذاب است که در شهر اتاوای کانادا قرار دارد. کانال ریدو به دلیل جذابیت های طبیعی و خیره کننده اش سالانه میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان بسیار زیادی از سراسر دنیا است. شهر اصلی این کانال پیست اسکیت آن در فصل زمستان است که به عنوان بزرگ ترین پیست اسکیت در دنیا شناخته شده است و در فصل زمستان با سفر به کانادا و شهر ریدو می توانید از این پیست اسکیت جذاب در کانال ریدو نهایت لذت را ببرید.

در این مقاله به اطلاعاتی درباره ی تاریخچه کانال ریدو، شهر اتاوا و جاذبه های گردشگری این شهر پرداخته شده است و در عین حال به  بهترین زمان ممکن برای سفر به کشور کانادا نیز اشاره شده است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران