معبد میجی

بررسی کوتاه معبد میجی

در سفر به توکیو معبد میجی را خواهید دید که از مکان های مقدس مذهب شینتو به شمار می آید. این معبد وقف ارواح امپراطور میجی و همسرش شده است. در این معبد هر ساله فستیوال ها و جشن های زیادی برگزار می شود. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره معبد میجی خواهیم پرداخت تا آگاهی بیشتری درباره این مکان زیبا پیدا کنید.

معبد میجی

موقعیت معبد میجی در میان باغی زیبا است که سرشار از گل های زنبق می باشد و بهترین زمان برای دیدن آن ماه ژوئن می باشد که بهشتی زیبا را در ذهن مخاطبان تداعی می کند. این معبد از محبوب ترین مکان های مقدس در مذهب شینتو است. امپراطور میجی اولین امپراطور عصر مدرن ژاپن بود که درهای ژاپن را به سمت جهان بیرون باز کرد. با استقرار حکومت میجی پایتخت ژاپن از “کیوتو” به “توکیو” تغییر پیدا کرد. معبد میجی برای تقدیس ارواح میجی و همسرش بود که در سال 1920 وقف آن ها شد.

در جنگ جهانی دوم این ساختمان دچار آتش سوزی شد که بعدها مورد بازسازی قرار گرفت. بعد از درگذشت امپراطور میجی در سال 1912 و امپراطریس شوکن در سال 1914 این معبد به جهت بزرگداشت و تقدیس آن ها در سال 1920 بنا شد. اهمیت این بنا علاوه بر بعد تاریخی و معماری که دارد بعد معنوی آن است که مردم محلی برای آن ارزش معنوی بالایی قائل هستند. در این بنا مردم محلی اقدام به برگزاری مراسماتی چون تولد فرزند، ازدواج، عیادت و … خواهند کرد. در صورت نیاز به راهنمایی در زمینه معبد میجی با کارشناسان ما می توانید تماس برقرار کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

جاذبه های معبد میجی  

معبد میجی فضای بسیار زیبا و معماری اصیل ژاپنی دارد و هر فردی که از آن بازدید می کند آرامش خاصی دریافت می کند. این معبد از جاذبه های گردشگری پرطرفدار در ژاپن است که علی رغم آسیب دیدگی در جنگ جهانی دوم باز هم دارای شکوه و زیبایی است. در معبد میجی مراسم عروسی بسیاری از افراد برگزار می شود و رقص های مردمی نیز در آن اجرا می گردد. معبد میجی مکانی پر آرامش در قلب توکیو است و جنگلی که وسعت آن هفتصد هزار متر مربع است آن را احاطه کرده است.

تعداد درختان این جنگل صد و بیست هزار است که مردم بخش های مختلف ژاپن وقف کرده اند. علاقه مندان به طبیعت بازدید از این معبد را نباید از دست بدهند زیرا در هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد. دو مکان بسیار بزرگ در این معبد وجود دارد که دارای باغ داخلی و باغ بیرونی می باشد. ساختمان های اصلی معبد در باغ داخلی است و میدان ورزشی و گالری عکس های یادبود میجی در باغ بیرونی می باشد. راه های ورودی آن از دو دروازه بزرگ و مقدس ژاپن می گذرد که برای ساخت آن از زیباترین چوب های سرو استفاده شده است و قدمت آن 1700 سال می باشد.

فستیوال های معبد میجی

در معبد میجی هر ساله فستیوال های زیادی برگزار می شود و افراد زیادی برای بازدید از آن و مشاهده فستیوال ها خود را به این معبد می رسانند. از جمله فستیوال های این معبد هانسو مود، شیجی-گو-سن-نو-هی، سیجین-نو-هی و … است که مختصری درباره آن ها توضیح خواهیم داد:

 •  هانسو-مود: در اول ژانویه شاهد برگزاری این فستیوال هستیم که اولین بازدید از معبد میجی در سال جدید خواهد بود. در این فستیوال 3-1 میلیون نفر در این محوطه جمع شده و از چراغ راهنمایی و رانندگی برای کنترل جمعیت استفاده می شود.
 • شیجی-گو-سن-نو-هی: در این فستیوال کودکان 3-5 و 7 ساله با پوشیدن لباس های کیمونوی در جشن شرکت می کنند. زمان برگزاری این فستیوال پانزدهم نوامبر می باشد.
 •  سیجین-نو-هی: این فستیوال برای بیست ساله ها است که در زمان برگزاری افراد بیست ساله با پوشیدن لباس سنتی بلند از این معبد زیارت می کنند. مجسمه های یخی در دو طرف مسیر معبد قرار داده می شود و نمایش سنتی تیراندازی در آن برگزار می گردد که مومو تشیکی نام دارد. در صورت تمایل به بازدید از این فستیوال در زمان برگزاری آن اقدام به سفر به ژاپن کنید.

معرفی دیدنی های معبد میجی

در بازدید از معبد زیبایی های زیادی در آن خواهید دید که سبب جذب گردشگران زیادی از سراسر جهان می شود. هر یک از جاذبه های آن دارای عظمت و شکوهی هستند که چشم هر بیننده ای را خیره می کنند. در این جا به معرفی برخی از این دیدنی ها می پردازیم تا در سفرتان به ژاپن بازدید از این معبد را از دست ندهید. از جمله دیدنی های آن جینگو ناین، هوندن، نوریتوردن، نایهایدن، گهایدن، شینسنجو، کاگورادن، گالری عکس میجی و … است که به اختصار برای تان شرح خواهیم داد:

 • جینگو ناین: این باغ بر اساس روایات از جانب امپراطور میجی برای همسرش ساخته شده است و موقعیت آن سمت چپ دروازه مقدس است. در این باغ بیشتر از صد گل مورد علاقه امپراطریس قرار دارد.
 • هوندن یا تالار اصلی معبد: برای رسیدن به این تالار از طریق مسیری که سنگریزه ای است باید عبور کنید که دومین دروازه مقدس با نام اکتیا-مون می باشد.
 • نوریتوردن: ثناگویان امپراطور و امپراطریس در این ساختمان که نوریتوردن نام دارد به مناجات می پرداختند.
 • نایهایدن: معبد داخلی به این نام می باشد.
 • گهایدن: معبد بیرونی است که نام دیگر آن شینکو است و گنجینه معبد در آن قرار دارد.
 • شینسنجو: غذاهای نذری در آشپزخانه مقدس معبد آماده می شود که شینسنجو نام دارد.
 • کاگورادن: ساخت این بنا در سال 1993-1990 صورت گرفته است و مربوط به موسیقی و رقص مخصوص مذهب شینتو می باشد.
 • گالری عکس میجی: سبک این ساختمان اروپایی است که دارای چهل تابلوی نقاشی مربوط به زندگی امپراطور میجی است و تماشای آن ها لذت بخش خواهد بود.

مسیرهای پیاده روی معبد میجی

یکی از مسیرهای مناسب و زیبای پیاده روی، پل نزدیک ایستگاه قطار هاراکوجی است که در آن قادر به تماشای کودکان و نوجوانانی با لباس های عجیب خواهید بود. یکی دیگر از مسیرها، مسیر O-torri است که بزرگ ترین دروازه مقدس معبد در ژاپن می باشد زیرا دوازده متر ارتفاع دارد. ساختمان گنجینه میجی نیز در نزدیکی دروازه قرار دارد که از طریق اتوبوس هایی افراد را به معبد می برند تا به تماشای آن بپردازند و از زیبایی هایش لذت ببرند. در فصل پاییز با زرد شدن برگ ها نمای بسیار زیبایی در این معبد و مسیرهای پیاده روی ایجاد خواهد شد.

بعضی از اطلاعات مهم درباره معبد میجی

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های توکیو


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • آشنایی با لوکس ترین هتل های استانبول

  لوکس ترین هتل های استانبول

   هتل های استانبول  در زمان سفر استراحت کردن و بودن در هتلی شیک و مجهز بسیار مورد پسند و خواهان افراد بسیار زیادی می باشد. بر خلاف افرادی که به دنبال هتل های ارزان قیمت می باشند افراد دیگری نیزهستند که به دنبال لوکس ترین هتل ها میباشند. لوکس ترین هتل های استانبول نیز مانند […]

 • رستوران های تنگه بسفر

  بهترین رستوران های استانبول در کنار تنگه بسفر

  استانبول استانبول یکی از مشهورترین شهرها در آسیا است که به دلیل تفریح های متنوع، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و برخی افراد برای چندمین بار به این شهر سفر می کنند. یکی از جاذبه ها، وجود رستوران های استانبول در مدل و ایده های جذاب است. این رستوران ها در اقسی نقاط […]

 • معرفی تور اتوبوسی دبی(اتوبوس شگفت انگیز)

  چگونه دبی را با تورهای اتوبوسی دبی ببینیم

  تورهای اتوبوسی دبی سفر در شهرهای مختلف با استفاده از شیوه‌های مختلفی رخ می دهد و همچنین دیدن مکان های دیدنی و سایر مواردی که در یک شهر یا کشور وجود دارد به راحتی و به وسیله اشخاص عادی و وسایل عادیامکان پذیر نمی باشد. علاوه بر آن هزینه های زیادی که به افراد تحمیل […]

 • بهترین مکان ها برای تفریحات آبی در دبی

  بهترین مکان ها برای تفریحات آبی در دبی چه جاهایی هستند؟

  دبی در تمامی دنیا به عنوان مرکز تجاری شناخته می شود. کویر اطراف این شهر و ماشین های آفرود و کمپینگ های کویر دبی بسیار معروف هستند. اما آیا دبی تنها به این تفریحات محدود می شود؟ پاسخ این پرسش یک نه بزرگ است! تفریحات آبی بسیاری در دبی وجود دارند که تابستان های گرم […]

 • اقامتی ارزان در هاستل های بوداپست

  بهترین هاستل های بوداپست  سفر ارزان یکی از دغدغه های مردم امروز بوده و فکر آنان را مشغول کرده است. اگر می خواهید سفری ارزان به مجارستان یا پایتخت آن بوداپست داشته باشید پیشنهاد ما ان است که هاستل های بوداپست را در برنامه سفر به بوداپست قرار دهید. برخی افراد فکر می کنند مجارستان […]

 • آشنایی با غذاهای محلی بوداپست

  آشنایی با غذاهای محلی بوداپست

  غذاهای محلی بوداپست غذاهای محلی بوداپست را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این غذاها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و از نظر طعم و رایحه با یکدیگر متفاوت خواهند بود. مردم مجارستان و به ویژه بوداپست اهمیت ویژه ای به خورد و خوراک قائل هستند […]

 • بررسی لوکس ترین رستوران های بوداپست

  معرفی لوکس ترین رستوران های بوداپست

  پایتخت کشور مجارستان دارای مکان های غذا خوری متنوع بسیاری است. با تاثیر گرفتن از کشور های بلوک شرق اروپا، می توان بسیاری از غذا های خاص این منطقه از جهان را در بوداپست پیدا کرد. بوداپست شهری با فرهنگ های مختلف است، به عنوان بیش از 23 درصد از این کشور یهودی هستند در […]