پارک کویین الیزابت

بررسی کوتاه پارک کویین الیزابت

پارک کویین الیزابت، از جاذبه های گردشگری کانادا است که با نام پارک ملکه الیزابت ونکوور نیز شهرت دارد. شهرت این پارک به دلیل وجود باغ های بسیار زیبا و دیدنی است که منظره ای بسیار جذاب را به طرف کوه های شمالی شهر دارد. در همین راستا در این مقاله به معرفی شهر ونکوور کانادا، تاریخچه پارک کویین الیزابت و جاذبه های دیدنی شهر ونکوور و این پارک زیبا پرداخته شده است.

قبل از ورود اروپاییان به کشور کانادا منطقه فعلی مربوط به پارک کویین الیزابت بخشی از جنگل های انبوه و محل تخم ریزی ماهی های سالمون بود و تحت سلطه گرگ های خاکستری و خرس ها قرار داشت. جمعیت مهاجر به این منطقه در دهه 1870 به سرعت حالت طبیعی و جنگلی محیط را بر هم زدند. نهرهایی مخصوص ماهی های سالمون هنوز از پارک کویین الیزابت به منطقه فالس کریک می روند که البته به علت آلودگی زیاد دیگر سالامونی به آنها وارد نمی شود. در دهه 1930 سیاست گسترش پارک های شهری توسط انجمن بی سی تولیپ (BC Tulip Association ) اعلام گردید و تا انتهای این دهه پارک کویین الیزابت به عنوان پارک شهر ونکوور معرفی شد و توسط شاه جرج ششم و ملکه الیزابت اول به عنوان پادشاه و ملکه کانادا، در سفر آنها به این شهر در سال 1939 به این اسم نامگذاری گردید.

جاذبه های پارک کویین الیزابت ونکوور

این پارک جاذبه های زیادی برای ساکنان شهر ونکوور و گردشگرانی که به این شهر می روند دارد. قسمت باغ مانند این پارک لذت تماشای شکوفه های بهاری مانند شکوفه های گیلاس و نشستن و قدم زدن زیر درختان سرسبز و طبیعت زیبا را به همراه دارد. از طرف دیگر پاویون مخصوص مراسمات یک ویژگی و شخصیت اجتماعی به این پارک می بخشد و معمولا برنامه های جذابی برای گردشگران در ساعات و اوقات مناسب در این پاویون برگزار می شود.

در بخش دیگر پارک هنرستان بلودل فلورال (Bloedel Floral Conservatory ) وجود دارد که از نظر معماری در دل طبیعت این پارک جذاب به نظر می رسد و گردشگران علاقه زیادی به این قسمت از پارک دارند. آب نماها و میدان های موجود در این پارک نیز از زیبایی وافری برخوردار است و آرامش را برای مراجعه کنندگان به پارک کویین الیزابت به ارمغان می آورند. باغ های جذاب و زیبایی مصنوعی موجود در این پارک در کنار مجسمه های متعدد زیبا و هنری و همچنین گوشه نقاشان از دیگر جاذبه های گردشگری پارک ملکه الیزابت ونکوور هستند.

در پارک کویین الیزابت چه فعالیت هایی می توان انجام داد؟

در پارک کویین الیزابت تفریحات مناسب و متنوعی برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است. یکی از این فعالیت ها بازی گلف است که زمین بسیار مناسب پیچ اند پوت ( Pitch & Put ) در این پارک این امکان را به گردشگران می دهد که از این ورزش لذت ببرند. یکی دیگر از زمین های گلف این پارک زمین دیسک ( Disc ) نام دارد که در کنار زمین قبلی ظرفیت بالایی را برای علاقمندان به این ورزش فراهم می کنند.

اگر از علاقمندان به تنیس هم باشید در پارک کویین الیزابت زمین تنیس مناسبی برای شما وجود دارد. این زمین تنیس از کیفیت و امکانات بسیار بالایی برخوردار است و ورزش بولینگ یکی دیگر از تفریحات موجود در پارک کویین ونکوور است و باشگاه بولینگ لاون (Lawn bowling club ) بهترین خدمات را به علاقمندان به این رشته ورزشی عرضه می کند. البته در کنار این ورزش ها، علاقمندان به ورزش های رزمی نیز می توانند از باشگاه مخصوص رشته تای چی (Tai Chi ) در این پارک استفاده کنند. در کنار تمام این موارد، پیاده روی در پارک کویین الیزابت نیز با آن همه زیبایی و جذابیت مخصوصا در هوای مطبوع بهار و تابستان کانادا خالی از لطف نیست.

درباره شهر ونکوور کانادا بیشتر بدانید

شهر ونکوور یک شهر ساحلی و بندری است که در کشور کانادا قرار دارد. این شهر ساحلی در استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. طبق آخرین سرشماری‌ های انجام شده در این کشور شهر ونکوور با 603.502 نفر، پرجمعیت ترین شهر استان بریتیش کلمبیا است  این شهر بزرگ، شهری است که گوناگون ترین تنوع نژادی و زبانی را در کشور کانادا دارد. این شهر از لحاظ کیفیت و رفاه زندگی جزو 5 شهر برتر دنیا است و بی شک یکی از بهترین شهرها برای زندگی و سکونت کردن است. در این شهر همیشه رویدادها و همایش های بین المللی بسیار زیادی مانند بازی های اتحادیه کشورهای مشترک المنافع، بازی های جهانی پلیس و آتش نشانی، بازی های المپیک و پارا المپیک زمستانی برگزار می شود.

دیگر جاذبه های شهر ونکوور

شهر ونکوور کانادا دارای جاذبه های دیدنی و گردشگری بسیار زیادی است که برخی از آنها به شرح زیر است.

پارک کویین الیزابت: در داخل این پارک زیبا یک کوه کوچک واقع شده است که به عنوان بلندترین نقطه شهر ونکوور به شمار می رود. به طوری که از روی این کوه به راحتی می توان منظره های زیبای کوه های شمال و مرکز شهر را دید. در این پارک زیبا امکان انجام بازی هایی مانند گلف و تنیس وجود دارد.
پارک استنی (stany park): این پارک بزرگ و دیدنی که پر از درختان سرسبز و زیبا است در مرکز شهر قرار دارد. قدم زدن در این پارک از لذت بخش ترین تفریحات بازدیدکنندگان است.
آکواریوم ونکوور: در این آکواریوم بیش از 70.000 نوع از حیوانات گوناگون نگهداری می شود. تماشا کردن نمایش های دیدنی دلفین ها در این مکان از لذت بخش ترین تفریحات موجود در این محل است.
برج ونکوور لوک اوت: این برج جذاب، بدون شک اولین گزینه گردشگران برای بازدید است. به طوری که با رفتن به این برج می توان دیدی 360 درجه به اطراف شهر داشت. این برج 167 متر ارتفاع دارد که رفتن به بالای از جذاب ترین دیدنی های دنیا است.
گالری هنر ونکوور: این گالری رتبه پنجم  را بین گالری های بزرگ کانادا و رتبه اول را از نظری بزرگی در بین کالری های غرب کانادا دارد.
موزه مردم شناسی: این موزه جزو دانشگاه بریتیش کلمبیا است. از ویژگی های این موزه این است که در آن فرهنگ ها و سنت های مردم دنیا به نمایش گذاشته شده است.

بعضی از اطلاعات مهم درباره پارک کویین الیزابت

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های ونکوور


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان