9 آذر 1397

مقبره هوشی مین

یکی از جاذبه های بی نظیر گردشگری در هانوی ویتنام، مقبره هوشی مین می باشد. ویتنام کشوری در جنوب شرق آسیا در نزدیکی دریای چین است. نگوین تات تان معروف به هوشی مین رهبر سرشناس و آزادی خواه ویتنامی ها که در این آرامگاه باشکوه مومیایی شده است. اولین رئیس جمهور و رهبر آزادی خواه ویتنام که در این بنا که خانه مسکونی آن نیز بوده دفن شده است. مقبره هوشی مین بنای بزرگ مکعبی شکل است که در میدان بادینه هانوی قرار دارد، کاخ ریاست جمهوری هوشی مین در همین میدان بوده است.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

بازدید از هوشی مین در هانوی

هانوی دارای فرودگاه بین المللی نوابه است و وضعیت آب و هوایی این شهر گرم و مرطوب و نیمه استوایی می باشد در این شهر اغلب ماههای سال باران می بارد اما 4 فصل متمایز دارد بهترین فصل برای سفر به این کشور فصل پاییز است. با توجه به خنکای هوا در این فصل و کاهش میزان بارندگی می تواند فصل مناسبی برای گردشگرانی باشد که تصمیم دارند جهت دیدن آثار دیدنی هانوی و بخصوص مقبره هوشی مین به این کشور سفر کنند.

برای سفر به این کشور و دیدن آثار باستانی و زیبا زمستان نیز فصل مناسبی به حساب می آید زیرا هوا خنک و خشک است. بسته به سلیقه و نظر خود می توانید یکی از 4 فصل هانوی را برای سفر خود انتخاب نمایید این که قصد بازدید از چه جاذبه های دیدنی هانوی را داشته باشد می تواند در برنامه ریزی برای سفرتان موثر باشد ماه آوریل یکی از ماه هایی است که پیشنهاد می دهیم برای سفر به هانوی انتخاب نمایید. زبان مردم هانوی، ویتنامی است و این شهر 2 ساعت و سی دقیقه با تهران اختلاف ساعت دارد. فستیوال ها و جشن های مختلفی در این شهر برگزار می شود که می توان به فستیوال کو لو آ و لوت مات که هر دو از فستیوال های فصلی است؛ اشاره کرد.

 

ساختمان مقبره هوشی مین

جالب است بدانید مقبره هوشی مین دارای دو بخش است که در بخش پایین آرامگاه سالن کنفرانس قرار دارد و در قسمت دوم بخشی مرمرین وجود دارد. این بنا به سبک معماری و با تقلید از بنای یاد بود لنین در مسکو ساخته شده است ولی در جای جای آن نیز معماری ویتنامی به چشم می خورد. سنگ هایی که در بخش بیرونی و نمای این ساختمان به کار رفته به رنگ خاکستری و سنگ های داخلی مقبره هوشی لین سنگ های صیقلی سرخ و سفید و در برخی موارد خاکستری است.

عرض بنا حدودا 41 متر و طول آن 21.6 متر می باشد، علاوه بر آن زمینی مکعبی شکل در قطع 240 متر که چمن کاری شده و در ادامه به باغی بزرگ با گونه های مختلف گل ها و گیاهان وجود دارد این گیاهان از سراسر ویتنام جمع آوری شده و در این باغ پرورش می یابد. تنها مقبره هوشی مین نیست که گردشگران مشتاق دیدن آن هستند بلکه موزه ی هوشی مین در  نزدیک ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی است که اغلب گردشگران را مشتاق دیدن مقبره اولین رئیس آزادیخواه ویتنام می کند ساختمان موزه در واقع بخش مکمل بنای اصلی است که به شیوه ای زیبا و معماری منحصر به فردش در زمره آثار زیبا و توریستی هونامی محسوب می شود.

 

موزه هوشی مین

موزه هوشی مین یکی از جالب ترین بناهای هونامی در ویتنام است این موزه در سال 1990 با معماری بی نظیری ساخته شد. موزه هوشی مین در کنار بنا مقبره هوشی مین یک ساختمان با معماری خاص به شکل گل است این گل لوتوس سفید نام دارد و در خود شهر هانوی ساخته شده است.

شرایط بازدید از این موزه کمی عجیب به نظر می رسد در این موزه عکاسی و فیلمبرداری ممنوع است و بردن خوراکی و نوشیدنی، لباس های نامناسب و سر و صدا کردن جز مواردی است که طبق قانون موزه ممنوع می باشد. هیچ فردی اجازه سیگار کشیدن ندارد بازدید کنندگان در خط مشخصی در دو صف حرکت می کنند و کسی حق ندارد هنگام حرکت دستش داخل جیبش باشد این موزه جز جاذبه های بی نظیر و دیدنی هونامی بوده و هر ساله تعداد زیادی گردشگر به دیدن از آن به این شهر وارد می شوند. هوشی مین در سال 1969 از دنیا رفت و در سال 1973 در میدان ” با دین”آرامگاهی برایش ساختند.

 

مقبره هوشی مین

با وجود این که کشور ویتنام جاذبه های گردشگری زیادی دارد و گردشگران زیادی برای دیدن دریاچه ی معروف هونامی و یا کاخ استقلال آن به این کشور سفر می کنند دیدن مقبره هوشی مین با آن جسد مومیایی و موزه ای که بیشتر روایتگر تاریخ ویتنام است، خالی از لطف نیست. مقبره هوشی مین برای همه گردشگرانی که می خواهند از جاذبه های گردشگری ویتنام را ببینید و با تاریخ این کشور آشنا شوند مورد مناسبی است.

دیدن باغ گل های کنار مقبره و خود میدان بادین به خودی خود برای هر گردشگری می تواند جذاب و حتی مفرح باشد. میدان بادین همان میدانی است که هوشی مین در 1945 در آن بیانیه استقلال ویتنام را خواند. این مقبره سقف شیب دار به سبک معماری ویتنام دارد و در سال 1975 رسما افتتاح شد. در مقبره هوشی مین جسد مومیایی شده هوشی مین را که در محفظه ای شیشه ای قرار دارد را می توانید ببینید. کاخ ریاست جمهوری هانوی و مقبره هوشی مین با خانه اش و میدان بادین همه در یک مجموعه قرار دارند. وسایل شخصی هوشی مین و یادگاری های او و نوشته ها و مطالبی از تاریخ ویتنام در موزه کنار مقبره هوشی مین نگهداری می شود.

 

آرامگاه هوشی مین

شهری با تاریخی پر فراز و نشیب که دیدنی های بسیاری دارد. علاوه بر مقبره هوشی مین ، یک شهر به نام هوشی مین در ویتنام بنا شده است که علاوه بر  آثار بی نظیر و تاریخیش دیدنی های طبیعی زیادی نیز دارد. سی سال سایه جنگ بر سر این کشور گسترده بوده است به همین دلیل مقبره هوشی مین که به عبارتی هو چی مین نیز خوانده می شود برای مردم ویتنام دارای ارزش و اهمیت خاصی است این رهبر انقلابی را به عنوان عمو هو نیز می شناسند و در کنار این بنای تاریخی که به نوعی زیارتگاه برای خود تلقی می کند پاگودا ها و بناهای یادبود زیادی به چشم می خورد.

مقبره هوی مین شی با باغ گیاهانش یک بنای دیدنی در ساختمانی بزرگ است دیدن از این مقبره برای عموم آزاد است این مقبره به عنوان یکی از موزه های تاریخی ویتنام نیز شناخته شده است. هانوی به خودی خود مکان دیدنی بزرگی است و  بازار های دیدنی زیادی دارد از لحاظ گردشگری مناسب و ارزان است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

رزرو تور تایلند

نظرات کاربران