8 دی 1398

محله لده فنس پاریس

این محله یکی از محله های معروف در این شهر می باشد که اغلب ساختمان های اداری را در خود جای داده و به همین دلیل می توانید ساختمان های سر به فلک کشیده بسیاری را در آن مشاهده نمایید. محله لده فنس پاریس مساحتی برابر با 560 هکتار را به خود اختصاص داده و ماشین به آن راه نداشته و در میان ساختمان های آن شاهد پیاده روهایی هستیم که به وسیله آنها می توانید در میان ساختمان ها جابجا شوید.

لده فنس به عنوان بزرگترین ناحیه تجاری در کل اروپا شناخته شده و هر روزه بیش از 180 هزار کارمند در این ناحیه به سر کار خود می روند. در این منطقه می توانید 72 آسمان خراش عظیم را مشاهده کنید. این منطقه علاوه بر اینکه به عنوان یک مرکز کاری مهم برای پاریس به شمار می رود از نظر گردشگری نیز برای این شهر حائز اهمیت خواهد بود و هر ساله بیش از 8 میلیون نفر از آن دیدن می کنند. 

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ،تور ترکیه لحظه آخری و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

منطقه لده فنس پاریس

محله لده فنس به عنوان یکی از بهترین مناطق دیدنی پاریس شناخته می شود که در این محله می توانید زیبایی های بسیاری را مشاهده کرده و از گشت و گذار در آن لذت ببرید. در این منطقه می توانید مراکز خرید متعددی را نیز مشاهده کرده و برخی از اجناس مورد نیاز خود را از آنها خریداری نمایید. معماری این منطقه را می توان از جمله مهمترین دلایل انتخاب آن برای گشت و گذار دانست چرا که هر یک از آسمان خراشهای لده فنس زیبایی های منحصر به فرد خود را داشته و بی شک توجه هر بیننده ای را به خود جلب خواهند کرد و می توانید بهترین لحظات را با گشت و گذار در این منطقه برای خود به ارمغان آورید.

منطقه لده فنس در پاریس همچنین موزه هایی را نیز در خود جای داده است که با گشت و گذار در آنها می توانید به بهترین شکل ممکن با تاریخ و فرهنگ این شهر و کشور فرانسه بیشتر آشنا شوید. عدم وجود ماشین در آن می تواند حس خوبی داشته باشد و شاهد افراد بسیاری خواهید بود که به وسیله اسکوتر در این محله جابجا می شوند.

تاریخچه منطقه محله لده فنس پاریس

مقامات پاریس سعی بر این داشتند که به هیچ وجه ارتفاعات در مسیر راه پیروزی افزایش نیابند و به همین دلیل از ساخت و ساز ساختمان های با ارتفاع زیاد در آن جلوگیری می شد و تنها در انتهای خیابان اجازه ساخت برج های بلند وجود داشت. به همین دلیل است که در مرکز شهر پاریس کمتر شاهد برج ها خواهیم بود و دلیل آن را می توان عدم کور کردن چشم انداز های زیبا پاریس دانست. نام لده فنس از یادبود جنگ سال 1870 نشات گرفته است و این یادبود در سال 1883 در این منطقه ساخته شده و هنوز هم پابرجا باقی مانده است.

نام این یادبود لده فنس دو پریس می باشد. در سال 1931 بود که مقامات رقابت جدیدی برای زیباسازی این منطقه شروع کردند که در این رقابت بسیاری از شرکت کنندگان در معماری کلاسیک و مدرنیته با یکدیگر رقابت می کردند اما در نهایت به دلیل عدم وجود سرمایه های کافی هیچ یک از نقشه ها عملی نشدند.

روند ساخت محله لده فنس پاریس

لده فنس راه های پر فراز و نشیب بسیاری را بر خود دیده و ساخت آن با مشکلات زیاد همراه بوده است. در سال 1951 بود که اقتصاد فرانسه رو به بهبودی رفت و نیاز به یک فضای اداری جدید در آن دیده می شد. منطقه لده فنس به عنوان منطقه ای برای ادارات انتخاب شد و در سال 1958 بود که توسعه دادن این منطقه توسط موسسه عمومی توسعه لده فنس آغاز شد. به عنوان اولین نقشه ساخت، دو ردیف از آسمان خراش ها که ارتفاع یکسانی داشته باشند در نظر گرفته شده بود و در سال 1964 طرحی ارائه شد که مبنی بر ساخت 20 برج اداری هم ارتفاع با 25 طبقه بود و این طرح به تصویب دولت رسید.

بسیاری از شرکت ها با این طرح مخالفت کردند و اسرار آنها بر این بود که برج های لده فنس در ارتفاع بیشتری ساخته شوند و به همین دلیل این طرح تغییراتی پیدا کرده و برج هایی با ارتفاع مختلف در این منطقه ساخته شدند.

بلندترین برجی که در لده فنس ساخته شد برج گان نامیده شد که ارتفاعی قریب بر 179 متر دارد. مردم به دلیل ارتفاع برج گان اعتراضاتی داشتند و دلیل این اعتراضات بر این بود که این برج چشم انداز طاق پیروزی از ایتوئل را از بین برده است و به همین دلیل در ورودی لده فنس یک بنای جدید ساخته شد تا به عنوان جایگزین برج پیروزی باشد و امروزه نیز این برج با نام طاق بزرگ لده فنس شناخته می شود.

گشت و گذار در محله لده فنس پاریس

در منطقه لده فنس می توانید از گشت و گذار نهایت لذت را ببرید. گشت و گذار در یک هوای پاک و به دور از آلایندگی ها سبب خواهد شد تا با شادابی کامل به تفریح بپردازید. زیباترین خیابان لده فنس را می توان بین مترو 1 تا طاق بزرگ لده فنس دانست که با پیاده روی در این خیابان می توانید انواع جاذبه های زیبا از جمله: تاکستان کوچک، مجسمه ها، ساخته های زیبای هنرمندان و … را مشاهده نمایید. لده فنس به عنوان یکی از مهمترین مراکز تجاری پاریس شناخته می شود و می توانید مراکز خرید بسیاری را در این منطقه هدف قرار دهید.

مرکز خرید فور تمپس یکی از بهترین انتخاب ها برایتان خواهد بود و می توانید اجناس مورد نیاز خود را با برند های معتبر و نامی جهان خریداری نمایید. رستوران های بسیاری در این منطقه فعالیت می کنند که می توانید بهترین و لذیذترین غذاها را در آنها میل نمایید. 

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران