بررسی کوتاه خانه اپرا بولشوئی

از مکان های دیدنی و هنری در کشور روسیه خانه اپرا بولشوی مسکو را می توان نام برد. این مکان از بخش های مختلفی برخوردار است و تاریخچه ای پر فراز و نشیب برای آن نگارش شده است. پس از تاسیس آن طی چندین سال دچار تخریب و آسیب های جدی شده که در سال 1856 آخرین مرمت آن انجام شده است. در این خانه برنامه های مختلفی برگزار می شود که می توان به موسیقی، رقص باله و تئاتر اشاره کرد. هنرمندان مختلف و مشهوری از نقاط مختلف دنیا برای شرکت در این برنامه ها به این ساختمان مراجعه می کنند. مجسمه کوادریگا در بخشی از این مکان هنری به عنوان نماد آن جای گرفته است. تورهای بین المللی مختلفی برای دیدن این ساختمان برگزار می شوند که بخشی از بودجه این مکان دیدنی را تامین می کنند.

خانه اپرا بولشوی مسکو روسیه
در جهان ساختمان های مختلفی با نام خانه اپرا به چشم می خورند که هر کدام از تاریخچه مشخصی برخوردار هستند. یکی از این مکان ها با نام خانه اپرا بولشوی در کشور روسیه قرار گرفته است و با نام تئاتر بولشوی مسکو نیز شناخته می شود. در مطلب امروز سعی داریم به این مکان هنری و دیدنی بیشتر بپردازیم تا توریست و گردشگران در سفر به روسیه بتوانند از آن دیدن نمایند.

 این خانه لقب دومین ساختمان اپرا جهان را از آن خود کرده است. یادآور شویم که خانه لااسکالا اولین و بزرگترین خانه اپرا در دنیا شناخته می شود. از ساختمان اپرا بولشوی می توان مکان دیدنی شهر مسکو از جمله کاخ کرملین را مشاهده نمود. این ساختمان نمادی از معماری کلاسیک در این شهر شناخته می شود. با ورود به این ساختمان با ویژگی هنری و معماری فوق العاده آن مواجه خواهید شد که نظر شما را برای ساعت ها به خود جلب خواهد نمود. در ادامه با ما همچنان همراه باشید تا بیشتر با این مکان هنری آشنا شوید.

ویژگی های کلی خانه اپرا بولشوی مسکو
خانه اپرا بولشوی مسکو یکی از مکان های دیدنی در کشور روسیه شناخته می شود که با عظمتی که دارد هنر این کشور را در شاخه های مختلف به رخ جهانیان می کشاند. این مکان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در هر کدام برنامه های مختلفی همچون موسیقی، باله و تئاتر برگزار می شود. در بخشی از این ساختمان مجسمه ای با نام کوادریگا را می توان مشاهده کرد که به نماد این ساختمان تبدیل شده است.

 چلچراغ سالن اصلی این ساختمان دارای وزنی بالغ بر دو تن می باشد که از دیگر نمادهای این خانه اپرا محسوب می گردد. برای بهبود کیفیت صدا در این ساختمان در طراحی سقف آن به صورت هنرمندانه اندیشیده شده است. چند سال این مکان دچار آتش سوزی های مهیب گردیده که در بخش های بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

اطلاعاتی در رابطه با تاریخچه خانه اپرا  بولشوی مسکو
برای هر مکان توریستی و گردشگری در دنیا تاریخچه ای را می توان عنوان نمود که در این بخش سعی خواهیم کرد به خانه اپرا بولشوی مسکو نیز از این بخش متمرکز شویم. سال تاسیس این مکان هنری به 1776 باز می گردد که دستور ساخت آن توسط شاهزاده Peter Urusov صادر شد. در ساخت این مکان شخصی با نام مادوکس نیز مشارکت داشت که سال ها بعد یعنی در سال 1780 مدیریت آن به این فرد واگذار شد. طی یک آتش سوزی در سال 1805 این مکان دچار تخریب می شود و مدیریت آن از اختیار مادوس خارج شده و به دولت واگذار می گردد.

 زیر بنای این ساختمان از متریال چوب بنا شده بود و در سال های بعدی که ناپلئون بناپارت به این کشور حمله نمود برای دومین بار نیز دچار نابودی و تخریب گردید. در سال 1824 خانه اپرا بولشوی مسکو توسط فردی با نام Osip Bove طبق معماری خانه اپرا لا اسکالا بازسازی شد. در سال 1853 برای سومین بار این مکان به دلیل آتش سوزی تخریب و ویران شد هر چند فردی به نام Albert Kavos ساخت آن را آغاز نمود تا اینکه در سال 1856 این مکان با نامی که هم اکنون دارد افتتاح گردید. برنامه های مختلفی در این مکان در سال های مختلف تا به امروز اجرا شده است.

بودجه تامینی خانه اپرا  بولشوی مسکو
در خانه اپرا بولشوی مسکو برنامه های مختلفی برگزار می شود که هر کدام می توانند بخشی از بودجه این مکان را تامین کنند. به عنوان مثال حداکثر 4 اپرا در این ساختمان در هر فصل اجرا و برگزار می شود. قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بودجه اصلی این ساختمان توسط دولت تامین می شد ولی هم اکنون اسپانسرهای دیگری به آن افزوده شده است.

 تورهای بین المللی مختلفی در این ساختمان برگزار می شود که در سال های اخیر از مهمترین موارد برای تامین بودجه آن شناخته می گردد. این خانه اپرا نه تنها از شناخته شده ترین و معروف ترین مکان های دیدنی دنیا شناخته می شود بلکه برای دیدن برنامه و شنیدن اپرای آن می بایست هزینه بالایی را پرداخت نمود.

چهاریوغ آپول نمادی از خانه اپرا  بولشوی
در خانه اپرا بولشوی مسکو مجسمه ای با نام کوادریگا وجود دارد که قدمت آن کمتر از 100 سال می باشد. این مجسمه که با نام چهار یوغ آپول نیز در دنیا شناخته می شود به عنوان نماد این ساختمان نیز محسوب می گردد. با مشاهده این مجسمه متوجه هدایت 4 اسب توسط آپولو خواهید شد. این مجسمه از قدمت طولانی برخوردار نیست اما ظاهر آن عتیقه می باشد. در آتش سوزی سال 1825 ارابه این مجسمه ویران شد که در سال 1853 طی تعمیراتی به این مجسمه اضافه گردید.

اقدامات مختلف در خانه اپرا بولشوی  مسکو
در خانه اپرا بولشوی اقدامات مختلف با اهداف گوناگون انجام گرفته است. این خانه برای برگزاری برنامه های مختلف موسیقی از جمله اپرا و همچنین تئاتر و باله طراحی و تاسیس شده است. در کنار اینگونه از برنامه های هنری اقدامات دیگری نیز برای جلب توریست ها و هنرمندان به این مکان دیدنی انجام گرفته شده است.

 نزدیک به 70 درصد از شاهکارهای روسیه در این مکان که به عنوان تئاتر ملی این کشور شناخته می شود انجام گرفته است. از مهمترین برنامه های این مکان می توان به تاسیس مجموعه رقص باله در بخشی از فضای آن اشاره کرد. در این ساختمان شاهد اجرای آهنگ های ایگور استراوینسکی، دمیتری شوستاکوویچ و همچنین پیانونوازی هنرمندی با نام سرگئی پروکفیف خواهید بود.

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره خانه اپرا بولشوئی

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • پارک بوئن رتیرو مادرید

  پارک بوئن رتیرو در شهر مادرید اسپانیا

  پارک بوئن رتیرو مادرید اسپانیا از جمله مکان‌های عمومی برای اجراهای مشهور شهر و دیگر نمایش‌هایی بوده که از گذشته تا به حال انجام می‌شده‌اند. این پارک با زیبایی‌هایی که دارد، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. اگر شما هم قصد سفر و خرید تور مادرید را دارید، بازدید از پارک بوئن رتیرو […]

 • بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان

  بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان

  شهرهای فرودگاهی، واژه‌ای که این روزها بیشتر در بین مسافران رد و بدل می‌شود که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است. به طور کلی، امروزه فرودگاه‌ها فقط مکانی برای نشست و برخواست هواپیماها نیستند بلکه رفته رفته به محلی که بیشتر به یک شهر شبیه است تبدیل شده اند. شهرهای فرودگاهی همیشه به عنوان یکی […]

 • هزینه حمل حیوانات با هواپیما

  حمل حیوانات خانگی با هواپیما

  همیشه یکی از مهمترین دغدغه‌های کسانی که حیوان خانگی دارند این است که در سفرهای هوایی، حیوان خود را به همراه ببرند. باید بدانید که روند حمل حیوان خانگی در سفرهای هوایی، کاری نسبتا پیچیده و زمان بر است. برای همین ما می‌خواهیم در این مقاله به چگونگی و شرایط حمل حیوانات خانگی با هواپیما […]

 • شهر مادرید اسپانیا

  راهنمای سفر به شهر مادرید

  شهر مادرید اسپانیا به خاطر شگفتی‌ها و زیبایی‌های خاص و منحصر به فردش، بین گردشگران جهان دارای محبوبیت ویژه‌ای است. فوتبال، تاریخ، فرهنگ و موسیقی از جمله جذابیت‌های این شهر سرزنده می‌باشد. این شهر مهم‌ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا بوده و دارای خیابان‌ها، میادین و بناهای بسیار زیبایی است. همچنین در شهر مادرید، […]

 • آکواریوم زیبای آنتالیا

  آکواریوم آنتالیا، اقیانوسی در دل زمین

  همیشه دیدن آبزیان ناشناخته و عجیب و غریب، برای همه ی مردم دنیا هیجان انگیز و جالب بوده است. برای همین، آکواریوم آنتالیا ساخته شده تا کودکان و بزرگسالان بتوانند به راحتی آبزیان حیرت انگیز کف اقیانوس ها را ببینند. همچنین این آکواریوم یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا بوده که سالانه مردم […]

 • بهترین محله های بارسلونا

  بهترین محله های بارسلونا

  بسیاری از افرادی که در تور اسپانیا شرکت می کنند مایل هستند بهترین محله های بارسلونا را از نزدیک مشاهده نمایند. در واقع باید بدانید بارسلونا یکی از زیباترین و جذاب ترین شهرهای اسپانیا به شمار می رود و بسیاری از افراد مشهور دنیا در این شهر زندگی می کنند. این شهر بسیار مدرن است […]

 • دهکده جهانی دبی و جذابیت های آن

  بسیاری از افرادی که با تور دبی سفر می کنند مایل هستند که بهترین جاذبه های دبی را از نزدیک مشاهده نمایند. یکی از زیباترین این جاذبه ها دهکده جهانی دبی می باشد و هر ساله تعداد بازدید کنندگان آن رو به افزایش است. ایرانیان نیز طرفدار گشت و گذار در این منطقه گردشگری هستند […]