8 آبان 1398

موزه استالین گرجستان

جاذبه های تاریخی گرجستان

از مکان های توریستی و در عین حال منحصر به فرد در کشور گرجستان موزه استالین می باشد. شهر گوری مکانی است که این موزه در آن دایر شده است. برای مراجعه به این موزه می بایست هزینه ای بالغ بر 15 لاری پرداخت نمایید و در ساعات 10 تا 6 بعد از ظهر از بخش های مختلف آن دیدن نمایید. در این موزه با چندین سالن و موزه مواجه خواهید شد. در سالن آخر تمامی لوازم شخصی استالین برای مشاهده، به معرض نمایش درآمده اند. از مهمترین نکات در رابطه با این موزه تاریخی مجسمه استالین است که در بخش ورودی آن جای گرفته است. این موزه نه تنها برای اهالی گرجی بلکه برای توریست های نقاط مختلف دنیا دیدنی و جذاب است. چرا که می توانند با تاریخچه زندگی و فراز و نشیب های زندگی یک دیکتاتور نام آشنا بیشتر آشنا شوند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

روایتی از موزه استالین گرجستان

تورگرجستان مانند دیگر کشورها، دارای مکان های گردشگری و توریستی متعددی است که یکی از منحصر به فرد ترین آنها موزه استالین می باشد. جالب است بدانید که این موزه جهت آشنایی بیشتر مراجعه کنندگان با یکی از دیکتاتورهای شوروی سابق تاسیس شده است. با ورود به این موزه می توانید با زندگی این فرد دیکتاتور بیشتر آشنا شوید.

نکته مهم دیگر در رابطه با این موزه توریستی و گردشگری این است که علی رغم تمامی ظلم و ستم هایی که این فرد نسبت به افراد در کشور شوروی سابق داشته است اما بسیاری از ساکنین و افراد گرجی تمایل دارند که به این موزه مراجعه کنند تا با سبک زندگی این فرد سالم بیشتر آشنا شوند. موزه استالین را می‌ توان از جاذبه های دیدنی و در عین حال جذاب در کشور گرجستان به شمار آورد که در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این مکان تاریخی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بنای موزه استالین در خانه پدری

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم موزه استالین برای یادآوری سبک زندگی یکی از دیکتاتورهای شوروی سابق در نظر گرفته شده است. نکته مهم در رابطه با این موزه بنایی است که این موزه در آن تاسیس شده است. برای اینکه بهتر بتوانیم این موضوع را برای شما عنوان نماییم می بایست بخشی از زندگینامه این دیکتاتور را برای شما عنوان کنیم. ژوزف استالین که در کودکی او را سوسو می نامیدند در خانواده‌ ای متولد شد که پدر خانواده پس از مدتی مادر و فرزندان را ترک نمود. این نکته را یادآور شویم که تمامی خواهر و برادران این فرد در کودکی جان خود را از دست داده بود و تنها با مادر خود زندگی می کرد.

در دوران کودکی یک فرد یهودی تمامی مخارج هزینه سوسو یا همان استالین را پرداخت کرد. پس از گذشت چند سال این فرد تمامی گرایش‌ های خود را نسبت به دین از دست داد و تلاش بسیاری برای ترویج مارکسیست نمود. ژوزف نام خود را در سال ۱۹۱۳ به استالین تغییر داد. پس از مدتی توانست به عنوان رهبر شوروی شناخته شود و همچنین در دنیا از او با نام فرمانده ارتش صبح یاد می کردند. با توجه به تمامی موارد یاد شده می توان اشاره کرد که امروزه زندگینامه این فرد در خانه پدری وی که به موزه استالین تبدیل شده است قابل مشاهده می باشد.

تاسیس موزه استالین و تاریخچه آن

نکته مهم در رابطه با موزه استالین تاریخچه ای است که برای آن عنوان شده است. با توجه به اینکه این موزه در خانه پدری این فرد دیکتاتور تاسیس شده است می بایست به این نکته اشاره کنیم که این مکان در شهر گوری گرجستان جای گرفته است. در سال ۱۹۵۳ پس از اینکه این فرد درگذشت مسئولین به فکر تاسیس این موزه افتادند که در نهایت در سال ۱۹۵۷ تمامی تدارکات آن انجام پذیرفت.

نکته مهم و قابل توجه این است که برای چندین سال درب های این موزه بر روی مراجعه کنندگان بسته نگه داشته شد چرا که در آن دوران اتحاد جماهیر شوروی با فروپاشی و انقلابی مواجه شد. این نکته را فراموش نکنید که این موزه یکی از جاذبه های دیدنی و در عین حال گردشگری تور گرجستان ارزان شناخته می شود. موضوع مهم دیگر در رابطه با این موزه قرار گرفتن مجسمه استالین در مرکز آن می باشد که در سال ۲۰۱۰ این مهم انجام پذیرفت.

ویژگی بخش های مختلف موزه استالین در گرجستان

موزه استالین دارای بخش های مختلفی است که در این بخش به آنها خواهیم پرداخت. چندین سالن و اتاق در این موزه وجود دارد. مجسمه استالین بر روی سنگ فرش در ورودی این موزه قرار گرفته است که در بدو ورود نظر شما را به خود جلب خواهد نمود. اگر زندگینامه این فرد دیکتاتور برای شما جالب است می توانید به سالن شماره یک این موزه مراجعه نمایید.

نمایش حزب کمونیست و زندگی استالین در سالن دوم موزه در حال اجرا است. همانطور که می دانید این فرد در زمان اتحاد جماهیر شوروی به عنوان رهبر شناخته می شد که می توانید در سالن شماره 3 موزه زندگی او را در این دوران مشاهده نمایید.

استالین در مقابل حزب نازی آلمان به پیروزی رسید که در بخشی از اتاق های این موزه می توانید تاریخچه آن دوران را نیز مطالعه نمایید. اگر تمایل دارید لوازم شخصی و هدایایی که دیگر مقامات به استالین اهدا کرده اند را از نزدیک مشاهده کنید می بایست به سالن آخر موزه مراجعه نمایید. در مجموع، موزه استالین برای مشاهده تمامی لوازم شخصی از پالتو، پوتین تا نامه های نگارش شده توسط او دایر شده است که این موضوع برای بسیاری از توریست های علاقه مند به تاریخ گرجستان و شوروی بسیار حائز اهمیت می باشد.

زمان مراجعه به موزه استالین گرجستان

برای اینکه بتوانید در سفر تور گرجستان از موزه استالین دیدن نمایید می بایست ساعت مشخصی را در نظر بگیرید که در این بخش اشاره کوتاهی به آن خواهیم داشت. از 10 صبح تا 18 بعد از ظهر امکان بازدید از این موزه برای مراجعه کنندگان فراهم شده است. تعطیلی این موزه در اول ژانویه برنامه ریزی شده است، بنابراین برای این تاریخ سفر خود را تدارک نبینید. در برخی از ایام که هوا زودتر تاریک می‌ شود تنها تا ساعت 17 امکان بازدید وجود دارد. میزان هزینه برای بازدید به صورت شخصی 15 لاری و به صورت گروهی 10 لاری می باشد.

برای داشتن سفری مقرون به صرفه به این کشور قیمت تور گرجستان را در وب سایت دلتابان دنبال کنید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران