6 فروردین 1398

پارلیامنت هیل

پارلیامنت هیل ، نام بنایی تاریخی در کشور کانادا و در شهر اتاوا پایتخت این کشور است. این بنا از قدمت بسیار زیادی برخوردار است که امروزه محلی برای ساختمان های دولت کانادا است. این ساختمان بزرگ و جذاب علاوه بر این که جنبه دولتی دارد، به یک مکان دیدنی و جذاب برای گردشگران در سراسر دنیا تبدیل شده است که سالانه هزاران نفر را به خود جذب می کند. در همین راستا، در این مقاله به معرفی این بنا، تاریخچه آن، مراسم ها و جشن هایی که در آن برگزار می شود پرداخته شده است.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

 

درباره پارلیامنت هیل چه می دانید؟

پارلیامنت هیل یک ساختمان بزرگ در شهر اتاوا، پایتخت کشور کانادا است که به عنوان ساختمان دولتی این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختمان در واقع از 3 ساختمان بزرگ که نمای سنگی و سقف های سبز رنگ دارند، تشکیل شده است. در ساخت ساختمان پارلیامنت هیل از از معماری به سبک گوتیک استفاده شده است. این سبک بیشتر در بناهای مذهبی و ساخت کلیساها مورد استفاده قرار می گیرد ولی اینبار در ساخت این بنای دولتی، از این سبک منحصر به فرد استفاده شده است. این بنا به دلیل قرار گیری بر روی تپه ای شیب دار، به پارلمان هیل و یا تپه پارلمان شهرت دارد.

 

تاریخچه پارلیامنت هیل

پارلیامنت هیل کانادا در ابتدا یکه تپه سنگ آهکی بود که بر روی سطح شیبداری قرار داشت. در ابتدا این تپه به عنوان به عنوان راه ارتباطی برای معامله گران اروپایی و ماجراجویانی بود که می خواستند  به داخل قاره سفر کنند،  مورد استفاده قرار می گرفت.  اما بعد ها، سازندگان کانال ریدئو در قرن هجدهم از این تپه به عنوان یک پایگاه نظامی  استفاده می کردند.

اما از سال 1859 این منطقه با هدف ایجاد یک ساختمان دولتی شروع به کار کرد که پس از آن ملکه ویکتوریا، شهر اتاوا را به عنوان پایتخت کشور کانادا انتخاب کرد. بعد ها در سال 1916 ساختمان های دیگری مانند ساختمان مجلس، ساختمان های اداری و آتش سوزی در بلوک مرکزی این ساختمان، ساخته شد.

و این اتمام مراحل ساخت پارلیامنت هیل نبود، بلکه در سال 1927 میلادی برج صلح که برجی برای گرامیداشت سربازهای کشته شده در جنگ جهانی است، در این مکان ساخته شد که این مکان را به شکل فعلی در آورده است. در تمام ساختمان های این مکان یک طرح بازسازی از سال 2002 شروع شده است که  این طرح طبق برنامه ریزی های انجام شده تا سال 2028 طول می کشد.

 

یک روز خوب با لذت بردن از آثار هنری، کتابخانه و معماری احیای گوتیک قلب سیاسی کانادا 

در این ساختمان جذاب می توانید شاهد خانه های اعضای پارلمان، مجلس سنا و مجلس عوام با معماری های سبک گوتیک بسیار جذاب باشید. مجلس هیل یک سایت تاریخی ملی است و خانه نخستین دولت کانادا بود. کاوش برج صلح و اتاق یادبود، یک بنای تاریخی برای کانادایی ها که مربوط به سربازانی است که از زمان کنفدراسیون جان خود را از دست داده اند.

برج صلح یک منطقه مشاهده و همچنین یک کارلون پنجاه و سه زنگ دارد. در پارلیامنت هیل، می توانید از کتابخانه شانزده طبقه آن با مجموعه وسیعی از کتاب ها بازدید کنید و نهایت لذت را ببرید. در مرکز اتاق پارلمان هیل مجسمه سنگ مرمر از ملکه ویکتوریا وجود دارد، که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است. با گشتن در فضای مجلس عوام می توانید، از نقاشی های سنگی و پانل های نقاشی که نمایانگر لحظات کلیدی در تاریخ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کانادا است، دیدن کنید.

 

نماد های برج صلح

در سقف، پانل های شیشه ای تصاویری از گل رز انگلیسی، فرور-دلیس فرانسوی و سه برگ افراطی نمادین کانادا به نمایش گذاشته شده است. شما بازدید کنندگان عزیز می توانید در جلسات عمومی سنا و مجلس عوام در صندوق های عمومی حضور پیدا کنید تا مسائل مربوط به مسائل ملی پارلمان را بشنوید.

مجلس سنا با اثاث و لوازم جانبی قرمز، سقف طلای سفید و آثار هنری طراحی شده است که به منظور یادآوری نمایندگان مجلس کشور که در خدمت این کشور است، باشد. در مجلس عوام، دکوراسیون سبز مناظر مجلس عوام بریتانیا را نشان می دهد در حالی که شیشه های رنگ آمیزی شده، تصویر های گل را از استان های کانادا نشان می دهند. در زیر پنجره ها، مجسمه ها، جزئیات قانون اساسی کانادا را نشان می دهد.
ساختمان های مجلس هیل برای بازدیدکنندگان آزاد هستند و به راحتی قابل دسترس  هستند و می توانید با دوچرخه و  همچنین وسای حمل و نقل عمومی از آنها دیدن کنید. پارکینگ عمومی در نزدیکی پارلیامنت هیل وجود ندارد و این یک مزیت برای کاهش هزینه های پارکینگ برای بازدید کنندگان است.

 

چه مراسمی در پارلیامنت هیل برگزار می شود؟

پارلیامنت هیل، علاوه بر این که یک ساختمان دولتی است، بسیاری از رویدادهای ویژه در سراسر چمن جلوی این ساختمان بزرگ برگزار می شود و همه آنها آزاد هستند! در اینجا برخی از نکات برجسته ای که می توانید انتظار داشته باشید:

    تغییر گارد: این مراسم رایگان می باشد که بر اساس آن در لندن، انگلستان صورت گرفته است. هر صبح از اواخر ژوئن تا اواخر ماه اوت انجام می شود. 

 

 نمایش نور و صدای نور در شمال

 هر شب از اوایل ماه ژوئیه تا اوایل ماه سپتامبر، این نمایش چند رسانه ای داستان کانادا را از طریق تصاویر زیبا بر روی بلوک مرکزی پارلمان و یک موسیقی متن دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) ارائه می دهد.
    چراغ کریسمس در سراسر کانادا: از اوایل ماه دسامبر تا اوایل ماه ژانویه، صدها هزار چراغ خیره کننده، مرکز شهر اتاوا را درخشان می کنند و همه مردم و توریستان را جذب خود می کنند این چراغ ها یک نمایش چند رسانه ای از چراغ های زمستانی بر روی بلوک مرکز پارلمان هیل به نمایش گذاشته می شود.

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که می خواهید ویزای کانادا را دریافت کنید می توانید از خدمات پیکاپ ما در شهر آنکارای ترکیه استفاده کنید. دفتر ما بهترین خدمات را برای متقاضیان ویزا انجام می دهد و همه روزه پاسخگوی سوالات شما می باشد. برای دریافت ویزای کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا همین حالا می توانید اقدام کنید و در مدت کوتاهی ویزای این کشور را دریافت کنید.

 

کتابخانه پارلیامنت هیل در کانادا

کتابخانه پارلمان، مخزن اصلی اطلاعات و منابع تحقیقاتی برای مجلس کانادا می باشد. شاخه اصلی کتابخانه در پشت بلوک مرکزی در پارلمان هیل در اتاوا، انتاریو قرار دارد و آخرین بخش ناهموار تجسم اصلی این ساختمان بزرگ در سال 1916 سوزانده شد و بعد از آن تعدادی کتابخانه به آن افزوده شد. امروزه این ساختمان به عنوان نماد کانادایی عمل می کند و در انتهای لایحه ده دلار کانادا نمایش داده می شود.
 کتابخانه توسط کتابدار پارلمان کانادا و یک کتابدار وابسته یا دستیار نظارت می شود. 

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

نظرات کاربران