بررسی کوتاه پارلیامنت هیل

پارلیامنت هیل، نام بنایی تاریخی در کشور کانادا و در شهر اتاوا پایتخت این کشور است. این بنا از قدمت بسیار زیادی برخوردار است که امروزه محلی برای ساختمان های دولت کانادا است. این ساختمان بزرگ و جذاب علاوه بر این که جنبه دولتی دارد، به یک مکان دیدنی و جذاب برای گردشگران در سراسر دنیا تبدیل شده است که سالانه هزاران نفر را به خود جذب می کند. در همین راستا، در این مقاله به معرفی این بنا، تاریخچه آن، مراسم ها و جشن هایی که در آن برگزار می شود پرداخته شده است.

درباره پارلیامنت هیل چه می دانید؟

پارلیامنت هیل یک ساختمان بزرگ در شهر اتاوا، پایتخت کشور کانادا است که به عنوان ساختمان دولتی این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختمان در واقع از 3 ساختمان بزرگ که نمای سنگی و سقف های سبز رنگ دارند، تشکیل شده است. در ساخت ساختمان پارلیامنت هیل از از معماری به سبک گوتیک استفاده شده است. این سبک بیشتر در بناهای مذهبی و ساخت کلیساها مورد استفاده قرار می گیرد ولی اینبار در ساخت این بنای دولتی، از این سبک منحصر به فرد استفاده شده است. این بنا به دلیل قرار گیری بر روی تپه ای شیب دار، به پارلمان هیل و یا تپه پارلمان شهرت دارد.

 

تاریخچه پارلیامنت هیل

پارلیامنت هیل کانادا در ابتدا یکه تپه سنگ آهکی بود که بر روی سطح شیبداری قرار داشت. در ابتدا این تپه به عنوان به عنوان راه ارتباطی برای معامله گران اروپایی و ماجراجویانی بود که می خواستند  به داخل قاره سفر کنند،  مورد استفاده قرار می گرفت.  اما بعد ها، سازندگان کانال ریدئو در قرن هجدهم از این تپه به عنوان یک پایگاه نظامی  استفاده می کردند. اما از سال 1859 این منطقه با هدف ایجاد یک ساختمان دولتی شروع به کار کرد که پس از آن ملکه ویکتوریا، شهر اتاوا را به عنوان پایتخت کشور کانادا انتخاب کرد. بعد ها در سال 1916 ساختمان های دیگری مانند ساختمان مجلس، ساختمان های اداری و آتش سوزی در بلوک مرکزی این ساختمان، ساخته شد. و این اتمام مراحل ساخت پارلیامنت هیل نبود، بلکه در سال 1927 میلادی برج صلح که برجی برای گرامیداشت سربازهای کشته شده در جنگ جهانی است، در این مکان ساخته شد که این مکان را به شکل فعلی در آورده است. در تمام ساختمان های این مکان یک طرح بازسازی از سال 2002 شروع شده است که  این طرح طبق برنامه ریزی های انجام شده تا سال 2028 طول می کشد.

 

یک روز خوب با لذت بردن از آثار هنری، کتابخانه و معماری احیای گوتیک قلب سیاسی کانادا 

در این ساختمان جذاب می توانید شاهد خانه های اعضای پارلمان، مجلس سنا و مجلس عوام با معماری های سبک گوتیک بسیار جذاب باشید. مجلس هیل یک سایت تاریخی ملی است و خانه نخستین دولت کانادا بود. کاوش برج صلح و اتاق یادبود، یک بنای تاریخی برای کانادایی ها که مربوط به سربازانی است که از زمان کنفدراسیون جان خود را از دست داده اند. برج صلح یک منطقه مشاهده و همچنین یک کارلون پنجاه و سه زنگ دارد. در پارلیامنت هیل، می توانید از کتابخانه شانزده طبقه آن با مجموعه وسیعی از کتاب ها بازدید کنید و نهایت لذت را ببرید. در مرکز اتاق پارلمان هیل مجسمه سنگ مرمر از ملکه ویکتوریا وجود دارد، که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است. با گشتن در فضای مجلس عوام می توانید، از نقاشی های سنگی و پانل های نقاشی که نمایانگر لحظات کلیدی در تاریخ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کانادا است، دیدن کنید.

در سقف، پانل های شیشه ای تصاویری از گل رز انگلیسی، فرور-دلیس فرانسوی و سه برگ افراطی نمادین کانادا به نمایش گذاشته شده است. شما بازدید کنندگان عزیز می توانید در جلسات عمومی سنا و مجلس عوام در صندوق های عمومی حضور پیدا کنید تا مسائل مربوط به مسائل ملی پارلمان را بشنوید. مجلس سنا با اثاث و لوازم جانبی قرمز، سقف طلای سفید و آثار هنری طراحی شده است که به منظور یادآوری نمایندگان مجلس کشور که در خدمت این کشور است، باشد. در مجلس عوام، دکوراسیون سبز مناظر مجلس عوام بریتانیا را نشان می دهد در حالی که شیشه های رنگ آمیزی شده، تصویر های گل را از استان های کانادا نشان می دهند. در زیر پنجره ها، مجسمه ها، جزئيات قانون اساسی کانادا را نشان می دهد.
ساختمان های مجلس هیل برای بازدیدکنندگان آزاد هستند و به راحتی قابل دسترس  هستند و می توانید با دوچرخه و  همچنین وسای حمل و نقل عمومی از آنها دیدن کنید. پارکینگ عمومی در نزدیکی پارلیامنت هیل وجود ندارد و این یک مزیت برای کاهش هزینه های پارکینگ برای بازدید کنندگان است.

