20 فروردین 1398

معبد میجی

در سفر به توکیو معبد میجی را خواهید دید که از مکان های مقدس مذهب شینتو به شمار می آید. این معبد وقف ارواح امپراطور میجی و همسرش شده است. در این معبد هر ساله فستیوال ها و جشن های زیادی برگزار می شود. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره معبد میجی خواهیم پرداخت تا آگاهی بیشتری درباره این مکان زیبا پیدا کنید.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

معبد میجی

موقعیت معبد میجی در میان باغی زیبا است که سرشار از گل های زنبق می باشد و بهترین زمان برای دیدن آن ماه ژوئن می باشد که بهشتی زیبا را در ذهن مخاطبان تداعی می کند. این معبد از محبوب ترین مکان های مقدس در مذهب شینتو است. امپراطور میجی اولین امپراطور عصر مدرن ژاپن بود که درهای ژاپن را به سمت جهان بیرون باز کرد. با استقرار حکومت میجی پایتخت ژاپن از “کیوتو” به “توکیو” تغییر پیدا کرد. معبد میجی برای تقدیس ارواح میجی و همسرش بود که در سال 1920 وقف آن ها شد.

در جنگ جهانی دوم این ساختمان دچار آتش سوزی شد که بعدها مورد بازسازی قرار گرفت. بعد از درگذشت امپراطور میجی در سال 1912 و امپراطریس شوکن در سال 1914 این معبد به جهت بزرگداشت و تقدیس آن ها در سال 1920 بنا شد. اهمیت این بنا علاوه بر بعد تاریخی و معماری که دارد بعد معنوی آن است که مردم محلی برای آن ارزش معنوی بالایی قائل هستند. در این بنا مردم محلی اقدام به برگزاری مراسماتی چون تولد فرزند، ازدواج، عیادت و … خواهند کرد. در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه معبد میجی با کارشناسان ما می توانید تماس برقرار کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

جاذبه های معبد میجی 

معبد میجی فضای بسیار زیبا و معماری اصیل ژاپنی دارد و هر فردی که از آن بازدید می کند آرامش خاصی دریافت می کند. این معبد از جاذبه های گردشگری پرطرفدار در ژاپن است که علی رغم آسیب دیدگی در جنگ جهانی دوم باز هم دارای شکوه و زیبایی است. در معبد میجی مراسم عروسی بسیاری از افراد برگزار می شود و رقص های مردمی نیز در آن اجرا می گردد. معبد میجی مکانی پر آرامش در قلب توکیو است و جنگلی که وسعت آن هفتصد هزار متر مربع است آن را احاطه کرده است.

تعداد درختان این جنگل صد و بیست هزار است که مردم بخش های مختلف ژاپن وقف کرده اند. علاقه مندان به طبیعت بازدید از این معبد را نباید از دست بدهند زیرا در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد. دو مکان بسیار بزرگ در این معبد وجود دارد که دارای باغ داخلی و باغ بیرونی می باشد. ساختمان های اصلی معبد در باغ داخلی است و میدان ورزشی و گالری عکس های یادبود میجی در باغ بیرونی می باشد. راه های ورودی آن از دو دروازه بزرگ و مقدس ژاپن می گذرد که برای ساخت آن از زیباترین چوب های سرو استفاده شده است و قدمت آن 1700 سال می باشد.

فستیوال های معبد

در معبد میجی هر ساله فستیوال های زیادی برگزار می شود و افراد زیادی برای بازدید از آن و مشاهده فستیوال ها خود را به این معبد می رسانند. از جمله فستیوال های این معبد هانسو مود، شیجی-گو-سن-نو-هی، سیجین-نو-هی و … است که مختصری درباره آن ها توضیح خواهیم داد:

 •  هانسو-مود: در اول ژانویه شاهد برگزاری این فستیوال هستیم که اولین بازدید از معبد میجی در سال جدید خواهد بود. در این فستیوال 3-1 میلیون نفر در این محوطه جمع شده و از چراغ راهنمایی و رانندگی برای کنترل جمعیت استفاده می شود.
 • شیجی-گو-سن-نو-هی: در این فستیوال کودکان 3-5 و 7 ساله با پوشیدن لباس های کیمونوی در جشن شرکت می کنند. زمان برگزاری این فستیوال پانزدهم نوامبر می باشد.
 •  سیجین-نو-هی: این فستیوال برای بیست ساله ها است که در زمان برگزاری افراد بیست ساله با پوشیدن لباس سنتی بلند از این معبد زیارت می کنند. مجسمه های یخی در دو طرف مسیر معبد قرار داده می شود و نمایش سنتی تیراندازی در آن برگزار می گردد که مومو تشیکی نام دارد. در صورت تمایل به بازدید از این فستیوال در زمان برگزاری آن اقدام به سفر به ژاپن کنید.

معرفی دیدنی های معبد میجی

در بازدید از معبد زیبایی های زیادی در آن خواهید دید که سبب جذب گردشگران زیادی از سراسر جهان می شود. هر یک از جاذبه های آن دارای عظمت و شکوهی هستند که چشم هر بیننده ای را خیره می کنند. در این جا به معرفی برخی از این دیدنی ها می پردازیم تا در سفرتان به ژاپن بازدید از این معبد را از دست ندهید. از جمله دیدنی های آن جینگو ناین، هوندن، نوریتوردن، نایهایدن، گهایدن، شینسنجو، کاگورادن، گالری عکس میجی و … است که به اختصار برای تان شرح خواهیم داد:

 • جینگو ناین: این باغ بر اساس روایات از جانب امپراطور میجی برای همسرش ساخته شده است و موقعیت آن سمت چپ دروازه مقدس است. در این باغ بیشتر از صد گل مورد علاقه امپراطریس قرار دارد.
 • هوندن یا تالار اصلی معبد: برای رسیدن به این تالار از طریق مسیری که سنگریزه ای است باید عبور کنید که دومین دروازه مقدس با نام اکتیا-مون می باشد.
 • نوریتوردن: ثناگویان امپراطور و امپراطریس در این ساختمان که نوریتوردن نام دارد به مناجات می پرداختند.
 • نایهایدن: معبد داخلی به این نام می باشد.
 • گهایدن: معبد بیرونی است که نام دیگر آن شینکو است و گنجینه معبد در آن قرار دارد.
 • شینسنجو: غذاهای نذری در آشپزخانه مقدس معبد آماده می شود که شینسنجو نام دارد.
 • کاگورادن: ساخت این بنا در سال 1993-1990 صورت گرفته است و مربوط به موسیقی و رقص مخصوص مذهب شینتو می باشد.
 • گالری عکس میجی: سبک این ساختمان اروپایی است که دارای چهل تابلوی نقاشی مربوط به زندگی امپراطور میجی است و تماشای آن ها لذت بخش خواهد بود.

مسیرهای پیاده روی معبد 

یکی از مسیرهای مناسب و زیبای پیاده روی، پل نزدیک ایستگاه قطار هاراکوجی است که در آن قادر به تماشای کودکان و نوجوانانی با لباس های عجیب خواهید بود. یکی دیگر از مسیرها، مسیر O-torri است که بزرگ ترین دروازه مقدس معبد در ژاپن می باشد زیرا دوازده متر ارتفاع دارد. ساختمان گنجینه میجی نیز در نزدیکی دروازه قرار دارد که از طریق اتوبوس هایی افراد را به معبد می برند تا به تماشای آن بپردازند و از زیبایی هایش لذت ببرند. در فصل پاییز با زرد شدن برگ ها نمای بسیار زیبایی در این معبد و مسیرهای پیاده روی ایجاد خواهد شد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران