بررسی کوتاه خانه اپرا بولشوئی

از مکان های دیدنی و هنری در کشور روسیه خانه اپرا بولشوی مسکو را می توان نام برد. این مکان از بخش های مختلفی برخوردار است و تاریخچه ای پر فراز و نشیب برای آن نگارش شده است. پس از تاسیس آن طی چندین سال دچار تخریب و آسیب های جدی شده که در سال 1856 آخرین مرمت آن انجام شده است. در این خانه برنامه های مختلفی برگزار می شود که می توان به موسیقی، رقص باله و تئاتر اشاره کرد. هنرمندان مختلف و مشهوری از نقاط مختلف دنیا برای شرکت در این برنامه ها به این ساختمان مراجعه می کنند. مجسمه کوادریگا در بخشی از این مکان هنری به عنوان نماد آن جای گرفته است. تورهای بین المللی مختلفی برای دیدن این ساختمان برگزار می شوند که بخشی از بودجه این مکان دیدنی را تامین می کنند.

خانه اپرا بولشوی مسکو روسیه
در جهان ساختمان های مختلفی با نام خانه اپرا به چشم می خورند که هر کدام از تاریخچه مشخصی برخوردار هستند. یکی از این مکان ها با نام خانه اپرا بولشوی در کشور روسیه قرار گرفته است و با نام تئاتر بولشوی مسکو نیز شناخته می شود. در مطلب امروز سعی داریم به این مکان هنری و دیدنی بیشتر بپردازیم تا توریست و گردشگران در سفر به روسیه بتوانند از آن دیدن نمایند.

 این خانه لقب دومین ساختمان اپرا جهان را از آن خود کرده است. یادآور شویم که خانه لااسکالا اولین و بزرگترین خانه اپرا در دنیا شناخته می شود. از ساختمان اپرا بولشوی می توان مکان دیدنی شهر مسکو از جمله کاخ کرملین را مشاهده نمود. این ساختمان نمادی از معماری کلاسیک در این شهر شناخته می شود. با ورود به این ساختمان با ویژگی هنری و معماری فوق العاده آن مواجه خواهید شد که نظر شما را برای ساعت ها به خود جلب خواهد نمود. در ادامه با ما همچنان همراه باشید تا بیشتر با این مکان هنری آشنا شوید.

ویژگی های کلی خانه اپرا بولشوی مسکو
خانه اپرا بولشوی مسکو یکی از مکان های دیدنی در کشور روسیه شناخته می شود که با عظمتی که دارد هنر این کشور را در شاخه های مختلف به رخ جهانیان می کشاند. این مکان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در هر کدام برنامه های مختلفی همچون موسیقی، باله و تئاتر برگزار می شود. در بخشی از این ساختمان مجسمه ای با نام کوادریگا را می توان مشاهده کرد که به نماد این ساختمان تبدیل شده است.

 چلچراغ سالن اصلی این ساختمان دارای وزنی بالغ بر دو تن می باشد که از دیگر نمادهای این خانه اپرا محسوب می گردد. برای بهبود کیفیت صدا در این ساختمان در طراحی سقف آن به صورت هنرمندانه اندیشیده شده است. چند سال این مکان دچار آتش سوزی های مهیب گردیده که در بخش های بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه خانه اپرا  بولشوی مسکو
برای هر مکان توریستی و گردشگری در دنیا تاریخچه ای را می توان عنوان نمود که در این بخش سعی خواهیم کرد به خانه اپرا بولشوی مسکو نیز از این بخش متمرکز شویم. سال تاسیس این مکان هنری به 1776 باز می گردد که دستور ساخت آن توسط شاهزاده Peter Urusov صادر شد. در ساخت این مکان شخصی با نام مادوکس نیز مشارکت داشت که سال ها بعد یعنی در سال 1780 مدیریت آن به این فرد واگذار شد. طی یک آتش سوزی در سال 1805 این مکان دچار تخریب می شود و مدیریت آن از اختیار مادوس خارج شده و به دولت واگذار می گردد.

 زیر بنای این ساختمان از متریال چوب بنا شده بود و در سال های بعدی که ناپلئون بناپارت به این کشور حمله نمود برای دومین بار نیز دچار نابودی و تخریب گردید. در سال 1824 خانه اپرا بولشوی مسکو توسط فردی با نام Osip Bove طبق معماری خانه اپرا لا اسکالا بازسازی شد. در سال 1853 برای سومین بار این مکان به دلیل آتش سوزی تخریب و ویران شد هر چند فردی به نام Albert Kavos ساخت آن را آغاز نمود تا اینکه در سال 1856 این مکان با نامی که هم اکنون دارد افتتاح گردید. برنامه های مختلفی در این مکان در سال های مختلف تا به امروز اجرا شده است.

بودجه تامینی خانه اپرا  بولشوی مسکو
در خانه اپرا بولشوی مسکو برنامه های مختلفی برگزار می شود که هر کدام می توانند بخشی از بودجه این مکان را تامین کنند. به عنوان مثال حداکثر 4 اپرا در این ساختمان در هر فصل اجرا و برگزار می شود. قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بودجه اصلی این ساختمان توسط دولت تامین می شد ولی هم اکنون اسپانسرهای دیگری به آن افزوده شده است.

 تورهای بین المللی مختلفی در این ساختمان برگزار می شود که در سال های اخیر از مهمترین موارد برای تامین بودجه آن شناخته می گردد. این خانه اپرا نه تنها از شناخته شده ترین و معروف ترین مکان های دیدنی دنیا شناخته می شود بلکه برای دیدن برنامه و شنیدن اپرای آن می بایست هزینه بالایی را پرداخت نمود.

چهاریوغ آپول نمادی از خانه اپرا  بولشوی
در خانه اپرا بولشوی مسکو مجسمه ای با نام کوادریگا وجود دارد که قدمت آن کمتر از 100 سال می باشد. این مجسمه که با نام چهار یوغ آپول نیز در دنیا شناخته می شود به عنوان نماد این ساختمان نیز محسوب می گردد. با مشاهده این مجسمه متوجه هدایت 4 اسب توسط آپولو خواهید شد. این مجسمه از قدمت طولانی برخوردار نیست اما ظاهر آن عتیقه می باشد. در آتش سوزی سال 1825 ارابه این مجسمه ویران شد که در سال 1853 طی تعمیراتی به این مجسمه اضافه گردید.

اقدامات مختلف در خانه اپرا بولشوی  مسکو
در خانه اپرا بولشوی اقدامات مختلف با اهداف گوناگون انجام گرفته است. این خانه برای برگزاری برنامه های مختلف موسیقی از جمله اپرا و همچنین تئاتر و باله طراحی و تاسیس شده است. در کنار اینگونه از برنامه های هنری اقدامات دیگری نیز برای جلب توریست ها و هنرمندان به این مکان دیدنی انجام گرفته شده است.

 نزدیک به 70 درصد از شاهکارهای روسیه در این مکان که به عنوان تئاتر ملی این کشور شناخته می شود انجام گرفته است. از مهمترین برنامه های این مکان می توان به تاسیس مجموعه رقص باله در بخشی از فضای آن اشاره کرد. در این ساختمان شاهد اجرای آهنگ های ایگور استراوینسکی، دمیتری شوستاکوویچ و همچنین پیانونوازی هنرمندی با نام سرگئی پروکفیف خواهید بود.

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره خانه اپرا بولشوئی

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • معرفی بهترین محله استانبول

  بهترین محله استانبول بهترین محله استانبول نقش بسزایی در آرامش زندگی شما خواهد داشت. شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه محسوب می شود و سالانه گردشگران زیادی با تور ارزان ترکیه به ترکیه سفر کرده و از جاذبه های آن دیدن میکنند. استانبول شامل دو بخش اروپایی و آسیایی است. از طرفی آثار تاریخی و گردشگری […]

 • چشمه های آبگرم ترکیه

  جاذبه های طبیعی ترکیه چشمه های آبگرم ترکیه یکی از جاذبه های گردشگری ترکیه محسوب می شود. این چشمه ها خاصیت درمانی دارند. شاید بد نباشد بدانید که خاصیت درمانی آن به عوامل مختلفی از قبیل درجه حرارت، خواص فیزیکی، خواص شیمیایی و گازهای مختلف رادیواکتیویته آب بستگی دارد. چشمه آبگرم علاوه بر تفریح، گردش […]

 • سرمایه گذاری در ترکیه

  درباره ترکیه ترکیه کشوری زیبا و مکانی عالی برای سرمایه گذاری است. این روزها ایرانی های متعددی برای خرید ملک به این کشور می روند و نتایج خوبی دریافت کرده اند. سرمایه گذاری در ترکیه یکی از بهترین راه هایی است که می توانید در این کشور بمانید و اقامت داشته باشید. اگر جز آن […]

 • معرفی ارزان ترین هتل های استانبول

  ارزان ترین هتل های استانبول

  ارزان ترین هتل های استانبول ارزان ترین هتل های استانبول به گردشگران این امکان را می دهد تا در هزینه های سفر خود صرفه جویی کرده و موقعیت بیشتری برای گشت و گذار مکان های تفریحی و مراکز خرید داشته باشند. استانبول یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شهرهای ترکیه است. قسطنطنیه یا استانبول هر […]

 • بهترین جاذبه های تفریحی آنکارا

  جاذبه های آنکارا هدف از مسافرت رفتن گشت و گذار و جستجو در مکان های تفریحی میباشد.  در مسافرت به شهر ها و کشور های مختلف باید به دنبال شناسایی مکان ها و بهترین جاذبه های تفریحی بود. انکارا یکی از شهرهایی میباشد که طرفداران زیادی دارد و همه ساله مسافران فراوانی برای تماشای مکان […]

 • معرفی شهرهای ساحلی ترکیه

  [hbfi ساحلی ترکیه جاذبه های بکر تور ترکیه، یکی از دلایل انتخاب گردشگرهای کشورهای مختلف، خصوصاً ایران است. شهرهای ساحلی ترکیه با چشم انداز زیبایی که دارد، توانسته است در سالیان دراز، تورهای بسیاری را به سمت خود جذب کند، طوری که نسبت به کشورهای اروپایی از استقبال بیشتری برخوردار بوده است     آنتالیا […]

 • موزه توهمات دبی

  موزه توهمات دبی

  موزه توهمات دبی موزه توهمات دبی واقعیت به همراه توهم را در شما ایجاد خواهد کرد. این موزه به دلیل جدید بودن باعث جذب گردشگران به دبی شده است. به جرات می توان گفت این موزه یک جاذبه گردشگری چالش برانگیز و متفاوت نسبت به سایر جاذبه های گردشگری می باشد. بد نیست بدانید که […]