 

چه مراسمی در پارلیامنت هیل برگزار می شود؟

پارلیامنت هیل، علاوه بر این که یک ساختمان دولتی است، بسیاری از رویدادهای ویژه در سراسر چمن جلوی این ساختمان بزرگ برگزار می شود و همه آنها آزاد هستند! در اینجا برخی از نکات برجسته ای که می توانید انتظار داشته باشید:

    تغییر گارد: این مراسم رایگان می باشد که بر اساس آن در لندن، انگلستان صورت گرفته است. هر صبح از اواخر ژوئن تا اواخر ماه اوت انجام می شود.

    نمایش نور و صدای نور در شمال: هر شب از اوایل ماه ژوئیه تا اوایل ماه سپتامبر، این نمایش چند رسانه ای داستان کانادا را از طریق تصاویر زیبا بر روی بلوک مرکزی پارلمان و یک موسیقی متن دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) ارائه می دهد.
    چراغ کریسمس در سراسر کانادا: از اوایل ماه دسامبر تا اوایل ماه ژانویه، صدها هزار چراغ خیره کننده، مرکز شهر اتاوا را درخشان می کنند و همه مردم و توریستان را جذب خود می کنند این چراغ ها یک نمایش چند رسانه ای از چراغ های زمستانی بر روی بلوک مرکز پارلمان هیل به نمایش گذاشته می شود.

 

کتابخانه پارلیامنت هیل در کانادا

کتابخانه پارلمان، مخزن اصلی اطلاعات و منابع تحقیقاتی برای مجلس کانادا می باشد. شاخه اصلی کتابخانه در پشت بلوک مرکزی در پارلمان هیل در اتاوا، انتاریو قرار دارد و آخرین بخش ناهموار تجسم اصلی این ساختمان بزرگ در سال 1916 سوزانده شد و بعد از آن تعدادی کتابخانه به آن افزوده شد. امروزه این ساختمان به عنوان نماد کانادایی عمل می کند و در انتهای لایحه ده دلار کانادا نمایش داده می شود.
 کتابخانه توسط کتابدار پارلمان کانادا و یک کتابدار وابسته یا دستیار نظارت می شود. 

 

بعضی از اطلاعات مهم درباره پارلیامنت هیل

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های اتاوا


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • 8 مورد از تفریحات هیجان انگیز تایلند

  تفریحات هیجان انگیز در تایلند تفریحات هیجان انگیز در تایلند  به یک یا دو مورد ختم نمی‌شوند و به هر منطقه از این کشور سفر کنید می‌توانید از تفریحاتی خاص و منحصر به فرد مانند سقوط آزاد، زیپلاین، غارنوردی و قایق سواری لذت ببرید. این نکته را فراموش نکنید که قبل از انجام هر کدام […]

 • بهترین تفریحات رایگان تفلیس گرجستان

  آشنایی با تفلیس گرجستان در اینجا می خواهیم در مورد 5 تفریح از میان تفریحات رایگان گرجستان به خصوص شهر تفلیس، صحبت کنیم تا با آنها آشنا شوید. تفلیس یکی از شهرهای زیبا با جاذبه های گردشگری خاصی است که دارای تفریحاتی است که می توانید از برخی از این تفریحات به رایگان استفاده کنید […]

 • غار دست ساز لوون جذاب ترین غار ارمنستان

  غار لوون غار دست ساز لوون در کشور ارمنستان را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین آثار به جا مانده از بشر دانست که توسط دست انسان و با استفاده از وسایل بسیار ساده ساخته شده است. این غار در روستای آرینج کشور ارمنستان قرار دارد . در این مطلب به بررسی بیشتر […]

 • با ده حقیقت جالب در مورد دبی آشنا شوید

  حقایق جالب در مورد دبی حتما تا به حال شده است که بخواهید به شهر دبی سفر داشته باشید و از جاذبه های دبی دیدن کنید. در صورتی که شهر دبی برای شما شهر جذابی است، به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را در مورد ده حقیقت جالب در مورد دبی، مطالعه بفرمایید. […]

 • آشنایی با بازار بزرگ استانبول

  تاریخچه بازار بزرگ   بازار بزرگ استانبول، یکی از قدیمی ترین بازارهای شهر استانبول ترکیه است که به صورت مسقف می باشد. در این بازار می توانید بیش از 4000 مغازه مختلف را مشاهده کنید و خریدهای خود را از آن ها انجام دهید. دلتابان در این مطلب قصد دارد کمی بیشتر شما را با […]

 • نکات مهم سفر به مالزی

  نکات طلایی سفر به مالزی اگر می خواهید که به کشور مالزی سفری داشته باشید پیش از سفر بهتر است که در مورد این کشور اطلاعات و نکات مهم سفر به مالزی را بدست آورید تا دچار مشکل نشوید برای راحتی شما در تور مالزی ما در این مقاله قصد داریم ده نکته سفر به […]

 • اقامتی به یاد ماندنی در هتل جمیرا بیچ دبی

  هتل های زنجیره ای جمیرا دبی هتل های زنجیره ای جمیرا،  از بهترین و مجلل ترین هتل های دبی، برای یک اقامت به یاد ماندنی در تور دبی است. هتل های زنجیره ای جمیرا دبی در بین گردشگران و مسافران از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. محبوبیت بی نظیر این هتل ها متأثر از امکانات رفاهی […]