15 دی 1398

پارک de la Tete dor

هنگام بازدید از لیون به همراه خانواده، پارک de la Tete dor یکی از جاذبه های گردشگری است که حتما باید از آن بازدید کنید. این پارک بزرگترین پارک شهری در فرانسه است و گفته می شود که مساحت آن به حدود 117 هکتار می رسد. این پارک در سواحل Rhone واقع شده است و یک رودخانه با مساحت حدود 16 هکتار در آن واقع شده است. یک باغ گیاهشناسی با گل های گلخانه ای، یک باغ وحش، یک باغ از گل های رز، منطقه بازی بچه ها و یک سالن تئاتر در این پارک قرار گرفته است.

در صورتی که به سفر به کشورهای خارجی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

پارک de la Tete dor مناسب برای تمام رده های سنی

این پارک مکانی کامل برای تمام اعضای خانواده می باشد زیرا دارای جاذبه های مختلف برای تمام گروه های سنی می باشد. می توان گفت بازدید از این پارک برای تمامی افراد در سنین مختلف از جمله افراد بالغ، افراد مسن، جوانان، خانواده ها و کودکان مناسب می باشد. علاوه بر استراحت در این پارک فوق العاده زیبا که در ساخت آن از یک نمونه باغ انگلیسی الهام گرفته شده است، بازدید از باغ گل های رز، باغ وحش و دریاچه بزرگ را از دست ندهید.

بازدیدکنندگان اغلب قایق کرایه می کنند و در دریاچه پهناور و وسیع به تفریح و گردش می پردازند. همچنین شما می توانید از حیوانات موجود در باغ وحش بازدید کنید، چرخ و فلک فوق العاده ای نیز در این پارک وجود دارد که می توانید آن را تجربه کنید. در این پارک یک تور قطار کوچک نیز وجود دارد که توصیه می کنیم حتما در آن ثبت نام کرده و آن را از دست ندهید.

یکی دیگر از کارهایی که می توان در این پارک انجام داد، کرایه کردن یک دوچرخه و یا ماشین پدالی می باشد. همچنین می توانید در اطراف پارک به اسب سواری بپردازید.

باغ وحش پارک de la Tete dor

وسعت باغ وحش موجود در این پارک نیز حدود 10 هکتار می باشد و زادگاه بیش از 400 حیوان می باشد. تورها و کارگاه هایی در این پارک وجود دارند که بازدیدکنندگان می توانند جهت آموزش حفظ منابع طبیعی، تنوع زیستی و تولید مثل در آن ها شرکت کنند.

قیمت بلیط و ساعات بازدید از این پارک شهری

نکته جالب و بسیار خوب در رابطه با این پارک این است که هزینه بلیط بازدید از آن کاملا رایگان است از این رو به راحتی می توانید از این پارک شهری فوق العاده زیبا بازدید کرده و از جاذبه های فوق العاده زیبا در آن بازدید کنید. ساعت بازدید از این پارک نیز همه روزه از ساعت 6:30 صبح تا 10:30 شب از اواسط آوریل تا اواسط اکتبر می باشد، همچنین در سایر ماه های سال می توانید از این پارک زیبا از 6:30 صبح تا 8:30 شب بازدید کنید. شما می توانید با سپری کردن حدود 2 تا 3 ساعت از وقت خود از تمامی جاذبه های زیبای این پارک بازدید کنید. در تور فرانسه توصیه می کنیم بازدید از این پارک را از دست ندهید.

رستوران های موجود در پارک de la Tete dor

این پارک مکانی فوق العاده برای یک پیک نیک می باشد، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند فروشگاه های مناسب جهت سرو یک میان وعده بسیار خوشمزه را در این پارک پیدا کنند. گردشگران می توانند به رستوران های موجود در شهر لیون بروند و غذاهای بسیار خوشمزه را در آنجا امتحان کنند. همچنین می توانید در این شهر رستوران های محلی که غذاهای دریایی و گیاهی را سرو می کنند پیدا کنید و تجربه ای لذت بخش از سرو این غذاها کسب کنید.
این رستوران ها در خود پارک وجود دارند که می توانید غذای خود را در یکی از آن ها سرو کنید:

 • Buvette esCygnes
 • L’Express
 • Terrazzura
 • La Tete d’Or
 • Restaurant Pavillon du Parc

توصیه هایی جهت بازدید از پارک

 • بازدید از تمام باغ ها و باغ وحش داخل این پارک رایگان است.
 • شما می توانید در ورودی اصلی دوچرخه کرایه کنید.
 • اگر همراه با خود مقداری نان داشته باشید می توانید به اردک های موجود در باغ وحش غذا دهید.
 • نزدیک به در ورودی در این پارک یک کافی شاپ نیز وجود دارد.
 • این پارک فوق العاده زیبا دارای یک پارکینگ نیز می باشد.
 • همچنین در این پارک یک توالت وجود دارد که برای افراد معلول نیز مناسب می باشد.

یکی دیگر از مهمترین موارد که می توان در رابطه با پارک de la Tete dor بیان کرد این است که دسترسی به آن از طریق مترو و وسایل نقلیه شخصی امکان پذیر است. از آنجا که این پارک دارای پارکینگ نیز می باشد در صورتی که بخواهید با وسیله نقلیه شخصی به آنجا بروید دغدغه ای برای مکان پارک کردن ماشین خود نیز نخواهید داشت.

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران