18 آبان 1398

روستای هائو موزه زنده فرهنگ کره جنوبی

کشور کره جنوبی با تاریخ و فرهنگی بزرگ و غنی و داشتن انواع غذاهای متنوع و مناظر چشم نواز، به یکی از مقاصد گردشگری محبوب در سراسر دنیا تبدیل شده است. این کشور مکان های زیادی برای دیدن دارد که روستای هائو یکی از زیباترین و چشم نواز ترین مکان در بین مکان های دیگر کره جنوبی است. این روستا بعد از بازدید ملکه انگلستان از آن بسیار بیشتر شناخته شد و به خاطر همین مسئله رونق خیلی بیشتری نسبت به قبل گرفت.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

بهترین زمان برای سفر به کره جنوبی

شما هم اگر جزء دوستداران تاریخ و فرهنگ هستید کره جنوبی یکی از مکان های عالی برای دیدن انواع فرهنگ های شرقی می باشد. اما قبل از سفر باید بدانید که در چه زمان هایی سفر کنید تا تمام زیبایی های کره جنوبی را ببینید. بهترین زمان برای سفر به کره در ماه های ژانویه، فوریه، سپتامبر و اکتبر می باشد.

دهکده تاریخ و فرهنگی کره جنوبی

یکی از آثار ثبت شده کره جنوبی در ثبت آثار ملی یونسکو دهکده تاریخی هائو (hahoe ) می باشد. در این دهکده 230 نفر ساکن هستند که به شیوه قدیمی در آن زندگی می کنند. دولت کره جنوبی برای ثبات فرهنگ و نحوه زندگی دهکده هائو به مردم آن کمک می کند و تا حد ممکن می خواهد این دهکده به همین نحو باقی بماند. این روستا در 24 کیلومتری غرب اندونگ قرار گرفته است که با اتوبوس می توانید از ایستگاه اندونگ به این روستا بروید.

این روستا در منحنی رودخانه نکدونگ و در حومه کوه هوسن قرار گرفته است. نام روستای هائو به معنی ” روستای آغشته شده توسط آب ” ترجمه می شود چرا که در منحنی رودخانه احاطه شده است. این روستا به دلیل داشتن خانه های قدیمی بسیار، یکی از روستاهای محبوب کره جنوبی می باشد.
این روستا در انتها به کوریو می پیوندد و ادامه آن به قبیله ریو می رسد. این روستا بر خلاف تمام روستاهای سراسر دنیا، طبقه پولدار و رعیت ندارد و تمام مردم از قبیل طبقه بالا و طبقه معمولی در یک روستا زندگی می کنند.

محبوبیت روستای هائو پس از بازدید ملکه انگلستان

در 21 آوریل سال 1999 الیزابت، ملکه انگلستان از روستای فرهنگی و تاریخی هائو و قومیت کره ای آن بازدید کرد، پس از بازدید ملکه انگلستان از این روستا محبوبیت این روستا به شدت زیاد شد، به طوری که سیل توریست ها را به این روستا کشاند.

روستای هائو روستایی سنتی در کره جنوبی

این روستا یکی از روستاهای سنتی کره جنوبی می باشد که از سلسله چوسون می باشد و در اندونگ قرار دارد.

تاریخ دهکده هائو

این روستا در قرن شانزدهم در دوران سلسله چوسون تاسیس شده است که از آن زمان به عنوان یکی از جوامع کره جنوبی شناخته می شود. بسیاری از سازه های اصلی این روستا مانند مدرسه و دیگر ساختمان های آن دست نخورده و بکر باقی مانده است. مردم بومی این روستا توانسته اند فرهنگ، تاریخ و رسومی از قبیل رقص ها را حفظ کنند.
روستای فرهنگی هائو امروزه به دو قسمت تبدیل شده است. یک بخش که بخش شمالی روستا است و بخش دیگر قسمت جنوبی این روستا یعنی روستای هائو می باشد. روستای تاریخی هائو دارای سبکی قدیمی معماری می باشد. کشور کره توانسته با برنامه ریزی دقیق و کمک به روستاییان بخش قابل توجه ای از بناها و ساختمان های این روستا را حفظ کند.

بازی های فرهنگی روستا

یکی از بازی های تاریخی موجود در روستای هائو بازی ماسک (رقص ماسک ) می باشد. شما با سفر به این روستا می توانید  از این جشنواره رقص لذت ببرید. به هیچ وجه نگران زمان برگزاری این جشنواره نباشید چرا که این جشنواره سنتی ماسک در ژانویه، فوریه هر شنبه و هر جمعه برگزار می شود.

محل هایی برای خرید خوراکی و سوغات

در ورودی این روستا مغازه هایی وجود دارد که شما می توانید از آنها سوغاتی برای دوستان و آشنایان خود خرید کنید. علاوه بر این مغازه ها، رستوران ها متعددی وجود دارد که شما می توانید برای صرف تمام وعده های غذایی به آنها مراجعه کنید.

بازی خط آتش در کره جنوبی

این بازی یک بازی عامیانه است که در آن مردم روستای هائو کیسه ای پر از پودر زغال چوب را روی یک رشته بلند آویزان می کنند و در هوا می اندازند، و از تماشای آتش ایجاد شده از این پرتاب لذت می برند. در دهکده هائو می توان با یک قایق در ماه جولای قایقرانی کرد و لذت برد.

مردم دهکده هائو به سبک زندگی بومیان و مردم چوسان زندگی می کنند و الگوی زندگی آنها در معیشت و دیگر رسوم زندگی از چوسان سرچشمه می گیرد. از این دهکده برای ساخت سریال های تاریخی کره ای زیادی استفاده شده است. از سریال های معروفی مانند سریال افسانه دونگ یی، سریال جواهری در قصر، سریال جومونگ که در ایران نیز پخش شد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد را می توان نام برد، همچنین سریال ماه در آغوش خورشید را می توان نام برد. این دهکده همانطور که گفته شد اصلی ترین مکان فیلمبرداری فیلم های کره ای است که روایتگر عصر چوسان و پادشاهان آن زمان هستند.

میزان میانگین هزینه برای ورود به دهکده هائو

هزینه ورود به دهکده تاریخ و فرهنگی کره برای بزرگسالان به طور میانگین 33 دلار، برای جوانان حدود 27 دلار و برای کودکان 25 دلار محاسبه می شود.

چطور به دهکده تاریخ و فرهنگی کره جنوبی برسیم؟

آدرس روستای هائو تاریخ و  فرهنگی کره جنوبی : شهر سئول ، گونگی دو، یونگین سی، منطقه جینگو، سانگول دونگ، خیابان مین سوک چون  90 می باشد.

90 Minsokchon-ro, Sanggal-dong, Giheung-gu, Yongin-si, Gyeonggi-do,

مکان های دیدنی بیشتر در هائو

موزه اندونگ ماسک واقع شده در نزدیک دفتر ویزا اندنگ هائو در روستا هائو را فراموش نکنید، هر چند این روستا خود به صورت کلی یک موزه زنده است اما رفتن به موزه خالی از لطف نخواهد بود. اوکین جوینگسا یک مهمانخانه سنتی کره ای در این روستا می باشد که صبحانه های سنتی عالی برای مشتریان خود فراهم می آورد.

کشوره کره جنوبی با این وجود که از وسعت زیادی برخوردار نیست اما سالانه گردشگران زیادی به قصد استفاده از طبیعت زیبا، این کشور را مقصد خود قرار می دهند و با تور کره جنوبی به این مکان دیدنی سفر می کنند . علاوه بر دهکده تاریخ و فرهنگی هائو مکان های زیادی از قبیل جیجو، پوسان و سئو وجود دارد که دیدن آنها می تواند هر بیننده ای را شوکه کند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران