بررسی کوتاه کاخ امپراتوری توکیو

با امپراتوری ژاپن آشنا شوید

کاخ امپراتوری توکیو، کاخی در شهر توکیو، پایتخت کشور ژاپن است و از آن جایی که محل اقامت و سکونت امپراتور این کشور است، بازدید از تمام قسمت های این باغ برای همگان امکان پذیر نیست. باغ بیرونی، باغ شرقی و پارک کیتا نو مارو مکان های از این باغ هستند که بازدید از آن برای همه امکان پذیر است. در میدان ورودی کاخ امپراتوری توکیو پل سنگی بسیار زیبایی وجود دارد که یک مکان بسیار دیدنی برای گردشگران است.

برای ورود به محوطه داخلی باغ باید از روی این پل زیبا عبور کرد. باغ های شرقی این کاخ امپراتوری از جمله بهترین و زیباترین مکان های این باغ برای بازدید است، به نحوی که یک دیوار سنگی از زمانی که این کاخ امپراتوری فقط یک قلعه بود، قرار دارد. یکی از بهترین جذابیت های این باغ برای گردشگران تماشا کردن گل های فصلی رنگارنگ و بسیار زیبا  مانند آزالیا و ادریسی است.

محیط این باغ

در این  باغ حوض ها و چشم اندازهای بسیار زیبا و جذابی وجود داردکه محیطی آرامش بخش و رویایی را تشکیل داده است. این کاخ تاریخچه بسیار طولانیی دارد و معماری آن نمایانگر سنت و فرهنگ این کشور است. در این مطلب ضمن بررسی امپراتوری کشور ژاپن، به معرفی کاخ امپراتوری توکیو، معماری آن و بیان بهترین زمان برای بازدید از آن پرداخته ایم.   

امپراتوری ژاپن یا به عبارت بهتر امپراتوری کبیر ژاپن، یک قدرت بسیار بزرگ و عظیم در آسیا به شمار می رفت. این امپراتوری بزرگ و قدرتمند در سال 1876 پایه گذاری شد. کشور ژاپن در دوران این امپراتوری، با سرعت بسیار زیادی به کشوری صنعتی تبدیل شد، تا آن جا که توانست ارتش ژاپن را به قدری قدرتمند بسازد، که توانست نفوذ خود را در کشور های همسایه، شروع کند.

در دوران این امپراتوری، فرهنگ بودایی با نفوذ و دخالت کشور چین به این کشور راه پیدا کرد و رشد بسیار زیادی کرد. در آن زمان پایتخت ژاپن شهر فعلی کیوتو، شهری که سالیان درازی آداب و فرهنگ اشرافی در آن دیده می شد، بود. در طی این دوران، قدیمی ترین رمان جهان با نام «افسانه گنجی» نوشته شد. شخصی به نام سلطان تنجی را می توان موسس و پایه گذار این امپراتوری قدرتمند دانست.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

از کاخ امپراتوری توکیو چه میدانید؟

کاخ امپراتوری توکیو، یک قصر بزرگ و دیدنی، در منطقه چیوای شهر توکیو که پایتخت فعلی کشور ژاپن است، قرار دارد. این کاخ امپراتوری در توکیو، در حاضر محل سکونت امپراتور این کشور، با نام آکی هیتو و خانواده او است. این کاخ را می توان یکی از نماد هایی دانست، که فرهنگ ها و سنت های این کشور را حفظ کرده است. در داخل این کاخ امپراتوری، یک موزه سلطنتی با نام ساننومارو قرار دارد که از سال 1933 بازدید از آن برای همگان به طور رایگان آزاد شد.

کاخ امپراتوری توکیو، در سال های پایانی قرن دوازدهم در این مکان ساخته شده است که در طی این سال ها، ویران و دوباره بازسازی شده است. امروزه کاخ امپراتوری توکیو، به محلی دیدنی برای گردشگران این کشور تبدیل شده است که هر ساله جمعیت زیادی را به خود جذب می کند و به عنوان اولین گزینه های دیدنی برای گردشگران این کشور تبدیل شده است.

تاریخچه کاخ امپراتوری توکیو

در ابتدا، در سال 1868، امپراتور کشور ژاپن به نام میجی قلعه ادو را تغییر نام دارد و نام قلعه توکیو را برای آن انتخاب کرد که به محلی برای سکونت امپراتور های کشور ژاپن درآمد. در سال بعد یعنی در سال 1869، بازهم امپراتور میجی نام این قلعه را تغییر داد و عنوان قلعه امپراتور را برای آن انتخاب کرد. سال ها بعد از آن در سال 1873 این قلعه دچار آتش سوزی شد، که امپراتور ژاپن موقتاً به گئی رینکان نقل مکان کرد و در آنجا ساکن شد. در سال 1888 قصر توکیو بازسازی شد که این بار با عنوان کیوجو شناخته می شد.

بعد ها، در سال 1945 کاخ امپراتوری در توکیو ژاپن، بر اثر بمباران های شیمیایی دچار آتش سوزی شد که به همین دلیل امپراتور وقت آن زمان با نام شووا به طور موقت به مکان دیگری نقل مکان کرد. امپراتور این کشور بازسازی خانه های مردم را که در بر اثر بمباران های شیمیایی کاملاً ویران و تخریب شده بودند را در اولویت قرار داد و قبل از بازسازی قصر توکیو، خانه های آنها را بازسازی کرد. کاخ امپراتوری توکیو، بعدها در سال 1945 بازسازی و ترمیم شد که بازهم نام جدیدی با عنوان کوکیو برای آن انتخاب شد. در حال حاضر امپراتور وقت این کشور و خانواده سلطنتی به طور همزمان هم در این قصر و هم در گئی رینکان ساکن هستند.

معماری کاخ امپراتوری ژاپن چگونه است؟

معماری خانه های ژاپن مانند معماری در کشور چین است. به گونه ای که در ابتدا گودال هایی حفر می شود و ساختمان هایی ساده که سقف های کاه گلی دارند بر روی پایه های خیزرانی بنا می شود. ژاپن کشوری است که دارای جنگل های بسیار زیاد و بارش های فراوان است بنابراین باید معماری ساختمان های آن به گونه ای باشد که با شرایط آب و هوایی آن مطابقت داشته باشد.

به همین دلیل در معماری ساختمان های این کشور از مصالح چوبی استفاده می شود و همچنین به دلیل باران های بسیار زیاد و وقوع سیل سقف خانه ها به صورت شیب دار ساخته می شود. نکته قبل توجه در معماری ژاپن این است که در ساختمان ها از دیوار استفاده نمی شود بلکه به جای آن از درهای کشویی استفاده می شود. از آنجایی که این کشور دارای آب های معتدل و مرطوب است و بارش های زیادی در آن رخ می دهد، دارای جنگل ها و پوشش های گیاهی بسیار زیادی است. به همین دلیل معماری در ژاپن یک رابطه منطقی و درست با طبیعت دارد به گونه ای که تمام مواد و مصالحی که در ساخت خانه ها از آنها استفاده می شود گیاهی هستند.

معماری کاخ امپراتوری توکیو هم برگرفته از همین نوع معماری سنتی در کشور ژاپن است.

چه زمانی بهترین زمان برای بازدید از کاخ امپراتوری توکیو است؟

در باغ این کاخ امپراتوری باشکوه، درخت های گیلاس بسیار زیادی وجود که فصل بهار، به دلیل آن که درخت های این باغ پر از شکوفه های گیلاس می شود، بهترین زمان برای بازدید از آن است و بازدید کنندگان نهایت لذت را از آن خواهند برد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره کاخ امپراتوری توکیو

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • خوشتیپ ترین مهمانداران هواپیما در جهان

  این روزها شرکت‌های هواپیمایی علاوه بر اینکه بر سر ارائه‌ی بهترین خدمات با یکدیگر رقابت میکنند، بر سر موضوعی جذاب یعنی لباس مهمانداران نیز با یکدیگر در حال رقابت هستند. رقابتی که امروزه پایش به مراسمات مد و فشن هم باز شده و البته طراحان لباس را نیز به چالش انداخته است. هواپیمایی ها بر […]

 • ورزشگاه اولدترافورد، استادیوم خانگی شیاطین سرخ

  شاید تا به حال اسم شیاطین سرخ به گوشتان خورده باشد. لقبی که به تیم بزرگ و با سابقه‌ی منچستر یونایتد اختصاص داده شده تا همچون گذشته ی درخشان خود نزد همه ی طرفداران فوتبال شناخته شود. اصلا نمی‌شود که طرفدار فوتبال باشید و در مورد تیم منچستر یونایتد چیزی ندانید. تیمی که از زمان […]

 • معرفی محله ی ببک در استانبول

  و باز هم ترکیه و این بار محله‌ای جذاب و دیدنی از شهر استانبول به نام محله ی ببک. استانبول با همه‌ی زیبایی هایی که دارد، محله هایی را در دل خود جای داده که انصافاً هر چه از آنها دیدن کنید، باز هم کم است. محله ای به نام ببک که از جمله محله […]

 • کارهایی که نباید در کشورهای مختلف انجام داد

  هر کشوری بنا به فرهنگ و آدابی که دارد، یک سری کارها و یا رفتارهایی را در جامعه‌ی خود ناپسند می‌داند. برای مثال کشوری مانند سنگاپور، جویدن آدامس که در ظاهر بسیار ساده به نظر میرسد را منع کرده و به نوعی قانونی تحت عنوان ممنوعیت جویدن آدامس را برای مردمانش وضع کرده است. به […]

 • العین و جاذبه های دیدنی آن

  تمامی جاذبه‌های امارات به دبی ختم نمی‌شوند و شهرهای دیگری نیز هستند که بخشی از جذابیت های این کشور مرفه را در دل خود جای داده باشند. العین، شهری کویری با قدمت هفت هزار ساله است که در نزدیکی دبی قرار گرفته و به خاطر وجود دیدنی های فروان، گردشگران را بعد از دبی و […]

 • بهترین غذاهای جهان

  غذا، نامی دلچسب که هر وقت اسمش به گوشمان می‌رسد، ناخودآگاه یاد چیزهای خوشمزه و لذیذ می‌افتیم. در جهان، هستند غذاهایی که به خاطر طعم و مزه ی خوبشان بین مردم مشهور شده اند و به نوعی بین المللی شناخته میشوند. مثلا پیتزا که اصالتی ایتالیایی دارد، امروزه تقریبا در تمامی کشورهای دنیا یافت میشود […]

 • مقایسه پوکت و پاتایا

  مقایسه پوکت و پاتایا

  پوکت بریم یا پاتایا؟ یکی از اصلی ترین سوالاتی است که مسافران از دلتابان می‌پرسند. برای پاسخ به این سوال، می‌بایست این دو شهر جذاب تایلند را به کلی معرفی کرد. پوکت و پاتایا که این روزها مقصد بسیاری از گردشگران سراسر دنیا شده است، جاذبه هایی را در دل خود جای داده که واقعا […]