بررسی کوتاه کاخ گیونگ بوک

کاخ گیونگ بوک کره جنوبی از جمله مکان های توریستی و گردشگری در این کشور شناخته می شود. این کاخ دیدنی مختص پادشاهان و خانواده ی آن ها بنا شده است هر چند در بخش های مختلف آن جلسات مختلف دولتی و کشوری نیز صورت می گرفت. چندین دروازه و تالار در این کاخ به چشم می خورند که هر کدام از ویژگی های مختص خود برخوردارند. کاخ گیونگ بوک را می توان مجموعه کاخ های سلطنتی در کره معرفی کرد که دیدن آن به هر توریستی پیشنهاد می شود.

کاخ گیونگ بوک از دیدنی های کشور کره جنوبی

کره جنوبی کشوری است که داری قدمتی طولانی می باشد و با توجه به این ویژگی از مکان های تاریخی متعددی در مناطق مختلف خود برخوردار است. یکی از مهم ترین مکان های توریستی و دیدنی این کشور کاخ گیونگ ‌بوک می باشد. این کاخ که جزء قصرهای پادشاهی این کشور محسوب می شود در شهر سئول بنا شده است. اگر قصد دیدن این کاخ را دارید در سفر به کره جنوبی می بایست به بخش شمالی پایتخت آن یعنی سئول مراجعه نمایید. تاریخ تأسیس این بنا به سال 1395 باز می گردد.
در پس دیوارهای درهم‌پیچیده ی این کاخ اتفاقاتی نهفته است که از بارزترین آن ها متروکه ماندن آن به مدت سه قرن می باشد. دلیل این موضوع آتش سوزی کاخ گیونگ ‌بوک است که در طی آن کل بنا تخریب گردید. پس از مدت زمان طولانی بازسازی و مرمت آن در سال 1876 انجام شد. این کاخ نه تنها از اتفاقاتی همچون آتش سوزی در امان نماند بلکه در جنگ میان ژاپن و کره نیز بخشی عظیمی از آن تخریب گردید. مرمت این بنا از سال 2009 تا به اکنون همچنان ادامه دارد. در ادامه بیشتر به خصوصیات قصر گیونگ ‌بوک خواهیم پرداخت.
این کاخ در قرن 14 توسط یکی از پادشاهان چوسان به نام تائه ئو ساخته شد و از آن زمان به عنوان یکی از کاخ های سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. این کاخ در آن زمان شامل 300 ساختمان می شد و با داشتن 3000 خدمه به یکی از مجلل ترین و بزرگترین کاخ های این شهر و کشور تبدیل شد. به طوری که به عنوان اقامتگاه و جلوس دولت آن زمان مورد استفاده قرار می گرفت. نام کاخ جیونگ بوک گونگ سئول کره جنوبی که به نام کاخ شمالی به علت موقعیت شمالی جغرافیایی آن نیز شناخته شده است که به معنی قصر مقدس شده به واسطه ی خدایان می باشد. این کاخ در قرن 16 در زمان حمله ی ارتش ژاپن ویران شد و بعد از 300 سال مجددا بازسازی و ترمیم شد که به طور حتم این کار هزینه ی زیادی را در بر داشت؛ اما مجددا در قرن 19 ارتش ژاپن این کاخ را ویران کرد. بازسازی این کاخ هم اکنون نیز ادامه دارد.

بازدید از قصر جیونگ بوک گونگ سئول کره جنوبی

شما در بازدید از این کاخ به طور حتم به گذشته سفر خواهید کرد و این می تواند یک تجربه ی بی نظیر را برای شما به ارمغان بیاورد. نگهبان ها با لباس هایی که متعلق به دوران چوسان می باشد برای شما مراسمی با عنوان تعویض گارد را اجرا می کنند. به این واسطه شما می توانید با تاریخ و فرهنگ آن زمان نیز تا حدودی آشنا شوید. با وجود آن که عملیات بازسازی در قصر جیونگ بوک گونگ سئول کره جنوبی همچنان در حال انجام است اما این موضوع در بازدید شما از این کاخ خللی وارد نمی کند. شما می توانید برای بازدید از قصر جیونگ بوک گونگ سئول کره جنوبی از روز سه شنبه تا یکشنبه ها از ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر اقدام کنید و به این منظور باید بلیط بازدید را که هزینه ی آن 3 دلار می باشد را تهیه و خریداری نمایید. برای بازدید از باغ مخفی نیز هزینه ای جداگانه باید پرداخت کنید که مبلغ آن 5 دلار است. پوشیدن یک کفش راحتی به شما این امکان را می دهد تا ساعت ها بتوانید از قصر جیونگ بوک گونگ سئول کره جنوبی دیدن نمایید.

بخش های مختلف کاخ گیونگ ‌بوک

کاخ گیونگ ‌بوک از بخش های مختلفی تشکیل شده است و چندین ورودی و خروجی در قسمت های مختلف آن به چشم می خورند. شش بخش ورودی و خروجی در این بنا وجود دارند. چندین کاخ و تالار نیز در این کاخ طراحی شده اند که در بخش های بعدی بیشتر به آن ها خواهیم پرداخت. به طور کلی از قصر گیونگ بوک با نام مجموعه کاخ های سلطنتی کره نیز یاد می کنند. اگر وارد این مجموعه شوید چندین پل نیز نظر شما را به خود جلب خواهند نمود.
اگر بخواهیم چندین بخش مهم این کاخ را برای شما عزیزان معرفی کنیم می بایست اسامی همچون Gangnyeongjeon Geunjeongjeon, Geunjeongmun, Gwanghwamun و چندین دروازه و تالار را عنوان نماییم. برای بازدید ازبخش های مختلف این تالار می بایست در ماه های مارس تا اکتبر از ساعات 9 تا 17 و در نوامبر تا فوریه از ساعات 9 تا 16 به این مکان توریستی مراجعه نمایید. روزهای دوشنبه تا چهارشنبه برای بازدید از کاخ گیونگ ‌بوک برنامه ریزی شده اند.

تالارهای کاخ گیونگ بوک

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم کاخ گیونگ بوک کره جنوبی از بخش های مختلفی تشکیل شده است و به طور کلی 14 بنا را در خود جای داده است. در این قصر با تالارهای مختلفی مواجه می شوید که هر کدام از ویژگی های مختص خود برخوردارند. یکی از آن ها Gangnyeongjeon نام دارد که جزء مکان های اصلی برای اقامت پادشاه در این کاخ شناخته می شد. 14 اتاق در این تالار به چشم می خورد که در راه روهای مختلف آن بنا شده اند. پادشاه در اتاق مرکزی و محافظان در اتاق های اطراف Gangnyeongjeon اقامت داشتند.
 تالاری دیگر در این کاخ با نام Geunjeongjeon به چشم می خورد که برای برگزاری جلسات دولتی و نظامی میان کشورهای خارجی مورد استفاده قرار می گرفت. به ثبت رسیدن این کاخ در میان آثار برجسته کره در سال 1985 انجام پذیرفت. نمادهای مختلفی همچون اژدها و سیمرغ در این بنا استفاده شده است. ورودی این کاخ سنگ فرش است و اغلب چوب نیز در آن به کار رفته است. اعضای خانواده سلطنتی به همراه پادشاه نیز در یکی دیگر از تالارهای این کاخ سکونت می کردند که از آن با نام Gyotaejeon یاد می کنند.

دروازه های کاخ گیونگ بوک

در کنار تالارهای بزرگ و کوچک کاخ گیونگ بوک می توان از دروازه های این قصر پادشاهی یاد نمود که هر کدام از جذابیت‌های بسیاری برای توریست و گردشگران برخوردارند. این کاخ اغلب از چندین دروازه برخوردار است که یکی از مهم ترین آن ها Gwanghwamun نام گرفته است. بسیاری از رفت و آمدها در گذشته و حتی امروزه از این دروازه صورت می گیرد. جالب است بدانید که این بخش جزء دروازه های اصلی این کاخ سلطنتی شناخته می شود.
 همان طور که اشاره شد در این کاخ دروازه های مختلفی وجود دارند که برخی از آن ها تنها مختص عبور و مرور پادشاهان بودند. Geunjeongmun یکی از این دروازه ها می باشد که تنها فرد اول مملکت حق عبور از آن را داشت. در تمامی دروازه های این قصر پادشاهی با معماری بی نظیری مواجه خواهید شد که نظرتان را به خود جلب خواهد نمود. در کنار این دروازه ها بخش های متعدد دیگری نیز به چشم می خورند . برای سفر به این کاخ زیبا و تاریخی می توانید از طریق رزرو تور کره جنوبی اقدام نمایید.

دیگر بخش های کاخ گیونگ بوک کره جنوبی

در کاخ گیونگ بوک کره جنوبی بخش های دیگری نیز وجود دارند که دیدن آن ها در کنار دروازه و تالارهای این قصر زیبا و تاریخی خالی از لطف نخواهد بود. Jibokjae نام یکی از قصرهای این مجموعه می باشد که در دو طبقه بنا شده است. در طراحی و ساخت این قصر از معماری چینی تا حد امکان استفاده شده و این موضوع باعث زیبایی و خاص بودن آن نسبت به دیگر بخش ها گردیده است. قصر Jibokjae در واقع کتابخانه ای محسوب می شد که تنها برای پادشاه مورد استفاده قرار می گرفت.
در این مجموعه نه تنها پادشاهان از تالار و دروازه های مختص خود برخوردار بودند بلکه اعضای خانواده ی آن ها نیز از این قاعده مستثنی نبودند. به عنوان مثال یکی از تالارهای این کاخ مختص مادر یکی از پادشاهان بود که امروزه Jagyeongjeon نام گرفته است. مرمت این تالار در سال 1888 صورت گرفته است. Hyangwonjeong نیز نام یکی از کاخ های تابستانی این مجموعه است که اغلب پادشاهان در ایام این فصل به آن مراجعه می کردند. در مجموع کاخ گیونگ بوک کره جنوبی یکی از بناهای تاریخی بی نظیر شناخته می شود که دیدن آن در سفر به این کشور به هر توریستی پیشنهاد می گردد.

بعضی از اطلاعات مهم درباره کاخ گیونگ بوک

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های سئول


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • فرودگاه تان سون نهات

  درباره فرودگاه تان سون نهات چه می دانید؟

  فرودگاه تان سون نهات از پرترددترین فرودگاه های بین المللی ویتنام است. در این فرودگاه سالانه بیست و دو میلیون مسافر سفر می کنند. اکثر این مسافران ویتنامی نیستند و حتی مقصدشان هم ویتنام نیست. بلکه فقط برای مسافرت به کشور های دیگر در ویتنام توقف می کنند و از آن جا به کشور مورد […]

 • همه چیز درباره محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران

  اسپرت سیتی دبی نام مکانی است که در سال 2004 کار ساخت و ساز این استادیوم و محله آغاز شد و سرانجام در سال 2008 به صورت رسمی در دسترس همگان قرار گرفت. امروز در این مقاله قرار است تا شما با اطلاعات تکمیلی در رابطه با محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران آشنا شوید […]

 • مسجد جمیرا در دبی

  مسجد جمیرا در دبی را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر دانست که می توانید بیشترین لذت را در بازدید از این مسجد ببرید. توجه داشته باشید که دبی به عنوان یکی از شهر های پر گردشگر جهان به شمار می رود و جاذبه های متعددی را در خود جای داده […]

 • موزه اسب دبی از دیدنی های شهر دبی

  موزه اسب دبی را می توان یکی از بهترین دیدنی های دبی دانست که هر ساله گردشگران متعددی از این موزه دیدن می نمایند. موزه هایی که در شهر دبی فعالیت می کنند هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داده اند و با گشت […]

 • 10 جای دیدنی در سفر به دبی برای سفری کامل

  سفر کردن به کشورهای مختلف از جمله سفر به دبی، یکی از بهترین سرگرمی های ممکن برای هر شخص می باشد. کشور امارات و به خصوص شهر دبی که یکی از شهرهای زیبا و شگفت انگیز این کشور می باشد مورد توجه همگان است. شهر دبی به دلیل امکانات زیاد و مفرحی که برای گردشگران […]

 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما

  ایرلاین هایی که به استانبول پرواز دارند

  استانبول یکی از شهرهای مهم ترکیه است که با وجود مسافت نزدیک به ایران گردشگران ایرانی زیادی به این شهر سفر می کنند. در صورتی که قصد دارید پرواز استانبول را برای سفر خود رزرو کنید، با شیوه خرید اینترنتی می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. ایرلاین های متعددی از جمله معراج […]

 • نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما استانبول

  با توجه به اینکه شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه است، مشاهده می شود سالانه گردشگران زیادی اقدام به خرید بلیط هواپیما استانبول می کنند. توجه داشته باشید که سفر به استانبول از راه های مختلف امکان پذیر است اما به طور حتم سفر هوایی به این شهر راحت تر بوده و در […]