17 دی 1398

تپه فورویر

تپه فورویر یکی از تاریخی ترین و خاطره انگیز ترین، نقاط گردشگری در شهر لیون کشور فرانسه واقع در اروپای غربی می باشد. همچنین شما تپه های تماشایی و پرشیب فورویر را، در ناحیه غربی بخش قدیمی شهر لیون، مشاهده می نمایید. اینبار به کشور زیبای فرانسه و به قسمت شرق آن یعنی شهر پرجاذبه Lyon، با معماری دلنشین ساختمانهای آن آمده اید. با پیاده روی در لیون، انگار به شهر موزه های رنگارنگ افسانه ها قدم گذاشته اید. اما حالا وقت آن است که کوله بار سفر خود را ، در تپه های Fourviere بگشایید.

در صورتی که به سفر به کشورهای خارجی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

ویرانه های تاریخی تپه فورویر

در ویرانه ها و آثار بجامانده در تپه Fourviere ، قدم بزنید. آنگاه با تصور ورق زدن تاریخ در این تپه، بازگشتی به دوران رم در طول زمان داشته باشید. باید بدانید که درست در سال 43 پیش از میلاد مسیح، لوگدونوم (Logdunum) را که امروزه لیون نامیده می شود، ساختند. بنابراین تپه های Fourviere را می توانید، قسمتی از تاریخ Lyon بدانید. مکانی که به عنوان میراث جهانی یونسکو، در سال1998 ثبت شد.

 

تپه فورویر در کلیسای نوتر دام فورویر

باید بدانید که فورویر، شامل بناهای مذهبی، نمازخانه ها و صومعه های زیادی است. اما یکی از علل معروفیت تپه Fourviere را، ابتدا باید در وجود کلیسای معروف نوتردام فورویر، شهر  Lyon جستجو نمود. اشتباه نکنید، این کلیسا با کلیسای نوتردام فرانسه که حالت جهانی دارد، فرق می کند. شما کلیسای متعلق به تپه Fourviere را، در بالای تپه های فورویر واقع در تپه ای به نام تپه دعا می بینید که دارای چهار برج اصلی می باشد. همچنین آگاه باشید که این کلیسای کاتولیک را، متعلق به حضرت مریم مقدس می دانند. به همین منظور تندیس طلایی حضرت مریم، در برج ناقوس در قسمت شمال غربی کلیسا قرارداده شده است.

برقراری جشنواره چراغ های 8 دسامبر در شهر Lyon نیز، در ارتباط با این موضوع شکل گرفته است که مردم به روشن کردن شمع، در سطح شهر و نورپردازی بر دیوارها و ساختمان ها می پردازند. اعتقاد بر این است که مریم مقدس، نجات دهنده شهر Lyon  از خطر همه گیر طاعون یا مرگ سیاه  در سال 1643 بوده است. معماری شکوهمند و با عظمت کلیسای Fourviere، در تلفیقی از معماری رومی و سبک بیزانس با پنجره های بلند و استفاده از موزائیک در دکور می باشد.

بدین مناسبت از موزائیک های با کیفیت و شیشه های رنگارنگ، در تزئینات کلیسا استفاده شده است. شما قادر هستید که منظره ای نفس گیر و بسیار زیبا را، بر تپه های Fourviere  از شهر لیون تماشا کنید و از لذت تماشای آن سرمست شوید. جاذبه Fourviere با زیبایی های خاص خود، به عنوان سمبل و نماد شهرLyon شناخته می شود. همچنین بدانید که کلیسای نوتردام Fourviere، در سالهای بین 1872 تا 1884 با توجه به پرداخت هزینه های خصوصی ساخته شد.

تئاتر رومی فورویر

یکی دیگر از مکان های گردشگری Lyon را می توانید، تئاتر رومی واقع در جنوب کلیسای نوتردام در تپه Fourviere  بدانید. تئاتری بسیار بزرگ، چشمگیر و شگفت انگیز که یادواره ای از بقایای دوران سلطه رومیان می باشد. محلی که برای مسابقات بین گلادیاتورها، بکار می رفت. احتمالاً بنا توسط اگوستوس (Augustus)، در 15 سال قبل از میلاد ساخته شده است. در طرح اصلی صندلی های شیبدار بنا، برای 4500 نفر ساخته شده بود که بعدا با ساخت مجدد ظرفیت آن به 000/10 نفر افزایش یافت. در کنار تئاتر، مکان کوچکتری نیز وجود دارد که اودئون (Odeon) نامیده می شود.

دو بنای مخروطی نیم دایره ای شکل، از قدیمی ترین تئاترهای لیون شناخته می شوند. باید بدانید که در امپراطوری های روم باستان، تئاترهایی در اندازه های کوچکتر از تئاتر اصلی ساخته می شد که محلی برای ابراز وجود نوازندگان و شاعران بود. در دوران معاصر، این مکان ها به اودئون نامیده شده و بیشتر برای کنسرت ها و رویدادهای موسیقی کاربرد دارد. راستی شما می توانید، در محوطه تاریخی از تپه Fourviere  به قدم زدن بپردازید و آنگاه به ثبت تصاویر زیبا و کارت پستالی از این تئاتر بزرگ و خاطره انگیز مشغول شوید.

تپه فورویر در موزه گالو رومی لیون

این جاذبه تماشایی که به نام موزه باستان شناسی یا تمدن گالو رومی معروف است، به شکل مدفون در تپه های فورویر واقع است. شما در مسافت اندکی در ناحیه شمالی تئاترهای رومی، موفق به مشاهده این موزه می شوید. موزه از Fourviere، در یک مجموعه شگفتی آور و اعجاب انگیز از آنچه که توسط باستان شناسان کشف و جمع آوری شده است، تشکیل می شود.

موزه باستان شناسی با طراحی، معمار برنارد زهر هوس (Bernard Zehrhuss) ساخته شد. در داخل موزه شما موفق به بازدید از، اشیا، کتیبه ها، تندیس ها، سکه ها، سرامیک های باشکوه، گلدان، سنگ قبر و … خواهید شد. آنگاه تا اندازه ای به تاریخ و زمان سلطه شهر، توسط رومیان پی خواهید برد.

حمام رومی لیون

به نظر می آید که حمام ها متعلق به قرن دوم و یا سوم، پس از میلاد مسیح باشد. آثار باقیمانده از حمام های عمومی، در بالای تپه های fourviere در 1970 کشف و البته تا اندازه ای نیز مورد مرمت قرار گرفت. حمام ها، در پشت مجموعه ای از ساختمانهای مدرن پنهان شده اند. با قدم زدن در اطراف این حمام ها، تاریخ 2000 ساله گذشته لیون را پیش چشم مجسم کنید.

آنگاه تصور نمایید، روزی مردمانی که در سالهای دراز پیش از این در همین مسیرها راه رفته اند، افرادی بودند که به استحمام، به عنوان فعالیتی روزانه می نگریستند. باید بدانید که آثار بجامانده در ویرانه های تپه Fourviere، دارای زیباترین مناظر برای عکس و ماندگار کردن خاطرات دوست داشتنی شما در تور فرانسه می باشند.

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد

نظرات کاربران