18 اردیبهشت 1398

باغ گیاه شناسی ریو

اگر از جمله افرادی هستید که علاقه مند تور های گردشگری و جهانگردی هستید ریو می تواند یکی از انتخاب های فوق العاده برای شما به حساب بیاید . جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو  بسیار زیاد می باشد و می توانید برای شروع نیز سری به باغ گیاه شناسی ریو بزنید .همراه ما باشید تا بیشتر شما را با بخش های مهم باغ گیاه شناسی ریو آشنا کنیم .

در صورتی که به سفر به کشورهای خارجی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

 

باغ گیاه شناسی ریو

این باغ با دارا بودن بیش از شش هزار و پانصد گونه مختلف از گونه گیاهان برزیلی و همچنین سایر نمونه های کمیاب خارجی به یکی از مهم ترین بخش های گردشگری و هم چنین علمی کشور برزیل جهت کار های تحقیقاتی به شمار می رود .

مساحت تقریبی این باغ چیزی حدود 1.5 کیلومتر مربع می باشد که به شما به عنوان یک بازدید کننده اجازه می دهد تا بتوانید به برخی از گونه های مختلف گیاهان برزیلی و زیبا این مجموعه نزدیک شوید . همین ویژگی ها باعث شده اند تا این جاذبه گردشگری در کشور برزیل به یکی از بهترین ها تبدیل شود که نتوانید به هیچ وجه بازدید از آن را رد کنید و یا به تعویق بیاندازید .

بخش های مختلف باغ گیاه شناسی

همان طور که پیشتر نیز اشاره شد این باغ به قدر کافی بزرگ می باشد که نتوانید به تنهایی و بدون اطلاعات کافی در آن به گردش بپردازید. به طور کلی در این باغ بخش های مختلفی نظیر موزه ،مرکز تحقیقات،کلکسیون ها ،مرکز فرهنگی ،باغ های مختلف و همچنین امکانات مختلف دیگر برای بازدید موجود می باشند . چیزی حدود چهل درصد کل فضای این باغ اختصاص به گیاهانی دارد که از جنگل آتلانتیک به این مکان آورده شده اند . این مکان فوق العاده در واقع زیستگاه و خانه 140 نوع پرنده نیز می باشد .

همچنین در این بخش از باغ با میمون ها و حیوانات دیگری نیز برخورد خواهید کرد . یکی از بخش های این باغ که بسیار مورد توجه بازدید کنندگان برای عکس برداری قرار می گیرد خیابان نخل های سلطنتی می باشد . در واقع این مکان یک راه به متراژ 750 متر می باشد که با 134 نخل در اطراف پوشیده شده است .

در بخش تحقیقات این باغ چیزی حدود 32000 گونه مختلف نگهداری می شود که به همراه 650 هزار گونه ای که در معرض دید عموم قرار گرفته اند در واقع یک مجموعه بسیار عظیم را تشکیل می دهند .

قسمت های مختلف باغ

در باغ گیاه شناسی ریو قسمت های مختلفی وجود دارد که هر کدام آن ها با گونه مربوطه و همچنین فضای زیستگاه اصلی همخوانی دارد . برای نمونه نیز می توان به بخش آمازون اشاره نمود که نمونه های این بخش از جنگل های بارانی آمازون آورده شده اند که شامل درخت کاکائو نیز می شود . همچنین در این بخش درختانی وجود دارد که با تغییر فصل تغییر رنگ می دهند .

بخش دیگر باغ ژاپنی این مجموعه می باشد که بونسا های زیبا به همراه بامبو در این بخش وجود دارد . همچنین موزه های مختلفی نیز در این باغ گیاه شناسی قرار گرفته اند که از جمله آن ها می توان به موزه محیط زیست اشاره نمود . در بخش فرهنگی این باغ شما می توانید سری به یک تئاتر برای اجرای موسیقی و رقص بزنید .

 نحوه بازدید از باغ گیاه شناسی ریو

بهترین راهی که برای بازدید از این مکان به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از تور می باشد البته خودتان می توانید راهنمای این تور باشید . شما می توانید در بدو ورود به باغ گیاه شناسی ریو از سایت این باغ سه راهنمای گردشگری در آن را دانلود نمایید . در هر یک از راهنماها می توانید تمام اطلاعات لازم برای بازدید از این مکان را داشته باشید . این اطلاعات شامل مسیر های حرکت و توضیحات لازم درباره هر بخش می باشد . در هر یک از فایل ها یک نقشه نیز وجود دارد که مسیر حرکت شما را به طور کامل در این باغ نشان می دهد .

 

امکانات باغ گیاه شناسی

در باغ گیاه شناسی ریو امکانات زیادی برای راحتی هر چه بیشتر بازدید کنندگان فراهم می باشد شما می توانید به نمایشگاه ها و همچنین فروشگاه های مختلف در این باغ سر بزنید . در این بخش ها لوازمی نظیر پوشاک،کتاب و همچنین لوازم دکوراسیون ارائه می شود . همچنین کافه رستوران زیبایی نیز به نام La Bicyclette وجود دارد که محلی برای ارائه انواع غذا ها به خصوص انواع مختلفی از نان های فرانسوی می باشد . ب

اغ گیاه شناسی ریو از سال 1822 برای بازدید عموم باز بوده است همچنین شما برای بازدید از آن می توانید تمام ساعات روز که هوا روشن است به این باغ مراجعه نمایید تنها تعطیلی این باغ از 25 دسامبر تا اول ژانویه می باشد .هزینه ورودیه برای هر نفر نیز 10 دلار می باشد .

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران