17 دی 1398

گراند پارک de miribel jonage

فرانسه به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان شناخته شده است و یکی از شهرهای فرانسه شهر لیون است که سومین شهر بزرگ این کشور محسوب میشود و به پایتخت تفریح و گردشگری فرانسه شهرت یافته است. به همین جهت یکی از اصلی ترین مراکز گردشگری کشور فرانسه محسوب می شود که قدمت این شهر زیبا به دو هزار سال پیش باز می گردد.

این شهر که در شرق کشور فرانسه واقع شده است توسط دو رود بزرگ رون و سون و تپه های لاکروئیس و فورویرر به دو ناحیه تقسیم می شود. این شهر از لحاظ جمعیت دومین شهر فرانسه بعد از پاریس محسوب می شود. این شهر دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی می باشد و کل این شهر در یونسکو به عنوان اثر تاریخی ثبت شده و در زمینه اشیا و ابنیه تاریخی مقر یونسکو می باشد. یکی از جاذبه های این شهر گراند پارک de miribel jonage می باشد.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

گراند پارک de miribel jonage

این پارک، یک پارک بزرگ شهری و دریاچه ای است که در سال 1968 تاسیس شده و سازمان Symalim امکان توسعه بیشتر این پارک را فراهم آورد تا منطقه ای زیبا از طبیعت حفظ شده در شهر لیون با امکان فعالیت های بی شمار در فضای باز برای بزرگسالان و کودکان تولید شود که از جمله این فعالیت ها می توان به دوچرخه سواری در کوهستان، گلف، تنیس، بدمینتون، قایقرانی، سواحل، شنا، ماهیگیری و یک پیک نیک ساده همراه با پیاده روی اشاره کرد.

این گرند پارک در ماه آگوست میزبان بسیاری از رویدادها از جمله جشنواره های موسیقی Woods Tower است. این پارک، یک پارک زیبا در چند کیلومتری شمال شرقی شهر لیون با مساحت 3000 هزار هکتار اراضی توسعه نیافته که 2200 هکتار پارک طبیعی، 850 هکتار جنگل و 600 هکتار محیط زیست محافظت شده می باشد که اطراف شهر لیون را پوشانده است که یکی از بزرگترین پارک های طبیعی شهری در اروپا می باشد.

این پارک که یک منطقه تفریحی برای ساکنان شهر لیون است شامل مناطق حفاظت از حیات وحش جانوران و گیاهان است که دو کارکرد ویژه دارد، یکی به عنوان منبع آب آشامیدنی پشتیبان شهر لیون می باشد و دیگری اینکه برای جلوگیری از سیل Rhone به کمک حفر کانال های Miribel  و Jonage ایجاد شده است. این پارک در جزیره Miribel-Jonage که مربوط به قرن نوزدهم می باشد واقع شده است.

ورزش و اوقات فراغت در گراند پارک de miribel jonage

این پارک حاوی فعالیت های متفاوت تفریحی و ورزشی همراه با امکان اجاره و استفاده از تجهیزات مورد نیاز می باشد. این پارک دارای ده ها کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در اطراف دریاچه با سطوح صاف و یا کوهستانی می باشد. همچنین در این پارک یک زمین گلف با 9 گودال گلف و مسافت رانندگی، زمین های تنیس و بدمینتون و کلاس های درس و آموزشی برای هر کدام از فعالیت ها می باشد که شما بر حسب انتخاب خود می توانید به عضویت هر یک از آنها در بیایید و به این فعالیت ها دسترسی داشته باشید.

در پارک Grand Parc de Miribel Jonage بیش از هزار گونه از حیوانات و گیاهان وجود دارد که شامل دویست و سی گونه پرنده، بیست و پنج گونه پستاندار، چهل نوع سنجاقک و هشتصد گیاه که بیش از سی و سه نوع آن ارکیده وحشی می باشد و یک سوم از مساحت این پارک را محصولات کشاورزی دارای گواهینامه ارگانیک تشکیل می دهند که شش هکتار آن مربوط به گیاه شاهدانه است. همچنین در صورتی که اهل نگهداری از حیوانات خانگی همچون سگ هستید می توانید حیوان خود را در این پارک به همراه داشته باشید.

تفریح تابستانی در گراند پارک

این پارک چهار ساحل بسیار زیبا همراه با نگهبانان و مامورین، صندلی های استراحت، زمین های والیبال، زمین بازی برای کودکان، دوش، اتاق تعویض لباس و هر امکان رفاهی و تفریحی دیگر که شما برای گذراندن عالی تعطیلات تابستانی خود در حاشیه یک دریاچه نیازمند هستید را دارا می باشد.

سواحل پارک 

با حضور در این پارک به سرعت فراموش خواهید کرد که از مرکز شهر لیون فاصله گرفته اید و به حومه آن سفر کرده اید. در این پارک اگر نیازمند فعالیت های بیشتری هستید می توانید از قایق های بادبانی، تخته های سورف، کایاک، قایقرانی، ماهیگیری و یا از یک بالشتک عظیم پلاستیکی استفاده کنید و در کنار آن آموزش های لازم را کسب کنید.

اگر نیازمند یک استراحت و احساس آرامش هستید شما می توانید در تور فرانسه به این پارک زیبا و آرامش بخش سر بزنید و از اوقات فراغت و تعطیلات خود بهترین بهره را ببرید. در Grand parc برای فرزندان خود بر اساس امکانات فراهم شده برای سرگرمی کودکان و نوجوانان تجربه ای عالی را می توانید رقم بزنید. این پارک در تمام سال برای بازدیدکنندگان و مردم باز است هرچند که بعضی از فعالیت ها و امکانات موجود در این پارک به صورت فصلی می باشد.

اطلاعات کاربردی

این پارک حاوی 7 رستوران و کافه برای میان وعده های غذایی، نوشیدنی های مختلف و متفاوت سرد و گرم و امکانات غذایی برای صرف هر سه وعده غذایی و صرف عصرانه های میان وعده ای می باشد.

رستوران گراند پارک de miribel jonage

برای دسترسی به این پارک می توان از چهار طریق پیاده روی، تاکسی، مترو، اتوبوس، ماشین استفاده کرد که توصیه می شود با اتوبوس این مسیر را که در حدود چهل دقیقه طول می کشد سپری کنید که باید از ایستگاه TCL #83 استفاده کنید. سریعترین راه نیز استفاده از تاکسی می باشد که در حدود پانزده دقیقه طول می کشد. در صورت استفاده از ماشین شما شما باید راه A42 را به سمت ژنو دنبال کنید از جاده شماره 4 parc de miribel jonage یا از Rocade Est خارج شوید و در این مسیر نیز از خروجی شماره 5 parc de miribel خارج شوید.

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد

نظرات کاربران