بررسی کوتاه موزه استالین گرجستان

جاذبه های تاریخی گرجستان

از مکان های توریستی و در عین حال منحصر به فرد در کشور گرجستان موزه استالین می باشد. شهر گوری مکانی است که این موزه در آن دایر شده است. برای مراجعه به این موزه می بایست هزینه ای بالغ بر 15 لاری پرداخت نمایید و در ساعات 10 تا 6 بعد از ظهر از بخش های مختلف آن دیدن نمایید. در این موزه با چندین سالن و موزه مواجه خواهید شد. در سالن آخر تمامی لوازم شخصی استالین برای مشاهده، به معرض نمایش درآمده اند. از مهمترین نکات در رابطه با این موزه تاریخی مجسمه استالین است که در بخش ورودی آن جای گرفته است. این موزه نه تنها برای اهالی گرجی بلکه برای توریست های نقاط مختلف دنیا دیدنی و جذاب است. چرا که می توانند با تاریخچه زندگی و فراز و نشیب های زندگی یک دیکتاتور نام آشنا بیشتر آشنا شوند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

روایتی از موزه استالین گرجستان

تورگرجستان مانند دیگر کشورها، دارای مکان های گردشگری و توریستی متعددی است که یکی از منحصر به فرد ترین آنها موزه استالین می باشد. جالب است بدانید که این موزه جهت آشنایی بیشتر مراجعه کنندگان با یکی از دیکتاتورهای شوروی سابق تاسیس شده است. با ورود به این موزه می توانید با زندگی این فرد دیکتاتور بیشتر آشنا شوید.

نکته مهم دیگر در رابطه با این موزه توریستی و گردشگری این است که علی رغم تمامی ظلم و ستم هایی که این فرد نسبت به افراد در کشور شوروی سابق داشته است اما بسیاری از ساکنین و افراد گرجی تمایل دارند که به این موزه مراجعه کنند تا با سبک زندگی این فرد سالم بیشتر آشنا شوند. موزه استالین را می‌ توان از جاذبه های دیدنی و در عین حال جذاب در کشور گرجستان به شمار آورد که در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این مکان تاریخی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بنای موزه استالین در خانه پدری

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم موزه استالین برای یادآوری سبک زندگی یکی از دیکتاتورهای شوروی سابق در نظر گرفته شده است. نکته مهم در رابطه با این موزه بنایی است که این موزه در آن تاسیس شده است. برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را برای شما عنوان نماییم می بایست بخشی از زندگینامه این دیکتاتور را برای شما عنوان کنیم. ژوزف استالین که در کودکی او را سوسو می نامیدند در خانواده‌ ای متولد شد که پدر خانواده پس از مدتی مادر و فرزندان را ترک نمود. این نکته را یادآور شویم که تمامی خواهر و برادران این فرد در کودکی جان خود را از دست داده بود و تنها با مادر خود زندگی می کرد.

در دوران کودکی یک فرد یهودی تمامی مخارج هزینه سوسو یا همان استالین را پرداخت کرد. پس از گذشت چند سال این فرد تمامی گرایش‌ های خود را نسبت به دین از دست داد و تلاش بسیاری برای ترویج مارکسیست نمود. ژوزف نام خود را در سال ۱۹۱۳ به استالین تغییر داد. پس از مدتی توانست به عنوان رهبر شوروی شناخته شود و همچنین در دنیا از او با نام فرمانده ارتش صبح یاد می کردند. با توجه به تمامی موارد یاد شده می توان اشاره کرد که امروزه زندگینامه این فرد در خانه پدری وی که به موزه استالین تبدیل شده است قابل مشاهده می باشد.

تاسیس موزه استالین و تاریخچه آن

نکته مهم در رابطه با موزه استالین تاریخچه ای است که برای آن عنوان شده است. با توجه به اینکه این موزه در خانه پدری این فرد دیکتاتور تاسیس شده است می بایست به این نکته اشاره کنیم که این مکان در شهر گوری گرجستان جای گرفته است. در سال ۱۹۵۳ پس از اینکه این فرد درگذشت مسئولین به فکر تاسیس این موزه افتادند که در نهایت در سال ۱۹۵۷ تمامی تدارکات آن انجام پذیرفت.

نکته مهم و قابل توجه این است که برای چندین سال درب های این موزه بر روی مراجعه کنندگان بسته نگه داشته شد چرا که در آن دوران اتحاد جماهیر شوروی با فروپاشی و انقلابی مواجه شد. این نکته را فراموش نکنید که این موزه یکی از جاذبه های دیدنی و در عین حال گردشگری تور گرجستان ارزان شناخته می شود. موضوع مهم دیگر در رابطه با این موزه قرار گرفتن مجسمه استالین در مرکز آن می باشد که در سال ۲۰۱۰ این مهم انجام پذیرفت.

ویژگی بخش های مختلف موزه استالین در گرجستان

موزه استالین دارای بخش های مختلفی است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. چندین سالن و اتاق در این موزه وجود دارد. مجسمه استالین بر روی سنگ فرش در ورودی این موزه قرار گرفته است که در بدو ورود نظر شما را به خود جلب خواهد نمود. اگر زندگینامه این فرد دیکتاتور برای شما جالب است می توانید به سالن شماره یک این موزه مراجعه نمایید.

نمایش حزب کمونیست و زندگی استالین در سالن دوم موزه در حال اجرا است. همانطور که می دانید این فرد در زمان اتحاد جماهیر شوروی به عنوان رهبر شناخته می شد که می توانید در سالن شماره 3 موزه زندگی او را در این دوران مشاهده نمایید.

استالین در مقابل حزب نازی آلمان به پیروزی رسید که در بخشی از اتاق های این موزه می توانید تاریخچه آن دوران را نیز مطالعه نمایید. اگر تمایل دارید لوازم شخصی و هدایایی که دیگر مقامات به استالین اهدا کرده اند را از نزدیک مشاهده کنید می بایست به سالن آخر موزه مراجعه نمایید. در مجموع، موزه استالین برای مشاهده تمامی لوازم شخصی از پالتو، پوتین تا نامه های نگارش شده توسط او دایر شده است که این موضوع برای بسیاری از توریست های علاقه مند به تاریخ گرجستان و شوروی بسیار حائز اهمیت می باشد.

زمان مراجعه به موزه استالین گرجستان

برای اینکه بتوانید در سفر تور گرجستان از موزه استالین دیدن نمایید می بایست ساعت مشخصی را در نظر بگیرید که در این بخش اشاره کوتاهی به آن خواهیم داشت. از 10 صبح تا 18 بعد از ظهر امکان بازدید از این موزه برای مراجعه کنندگان فراهم شده است. تعطیلی این موزه در اول ژانویه برنامه ریزی شده است، بنابراین برای این تاریخ سفر خود را تدارک نبینید. در برخی از ایام که هوا زودتر تاریک می‌ شود تنها تا ساعت 17 امکان بازدید وجود دارد. میزان هزینه برای بازدید به صورت شخصی 15 لاری و به صورت گروهی 10 لاری می باشد.

برای داشتن سفری مقرون به صرفه به این کشور قیمت تور گرجستان را در وب سایت دلتابان دنبال کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره موزه استالین گرجستان

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان

  بهترین شهرهای فرودگاهی در جهان

  شهرهای فرودگاهی، واژه‌ای که این روزها بیشتر در بین مسافران رد و بدل می‌شود که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است. به طور کلی، امروزه فرودگاه‌ها فقط مکانی برای نشست و برخواست هواپیماها نیستند بلکه رفته رفته به محلی که بیشتر به یک شهر شبیه است تبدیل شده اند. شهرهای فرودگاهی همیشه به عنوان یکی […]

 • هزینه حمل حیوانات با هواپیما

  حمل حیوانات خانگی با هواپیما

  همیشه یکی از مهمترین دغدغه‌های کسانی که حیوان خانگی دارند این است که در سفرهای هوایی، حیوان خود را به همراه ببرند. باید بدانید که روند حمل حیوان خانگی در سفرهای هوایی، کاری نسبتا پیچیده و زمان بر است. برای همین ما می‌خواهیم در این مقاله به چگونگی و شرایط حمل حیوانات خانگی با هواپیما […]

 • شهر مادرید اسپانیا

  راهنمای سفر به شهر مادرید

  شهر مادرید اسپانیا به خاطر شگفتی‌ها و زیبایی‌های خاص و منحصر به فردش، بین گردشگران جهان دارای محبوبیت ویژه‌ای است. فوتبال، تاریخ، فرهنگ و موسیقی از جمله جذابیت‌های این شهر سرزنده می‌باشد. این شهر مهم‌ترین مرکز فرهنگی، سیاسی و هنری اسپانیا بوده و دارای خیابان‌ها، میادین و بناهای بسیار زیبایی است. همچنین در شهر مادرید، […]

 • آکواریوم زیبای آنتالیا

  آکواریوم آنتالیا، اقیانوسی در دل زمین

  همیشه دیدن آبزیان ناشناخته و عجیب و غریب، برای همه ی مردم دنیا هیجان انگیز و جالب بوده است. برای همین، آکواریوم آنتالیا ساخته شده تا کودکان و بزرگسالان بتوانند به راحتی آبزیان حیرت انگیز کف اقیانوس ها را ببینند. همچنین این آکواریوم یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری آنتالیا بوده که سالانه مردم […]

 • بهترین محله های بارسلونا

  بهترین محله های بارسلونا

  بسیاری از افرادی که در تور اسپانیا شرکت می کنند مایل هستند بهترین محله های بارسلونا را از نزدیک مشاهده نمایند. در واقع باید بدانید بارسلونا یکی از زیباترین و جذاب ترین شهرهای اسپانیا به شمار می رود و بسیاری از افراد مشهور دنیا در این شهر زندگی می کنند. این شهر بسیار مدرن است […]

 • دهکده جهانی دبی و جذابیت های آن

  بسیاری از افرادی که با تور دبی سفر می کنند مایل هستند که بهترین جاذبه های دبی را از نزدیک مشاهده نمایند. یکی از زیباترین این جاذبه ها دهکده جهانی دبی می باشد و هر ساله تعداد بازدید کنندگان آن رو به افزایش است. ایرانیان نیز طرفدار گشت و گذار در این منطقه گردشگری هستند […]

 • پروازهای منتهی به برزیل

  معرفی پروازهای منتهی به برزیل

  پروازهای منتهی به برزیل کشور برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور قاره آمریکای جنوبی است. این کشور با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل شناخته می شود. پایتخت این کشور شهر زیبای برازیلیا است که تقریبا تمامی مردمی که به کشور برزیل سفر می کنند  و از جاذبه های جذاب آن دیدن می کنند […]