کاخ شایو پاریس

بررسی کوتاه کاخ شایو پاریس

کاخ شایو پاریس  از مراکز مهم و مشهور توریستی کشور فرانسه می باشد. کاخ شایو واقع در شهر پاریس، شامل یک عمارت بزرگ که گراند پله خوانده می شود و عمارتی کوچک به نام پتیت پله می باشد. این کاخ علاوه بر برخورداری از معماری باشکوه،؛ به دلیل قرار گیری موزه هایی خاص در آن حائز اهمیت است.

محل قرار گیری کاخ شایو

کاخ شایو پاریس در سال 1937، در همسایگی رود سن، باغ های تروکادرو و برج ایفل بنا شده است. برای دسترسی به کاخ شایو و بازدید از آن می توان از مترو پاریس استفاده کرد، ایستگاه تروکادرو نزدیکترین ایستگاه به کاخ محسوب می شود. معمولا تورهای مسافرتی و گردشگری شهر پاریس، بازدید از این کاخ را در برنامه خود دارند، ولی در صورت نبود این برنامه نیز، کلیه گردشگران می توانند در سفر خود به پاریس، با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، زمانی را به بازدید از کاخ اختصاص دهند. ساختمان های تشکیل دهنده کاخ شایو بر روی خطی فرضی و قوسی شکل قرار گرفته اند، اما متصل به هم نیستند، این ساختمان ها به سبک نئوکلاسیک ساخته شده اند. فضای محوطه کاخ بسیار زیبا و چشم نواز طراحی شده است و مجسمه های بزرگی شامل مجسمه زن، مرد و همچنین قسمت هایی با شعرهای پل والری، که در جلوی ساختمان ها قرار گرفته اند آن را زیباتر می سازد.

چرا از کاخ شایو پاریس بازدید کنیم؟

به دلیل محل قرارگیری کاخ شایو، بازدیدکنندگان می توانند یکی از بهترین چشم اندازها به برج ایفل را در این مکان تجربه کنند. در این مکان فضای وسیعی به عنوان ایوان قرار دارد که برای گرفتن عکس هایی جالب با منظره ایفل مناسب است. بسیاری از گردشگران شهر پاریس با رفتن به ایوان های کاخ شایو، مناظر بدیعی را از رود سن، گنبد طلاکوب موزه انولید و باغ های زیبای تروکادرو مشاهده می کنند. به علاوه اشراف به این باغ چند هکتاری و فواره های درون باغ، از تراس های کاخ شایو، در شب بسیار چشم نواز است.

بازدید از کاخ برای علاقه مندان و دانشجویان معماری بسیار جالب توجه خواهد بود، ساخته شدن این کاخ برای نمایشگاه جهانی، بخش مهمی از تاریخ معماری فرانسه و جهان محسوب می شود. همچنین تاثیر پذیرفتن معماری کاخ، از مفاهیم هنری و ادبی کاملا مشهود است. گردشگرانی که به آشنایی با آداب و رسوم کشورها و قومیت های مختلف علاقه مند هستند نیز می توانند از بازدید از کاخ و موزه مردم شناسی لذت ببرند و به شناخت مناسبی از تاریخ کشور فرانسه دست یابند. در واقع با گردش در این کاخ، می توان همزمان از چند موزه مهم فرانسه بازدید کرد. در این کاخ علاوه بر موزه ها و مراکز فرهنگی مختلف، یک مغازه برای خرید سوغاتی نیز در نظر گرفته شده است. کتاب فروش و رستوران نیز از دیگر بخش های تجاری این کاخ به شمار می روند که بازدید و گذراندن وقت در آنها برای بازدیدکنندگان دلنشین خواهد بود.

موزه دریایی و مردم شناسی کاخ شایو

ضلع غربی کاخ شایو به موزه دریایی اختصاص داده شده است. در این موزه به تاریخ نیروی دریایی فرانسه و جنگ ها و دستاوردهای مربوط به نیروی دریایی پرداخته شده است. دیدن ابزار و وسایل کاربردی حوزه نیروی دریایی، در طول تاریخ برای بازدیدکنندگان این موزه جالب توجه است. تاریخ مورد مطالعه و ارائه شده در موزه دریایی کاخ شایو، شامل بازه زمانی قرن 17 به بعد می باشد. موزه مردم شناسی کاخ، نسبت به سایر موزه های مردم شناسی که تاکنون رفته اید متفاوت است و یکی از بهترین و کامل ترین موزه های این حوزه به شمار می رود.

این بخش از کاخ حدود 6 سال تعطیل بوده است و پس از سال 2015 و انجام بازسازی های لازم مورد بهره برداری قرار گرفته است. در این موزه با تحقیقاتی در زمینه های جمعیت شناسی، گونه های نژادی انسان ها و مباحث تاریخی و فرهنگی، تلاش شده است به نگاهی نوین در زمینه تکامل انسان دست یافته شود. ساعات کار این موزه از 10 صبح تا ساعت 18 است و تمام روزهای هفته به غیر از سه شنبه ها بر روی بازدیدکنندگان باز است.

مرکز معماری و میراث فرهنگی

اگر از علاقه مندان معماری و یا دانشجویان این رشته هستید به هیچ عنوان بازدید از (مرکز معماری و میراث فرهنگی) کاخ شایو را از دست ندهید. این ساختمان در بخش شرقی کاخ شایو قرار دارد و در مساحتی 23000 متری، شامل 3 طبقه، آثار شگفت انگیز معماری را به نمایش می گذارد. در این بخش از کاخ، تاریخ معماری فرانسه و تحول آن، از دوران قرون وسطی تا ظهور معماری مدرن مورد بررسی قرار گرفته است. بخش جذاب این موزه، قرارگیری بیش از 6000 ماکت ساختمانی و پنجره هایی از سبک های مختلف معماری، در معرض دید بازدیدکنندگان است.

چند هزار عکس از تاریخ معماری نیز در این موزه ارائه شده است. در بخش های تخصصی مرکز معماری و میراث فرهنگی، تاریخچه آثار مهم و مشهور معماری فرانسه، از دوران کهن تا عصر حاضر( در حدود 100 اثر)، مانند آثار معمار مشهور گوستاو ایفل بررسی شده است. بازدید این موضوع برای معماران می تواند باعث ایجاد دیدی خلاقانه در این حوزه بشود، همچنین با صرف زمانی اندک در این موزه، علاقه مندان معماری با تاریخ جامع معماری و روند تحولات معماری فرانسه آشنا خواهند شد. در برنامه ریزی بازدید از این موزه، به خاطر داشته باشید روزهای دوشنبه و سه شنبه، موزه مرکز معماری تعطیل است و در سایر روزهای هفته، از ساعات اولیه ظهر پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

آکواریوم بزرگ و تئاتر ملی کاخ شایو

آکواریوم پاریس در کاخ شایو واقع شده است و اولین آکواریوم ساخته شده در این ابعاد می باشد. این مکان از امکاناتی نظیر تونل کوسه با 32 کوسه، و 2000 ماهی و جانور آبزی برخوردار است. آکواریوم کاخ شایو دارای 43 مخزن شیشه ای آب می باشد. در بخش زیر زمین آکواریوم سینمای مخصوص نیز قرار گرفته است. در این مکان نمایش فیلم های مرتبط، و برگزاری برنامه ها و ورکشاپ های آموزشی و جالب برای کودکان در دستور کار قرار گرفته است. بعد از جنگ جهانی دوم، تئاتر ملی کاخ شایو، به عنوان مرکز فرهنگی مردم شهر فعالیت می کرد. این تئاتر ظرفیتی 1200 نفره دارد و برای برگزاری تئاترها و کنسرت های مختلف، به عنوان سالنی مهم در پاریس، مورد استفاده قرار می گیرد. نکته جالب در این بخش از کاخ شایو، دسترسی زیرزمین باغ های تروکادرو به این بخش ها می باشد.

 

بعضی از اطلاعات مهم درباره کاخ شایو پاریس

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های پاریس


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • بهترین پرواز ها چه پروازهایی هستند؟

  پرواز را می توان یکی از بهترین روش های انجام سفر دانست که امروزه انجام می شود و بسیاری از کسانی که به دنبال آسان ترین و سریع ترین روش سفر هستند، از هواپیما استفاده می کنند. در این مقاله شما را با بهترین پروازها آشنا می کنیم و به شما خواهیم گفت که برای […]

 • قوانین پرواز ترکیش ایرلاین

  آشنایی با شرکت هواپیمایی ترکیه: ترکیش ایرلاینز

  ترکیش ایرلاینز ترکیش ایرلاینز را می توان یکی از بهترین شرکت های پروازی دانست که سابقه رتبه اول در اروپا را دارد و به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی معتبر جهان شناخته می شود.  پرواز ترکیش ایرلاین خدمات منحصر به فردی برای مسافران ارائه می نماید که به همین دلیل می توانید سفری آرام و راحت […]

 • با کاخ چراغان استانبول، آخرین کاخ عثمانی بیشتر آشنا شوید

  کاخ چراغان استانبول عثمانی یکی از امپراتوری های بزرگ بوده است که شامل ترکیه امروزی و چند کشور دیگر بوده است. از این امپراتوری که در گسترش اسلام به سایر نقاط دنیا تاثیر بسیار زیادی داشته است، امروزه چندین کاخ به جای مانده است که کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از این مراکز […]

 • حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول

  حمام ترکی حمام ترکی به دلیل نوع طراحی باستانی امروزه به یکی از معروف ترین مراکز گردشگری ترکیه تبدیل شده است. حمام سنتی چمبرلی تاش را می توان یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری استانبول دانست که بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم […]

 • هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید دارای امکانات بسیار زیادی است. هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید در بهترین موقعیت شهر قرار دارد و بهترین اتاق ها را دارد.

 • هتل لازونی استانبول

  اقامت در هتل لازونی استانبول

  هتل لازونی استانبول در یک موقعیت بسیار عالی قرار دارد. هتل لازونی استانبول که هتل 5 ستاره است که بهترین اتاق ها را در اختیار مسافرین قرار می دهد.

 • هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری دارای یک موقعیت عالی می باشد. اقامت در هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری سفر را رویایی و بیادماندنی می کند.